Welcome, Guest. Please login or register.
24 Oct 2019 - 03:10:23
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 17
Author Topic: Game of Thrones  (Read 51493 times)
mtk
Pro. Member

View Profile
« on: 15 May 2012 - 15:42:36 »

Şimdi farkettim de bizim game of thrones topicimiz yokmuş. Halbuki tahminimce epey tartışma döner, o yüzden soracağım soruyu sorarken bi yandan da topici açmış olalım dedim

Şimdi 2x7'de aklıma bir soru takıldı. Sağda solda da cevabını aradım ama bulamadım. Hafif spoiler içererek sorayım

-----spoiler-----

Jorah Mormont dövmeci hanım ablamızla konuşurken abla ona "bir daha ihanet edecek misin" gibi birşey sordu. Düşündüm, bir ihanetini hatırlayamadım Khaleesi'ye. Acaba daha önceden bir ihaneti mi vardı yoksa ileride öğreneceğimiz bir ihaneti mi olmuş?

-----spoiler-----

Cevabı bilen var mı acaba buralarda, tabii kitaptan spoiler vermeden Smiley
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #1 on: 15 May 2012 - 16:44:30 »

Soru ne ki?

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 15 May 2012 - 17:46:25 »

----------- SPOILER -----------

"In Pentos, Viserys Targaryen noticed Jorah at the party celebrating the engagement of his sister, Daenerys Targaryen, to Khal Drogo and took him into his service. Hoping to earn a royal pardon, Jorah secretly reported all of the Targaryens' movements to Varys."
« Last Edit: 15 May 2012 - 23:23:13 by kubilay » Logged
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 15 May 2012 - 19:44:49 »

ya tamam da mert bu olay daha dizide çıkmadı, biz bilmiyor muyuz wikipedia'ya bakmaya?
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #4 on: 15 May 2012 - 22:25:55 »

---- mormont hakkında spoiler ----

sanırım burda sözü geçen ihanet ayı adası'nın kralı iken starklara karşı yaptıkları nedeniyle sürülmesine bir gönderme olabilir. greyjoylarınki gibi bir durum vardı sanırım

---- mormont hakkında spoiler ----

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 16 May 2012 - 00:09:33 »

nası çıkmadı yau Shocked ben kitabı okumadan nası biliyorum abi o zmn thinking
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 16 May 2012 - 00:15:28 »

nası çıkmadı yau Shocked ben kitabı okumadan nası biliyorum abi o zmn thinking

çıkmadı abi, yanımda iki tane daha adam var ikisi de ilk kez duydular, varys'le mormont'un ilişkisini. ilk sezondaki şarap tadım sahnesinde, mormont'ta bir haller olduu ve bir dönüşüm yaşadığı belliydi; ama hiç varys'le ilgili bir muhabbet geçmedi.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 16 May 2012 - 01:28:44 »

sorry düd o zmn, ben çıktı zannettiğimden açık açık kopi peystledim
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #8 on: 16 May 2012 - 12:22:09 »

Yanlız çok fazla karakterin hikayesini anlatmaya çalışmak epey zaman alıyor. Bu nedenle de biraz yavaş ilerliyor gibi. Kaç kitaptan uyarlama yapılmış bilen var mı?

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #9 on: 16 May 2012 - 14:48:17 »

-------SPOILER--------

ilk sezonda Khaleesi'yle birlikte pazarda gezerken adamın biri şarap ikram etmek istedi, Jorah da bu şarabın kendisini öldürmek için gönderilen zehirli şarap olduğunu biliyordu, ilk önce birşey demedi ama son anda şarabı içirtmedi... Zorla satan adama içirmişti. Bence ihanet olayı bu...

-------SPOILER---------

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #10 on: 16 May 2012 - 17:32:51 »

------------Le Wild Spoiler----------

Ejderhalar Jorah yokken çalındı. Onun gidişini de ihanet saymış olabilir. İlk buluştuklarında "hanımının kıçının dibinden ayrılma" demişti.

Şarap olayına ihanet denemez bence.

----------Le Wild Spoiler-----------

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 16 May 2012 - 19:24:21 »

-------SPOILER--------

ilk sezonda Khaleesi'yle birlikte pazarda gezerken adamın biri şarap ikram etmek istedi, Jorah da bu şarabın kendisini öldürmek için gönderilen zehirli şarap olduğunu biliyordu, ilk önce birşey demedi ama son anda şarabı içirtmedi... Zorla satan adama içirmişti. Bence ihanet olayı bu...

-------SPOILER---------

--hayvan Spoiler--

daenerys'in varlığından mantık olarak kimsenin haberdar olmaması gerekiyordu; ancak o şarap olayında belli oldu ki birilerinin haberi var. aegon targanyan'dan dolayı, westeros'un taşşaklı abileri targanyanlar ve ejderhalardan acayip tırsıyor. jorah belli ki daenerys'le ilgili bazı bilgileri servis etti ve hatunun peşine suikastçi takıldı. o sahneyi yeniden izlerseniz, jorah'ın mimiklerinden yaşadığı değişimi farkedebilirsiniz ki mert'in copy-paste'lediği şeyle de zaten taşlar yerine oturdu. varys denen taşşaksız kelmiş bilgi servis edilen herif.

--hayvan Spoiler--

--normal spoiler--

öte yandan dövmeli abla hem yukardaki olayı biliyor, hem de suratını o hale jorah getirmiş son bölümden anladığımız kadarıyla. ve ilk sezondaki bi muhabbeti hatırlarsak da bu jorah'ın starklarla da bi meselesi var, inceden khaleesi'ye de yürüyor meydanı boş bulunca, jorah ne alaka anlamadım. bi de stannis'in yanındaki davos da statü olarak jorah'la aynı durumda ve yanlış hatırlamıyorsam o da kaçakçılık olaylarıyla ilgili. tip olarak da andırmıyor değiller birbirlerini.

--normal spoiler--
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 16 May 2012 - 19:27:53 »

Yanlız çok fazla karakterin hikayesini anlatmaya çalışmak epey zaman alıyor. Bu nedenle de biraz yavaş ilerliyor gibi. Kaç kitaptan uyarlama yapılmış bilen var mı?

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Song_of_Ice_and_Fire

şu ana kadar 5 kitap yayınlandı, 6.sı da yolda, 1 kitap daha gelecek diyorlar.

aynı anda bikaç farklı kitaptan uyarlama yok, 1.sezon mesela 1. kitaptı tamamen. pasaj pasaj okudum ilk kitabın bazı kısımlarını, hoşuma gitti oldukça. 3 bölüm sonra araya giriyor zaten yine, o arada ilk 2 kitabı okumayı düşünüyorum.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #13 on: 16 May 2012 - 19:39:31 »

Ben 5'li set halinde verdim siparişi dün gece. Kitabı eminim daha iyidir.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #14 on: 17 May 2012 - 00:37:13 »

her sezon bir kitap şeklinde gidiyor şu anda sanırım dizinin senaryo. bu arada ilk iki kitabı okuduktan sonra diziyi kıyaslamam gerekirse kitaba %80 oranında bağlı kalınıyor diyebilirim ki serinin yazarının diziyi hazırlayan ekipte olmasının bunda payı var.

bu arada jorah'ın ihanet mevzusunun ben kesinlikle ilk sezondaki şarap mevzusundan kaynaklandığını sanmıyorum. o olay tamamen robert baratheon'ın varys'e verdiği bir emir nedeniyle gerçekleştirilmiş bir suikast denemesiydi. jorah şarapçıdan şüphelenip ona içirmişti zehri.

Pages: [1] 2 3 4 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Game of Thrones « previous next »
    Jump to: