Welcome, Guest. Please login or register.
24 Jan 2021 - 19:09:53
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 LAL - 1 (1.9%)
OKC 4-1 LAL - 10 (18.9%)
OKC 4-2 LAL - 18 (34%)
OKC 4-3 LAL - 10 (18.9%)
OKC 3-4 LAL - 5 (9.4%)
OKC 2-4 LAL - 9 (17%)
OKC 1-4 LAL - 0 (0%)
OKC 0-4 LAL - 0 (0%)
Total Voters: 52

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7  All
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi)  (Read 30521 times)
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #15 on: 15 May 2012 - 11:37:08 »

İlk maçtan mesajı feci vermiş OKC. Serinin kilit oyuncusu (LAL adına) Gasol. O iyi oynamazsa LAL'in şansı azalıyor.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #16 on: 15 May 2012 - 12:04:51 »

Westbrook u bu zonedan çıkaramazlarsa seri başlamadan biter .

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #17 on: 15 May 2012 - 12:54:29 »

İlk maçtan Oklahoma gücünü ve dinlenmenin verdiği avantajı skora aynen yansıttı. Lakers bu maçta Oklahoma'ya tepki bile veremedi ve erkenden teslim bayrağını çekti. Seriyi 4-1 Oklahoma kazanır dedim. Denver serisinde zaten Lakers'ın zorlanmasından ve sezon genelinde bu seride Oklahoma'nın avantajlı olduğu çok net belli oldu. Oklahoma gençliği ve dinamik oyun yapısı ile bu seriyi bana göre alacaktır.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #18 on: 15 May 2012 - 15:34:52 »

Lakerı fazla gözde büyütmeyelim beyler zor seri Lakerda son sezonunu yaşayanlarla beraber seriyi 4-1 kaybedeceğimizi düşünüyorum. Oyun olarak Oklahoma nerde biz nerdeyiz zaten.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #19 on: 15 May 2012 - 15:45:10 »

fisher savunma yapmıyor diye gitmesine sevindi herkes de sessions'ın savunması da fisher'dan hallice. westbrook'u kobe tutacak yani başka yolu yok bu işin. ama kobe tuttuğu zaman da transition savunmasında westbrook'u bulmakta zorlanıyor. kobe hücumda genellikle topun olduğu tarafta bulunduğu için kaçan şut sonrası top hızlı biçimde westbrook eline gelebilirse çok tehlikeli oluyor. ayrıca kobe westbrook süratinde olmadığı için doğal olarak geriden tutuyor ve screen'lerin arkasından dolaşıyor. ancak şu anki şut performansıyla westbrook bu tarzda savunmak çok mümkün değil. westbrook her türlü problem yani lakers için.

ters tarafta ise bynum problem. gasol de problem olabilir aslında ama lakers nedense gasolu kullanmıyor hiç. alçak postta 2-3 kez top aldı sadece. ibaka uzun kolları ve blok tehtidiyle şutunu belli ölçüde limitliyor gasolün. sırtı dönük oynarsa ibaka'ya karşı rahat sayı bulabileceğini düşünüyorum. mike brown öyle düşünmüyor.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #20 on: 15 May 2012 - 16:31:57 »

Gasolu kullanmıyor değiliz gasol dün akşam resmen fiziksel temastan kaçındı abi aldı topu fade away attı.Bynum , jordan hill dün akşam mid-jumperlar yolladı westbrooktan durantten özenmişler herhalde tabi bunlar mike brown'ın sözünü felan dinlemediklerini çok kez gösterdiler.Mağlubiyeti onlar üzerine yıkmıyorum tabiikide guard savunmamızın olmadığını uzun zamandır biliyoruz.Güya savunma hocasıydı ya mike brown sene başından beri kısalara nasıl savunma yapıyoruz mike brown başarıyı getirmesi gereken konuda ne kadar etkili oluyor gözler önünde.6.maçtan sonra umudumun olmadığını söylemiştim o yüzden de boş gözlerle bakıyorum.bu seride maç alınacaksa da sessions'ın önce savunmada sonra hücumda , barnes'ın da 3-2 numara savunmasında etkili olması gerekiyor.Staplesta maç alırız da kaç maç alırsak öyle biter seri.Tabi ben yine laker apaçiliği yapıp 4-2 lal işaretlemeyi unutmadım...

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 15 May 2012 - 17:54:20 »

Gasol alcak postta kullanilmadigi kadar kendisi de alcak postta gezinmiyor ne yazikki

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #22 on: 15 May 2012 - 21:12:40 »

gasol eleğini asmış görkem artık takasta değerlendirilmesi şart oldu adamın

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #23 on: 15 May 2012 - 22:49:23 »

valla gasol mü kötü, iyi kullanılamıyor mu ayrı bir tartışma konusu tabi ama bir gerçek var ki gasol'den katkı almadan lakers'ın seride 1-2 maçtan fazla alması çok zor.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #24 on: 17 May 2012 - 09:15:27 »

seni bu takımın başına koç yapanın...

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #25 on: 17 May 2012 - 09:18:40 »

Lakers bu maçı nasıl verdi abi inanılmaz ya, okc bi yolunu bulup kazanıyor ama 75-68 den sonra 2. yarı 20 sayı atabilmiş saçmalamaktan başka bişi yapmayan takım maçı kazandı. Lakers bundan daha iyi savunma yapacağı başka bi maç bulamaz. Blake in boş şutu sokamaması da ayrı bi olay. Sonda durantin yaptığı hata da inanılmaz bişi.
« Last Edit: 17 May 2012 - 09:21:25 by Mavi » Logged

ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #26 on: 17 May 2012 - 09:24:25 »

artest insiyatif alıp kendi mi verdi blake e yoksa koç mu istedi bence bu maçı kaybetmekten daha önemli

« Last Edit: 17 May 2012 - 09:53:02 by ocean » Logged
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #27 on: 17 May 2012 - 09:30:51 »

brown'a kızmaktan blake'e diyecek hiçbir sözüm yok.Doğru pozisyondaydı , olmadı.Ama o pozisyona gelene kadar son 3 dakika içerisindeki hatalar zinciri ve bir tane bile set oynanmaması.3 mola hakkıyla girilen son hücumda şutun girmeme ihtimalini düşünmeyerek 3 molanın da alınması ve rakibin bir faul hakkı varken topu oyalayıp süreyi eritmek, son topu kobeye aldıracak bir set çizememek. Ha bir de o blake'in şutunu da çizdiğini hiç sanmıyorum mike brown'ın.Ne dicek molada westbrook uyumasını bekle ve köşede uygun pozisyonu kolla felan mı? hiç sanmıyorum.Kobe'yi son dakikalara daha zinde tutacak rotasyonu ayarlayamamak , bynum'a topun indireleceği bir oyun çizememek...Akşama kadar sayarım herhalde.Fark yesek neyse de bu maçtaki savunmayla biraz umutlanıp yenilmek koyuyor adama. gösterip vermedi resmen OKC

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #28 on: 17 May 2012 - 09:52:40 »

tekrarda yakalayamadınız galiba ama direkt köşeye gidip beklemedi blake, dip çizgiye kat feykinden sonra oraya döndü.. a planı mıydı bilmiyorum ama çizilmiş olabilir, muhtemelen kobe'ye topu geçirememe ihtimaline karşı.. artest'in inisiyatifi de çok yersiz gelmiyor.. ben daha çok, ilk denemede rakibin faul hakkı varken kobe'nin penetreye başlamak için neden o kadar beklediğini anlamadım.. sefa bayağı süre yedi, o yüzden 5.7 saniyeye kaldı bu top.. gerçi son 2 dakikadaki tutulmanın sadece son halkası o pozisyon da..

lakers'ın muhtemelen seride en iyi savunma yaptığı maç olarak kalacak bu.. durant yüzdeli maç çıkardı gibi gözüküyor ama artest etkinliğini olabildiğince minimize etti.. westbrook'a tuzaklı savunma da, orta mesafeleri ilk maçtaki gibi sokamayınca bi ölçüde karşılık vermişti.. bu maçı alamadıktan sonra, hücum bu kadar sınırlı işliyorken geri dönmek mümkün değil bence.. sıradaki iki maç da b2b olacak, allah yardımcıları olsun..

Mike Brown confirmed the play was a flare screen for Kobe Bryant, said Kobe was open.

böyle demiş MB efendi, nasıl bi boşluktan bahsediyor bilmiyorum ama artest'in inisiyatifine bağlamış sadece pası.. bunu çizdim dese, bu açıklamadan daha iyi olurmuş bence..
« Last Edit: 25 May 2012 - 23:27:40 by cemsheed » Logged

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 17 May 2012 - 10:09:16 »

o pozisyon tnt de halen gösteriliyor şu anda, olay şu ki kobe screenden çıkıp ters tarafta boşa çıktı ama topu kobeye çıkarmak için başka birinin araya girmesi lazımdı metta nın o köşeden topu sol dibe çıkarması imkansızdı. Kobe ye pası vericek adam gelmeyince doğru tercih yapmış metta.

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 7  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: