Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 01:22:03
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 51682 times)
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #30 on: 29 May 2012 - 23:24:37 »

üçüncü kitabı bu hafta sonu aldım. sırf red wedding'i spoilersız doya doya okuyayım diye. bu arada serinin en güzel yanı hiç bir karakter ne tam siyah ne de tam beyaz. her karakterin iyi yada kötü yanı var.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #31 on: 30 May 2012 - 01:17:01 »

ya açıkçası kısmen doğru olsa da tam katılamıyorum bu olaya. evet stannis, tywin, jaime gibi adamları hem iyi hem kötü yanlarıyla gösteriyor ama misal cofri'nin süzme şerefsiz ve beceriksiz olması bence çok naif bir anlatım. tamam bir karakterden nefret ettirilmek isteniyor olabilir ama bunun için tek bir iyi yönü olmaması gerekmez. keza stark familyası da öyle. evet bu sezon bazı hatalı hareketlerini de gösterip olayı yumuşattılar ama sanki hiç bir kötü niyetleri olmayan helal süt emmiş bebeler bunlar. yani aslında cofri tam siyahken jon snow da tam beyaz gibi şu durumda. tabii benimki belki çok gerçekçi bir beklenti olabilir, koaly kolay başka film/dizilerde bu kadar orta yollu anlatım da yok ancak bu GoF çıtayı o kadar yükseltti ki böyle basit şeylerde bile beklenti daha fazla oluyor
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #32 on: 30 May 2012 - 19:02:01 »

Şimdi bu sezon biticek haftaya da ben adam akıllı doyamadım şu diziye ve hikayeye. 3. kitabı almam gerek dimi gelecek sezon neler yaşanacağına dair?

Edit: a Storm of Swords isimli kitabı alıcam galiba?
« Last Edit: 30 May 2012 - 19:10:02 by airness » Logged

DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #33 on: 30 May 2012 - 19:17:59 »

Kılıçları Fırtınası adı altında 2 cilt olarak çıktı.Ben de okuyorum şu an.

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #34 on: 30 May 2012 - 19:39:56 »

Kılıçları Fırtınası adı altında 2 cilt olarak çıktı.Ben de okuyorum şu an.
Eyvallah, ben de alıcam ya. Baya merak ediyorum bu ejderhaların akıbetini.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #35 on: 1 Jun 2012 - 21:54:29 »

Bugün gittim d&r'dan aldım 3. kitabı...iki cilt yapmışlar 22şer liradan satılıyor.Orjinal hali de var d&r'larda ama ben pek güvenemedim kendime aldım türkçesini...Finaller bitsin keyif başlar

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #36 on: 1 Jun 2012 - 22:28:29 »

okuoku'dan 5 kitabı 75'e aldım iki hafta önce. kargo ücreti de yok. almak isteyenlere duyrulur

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #37 on: 1 Jun 2012 - 22:36:48 »

okuoku'dan 5 kitabı 75'e aldım iki hafta önce. kargo ücreti de yok. almak isteyenlere duyrulur
Abi kapıya bırakıp gitmiyorlar dimi eve kapıma kadar getiriyorlar? Alıcam çünkü.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 1 Jun 2012 - 22:41:15 »

Yok lan, evine getiriyorlar her kargo gibin

epsilon'dan çıkanı aldım ben. Çeviri akıcı.
« Last Edit: 1 Jun 2012 - 22:42:21 by blastrula » Logged

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #39 on: 1 Jun 2012 - 22:42:36 »

Yok lan, evine getiriyorlar her kargo gibin
Eyvallah. Çünkü öyle yapanlar var da bir kez başıma geldi artık sorup soruşturarak girişiyorum bu işlere Smiley

padavan
Newbie
*

"the 2nd coming"

View Profile
« Reply #40 on: 4 Jun 2012 - 11:42:31 »

------- spoiler -------

Sezon finalini çok güzel bağladılar. Daha önceki bazı bölümlerde her karaktere değinemedikleri oluyordu. Normal tabi çok fazla karakter var artı işleyen bir kurgusu var ama bu finali çok beğendim. Her karaktere az biraz değindiler kimsenin aklında abi şu karaktere ne oldu bu bölümde hiç gözükmedi dedirtmediler. Çok fazla olay ve ayrıntı vardı.  Khaleesi'nin House of the Undying'e girişi ve gördüğü kehanetler, ejderhalarının atarı, Tyrion abimizin hüzünlü hali, Stannis'in o ateşte acayip bir şeyler görmesi(artık ne gördüyse), Joffrey'nin yeni hatun yapması, Baelish'in elinin güçlenmesi, hadım abimizin hemen buna karşılık verme çabaları, Winterfell'in yanması, ufaklıkların çaresizliği, Jon Snow & Halfhand olayı, Robb'un imam nikahı ve tabi Jaqen'in Valar Morghulis'e dönüşümü  baya baya dolu bir final oldu. Ama hiçbirisi o boru üçüncü kez duyulduktan sonra nasıl içime sıçtığımı anlatamaz.

------- spoiler -------
« Last Edit: 4 Jun 2012 - 11:44:39 by padavan » Logged
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #41 on: 4 Jun 2012 - 17:21:20 »

------spoiler-------

Abi neee bölümdü beeeeeeee. Ben 3. borunun ne boka yaradığını unuttum bi an heyecan yaptım sonra düştü jeton. Mavi gözlü abi fiyakalıydı baya.

Not: Daenerys Targaryen!

------spoiler-------

Kitaplar da geldi bugün, benden keyiflisi yok valla.
« Last Edit: 4 Jun 2012 - 17:22:20 by airness » Logged

Svetlin
Pro. Member

View Profile
« Reply #42 on: 4 Jun 2012 - 21:14:33 »

-----------------------spoiler-------------------

stannis ateşte yanan bi taç gördü galiba ben gözlerinde ona benzettim.

yarımel abiyle jon snow'un olayını tam anlayamadım ya ben, beni onlar öldüreceğine sen öldür mü nedir tam olarak?

robb stark da çok güzel girmişti sezona ama sıvadıkça sıvıyor. işi gücü bıraktı resmen, yalan dolan tanrıların önünde evlendi bi de.

------------------------- spoiler -------------------------------------
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #43 on: 5 Jun 2012 - 01:20:49 »

-----------------------spoiler-------------------
yarımel abiyle jon snow'un olayını tam anlayamadım ya ben, beni onlar öldüreceğine sen öldür mü nedir tam olarak?
------------------------- spoiler -------------------------------------

---- spo---
halfhand'in başı için bir ödül konmuş olabilir. o da kendini jon snow'a öldürterek onun özgür kalmasını sağlamış olabilir. Tabi yine de Mance'e götürüyorlar onu.

Doreah'ın ölmesi kötü oldu beah!
--- spo ----

vay anasını, 3. sezon başladığında her şeyi biliyor olacağım.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 5 Jun 2012 - 02:13:15 »

spoiler

winterfell i saran 500 tane kuzeyli değil miydi? ne oldu o adamlar? theon u kucaklayıp götürenler teslim olmayacak mıydı? illa bran ile rickon aksiyon dışı kalmasın diye onlar için de bi olay yazmışlar gibi geldi orası ya da ben anlayamadım. onun dışında çok sağlam bi sezon finali oldu. ama beklediğim gibi gelişmedi tyrion a hakkı verilmedi. gerçi sonradan 3. kitap hakkında okuduğum fena spoiler durumu özetliyor.

spoiler

Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: