Welcome, Guest. Please login or register.
24 Aug 2019 - 19:13:10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
Author Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi  (Read 27819 times)
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #45 on: 1 Jun 2012 - 06:07:00 »

Abi aldigin karbonhidratin ekmekten veya esmer pirincden olmasi veya beyaz veya kepekli makarnanin neredeyse hic bir farki yok. Yine onemi olan gram olarak aldigin karbonhidrat ve kac kalori oldugu bu cok basit bir denklem aslinda.

bu ikisnin arasi fark glycemic index sadece. Glycemix index ise GI degeri olarak bakabilirsin hani vucudun bu karbonhidratlari ne kadar surede enerjiye ceviriyor ve ne hizda kullaniyor diye ama kilo almanda veya vermende bir etkisi yok su anki arastirmalara gore.. yuksek oranlarda karbonhidrat yiyip kilo verebilirsin acikcasi.

http://alanaragon.com/elements-challenging-the-validity-of-the-glycemic-index.html

Ben butun sene pirinc pilavi yiyip kilo verebiliyorum olay tamamen icindeki kullandigin yag miktarina ve yedigin diger ogunlere bagli. Mesela kepekli(esmer) pilav ayni sekilde bir suru islemden geciyor ve duydugum en buyuk diyetisyen kolpasini paylasmak istiyorum
1 kasik pirinc pilavi=1 kasik seker ??!?!

Bu ne demek hala cozemedim! kaldi ki seker niye bu kadar dusman olarak gosteriliyor onu da anlamak mumkun degil. He seker super yararli bir sey degil ama seker hastasi degilseniz ve inanilmaz buyuk oranlarda tuketmiyorsaniz sekerden bu kadar korkmaniza da gerek yok. Gelecek hafta bu mitlerle ilgili yazi koymak istiyorum. Topicin ilk basinda bahsettigim bu isin hasi bir kac adam var onlarin yazilari ve videolarini paylasicam.
--
http://www.youtube.com/watch?v=qYqCLteXwMA

su video glycemic indexi guzel ozetliyor mesela. yani kepekli bir ekmegi veya pilavi beyaza oranla tercih etmeniz icin tek sebep su icindeki fiber oraninin yukseligi ve micronutrient dense olmasi yani bir suru vitamin acisindan daha zengin olmasi bir avantaj. Bu acidan tercih etmek tabiki mantikli.

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #46 on: 1 Jun 2012 - 11:42:34 »

ya ben bu kilo verme verme işini çözemedim arkadaşlar. yediğime içtiğime dikkat ederek ve haftada 3 gün cardio yaparak 4-5 ayda 103 kilodan 84 kiloya çok sağlıklı bir düşüş yaptım, vucuttaki kas kütlesi de arttı, öyle balon gibi sönmedim. 5. aydan sonra programa 1 gün daha ekleyip programlara cardio aynı kalmak kaydıyla ağırlık da ekledim, ve 2 haftada 88 kiloya hoooop geri çıktım. şimdi ağırlığı iyice azalttım cardioyu daha da arttırdım ama kilo 88 dedi daha da 1 gram ne indi ne çıktı. öyle ki kilo değişsin de nasıl değişirse değişsin diye 3 gün burgerking e dayandım 1 gram artmadı, 1 hafta aç gezdim ıııhhhh yine kıpırdamadı, en son bi doktora mı görünsem diyorum.

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #47 on: 1 Jun 2012 - 13:08:21 »

ya ben bu kilo verme verme işini çözemedim arkadaşlar. yediğime içtiğime dikkat ederek ve haftada 3 gün cardio yaparak 4-5 ayda 103 kilodan 84 kiloya çok sağlıklı bir düşüş yaptım, vucuttaki kas kütlesi de arttı, öyle balon gibi sönmedim. 5. aydan sonra programa 1 gün daha ekleyip programlara cardio aynı kalmak kaydıyla ağırlık da ekledim, ve 2 haftada 88 kiloya hoooop geri çıktım. şimdi ağırlığı iyice azalttım cardioyu daha da arttırdım ama kilo 88 dedi daha da 1 gram ne indi ne çıktı. öyle ki kilo değişsin de nasıl değişirse değişsin diye 3 gün burgerking e dayandım 1 gram artmadı, 1 hafta aç gezdim ıııhhhh yine kıpırdamadı, en son bi doktora mı görünsem diyorum.

Tamam işte abi, vücudun yeni ritmini bulmuş, metobolizman 85-88kg arasında karar kılmış. Ayrıca ağırlık eklemişsin, kasın artmış. Kas daha ağır çeker malum.  Afro Hani amacın ne (kaç kilo) idi ki? Bir de ilk kilolar her zaman en kolayıdır.

özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #48 on: 1 Jun 2012 - 13:18:01 »

benim amacım 80-82 civarıydı. metabolizmanın kararı yanlış karar abi, çünkü alt karındaki "simit" babalar gibi duruyor daha. birde ağırlığı neredeyse bıraktım, ilk baştakinin neredeyse 2 katı cardio yapıyorum, insanın kilosu 1 gram değişmezmi abi? 88 dedi kaldı meret. eskiden 1 saat yaptığım bilimum yağ yakma egzersizleri (koşu bandı, cross trainer, bisiklet, crunch burn vs.) şimdi 1 saat 40 dakika yapıyorum, hemde daha ağır yapıyorum ne kiloda ne kas kütlesinde ne yağ durumunda bi değişiklik yok. hani hemen sonuç bekleyen tiplerdende değilim, bildiğin 2 aydır deli gibi cardio kastırıyorum haftanın 4 günü. bir ihtimal aklıma acaba vucut alıştı artık tepki mi vermiyor sorusu geliyor ama cardio içinde neyi değiştireyim onu da pek bilemedim.

Bu arada bi doktora mı görünsem demiştim, "Doctor" ayağıma gelmiş haberim olmamış  Cheesy
« Last Edit: 1 Jun 2012 - 13:21:02 by özgür12 » Logged

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
FliPtiKal3
Guest
« Reply #49 on: 18 Jun 2012 - 23:19:48 »

http://www.youtube.com/watch?v=pIXzDTuOjt8
70 gunde turk kasini abdominalere donusturmus. abi iddiali .katki maddesi kullanmadim, hersey dogal diyor ) sampiyonun yuregi gercektende yetiyor mu bu islere ?
Hoops4Life
Link Finder
Full Member

23 ...

View Profile WWW
« Reply #50 on: 20 Jun 2012 - 16:39:50 »

70 gunde turk kasini abdominalere donusturmus. abi iddiali .katki maddesi kullanmadim, hersey dogal diyor ) sampiyonun yuregi gercektende yetiyor mu bu islere ?

Bisey kullanmadigi dogru gibi gorunuyor da kati diet'in gozle gorulur etki suresi 90-120 gun araligi , soyledigi 70 gun ne kadar dogru bilemem Smiley

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #51 on: 20 Jun 2012 - 21:02:08 »

sanırım adam onceden boyleymis zaten. gecirdigi kaza sonrası aldıgı kiloları verip, altta zaten varolan kası tekrar piyasaya cıkarıyor. yoksa, olmayan kası sadece yurekle 70 gunde buralara getirmek imkansıza yakın gibi geliyor bana.

Hoops4Life
Link Finder
Full Member

23 ...

View Profile WWW
« Reply #52 on: 20 Jun 2012 - 22:17:11 »

sanırım adam onceden boyleymis zaten. gecirdigi kaza sonrası aldıgı kiloları verip, altta zaten varolan kası tekrar piyasaya cıkarıyor. yoksa, olmayan kası sadece yurekle 70 gunde buralara getirmek imkansıza yakın gibi geliyor bana.

Altta zaten her insan da kas var Smiley , videodaki elemanin onceden spor gecmisi olmadigi belli kas kutlesi gayet dusuk , bildigimiz diet + baslangic seviyesinde bi antrenman programi bu.

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #53 on: 20 Jun 2012 - 22:37:08 »

Altta zaten her insan da kas var Smiley , videodaki elemanin onceden spor gecmisi olmadigi belli kas kutlesi gayet dusuk , bildigimiz diet + baslangic seviyesinde bi antrenman programi bu.

dikkatimi ceken, videonun ortalarında bir yerde "the abs are back" diyor. adamın sadece 70 gunde ulastıgı vucudu ve bu sozu goz onunde bulundurarak boyle bir kanıya vardım ama yanlıs olabilir tabi.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #54 on: 23 Jun 2012 - 05:28:12 »

kesinlikle katiliyorum. adamin bacaklari, boyun kaslari ve kollari,70 gun sonundaki midekaslari kisaca sekil semal itibariyle ben sporcuyum diyor. sadece bir sure aktif sporu birakip sporcuyken aldigi kalori yada daha fazlasini alinca yaglanmis. muhtemelen ya amerikan futbolu yada gures yaperken sirtini sakatlamis. tahminim bu yonde.
Hoops4Life
Link Finder
Full Member

23 ...

View Profile WWW
« Reply #55 on: 23 Jun 2012 - 12:58:13 »

Aynen videonun basinda yaziyomus zaten orayi kacirmisim ben , sirt sakatligi gecirip aylarca kotu beslendim falan yazmis.

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #56 on: 23 Jun 2012 - 14:18:06 »

şöyle bir şey var.90 gün boyunca çok ağır bir çalışma programı ve diyetle beraber 90 günün sonunda üçgen vücut vaad ediyor.youtube'da bunu deneyen ve sonuçlarını paylaşan bir çok insan var.

programın adı p90x.hazır yaz geldi işi gücü olmayanlar için uygulanabilir bir şey bence.tabi herkes de işe yaramıyor programla beraber beslenmeye de dikkat edilmesi gerekiyor ve ciddi bir disiplin gerektiriyor.yarım yamalak yapmak ters sonuçlar da verebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=AoKsJCBGawk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=a5kfMGfZRmo&feature=related
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #57 on: 23 Jun 2012 - 14:49:29 »

Bu P90'i bizim arkadaşlardan da yapanlar olmuştu; en uzun dayanani 30 gün filan yapabildi. Vücudu epey yipratan bi program, zaten kiloluyken başlanmasi büyük hata olur bence. Hem 110'dan 80'e düşeyim hem de kaslanayim derseniz kesin bi noktada patlarsiniz. Vücudunuzun o 'şişko patata' haline gelmesinin en büyük nedenleri olan -yani büyük ihtimalle- az hareket etmek, çok & plansiz yemek alişkanliklari düzeltilmeli önce.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #58 on: 23 Jun 2012 - 16:15:21 »

p90x fatihi can birand gelip bilgilendirmeli, bitirmişti sanırım o..

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #59 on: 23 Jun 2012 - 22:29:42 »

P90x gibi sadece 90 gun vucudunuza eziyet ettiren bir sey yapacaginiza ilk diyetinizi duzeltseniz daha guzel sonuclar alabilirsiniz. Ise yariyor tabiki o kadar kalori yaktiginizda her sey ise yariyor.

Duzenli spor ve duzenli beslendiginizde gelisme her zaman olur. Her program ise yarar aslinda ama bir program yapmaya basladiginizda sonuclari gormek icin 3 aya yakin sure yapmanizi oneririm.

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Diyetler, kilo verme-alma, sporcu beslenmesi « previous next »
    Jump to: