Welcome, Guest. Please login or register.
23 Oct 2020 - 10:56:25
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 58688 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #150 on: 2 Jun 2014 - 19:43:53 »

Bazı sahneleri gereğinden uzun tutuyorlar. Tyrion ile Jaime'nin mazi hikayesinde öff dedim. Bölümün bitmesine 2 dakika kaldı ve hala dövüş alanını görmedik. Kitaba bağlı kalmak adına mı bazı diyalogları uzun tutuyorlar anlamadım ama bizim yönetmenlerin eline verseler bölümün başından sonuna dövüş sahnesi ile geçirirdi.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #151 on: 2 Jun 2014 - 22:36:56 »

Bilakis abi, dövüş sahnesi neredeyse kısa bile olmuş. Bi de ben kuzen "kuuh kuuh" hikayesini hatırlamıyorum. Var mıydı kitapta böyle bir şey?

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #152 on: 3 Jun 2014 - 01:17:17 »

Yapmayın yahu,adam ailesi ile yaşadığı sorunları,nasıl bu karaktere sahip olduğunu bir mikrokozmos olarak anlattı.Bu anlar en kıymetli anlar bence dizide.Mesela Varys ile Baelish'in 3. Sezonda,tahtın başında yaptıkları efsane dialoglar hala ezberimde.

Oberyn'in ölmesi de sağ gösteri sol vurmak değil.Herkesin bir zaafı var,onuj zaafı da Dağ ve itiraf ettirme takıntısıydı.Defalarca gördüğümüz üzere,zayıflığını kontrol altına alamazsan,ölürsün.Ateşten korkan Hound'uj enfekte yarasından öleceği -tamamen tahmin,kitabı okumadım- ya da çenesini tutamayan Tyrion'ın iğrenç mahluk Joffrey'nin nefretini üstüne çekmesi ve ihalenin üstüne kalması gibi pek çok örnek verilebilir.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #153 on: 3 Jun 2014 - 11:19:42 »

Salih'cim uzun diyalogların olmasına kastım yok eğer dizi yine aynı uzunlukta ama 20 bölüm olacaksa sezonda. Dizi zaten 1 saat üstelik sezonda 10 hafta, bunun da gereğinden fazlasının diyaloglara ayrılmasını beğenmiyorum. Ayrıca Tyrion'un neden ve nasıl böyle olduğunu 4 sezondur dinliyoruz be abi. Bu diyalog şart mı yani?
Ayrıca hepsinin içinde bir ironi taşıdığını ve birbirini tetiklediğini az çok anlıyoruz. O yüzden Ned'den sonra ölen hiç bir karakter beni şaşırtmıyor. Zaten Oberyn'e de ayar oluyordum. Yine de Yönetmenin aksiyon sahneleri ile sorunu olduğunu düşünüyorum. Pek sevmiyor olabilir.  Oberyn kadar çevik adam mızrağı böğrüne geçirdiği adamın yanında gezinirken tersoya düşmesi daha iyi kurgulanabilirdi.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #154 on: 3 Jun 2014 - 11:26:32 »

Yalnız kitapta da aynı şekilde tersoya düşüyor abi.

Yeni Mountain de 88 doğumlu izlandalı bir kardeşimizmiş. Eleman Strongmen müsabakalarına filan katılıyormuş sürekli.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #155 on: 3 Jun 2014 - 17:03:57 »

Yok aksini iddia etmiyorum Yasin. Kurgu biraz eksik gibi geldi yada ben olsam biraz daha yorum katardım. Yani Oberyn kendine güvenden çuvalladı ama yine de ayağına gelen el çelmesi ile yere düşüp o dev adamdan üstün olan çevikliği ile biraz daha sahne iyi kurgulanabilirdi. Hikaye açısından sıkıntı yok, fazla güven insanı zaten çoğu zaman tedbirsizliğe iter mantığını öne çıkartıyorsun da adamı bir çelme, bir yumruk ve patlat çabuk oldu.
Ben kendim düşünüyorum düştüğü zaman o çeviklikle toparlanmasını daha hızlı yapabilirdi ama o sırada vücudunu komple yakalamak yerine bir kısım vs neyse uzatmayayım daha iyi kurgu beklentisi sadece. Biraz aç kaldı bünyeler izlerken Smiley

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #156 on: 4 Jun 2014 - 02:05:25 »

abi nihayetinde dizi entrika ve kurnazlık ustune. taht oyunları adı zaten. kahpelik ve yavsaklık had safhada donuyor. yanı son bolumlerınde daha neler gorecegız kıtaba gore. bır acayıp. ama bu senaryo kesınlıkle hareket ve vurdu-kırdıya baglı ılerlemıyor, ılerlemeyecek gıbı de. kısısel gorusum.
KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #157 on: 4 Jun 2014 - 02:16:33 »

Bu sezon çok yavaş ilerledi bence Tyrion sahnesi iyiydi dizi detaylandıkça güzelleşiyor bu sezon çoğu yerde detay göremedik.Kitaptan bağımsız hareket ettikleri bölümler,sahneler çok oldu lan acaba kurtulcak mı derken oberyn reisi kaybettik sonunu bilmeme rağmen bayağı heyecanlandırdı sahne hoşuma gitti yani. Dağın öldürdükten sonra ölmesi de ihtiyarın büyü yaptığını düşündürdü.

Ayrıyetten, Lekesiz ve hatunun sahnesi de gayet güzel ve dokunaklıydı dizi de herkes oyuncu, beklenmedik adamlar bile yeri geliyor çıkıp vuruyolar masaya.

Son 2 bölüm kaldı işlenmeyen bayagı mevzu var her sezon 9.bölüm efsane oluyor bence bu kez de öyle olcak gibi görünüyor.
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #158 on: 4 Jun 2014 - 10:25:17 »

mountain'ın öldüğünü başka yerlerde de okudum. kitap spoiler'ı herhalde. zaten karnına her tarafına mızrak saplanmış adam, gücünü toplayıp oberyn'i hallettikten sonra gücü tükeniyor ve sırt üstü yığılıyor, ama zehirlendi, öldü gibi şeyler söylüyor insanlar. hatta oberyn zehir ustası olduğu için onun yaptığını söyleyenler de var. zehir-büyü vs. adama ne oldu bilmiyorum ama öldüğü sonucuna varamadım ben son sahnede.

CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #159 on: 4 Jun 2014 - 14:10:33 »

--------------------kitaptan spoiler-----------------------

kitapta daha önce jaime'nin elini tedavi eden qyburn mountain cesedinden robert strong adında bir kral şovalyesi yaratacak. gerçi tam olarak nasıl olduğu henüz yayınlanmış kitaplarda açıklanmadı. ama ilerleyen dönemlerde onu da görebiliriz.

yine kitapta oberyn mızrağının ucunu zehirlediğinden mountain'ın yavaş ve oldukça acılı bir öldüğü tasvir edilmişti.

--------------------kitaptan spoiler-----------------------

edit: madem dizi - kitap ayrımı sorun oldu dendi derhal onuda ekleyelim ileride sorun olmasın...
« Last Edit: 7 Jun 2014 - 15:22:21 by CaRtMaNtR » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #160 on: 5 Jun 2014 - 01:32:26 »

Olm kitap spoilerı diyeydin bari. Dizi spoilerı diye okumada sakınca görmedim, yedim spoyleri akşam akşam. Oralara gelmedim ben daha.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #161 on: 5 Jun 2014 - 02:35:04 »

Ben de yiyordum son anda uyandim. Zaten intirnette her yerde suursuzca spoylir veren var, kendimi kursunlardan siyrilmaya calisan Neo gibi hissediyorum. aman diyeyim, kitap-dizi diye belirtelim de burada da muhabbetleri spoylir yeriz korkusuyla okumayalim Smiley
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #162 on: 5 Jun 2014 - 11:20:29 »

Ben çok sakınmıyorum spoiler olayından, neticede All Men Must Die konunun özeti Smiley

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #163 on: 10 Jun 2014 - 16:20:04 »

Yalnız bi önceki bölümde ne kadar çok sinir ettiler bizi bu bölümde de ilerleyiş olarak o kadar mutlu oldum ben. Herşey gayet mantıklı idi. Her sezon 9. Bölümler malum en heyecanlilari oluyor ve bence bu seneki şu ana kadar izlediğim en iyi bölümüydu. LOTR kadar gerildigimi rahatlıkla söyleyebilirim.  Hatta gecenin bi yarısında evde tek olmanın da verdiği psikolojisi ile sanki benim eve daliyorlar gibi hissettim o keltoslar.  Kesinlikle muazzam bir bölümdü.  Yarın ki final geçsin,  bir daha izleyeceğim.  Hâlâ düşündükçe geriliyorum.  Hikâyenin gidişatı hakkında da çok önemli bir bölüm idi. Hemen best episodes ever listeme ekliyorum... 

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #164 on: 10 Jun 2014 - 17:51:51 »

dün gece 9. bölümü izlerken dışarda gümbür gümbür şimşek çakıyor du resmen kendimi wall da hissettim bence de sezonun en iyi bölümüydü

Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: