Welcome, Guest. Please login or register.
6 Aug 2020 - 15:44:11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 56772 times)
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 17 May 2012 - 03:23:16 »

her sezon bir kitap şeklinde gidiyor şu anda sanırım dizinin senaryo. bu arada ilk iki kitabı okuduktan sonra diziyi kıyaslamam gerekirse kitaba %80 oranında bağlı kalınıyor diyebilirim ki serinin yazarının diziyi hazırlayan ekipte olmasının bunda payı var.

bu arada jorah'ın ihanet mevzusunun ben kesinlikle ilk sezondaki şarap mevzusundan kaynaklandığını sanmıyorum. o olay tamamen robert baratheon'ın varys'e verdiği bir emir nedeniyle gerçekleştirilmiş bir suikast denemesiydi. jorah şarapçıdan şüphelenip ona içirmişti zehri.

abi ihanet zaten daenerys'i o şarapçının bulabiliyor olması. jorah da bunun suikast girişimi olabileceğini zaten bu ihaneti işlediği için öngörüyor. ama khaleesi sevilesi bi hatun olduu için o ihanetinden dönüyor ve blood of my blood o suikast girişiminden kurtuluyor.
Svetlin
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 18 May 2012 - 01:11:06 »

-------------konuyla ilgili spoiler olabilir-----------

wall'daki komutan, bizim jorah'ın babası bi bölümde geçmişten bahsederken oğlundan ondan utanıyorum, onursuz karaktersiz diye saydırmıştı. zamanında ortalığın birbirine girdiği savaşta ibnelikler yapmış heralde, o konuya çok girilmedi. gerçi bu khaleesi'ye yapılan bi ihanet değil de adam genel olarak geçmişte bu tip hatalar yapmış, o peçeli ablanın dediği de murat can'ın bahsettiği olay diye tahmin ediyorum. taşaksız varys'e haber uçurmuş gibi duruyor, şarap olayı ihanet gibi değildi çok.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 18 May 2012 - 01:14:57 »

----spoiler+özür++++

mert bugün gördüm ki dediin dooru, dizide çıkmış bahsettiin şey, 2.bölümde robert ed'le at koştururken, varys'ten gelen mesajdan bahsediyor, mormont hakkında fikirlerini paylaşıp, deniriz drogo evliliini tartışıyorlar. ama ihanetin bu olup olmadığı konusunda bir bilgi yok.

------spoiler----------
Arın
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #18 on: 18 May 2012 - 01:47:38 »

spoiler.........spoiler
bi önceki bölümün en sonunda ejderhaları sırtında taşıyan adamı jorah zannetmiştim ben. hani belki şu ölü tipli pier luigi collinayla falan bi anlaşmaları vardır diye bi fantezi de kurmuştum hatta ihaneti belki budur diyodum da biraz saçma bi tahmin olmuş şu 7. bölümün sonunda anladım. ama o ejdarhaları taşıyan o adam kim cidden merak ediyorum. belki alakalıdır olaylarla.
ArdaS
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #19 on: 18 May 2012 - 03:01:13 »

------- spoiler -------

Ejderhaları taşıyan adamın figüranlıktan başka rolü yok bence. Zaten ejderhaları kaçıranlar belli oldu. O kel sihirbazdan böyle bi' puştluk bekliyordum ben zaten ama Xaro Xhoan Daxos ters köşeye yatırdı. Jorah'ın ihanetini ise ileriki bölümlerde açıklayacaklar diye düşünüyorum, gemi bulmak için gittiğinde bi kansızlık yapmış olabilr.

------- spoiler -------

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 18 May 2012 - 04:23:38 »

------- spoiler -------

Ejderhaları taşıyan adamın figüranlıktan başka rolü yok bence. Zaten ejderhaları kaçıranlar belli oldu. O kel sihirbazdan böyle bi' puştluk bekliyordum ben zaten ama Xaro Xhoan Daxos ters köşeye yatırdı. Jorah'ın ihanetini ise ileriki bölümlerde açıklayacaklar diye düşünüyorum, gemi bulmak için gittiğinde bi kansızlık yapmış olabilr.

------- spoiler -------

------- spoiler -------

Abi söyledim ya Jorah'ın ihanetini. Olay Jorah'ın, Targaryen'ların hareketlerini Varys'e ispiyonlaması, bunun üzerine de Khaleesi'ye suikast girişiminde bulunulması. Ancak Jorah pişman oluyor, ki bence hatuna aşık olduğundan yapıyor, suikastı engelliyor. Maskeli hatun da bi şekilde durumun farkında, ordan Jorah'a giydiriyor. Jorah'ın Daenerys'e yürüyüşü artık iyice netleşti bence, özellikle Xaro'ya güvenme falan diye alttan alttan ısıtması, bi an önce gemi ayarlamaya çalışması(zira son çare olarak Khaleesi Xaro'yla evlenmeyi kabul edebilir) falan hep aşkından gibime geliyor.

Bu arada Tywin'in Joffry'e her fırsatta tokadı yapıştırması muhteşem, iyi de vuruyo çakal, zevkle izliyorum.

Ayrıca Arya'ya yardım eden katilin ileride rolü var mı bilmiyorum ama dizinin yeni karizma adamı olmaya aday.

------- spoiler -------
ArdaS
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #21 on: 19 May 2012 - 02:08:56 »

------- spoiler -------

Abi söyledim ya Jorah'ın ihanetini. Olay Jorah'ın, Targaryen'ların hareketlerini Varys'e ispiyonlaması, bunun üzerine de Khaleesi'ye suikast girişiminde bulunulması. Ancak Jorah pişman oluyor, ki bence hatuna aşık olduğundan yapıyor, suikastı engelliyor. Maskeli hatun da bi şekilde durumun farkında, ordan Jorah'a giydiriyor. Jorah'ın Daenerys'e yürüyüşü artık iyice netleşti bence, özellikle Xaro'ya güvenme falan diye alttan alttan ısıtması, bi an önce gemi ayarlamaya çalışması(zira son çare olarak Khaleesi Xaro'yla evlenmeyi kabul edebilir) falan hep aşkından gibime geliyor.

Bu arada Tywin'in Joffry'e her fırsatta tokadı yapıştırması muhteşem, iyi de vuruyo çakal, zevkle izliyorum.

Ayrıca Arya'ya yardım eden katilin ileride rolü var mı bilmiyorum ama dizinin yeni karizma adamı olmaya aday.

------- spoiler -------

------- spoiler -------

Doğrudur ben sadece kafamda seneryo yazdım o şekil. Nedense ilk sezondaki o olayı hatırlatacakları kafama yatmadı. Ama büyük ihtimal senin dediğin doğru.

Bu arada Targeryanların ensest ilişki muhabbetini duyduğumda çok merak etmiştim şu yazı-tura olayına rağmen neden böyle bi yol seçtiklerini. Forumda benim gibi merak edenler varsa nedenini açıklayayım: ejderha sürmek ve ateşte yanmamak için ödedikleri bi' bedelmiş.

------- spoiler -------
« Last Edit: 20 May 2012 - 00:02:11 by ArdaS » Logged

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #22 on: 20 May 2012 - 10:29:20 »

Spoiler

Jorah (bu muydu lan adi?) sarapciyi engellemesi askindan ziyade gostermelik olabilir zira benim khaleesi'nin zokora ile evlenmesine sicak bakmamasina dair olan gorusum sayet bu ciftin evlenmesinde belediye bir mahsur gormez ve onlari kari koca ilan ettigi takdirde khaleesi'yi artik yonlendiremeyecek olmasi. O sehrin en guclu adaminin iskillendigi an onu oracikta oldurtebilecegine kafasi basiyordur.

ozet gecmek gerekirse evet, khaleesiye karsi bos degilmis izlwnimi veriliyor ama ters kose yapabilirler bu mevzuda. tasaksizin bi bildigi vardir bu adami kullanmakla diyor ve koseme cekiliyorum simdilik.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 29 May 2012 - 01:51:27 »

------- spoiler -------

Şu dizide savaş olması isteğinde değilim, hatta savaş olmadan daha güzel olduğunu savundum hep ancak malum ortalıkta neden savaş yok tepkileri hep dolaştı. savaş isteyenlerin hasreti blackwater'la bitecek dendi de bu nasıl savaş sahnesidir arkadaş. filoyu patlatma sahnesi çok iyi olmakla beraber 100 metrekare alanda 50'şer adamın savaşması gibi birşey oldu, hep bahsedilen bu savaşın ihtişamı falan aktarılamadı pek. şu kadar başarılı bir dizinin savaş olaylarına da el attığında da aynı başarıyı göstereceğini tahmin ediyordum. bişlmiyorum belki de blackwater diye aylardır goygoy yapıldığı için de öyle geliyor olaibilir

ama savaş sahneeleri bir yana, bence yine oldukça iyi bölümdü. tywin lannister kral adam, aynı zamanda kral olacak adam. diyaloglar yine çok iyiydi, hiç savaş işine girilmesin, taht oyunları güzel güzel oynansın arkadaş, biz böyle mutluyuz.

------- spoiler -------
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #24 on: 29 May 2012 - 16:26:57 »

-------------------SPOILER-------------------------------

Hevesim kursağımda kaldı, ne güzel Joffrey'den kurtuluyoruz demiştim olmadı... Dahası hani Stannis'in ordusu diğerlerinin 5 katıydı??? Tamam bir kısmı gemilerle patladı, peki kalanlar??? Hani Stannis, kızıl rahibeyi de getirecekti, ben öyle bir diyalog hatırlıyorum şu sağ kolum dediği adamla konuşmuştu saldırı sahnelerinde ama rahibe ortalıkta yoktu... Başka bir konu ise Lannister'ların babası Robb'la uğraşırken o cepheyi bırakıp komple şehire mi çekildiler?
Savaş sahneleri bana da çok baştan savulmuş gibi geldi, keşke diyaloglara gösterilen özen biraz da o sahnelere gösterilseydi...

-----------------------SPOILER-----------------------------------------------------------------------------

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #25 on: 29 May 2012 - 21:58:35 »

---- spoelstra ---

Stannis, kendi baş yardımcısına (adını hatırlayamadım şimdi), kadını şehre götürmeyeceğini söylemişti çadırında.

Ayrıca Tywin, Robb'a karşı gittiğini kesin olarak ifade etmemişti. Ancak bizim öyle düşünmemizi sağladılar. Ters köşe olduk (yani ben oldum açıkcası)

---  spoelstra ---

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 29 May 2012 - 22:03:17 »

............................spoy spoy............................

istisnasız her kapışmada kötüler kazanıyor, nası bi kötüler kazanır abidesidir bu hikaye arkadaş.
hele bi de geçen gün red wedding diye bi spoiler çaktılar bana ki iyice emin oldum artık. george martin okuyucu/izleyici kendisine sövsün diye yazmış bu hikayeyi.

............................spoy spoy............................
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #27 on: 29 May 2012 - 22:13:39 »

--- Spoiler ---

Stannis'i ben iyi veya kötü sınıfına koyamıyorum. Tahtın hak sahibidir gözümde. Lannisterlar kadar ibne (halfman hariç) değiller ama bir Stark da değiller (onların da iyiliği tartışılır).

--- Spoiler ---

« Last Edit: 29 May 2012 - 22:14:05 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 29 May 2012 - 22:23:35 »

--- Spoiler ---

abi zaten diziye bakarsak Starklar açık ara en delikanlı aile ama bildiğin yaprak dökümü'ndeki aileye döndüler. sürekli bi felaket geliyo ailenin başına. ned öldü, sansa esir düştü, arya ne olacak belli diil, anneleri kızları için oğluna ihanet etmek durumunda kaldı, robb ne tarafa gitse bilemez durumda ve ittifaklarını bir bir yitirdi, jon snow esir düştü, kardeş bildikleri theon orospu çocuğu çıktı, winterfell'de kalan ufaklıkların durum ortada, snow'un amcası duvarın ardında nooldu belli değil...vs.
bi de o red wedding olayı var ki sakın açıp okumayın.(böyle deyince daha da meraklandırıyo biliyorum ama hakkaten okumayın, görürseniz başınızı çevirin..vs zira olay hem çok sağlam spoyler, hem de şevk kırıyor)

--- Spoiler ---
willmb32
Newbie
*

View Profile
« Reply #29 on: 29 May 2012 - 22:58:15 »

İlk 3 kısmın kitabını (5 kitap) okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim seride iyi ya da kötü diye bir karakter yok.Yazarın en belirginleştirdiği ve tahmin ediyorum diğer fantastik kitaplardan farklı olmasını istediği şey de bu. Bence güzel tarafı da bu. Ana karakterlerin gözünden anlatıyor olayları ve anlattığı kişinin bakış açısını da çok rahat sezinletiyor. Örneğin pek sevilmez ama Jamie serinin en delikanlı adamı. Sansa da dizideki tüm o sümsük duruşuna rağmen acayip cesur geliyor bana.

Bu arada spoiler filan hikaye, kitapların zevki kesinlikle bambaşka. Ben diziyi de aynı iştahla izliyorum. Zaman kavramı görselde biraz karmaşık o yüzden ben kitabı okumayan birinin tam olarak idrak edebildiğini sanmıyorum herşeyi. Biraz "acaba nolucak lan?" diye izleniyor. Kitap çok daha fazlası olyor. Zaten red wedding vs. gibi spoilerlar ekşi vb. sitelerde ayyuka çıkarıldı.
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: