Welcome, Guest. Please login or register.
15 Apr 2021 - 18:30:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - New York Knicks (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
MIA 4-0 NYK - 5 (9.1%)
MIA 4-1 NYK - 22 (40%)
MIA 4-2 NYK - 19 (34.5%)
MIA 4-3 NYK - 5 (9.1%)
MIA 3-4 NYK - 2 (3.6%)
MIA 2-4 NYK - 1 (1.8%)
MIA 1-4 NYK - 0 (0%)
MIA 0-4 NYK - 1 (1.8%)
Total Voters: 54

Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11
Author Topic: Miami Heat - New York Knicks (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 42469 times)
Johnny Kilroy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #60 on: 1 May 2012 - 07:03:22 »

Anahtar kelimeler: New York savunması, Knicks'in topu iyi paylaşmaması ve pota altını yeterince kullanmaması, Iman Shumpert'ın yokluğu.
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #61 on: 1 May 2012 - 07:05:33 »

Battier - Miller ikilisinden altı üçlük yedik, biz takım olarak zaten beş tane atabildik. Bosh'un el üstünden üçlük atması gibi ilginç olaylar da oldu.

Dış şutlardaki en önemli kozumuz Novak'tı fakat sezon boyunca elde ettiğimiz dört numara avantajında kullanamıyoruz kendisini. Small ball'a ne zaman dönülse Battier ile eşleşiyorlar ve verim alınamıyor. Bunun yanında, Novak'ın şut dışında maçta neredeyse hiçbir şey yapamaması da epey negatif etki yaratıyor bizim için. Savunma baştan bozuluyor bu nedenle. Novak'a set çizemeyeceksek veya boşta kalmasını sağlayamayacaksak hiç oyuna girmemesi daha iyi.

Shumpert olmayınca Wade'i de kimse savunamadı. Savunma dışında hücum için bench derinliğini de kaybettik. JR dışında katkı sağlayabilen isim kalmadı. Pek sırası değil ama bir şekilde Fields'e tekrar iyi bir rol sağlamak şart. Hazır rol sağlama demişken; her ne kadar sakatlıktan iyi dönememiş olsa da, LeBron'ı tutabilecek yegane isim Jeffries.

MSG uzun zamandır rakibe motivasyon sağlıyor ama orada iki galibiyet almamız şart. Woodson'a güveniyoruz, bakalım neler olacak.
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #62 on: 1 May 2012 - 07:07:37 »

Amare yangın tüpüne yumruk atacağına sorumluluk alsın.

James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #63 on: 1 May 2012 - 07:29:10 »

Nasıl bir kafa yaşıyor bu knicks taraftarı anlayamıyorum, onlara bu turun geçileceğine dair garanti falan mı verildi de bizim haberimiz yok? Susuyorsak kimse sanmasın bu takımın sahipsiz olduğunu, o bizim New york camiasına olan saygımızdandır. Yoksa arkasına 3-5 orjinal birkaç çakma taraftar desteği alan her trio contender olmuyor. Herkes haddini bilecek...

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
khazad
Sr. Member

View Profile
« Reply #64 on: 1 May 2012 - 07:33:45 »

Knicks playofflarda üstüste 12. maçını kaybetmiş.Neyse seneye en baba contender olduklarından telafi ederler.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #65 on: 1 May 2012 - 12:18:48 »

Ot çektiler onun kafası sanırım Smiley
Heat'i sahipsiz sanmayın arkadaslar burası aynı zamanda Heat forumu. Yalan da olsa azıcık Heat lehine yazalım.
Saygı güzel şeydir azizim lakin NYK sevenler de Heat'in rakipleri de olayları Heat aleyhine görebilirler, her zaman olur böyle durumlar.
Keza Knixin maclarda yaşadığı kötü yönetimler başka takımların da basına gelmiştir. Elbette bunlar hararetle bazen bir miktar küfürle yansimistir. E burası playofflar...
Şu Salihin laflarını da sürekli geri sokma cabaları cok sevimsiz...

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #66 on: 1 May 2012 - 12:38:32 »

Mare sonunda kendini imha etmiş , ne biçim profesyonelliktir,2 maçta üstüne ceza verirdim kötü örnek olmasın diye,neyse MSG de Melo nun tek tabanca yine şahlanıp maçı almasını bekliyorum artık.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
James
The King
Moderator
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #67 on: 1 May 2012 - 13:03:10 »

Ot çektiler onun kafası sanırım Smiley
Heat'i sahipsiz sanmayın arkadaslar burası aynı zamanda Heat forumu. Yalan da olsa azıcık Heat lehine yazalım.
Saygı güzel şeydir azizim lakin NYK sevenler de Heat'in rakipleri de olayları Heat aleyhine görebilirler, her zaman olur böyle durumlar.
Keza Knixin maclarda yaşadığı kötü yönetimler başka takımların da basına gelmiştir. Elbette bunlar hararetle bazen bir miktar küfürle yansimistir. E burası playofflar...
Şu Salihin laflarını da sürekli geri sokma cabaları cok sevimsiz...

Oh beee  abi , su mesajı yazarken endişeliydim dedim şimdi saldıracak herkes üstüme diye. Neyseki böyle güzel ve olgun bir mesajla karşılaştım, zaten şaka yollu bir mesajdı bu yazdığım ama sabaha karşı atıldığı için bunu hissettirememiş olabilmekten korkuyordum. Serii için çok fazla yorum yapamıyorum çünkü ben finalleri bekliyorum artık,  ozaman daha fazla değerlendirme yaparız. New York'un takım olabilmesi için hala zamana ihtiyacı var bence.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 2 May 2012 - 02:02:55 »

Öncelikle Amare'nin sinirlenmesinin ve kendini kaybedip sağa sola yumruk sallamasının bir nedeni var bence.Her ne sebep olursa olsun bu yaptığı dangalaklığa bahane olmaz tabi ama mağlubiyetimizle doğrudan alakalı,o yüzden açmak lazım.

Melo maça çok iyi başladı,yüzdeli attı ve etkili oynadı ancak ilerleyen dakikalarda yoruldu ve yanlış şut tercihleri yaptı.Bu noktada Amare üzerine oyunu döndürmedik.Amare topu her aldığında ya sayı çıkardı ya da faul,oysa totalde J.R'dan dah az,Fields ve Chandler kadar şut kullandı.Amare salak değil, oyunun kendi üzerinden döndürülmeyişini, hem de etkili olabildiği görüldüğü halde döndürülmeyişini idra edebilecek zeka seviyesinde.Reboundlardaki lakaytlığını da hücumda adeta dışlanmasına bağlıyorum.Son periyotta 8 dakika sayı atamadığımız bir dönem olmasının ve maçı kaybetmemizin en önemli nedenlerinden biri bu.Kendini tutamayıp elini parçalamasını da buna bağlıyorum.

Kaybetmemizin bir diğer nedeni de şu picklerde adam değişmeye devam etmemiz ve köşelerde boş kalan Chalmers,Battier,Miller'dan bomboş üçlükler yememizdi.Shumpert yokken Wade'in biziperişan edeceği belliydi.LeBron ve Bosh da sayılarını atacak ama rol oyuncularından toplamda 35 sayı yiyen hiçbir takım maçı kazanamaz Miami'ye karşı..Savunmada önceliğimiz üçlüyü değil,piyonları kilitlemek olmalı.
« Last Edit: 2 May 2012 - 14:31:59 by abay » Logged

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #69 on: 2 May 2012 - 02:34:46 »

Dun Amare ile ilk dalga gectim sonra oglum Amare gerizekali misin diye dusundum. Bugun ise daha farkli dusunuyorum.

Oncelikle insancil ve duygusal bir hareket. Ben de dahil olmak uzere etrafimdaki herkes 1-2 kere aptal bir bicimde ya duvara ya bir yere yumruk falan atmistir. Profosyonel bir sporcu olabilir ama hepimiz insaniz.

Amarenin rolu cok dustu bu takimda ve New York gibi adami asiri strese sokan bir sehirde oynuyor. Belli ki maglubiyet de koymus. 1-2 sakatlik mevzusuyla ugrasti. En onemlisi kardesi trafik kazasinda hayatini kaybetti. Bunlari da dusununce adama cok buyuk haksizlik yapildigini dusundum ve uzuldum kendim de dalga gectigime.
----

Knicks beni genel olarak hayal kirikligina ugratti bu sene ama su an Miami karsisinda butun guard rotasyonlari olsa ve saglikli olsalardi eminimki seri su an cok daha kafa kafaya giderdi. Gelecek sene ise herhangi bir mazaretleri yok ozellikle de Melo ne yapip edip artik takimi basa oynatmali ve konferans finali tarzi bir yere getirmeli kendisi liderlik yaparak.
« Last Edit: 2 May 2012 - 02:35:15 by Gorky » Logged

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #70 on: 2 May 2012 - 03:59:53 »

Ben cift katli balkon camini kirmistim yumrukla sinirlendigim kisiye kiyamadigimdan

Belki Amerada ayni sekilde yapmistir ama bu yapilan essekligi ortmuyor. Bari kafa ataydin da,diger maclarda sargili margili oynardi

<br /><br /><br />
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #71 on: 2 May 2012 - 05:55:24 »

Oha abi naptin sen ahahah yangin sondurucuye kafa atmasi bir insanin baya tehlikeli bir olay

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #72 on: 2 May 2012 - 11:12:25 »

Smiley Valla hacım oyüzden bir kum torbası koymaları sartoralara.Bız ıeve bile koyduk sinirlenen gitsin oradan hıncını alsın diye.En azındna kendine zarar vermez

<br /><br /><br />
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #73 on: 2 May 2012 - 12:57:46 »

Mare nin siz benden oynamazsanız ben sizle hiç oynamam işte duygusallığının bireylerin sinirden cam kırmasıyla hiçbir alakası yok,ister amatör ister profesyonel,nerde olursa olsun bir takım sporcusu için yapılabilecek en bencil ve zekasıda ilkokul düzeyinde olan bir hareket ki
bu da takım arkadaşlarının hakkında ne düşündüğüdür.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #74 on: 2 May 2012 - 14:37:58 »

12 yıllık NBA kariyerinde,ilk kez böyle bir profesyonellik dışı hareket yapmış,dizde stress kırığı gibi devasa bir sakatlıktan,mesela geçen sezonki,neredeyse MVP seviyesinde performansla dönebilmiş,iş ahlakı sorgulanamayacak,olsa olsa savunmaya önem vermediği için,oyun ahlakı,oyuna saygısı sorgulanabilecek bir adamı suçlarken,önünü-arkasını bilip,ona göre konuşmak lazım.Bu mağlubiyet son damlası olmuştur belki de.

Takımla beraber aynı otelde kamp yapıyorsun herhalde,takım arkadaşlarının fikirlerini bildiğinie göre ...

Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Miami Heat - New York Knicks (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: