Welcome, Guest. Please login or register.
14 Aug 2018 - 11:22:48
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 43834 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #195 on: 2 Jun 2015 - 11:30:38 »

Zombilerin (Ak Gezenler) damga vurduğu bir bölüm izledik. Nihayet hareketli bir bölüm oldu. Yine de kalan son 2 bölümün bunların üzerine çıkacağını düşünüyorum yada umut ediyorum. Konular iyice sıkıştı muhtemelen sezon sonu Stannis'in kıştepesi savaşını ve Boltonlarla akıbetini öğrenerek bitireceğiz.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #196 on: 2 Jun 2015 - 13:19:34 »

Valerya çeliği ejderha ateşiyle dövüldüğü için akgezeni öldürebilir. Çözüm belli, tüm Westeros'un hakimi olmak Daenerys'in kaderi.

Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #197 on: 3 Jun 2015 - 21:23:13 »

Bu sezonun ihtiyacı olan bir bölümdü, Ak Gezenler şov yaptı ve kaç sezondur göremediğimiz kadar gördük.
---Spoiler olabilir----
Jon Snow o klas Ak Gezen'i çabuk öldürdü yaa. Biraz daha devam eder dedim kapışma olmadan bitti:)

...just one more peaceful day...
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #198 on: 15 Jun 2015 - 21:26:49 »

--------------------Bolca Spoiler----------------------

Ulan şu dizin sezon finallerinde bu kadar çok adam öldürüyorsunuz arada birkez olsun Stark hanesini pas geçin be. Dizi de efsaene sezon finali yaptı yanlız. Yine bol aksiyonu son 3 bölüme yığıp piç gibi bıraktılar 2016'ya.

Jon için pek üzülmedim (züğürt tesellisi, adamdan epey ümitliydim halbuki) en azından Akgezenlerle uğraşmak zorunda kalmayacak. Son andaki sen de mi Brütüs hesabı Olly hamlesi de cuk oturmuş.

Cersei'nin kefaret yürüyüşünde içinde ben size yapacağımı biliyorum edası iyiydi. Bir de kafa bazı yerlerde iyi oturmamış gibi geldi.

Seneye daha çıkacak çok konu var da meret ağır ilerliyor.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #199 on: 16 Jun 2015 - 00:34:29 »

-----------------------Spoyler------------------------------

Bence Jon yaşayacak, zira o Melisandre boşuna oraya gelmemiş olmalı. Bandless Brotherhood'daki <Red Priest'in arkadaşını dirilttiğini gördük, kitaplarda onlarla karşılaşmayan Melisandre'nin onlarla dizide karşılaştırılması da bir başka işaret olarak düşünülebilir. Bir de dizide gösterilmeyen işaretler var, örneğin Kit Harington'ın sözleşmeyle korunan saçlarını 5. sezon çekimlerinden sonra kesmesi, yaptığı röportajda geri dönmeyeceğim falan demesi tamamen yapımcıların gelecek sezon için Jon Snow olmayacak beklentisi yaratma çabası bence. Gelecek sezon muhtemelen birkaç bölüm (belki de Bran'e yaptıkları gibi sezon boyunca) Castle Black sahnesi göstermeyip bir anda (belki sezon finalinde falan) Jon'a geçiş yaparak bir şok etkisi yaratma isteği var gibi geldi.

Finalden önce sızdırılan 3 tane ekran görüntüsünden de böyle bişey anlaşılıyor. Biri Stannis'in karısını asılmış halde gösteriyordu, diğeri kısa saçlı Cersei'ydi ve son olarak Snow yerde yukarı bakarken bi caps vardı. Diğer iki görüntü aynen görüldü fakat Snow'un görüntüsündeki bir detay dizide gösterilmedi!!! Ufak bir araştırma sonucu kitapta bıçaklandıktan sonraki son sözünün de o fotodaki detaya paralel olduğunu görünce iyice emin oldum diyebilirim.

Resme bakmak isteyenler için link : http://www.idigitaltimes.com/sites/idigitaltimes.com/files/styles/image_embed/public/2015/06/12/game-thrones-season-5-finale-jon-snow-leak.jpg?itok=CNu3sIzW

Bu arada GRR Martin'in Jon Snow'un ölümüyle ilgili soruya verdiği cevap da Melisandre'li bir koalisyonu işaret ediyor:

Martin was asked, "Why did you kill Jon Snow?" He responded, "Oh, you think he's dead, do you?" He then added, "I’m not going to address whether he’s dead or not." So he certainly intended to make things ambiguous. When asked again more recently, he said, "If there's one thing we know in A Song of Ice and Fire is that death is not necessarily permanent."

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #200 on: 16 Jun 2015 - 10:00:40 »

Yanlız adam 5 sezonda amma çok karakter öldürdü. Daha ilk sezondan Ned'in ölümü bu adamın kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını anlatıyormuş Cheesy Yine de bütün olanlar Stark hanesine oluyor abicim. Ned, Cat, Robb, son olarak Jon gitti. Arya kendini yaktı, Sümsük Sansa eziyet halinde. Bran ve Rickon meçhul.

Lannister'lara da az şey olmamış. Tywin ve Joffrey'den sonra Myrcella da çıktı. Tyrion daha kalır. Cersei azıcık cefa çekti acısını seneye kat kat çıkartır.

Targeryanlarla ilgili taht kavgasını Shireen anlattığında hepsinin bu kavga yüzünden mahvolduğunu söyleyince Stannis az çok başına geleceği biliyordu. Neticede Baratheon da kalmadı zaten. Robert, Stannis, Renly, Selyse, Shireen...

Jon konusunda haklı olabilirsin Mert ama bu dizide birşey öğrendiysem ölen karakterlerin pek geri dönmediği. Dağ karakteri tam ölmediği için son bölümde sağlık bakanı onu iyileştirmişti, onu saymıyorum.

İlk sezon sonrası nafile çaba ile hep Ned geri dönecek mi acaba diye merak etmiştim.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #201 on: 16 Jun 2015 - 14:16:07 »

** spoilerlı tartışma **

Bu zamana kadar dizide öldürmelere çok fazla söylenmedim, olayın normal akışıdır dedim kabullendim. Ancak bu sefer ben de "oeh" deme hissi uyandırdı ki sebebi tam olarak bir üstteki mesajda yazanlar. Westeros aileleri arasında hikayenin en temelinde yer alan 4 aile (Targaryen, Lannister, Stark, Baratheon) de böylece ağır budanmış oluyor. Targaryen zaten öyle başladı. Lannister geçtiğimiz sezonun sonunda böyle oldu (ki bu sezon King's Landing sahnelerinin bana göre görece sönük kalması da bundandır), yine de en diri kalan aile sayılır. Stark ailesi zaten düzenli bir şekilde tüketiliyor, hadi o normal. Şimdi Baratheon'lar da tüketilmiş olunca "nereye sıçacaklar" gibi bir duruma düştü dizi. Böylece ya yan hikayelerin etkisi artacak ya da görece sönük bir taht kavgası izlemeye devam edeceğiz. Ne geçiyor kafandan ulan grrm

Öte yandan geçenlerde bir arkadaşla konuşuyorduk önümüzdeki sezon ne olacağını. Şimdi beklenti kitabın muhtemelen 2016 başına yetişmesi yönünde ancak bu dizinin de her zamanki tarihlere yetişebilmesini sağlayabilir mi bilemiyorum. Arkadaşım bu sırada Westeros-Essos tarihini anlatan bir ara sezon yapsalar ne güzel olur dedi. Açıkçası kitapları okumasam da sağdan soldan tarihi okuduğum için hikaye ile ilgili biraz benim bilgim var. Ancak yalnızca diziyi izleyen kitle için (ve aynı zamanda benim gibiler için de) dance of dragons, harrenhall turnuvası, robert's rebellion gibi şu anda hikayenin geçtiği dönemleri de etkileyen arkaplan hikayesini işledikleri bir sezon ve sonrasında 6. sezonla devam etmek ilginç bir tercih olabilir
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #202 on: 16 Jun 2015 - 18:25:19 »

Beyler her öldü sandığınız kişi ölmemiş olabilir

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #203 on: 16 Jun 2015 - 21:40:30 »

----Spoiler----
Son bölümde takıldığım nokta Stannis Winterfell'e geldi ve o savaş sahnesi, hiç yoktu biraz daha olabilirdi bence. Stark'lar her sezon olduğu gibi bu sezon sonu da ağır kayıp verdiler ama şu Thorne denen adama inat yabanıllar gaza gelip bir kılıçtan geçirseler hiç üzülmem. Manyak derecesinde soru işareti bırakarak yeni sezonu beklemeye başlayacağız. Snow gitmemiştir diye umuyorum

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #204 on: 17 Jun 2015 - 00:36:54 »

Beyler her öldü sandığınız kişi ölmemiş olabilir

yasin, burada lady stoneheart'tan bahsediyosan muhtemelen dizide o kısmı kestiler, hikayenin o tarafı zaten red wedding'de robb stark'ın karısını da öldürdükleri anda budanmış oldu.

bu arada kit harington konuyla ilgili izleyicileri trollemeye devam ediyor Smiley

https://www.facebook.com/tyrionfans/videos/924553640950692/?pnref=story
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #205 on: 22 Mar 2016 - 21:46:48 »

24 Nisan'a az kaldı. Birşeyler yayınlandı HBO'da ama beni hiç heyecanlandırmadı.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #206 on: 24 Mar 2016 - 01:57:13 »

trailer'ın en tek güzel tarafı sanırım wicked game'in cover'ı.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #207 on: 3 May 2016 - 21:19:01 »

Oooo 2.bölüm sonu güzel olmuş. Beklentilere cevap verecek bir sezon olacak sanki. Daha ikinci bölümden bir sürü kelle gitti.

Bir de bu Ramsay ikinci Joffrey vakası olarak ilerliyor hatta kat be kat üzerinde. Eh sonunu merak da ediyoruz hani.

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #208 on: 5 May 2016 - 08:39:45 »

Oooo 2.bölüm sonu güzel olmuş. Beklentilere cevap verecek bir sezon olacak sanki. Daha ikinci bölümden bir sürü kelle gitti.

Bir de bu Ramsay ikinci Joffrey vakası olarak ilerliyor hatta kat be kat üzerinde. Eh sonunu merak da ediyoruz hani.

spoilerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

hacı abi ramsey denilen ........... kadar rahatsız edici karakter yoktu.Son 1 haftada 4 5 sezonu izledim sürekli ne zaman asacak bunu tahtın varisi Stanis diye beklerken herif babası ile kardeşini öldürüp taht sahibi oldu
Büyük ihtimal Jon reis bu deyyusun işini bitirecek gibi varis olarak çıkarak
Bir de abi Robb stark gibi karakteri çok kolay harcadılar ya. Robb her karakterin önünde bir adamdı.Bana sorarsan zaten Baba Lanicter ile birlikte tahtı doldurabilecek yegane karakterdi

spoilerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

<br /><br /><br />
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #209 on: 6 May 2016 - 10:57:37 »

Spoilerrrrr uyarısı yapayım da sonra sorun olmasın...

2 bölüm geçti ama Bran yine çok az gözüktü...Tüm meraklar Jon'un üzerindeydi ki o da açtı gözlerini, beklenen hareket geldi ama Ramsay tam şerefsizmiş adam hiç gözünü kırpmadan harcadı babasını...

yalnız sezonun 5'te biri bitti yine:)

Pages: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: