Welcome, Guest. Please login or register.
21 Oct 2019 - 00:04:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8
Author Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi  (Read 28305 times)
tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #60 on: 24 Jun 2012 - 00:52:47 »

indirdim bugün programı bir deneyeyim dedim.aralarında en kısa olarak gözüme çarpan(15 dakika civarı) karın bel ve sırt kaslarını çalıştıran egzersizlerin olduğu video'yu açtım ve başladım çalışmaya.

video'yu izlerken çok basit gibi görünen hareketler üst üste binince inanılmaz zorlandım.hatta çoğunu yarım bırakıp ara vermek zorunda kaldım.aylardır spor yapmamış olmanın verdiği hamlığın da etkisi var şüphesiz ama benim diyen sporcu bile o tempoda üst üste o egzersizleri yapmakta zorlanır.hatta video'daki kas yığını üçgen vücut elemanların bile 10.dakikadan sonraki hareketlerde zorlanmaya başladığı belli oluyor.

kısacası insanlık dışı bir program olduğunu söyleyebilirim.bunu 90 gün boyunca sürdürmek sağlam azim ve hırs gerektirir.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #61 on: 24 Jun 2012 - 12:51:56 »

ahmetin verdiği programdaki elemanın 70 günde hiçbir ilaçsız vucudunu bu hale getirmesinin iki açıklaması olabilir.

1) Ya eski sporcudur ki vucut yapısıyla eskiden de vücut geliştirmede üst seviyeler olmasada sağlam bir vücudu var açık bir şekilde tekrar kaslarını şekillendiriyor ki bu normaldir

2) yada yalan söylüyor pezevenk Smiley

Burdan bende bir ara badiye başlıyımmı demiştim ama sonra üşendim ya nedir o öyle kaldır indir greksiz şeyler abi hepimiz toprak olacağız yani

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #62 on: 24 Jun 2012 - 13:59:16 »

abi ben anlamadım ztn o videoyu, elemanın 1. günkü vücudu da gayet iyi zaten. olay baklavaların gözükmesiyse biraz göbekteki yağları eritmiş o kadar. yoksa kollar, frame falan yerinde.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #63 on: 25 Jun 2012 - 17:40:59 »

Aynen zaten kisa surede bir mucize olamaz. Ya zaten vardir o kas ve yagi eritirsiniz define oldugunuzda da eskisinden bile buyuk gozukursunuz ya da stereoid kullanmaniz lazim. Siki calisma ve sureklilik basari getirir ama 70 gunde degil daha uzun sureler lazim "0" dan iyi bir noktaya gelmek istiyorsaniz.

Bir de bazen genetik olarak cok daha ustun ve sansli insanlar var ki bu arkadas da sanssiz degil ki 70 gun gibi kisa bir surede basariya ulasmis.

korfezceltics
Newbie
*

kedü

View Profile
« Reply #64 on: 30 Jun 2012 - 15:28:54 »

topiği baştan itibaren okudum, yazanlara teşekkürler.

6 ay kadar önce bir diyetisyene gitmişliğim var.
İlk önce kan testinde Karaciğer değerlerim (alt,ast filandı galiba) yüksek çıktığından karaciğerde yağlanma olduğunu söyledi hekim.
1 ay kadar Glifor diye bir ilaç kullandım ve diyetisyene onun tavsiyesiyle gittim.

diyetisyen, vücut yağ oranı v.s. çıkarttı ve obez olduğumu söyledi. (boy: 1.88 Kilo:104 idi)
verdiği diyet, sabah, öğle, akşam ve ara öğünlerle doluydu ve bol bol su. Yemek dediğimde iki parça şundan, bir parça bundan gerisi bol salata idi..
ara öğünlerde leblebi, meyve veya diet bisküvileri önerdi.

neyse ben diyetisyenden çıkışta direk pastaneye gidip yarım kilo sütlü nuriye aldım.. (sonradan kabul ettim bu yaptığım hayvanlıktı ama bunaldım o sırada)
daha sonra bu verdiği diyete uymaya çalıştım, bira içmeye ara verdim ki her hafta sonu 3-5 bira gömüyorum.
bu söyledikleriyle harfiyen uymasamda 1 ayda 5 kilo verdim.
sonra yine gel dedi ama ben gitmedim ve dikkat etmedim yediklerime. kiloları geri aldım.
şimdi bu karaciğer yağlanması olduğu için diyet yaparken neye dikkat etmem lazım. mesela dukan diyeti karaciğeri çok zorluyor sanırım..

burda yazılana göre ara öğün filan pek akıl karı değil. ee ne yapsak acaba hacı abi..

selamlar herkese..

Kocaeli'de Kanserin en büyük sebepleri;
1. Sanayi Atıkları
2. Kocaelispor
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #65 on: 30 Jun 2012 - 15:58:22 »

doktora git abi, karaciğerdeki yağlanmanın ilacını batug.com forumlarında mı arıyorsun?

korfezceltics
Newbie
*

kedü

View Profile
« Reply #66 on: 30 Jun 2012 - 17:27:20 »

Smiley tabi böyle mal gibi yazınca öyle anlaşılıyorda. 20 gün önce yine tahlil yaptırdım gittim doktora. ilaç fln verdi, 10 gün sonra yine gidip değerlere bakıcaz nolmuş diye. fakat bi diyet filan yapmıyorum değişmez gibi geliyor onu yazayım dedim. benim gittiğim diyetisyende 90lardan kalma diye tabir edilen gibi geldi burayı okuyunca..
 kendime çok güldüm sen öyle yazınca
« Last Edit: 30 Jun 2012 - 17:31:09 by korfezceltics » Logged

Kocaeli'de Kanserin en büyük sebepleri;
1. Sanayi Atıkları
2. Kocaelispor
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #67 on: 1 Jul 2012 - 06:25:02 »

Smiley tabi böyle mal gibi yazınca öyle anlaşılıyorda. 20 gün önce yine tahlil yaptırdım gittim doktora. ilaç fln verdi, 10 gün sonra yine gidip değerlere bakıcaz nolmuş diye. fakat bi diyet filan yapmıyorum değişmez gibi geliyor onu yazayım dedim. benim gittiğim diyetisyende 90lardan kalma diye tabir edilen gibi geldi burayı okuyunca..
 kendime çok güldüm sen öyle yazınca
Benim 9 yasimdan beri karaciger degerlerim yuksek. Diyet ve ickine dikkat et ama bir kac doktora gorunmend fayda var. Benim degerlerim mesela dusemiyor cunku auto immune safra yolarimla baglantili bir sorun var. Gecmis olsun doktorlari dinle ama kendi arastirmani da yap.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #68 on: 3 Jul 2012 - 15:54:46 »

karaciger yaglanmasinin tek ilaci diyet. hap falan hikaye. bu yaglanma tipinde sisman yada obez olmaniza gerek yok . disaridan normal gorunumlu olup karacigeriniz benimki gibi 2. derece yaglanmis olabilir. cozum makul olcude karbonhidrat ve protein tuketimi. bol sebze ot meyve tuketirseniz yaglanmadan kurtulursunuz.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #69 on: 3 Jul 2012 - 16:10:13 »

aklima gelmisken karaciger degerlerinin yaglanmayla direk bir baglantisi yok bildigim kadariyla misal benim oranlarim hicbir zaman sos vermedi, hep normal araliklardaydi ama genel bir kontrol sirasinda ultrasonla tespit edildi. gorkemin problemi biraz farkli bagisiklik sistemi falan diyor.
.
...
Yönetici
Pro. Member

M.U.F.C.

View Profile
« Reply #70 on: 4 Jul 2012 - 02:37:54 »

bende  epeey yoğun bir yağlanma vardı kilo verdikten sonra normale döndü bir  tek oda değil normalin üstünde olan bütün değerler normale döndü

EN İYİ POLİS  ÖLÜ POLİSTİR
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #71 on: 4 Jul 2012 - 13:35:26 »

abi düzensiz beslenmeden oluyor galiba birazda. Az yiceksiniz olm ehehe bir kere içki içmeyin kesinlikle ben bildiklerimi söyleyeyim. İkincisi, sabahları hayvan gibi kahvaltıdan ziyade daha basit aperatifler ve sık az yemek yemek lazım. Bildiğimiz diyet tarzı işte hayatınızı sürekli kontrol altında tutmanız lazım. Bende böyle bir rahatsızlık yok ama benzer bir şekilde yaşıyorum yani. Boyumda aynı sayılır ben 76 kiloyum

FliPtiKal3
Guest
« Reply #72 on: 4 Jul 2012 - 18:59:38 »

az yiyeceksin.  hayvansal protein i ve yagi minimum duzeyde alicaksin alkolde keza az kullanilacak.aksi takdirde yaglanma kacinilmaz haci.
Seker sen ata sporunu cok yapiyorsun mudur o yuzden kicin yag tutmuyor.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #73 on: 4 Jul 2012 - 19:23:23 »

ciritimi diyosun, benim büyük büyük babam ciritçiydi biliyorsun olm genetik bir nevi

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #74 on: 4 Jul 2012 - 19:52:31 »

bende  epeey yoğun bir yağlanma vardı kilo verdikten sonra normale döndü bir  tek oda değil normalin üstünde olan bütün değerler normale döndü

Fevzi olm sen bu topic'ten çık lütfen! sen olayı çok farklı boyuta taşıdın, uçarak blok bastın lan en son, daha ne olsun...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi « previous next »
    Jump to: