Welcome, Guest. Please login or register.
24 Jan 2021 - 20:17:27
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
OKC 4-0 DAL - 3 (5.7%)
OKC 4-1 DAL - 16 (30.2%)
OKC 4-2 DAL - 25 (47.2%)
OKC 4-3 DAL - 5 (9.4%)
OKC 3-4 DAL - 1 (1.9%)
OKC 2-4 DAL - 3 (5.7%)
OKC 1-4 DAL - 0 (0%)
OKC 0-4 DAL - 0 (0%)
Total Voters: 52

Pages: [1] 2 3 4  All
Author Topic: Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 19394 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« on: 27 Apr 2012 - 20:50:59 »

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #1 on: 27 Apr 2012 - 21:24:24 »

Favoriler arasindan en saglikli olan ve sezon basindan beri gayet istikrarli bir performans sergilediginden dolayi Thunder bu seneki playoflarin coooooook az farkla favori takimi.

Bulls, Heat hemen arkasinda ve isler playoffta degisebilir.

Onlarin da arkasinda Spurs ve Lakers var bence.

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #2 on: 28 Apr 2012 - 01:55:44 »

Geçen sene de fazla bir şey beklenmiyordu bizimkilerden ama kupaya yürüdük. Bu sene beklentiler daha da düşük ama elimizi vicdanımıza koyarsak turu geçmemiz bu kadro yapısıyla ve bir sene daha tecrübeli Thunder'a karşı sürpriz olur. Sene başından beri görüşlerim aynı, Chandler gittikten sonra sezonu gözden çıkarmıştım ve gittiğine de hiç üzülmediğimi de söylemiştim. Muhtemelen 4-1, bir ihtimal 4-2 biter seri ve tatile çıkarız.

Kupa zerre umrumda değil, offseasona koyalım offseasona...
http://www.youtube.com/watch?v=fTb_Z70X71g
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #3 on: 28 Apr 2012 - 14:17:05 »

Son şampiyon çok iyi bir normal sezon geçirmese de adı üstünde son şampiyon. Geçen sene de belki çoğu insan şampiyonluk şansı vermese de inanılmaz bir şampiyonluğa imza attılar. Oklahoma kağıt üstünde favori ama bence Dallas'ın ufak da olsa şansı ve seri 4-3 Oklahoma diyorum.

...just one more peaceful day...
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #4 on: 28 Apr 2012 - 21:28:06 »

İlk turun en zevkli eşleşmesi bu olabilir.Okc nin turu geçse bile( ki bana göre şanslar eşit ) çok zorlanacağını düşünüyorum.Hucumda 3 kişi üzerine kurulu bir takım okc savunmada da ıbaka destek veriyor ekstradan dallasın zaman zaman yapacağı durant harici alan savunmasıyla okc nin düzenini çok bozabilir marionda duranti tutmakta nba de en iyi isimlerden biri nowitzki nin de okc nin sistemine ters gelmesi bu seriyi uzun soluklu yapacaktır kanaatimce özellikle terry olmak üzere dallasın hücum performansı serinin kaderini belirler.
Johnny Kilroy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #5 on: 29 Apr 2012 - 08:40:46 »

Gecenin en güzel maçı. Şampiyon kolay kolay vermeyecek seriyi, Thunder geçecek belki ama oldukça yıpranacaklar gibi. Brandon Wright, Mahinmi fark etmez.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 29 Apr 2012 - 09:24:42 »

Bence mavs bi daha bu kadar yaklaşamaz gibi, bu maçı mavs alsa serinin seyir zevki açısından iyi olacaktı thunder için de bi ders olacaktı bence, ama yine zor ve şüpheli bi şutla bitirdi durant. bence 4-1 e akar artık burdan. mavs çok yaşlı ve yavaş bi takım fazla karşı durabileceklerini sanmıyorum.

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #7 on: 29 Apr 2012 - 09:27:17 »

Bu son Dallas için çok yıkıcı olabilir. Tartışmasız gecenin en güzel maçını izledik , kapanışı da olağan üstü oldu. Seri tahminim 4-3 Thunder'dı , çekişmeli geçmesi sürpriz olmadı benim için. Ancak böyle bir sondan sonra 4-3 bitebileceğini sanmıyorum. Son 3 dakika sahaya öyle bir enerji koydu ki gençler,ihtiyarların dili düştü resmen. Bir de bunun üstüne 47 dakika 59 saniyelik mücadele anormal bir şutla yerle yeksan olunca üstesinden gelmek kolay olmayacaktır.
ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #8 on: 29 Apr 2012 - 09:30:28 »

serinin kalan maçları da böyle olursa seyre doyulmaz. son topda maçı kazandırdı durant ama bu kadar düşük yüzdeyle atmaz heralde bir daha. her ne kadar deplasmanda bile aynı renk tek yürek taraftarları olsa da dallas a karada hayat zor Smiley
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #9 on: 29 Apr 2012 - 09:33:53 »

aman allahım. daha ilk maçtan nabzım 180'leri gördü. serinin böyle geçeceği belli. buradan çıkarsak güzel şeyler olabilir devamında.

kötü olan dallas'ın istediklerini yapması ve maçı hep kontrolünde götürmesi. güzel olansa geçen seneki serinin tam tersi bir görüntü oluşması. 48 dakika maçı dallas kazanacak gibi bir hava varken thunder kazandı. geçen sene iki hatta üç maçta tam tersi bir durum söz konusuydu.

marion durant'i en iyi tutan adam olabilir birebirde. kidd de yarısaha hücumunda westbrook'a karşı ortalamanın üstünde bir savunma yapıyor. içeri girdiği anda topuna sarıldığı için westbrook'un o pek sevilmeyen jumper'ları daha çok kullanması gerekebilir seri boyu.

terry, kidd ve carter gibi kaşarların playoff başladığı anda normal sezon taşak yaptıklarını farketmek hoşuma gitmiştir hep. odom da kafayı toplayabileydi keşke.

maç sonundaki hücumlarımız normalin çok üstünde organizeydi, hatta öyle ki sadece maç sonunu iyi oynayarak kazandık denebilir.  son hücum tamamen birebir tabi ama o mesafeden kevin durant'in kullanacağı dengeli dengesiz her tür şuta okeyiz zaten.

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 29 Apr 2012 - 13:33:40 »

Aynen katılıyorum ben de. Marion üstüne düşen görevi sonuna kadar yaptı. Helal olsun, son topta da yanlış hatırlamıyorsam Mahinmi'yle resmen Durant'in üzerine atladılar ama engel olamadık sayıya ve maç gitti. Durant belki bu kadar kötü atmayacak diğer maçlarda ama Nowitzki'nin de böyle oynayacağını sanmıyorum. Ritm bulamamasının yanında, yaptığı top kayıpları hiç yakışmadı. Bunda Dirk'ün gününde olmamasının yanında, Thunder'ın da iyi savunması da rol oynuyor tabii.

Önümüzdeki maçı alabilirsek turu geçme şansımız olabilir. Ancak beklediğimden (belki de herkesin beklediğinden) çok iyi oynadık. Umarım sürdürürüz bu oyunumuzu.
« Last Edit: 29 Apr 2012 - 14:02:01 by Slaughter » Logged
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 29 Apr 2012 - 13:41:18 »

Rose'un olayından sonra bok gibi geçen gecenin üstüne bu maçı izlemeden yatma kararı verdim. Yanlış bir kararmış, güzel maç olmuş.

Ben hala şampiyonluğuna inanan gözü karalardanım. Eğer biz olmayacaksak da Thunder veya Spurs şampiyon olsun isterim.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 29 Apr 2012 - 13:44:40 »

durant'in topu için bi şey diyemem ama ibaka'nın basketiyle biten önceki hücum, thunder'dan mola dönüşünde gördüğüm en iyi hücum olabilir.. gerçi bu sene çok fazla maçlarını izlemedim..

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #13 on: 29 Apr 2012 - 21:43:29 »

dallas için karanlık bir tablo çizmeye gerek yok bu adamlar iyi oynadıkları 1 maç kaybettiler diye umutsuz bir ruh haline girecek veya pes etme noktasına gelecek adamlar değil.2.maçta da en az bu maçtaki kadar mücadele koyacaklardır ortaya.yine oldukça zevkli bir maç izleriz muhtemelen.

bu maçla ilgili olaraksa marion oldukça sağlam durdu durant'in karşısında keza ibaka'da nowitzki'yi fena savunmadı. her iki süperstar'da beklenenin altında kaldılar net bir şekilde.bu arada ibaka'nın savunmasının yanısıra hücuma katkısı da muazzam.orta mesafe şutlarını falan tereddütsüz atıyor.thunder için belirleyici oyuncu olabilir şampiyonluk yolunda.

diğer yandan westbrook da bu maçta baya isabetli attı orta mesafeden.bu şutları böyle isabetli attığı sürece sorun yok ama önemli olan o şutların girmediği günlerde kendini geri plana atıp durant ve harden'ı ne kadar ön plana çıkarabildiği.onu da zaman gösterecek tabi playoofta.
« Last Edit: 29 Apr 2012 - 21:44:18 by tolgatmac » Logged
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 29 Apr 2012 - 22:13:07 »

Benim gozumde seri bitti dun gece. Mavericks cok guzel goturdugu bir maci sondaki 7-0 lik yaratik Thunder serisi uzerine kaybetti diyebiliriz. THunderin son sutu da nasil girdi anlamadim. Gecen sene Maverickse kaybettigimiz ilk maci azicik hatirlatti bana. Mavericks buradan toparlayamaz. Thunder da alir basini gider gibi hissediyorum.

Pages: [1] 2 3 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: