Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jan 2021 - 21:36:19
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 LAL - 1 (1.9%)
OKC 4-1 LAL - 10 (18.9%)
OKC 4-2 LAL - 18 (34%)
OKC 4-3 LAL - 10 (18.9%)
OKC 3-4 LAL - 5 (9.4%)
OKC 2-4 LAL - 9 (17%)
OKC 1-4 LAL - 0 (0%)
OKC 0-4 LAL - 0 (0%)
Total Voters: 52

Pages: 1 ... 4 5 6 [7]  All
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi)  (Read 30338 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #90 on: 23 May 2012 - 00:34:05 »

ben mi abartıyorum bilmiyorum ama okc hakkaten inanılmaz bi takım. hatta rakipleri 3 sene önceki şampiyon olan lakers olsa, yine yenerlerdi. şu an gözümde ligin açık ara en iyi takımı. hatta olası miami finali çok ilginç olacak. james'in artık en ufak bi bahanesi yok ve okc kendilerinden daha hazır.

durant ve westbrook 23 yaşında; harden ve ibaka 22 yaşında. eğer bulls ileriki zamanlarda howard veya türevi bi süperstar almazsa, miami'nin ileriki 5-10 yıldaki en büyük rakipleri olurlar.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #91 on: 23 May 2012 - 00:49:17 »

kesinlikle ayni fikirdeyim, nazar degmesin. cok guzel takim. takimin superstari saygi duyulasi,supporterlari ise katkisi bol oyuncular.aslinda kazma fisher i degilde seneye nash i falan baglayabilseler dahada muazzam olurlar.

chikago icinse cok umutlu degilim ne yazik ki ( o takima yeni superstar ekini biraktim rose eski rose gibi donse keske ((
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #92 on: 23 May 2012 - 01:31:20 »

OKC bizi oynatmadi ama su an Seker tarzi bir sey diycem. Bu seri en azidnan 3-2 donmeliydi Los Angelesa. Belki caoch, belki Kobe, Sessions, Gasol ve Bynum ve hatta benchimiz her sey oynayabileceginin altinda oynadi. Ona ragmen 2 tane onde oldugumuz cok kritik maci verdik. Bu yuzden OKC de beni azicik hayal kirikligina ugratti. Ben Thunder'in bundan da iyi bir takim olduguna inaniyorum. Thunderin aslinda benchinin Harden disinda zayif kaldigini dusunyorum ayrica bilmem Alp ne der? Spurs karsisinda kenardan bir adama daha ihtiyaclari olacak kesin.

oklahoma bench'i harden dışında zayıf tabiki. ama bu benchin toplu hâlde sahada olduğunda mutlaka harden da oyunda oluyor ve hücum tamamen harden'dan dönüyor.genellikle de tepeden picknroll ve sonrasındaki varyasyonlar. bu şekil tek tip bir hücumla da olsa harden o an sahada bulunan en iyi oyuncu olduğu için ağırlığını koyabiliyor.

ha san antonio'ya karşı bu iş daha zor olacak tabi. zaten derin bir bençleri var artı bi de ginobili. harden'a tahmin edilenden daha çok iş düşecek. ginobili'den iyi oynamalı bu seri muhakkak.

delph
Newbie
*

View Profile
« Reply #93 on: 23 May 2012 - 01:45:44 »

Fisher tecrübeli olayı bana da çok saçma geliyor. Evet haklsınız Fisher tecrübeli ama, maç içinde Fisher 15 dk. oynuyorsa, savunduğu adam 20 sayı atıyor. 3-5 tane de asist yapıyor o arada. Sırf şu savunma eksikliği bile takımına maç kaybettirir rahatlıkla. Hiç oynamasa, sadece saha kenarında analiz etse takımı daha yararlı olur.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #94 on: 23 May 2012 - 02:23:39 »

Son maçın tekrarını izledim bu akşam ve Kobe'ye neredeyse hiç eleştiri gelmemesine hatta eleştirilmesinin yanlış olacağının söylenmesine inanamıyorum.33 şut atmış yahu rakamla otuzüç !!! Bu kadar oyunu domine etmiş peki arkadaşlarını oyuna sokabilmiş mi? Hiç sokamamış arkadaş,sıfır asist maaşallah,rakamla sıfır!!! Kobe bu mantalitede olduğu müddteçe Lakers'ın hiç bir contention şansı olamaz.Üstelik seri boyunca yaptığı "Hiç birinizi siklemiyorum,bildiğim gibi oynamaya devam edeceğim." tarzında açıklamaları da bu mantaliteden asla çıkmayacağını gösteriyor.Onun bu akıl almaz bencilliği yüzünden Bynum ve Gasol da resmen küsüyor.Daha önce de söyledim,Bynum'ın acayip hareketleri ve açıklamalarının sebebi Kobe'nin bu aptalca "Ben daha ölmedim" mesajı verebilme inadı.

Evet Bynum kafadan çatlak olabilir,Gasol yumuşak ve isteksiz olabilir,guard rotasyonu rezil ve şut atamıyor olabilir,Mike Brown Cavs günlerindeki gibi "Al superstarım topu,kafana göre oyna" diyor olabilir ama tüm bunların önünde,Lakers'ın asıl problemi Kobe.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #95 on: 23 May 2012 - 04:17:48 »

Kimdi gecen twitterda amerigali bi gavat yazmisti, kobe pierce rolune burunmeli diye. Hakikaten set icerisinde hucum etse muhtemelen lakers cok daha basarili olur. Su frontcourt icin kendini oldurecek bir ton takim var, kadro bence oldukca yeterli, dis sut istikrari haric oyle bir defektleri yok aksine cok guclu yanlari var.
Kobe oyle basarili olamaz diyenler olabilir ama pierceda rivers gelip bazi seyleri asilayana kadar butun kariyerinde iso oynayan bir adamdi, big three ile beraber cok daha efektif. Piercein bu tup bir oyun tarizna burunmesi sureci oldukca sikintliydi, rivers ile saha icnde kavga ettikleri bile oldu.Sahsen kobeninde benzer bir role burnmesinin zamani geldi artik takimin faydasi icin
Heleki takim arkadaslari cabalamiyor,agresif degiller gibi bir arguman bence yanlis, adamlar alisik degil boyle beslenmeye:) yani ne biliyim cok aktof rol almaya alisik olmadiklari icin birazda bu. Basketbol birazda aliskanlikar oyunu netice itibariyle , bazi seyler icin zaman gerekiyor , takim arkadasiniz 33 sut kullaniyorsa oyunda agresif olmamaniz dogal birazda, bunu son mac ozelinde soylemiyorum.

Halen kobenin sampiyonluga tasiyacak kalibresi var takimi ama artik bazi seylerden feragat etmesi gerekiyor yeni bir sampiyonluk icin,bu sekliyle olmaz artik. Game over
« Last Edit: 23 May 2012 - 04:19:30 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #96 on: 23 May 2012 - 04:28:40 »

Kobe konusunda haklısın Şef ama birilerinin onu ikna etmesi lazım ve gördüğüm kadarıyla Lakers'ın elinde Kobe'yi yönetebilecek biri yok. Muhtemelen Pau'yla yollar ayrılır bu yaz zaten, kazandığı 3+2 şampiyonluk yanına kar kalır.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #97 on: 23 May 2012 - 14:51:57 »

Oklahoma Thunderı fazla abartıyorsunuz abi sizde, Laker bir takım halinde sahada yokken uzunları besleyemezken Gasolu nerdeyse hiç kullanamazken, sene başında Odom u altıncı adamımızı hiçle takas ettiğimizden vs vs. negatif durumdayız yani şuanda ve serideki maçlarımızı kafaya getirmişiz.

Çok iyi takımlar, yıllar geçtikçe daha da iyi olacaklar zaten bunu iki sene öncede görüp söyledik. Hala birşeyler eksik gibi ama, anlatılmaz bu yaşamanız lazım adabazarda anlamanız için Smiley

Pages: 1 ... 4 5 6 [7]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: