Welcome, Guest. Please login or register.
25 Feb 2021 - 20:13:01
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
CHI 4-0 PHI - 19 (38%)
CHI 4-1 PHI - 20 (40%)
CHI 4-2 PHI - 7 (14%)
CHI 4-3 PHI - 1 (2%)
CHI 3-4 PHI - 1 (2%)
CHI 2-4 PHI - 1 (2%)
CHI 1-4 PHI - 0 (0%)
CHI 0-4 PHI - 1 (2%)
Total Voters: 49

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
Author Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 29473 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #45 on: 2 May 2012 - 11:10:43 »

Bence ayakkabıdır, tapingdir bilmemnedir diye yırtınmaya gerek yok. Bundan yıllar önce bu teknolojiler yokken de basketbol oynanıyordu. Bileği baştan aşağı saran ayakkabılarda da bu sakatlıklar yaşandı. Ben açıkçası bir ayakkabının herhangi bir bilek/diz sakatlığını tetikleyebileceğine veya engelleyebileceğine inanmıyorum. Rose tabii ki büyük kayıp oldu, inşallah iyi döner. Çok karamsar olmaya da gerek yok, sonuçta bu ligde bi de DeJuan Blair gerçeği var.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #46 on: 2 May 2012 - 11:41:28 »

Ben ilk 2 gece doğru düzgün uyuyamadım. Bütün gün araştırdım ya kim nasıl sakatlanmış, nasılmış, nasıl dönmüş diye amına koyayım. Fena olmayan örnekler var, zaten bu sakatlıktan %100 olmasa bile ona çok yakın dönecek olan biri varsa o da Rose hırsı, çalışma ahlakı, karakteriyle.

Rose ve Shumpert'ın aynı günde sakatlanması yüzünden ben de 1-2 gün kendime gelemedim. Acayip bir umutsuzluk ve moral bozukluğu yaşadım. (Aktif tenis oynarım) Sürekli kendi dizlerimi tuttum ara ara ulan nasıl bağlar kopuyor (üstelik iki oyuncunun da sakatlık anları çok kötü kazalar değildi). Resmen spordan soğudum, daha yeni yeni basketbol keyfine tekrar dönüyorum.

Bu arada oyunu daha çok atletizme dayanan oyuncuları da ALLAH korusun. Bu sene gardları epey kötü vurdu bu bağ kopmaları.

Sixers'ın da Bulls karşısında ümidi çok artmıştır. Ben oyuncusu olsam eleyebileceğimi düşünürdüm bu saatten sonra. Ki herkes konferans finaline kadar ömür biçiyor artık. Ben burayı geçseler bile Celtics'e takılacaklarına eminim...

nats
Guest
« Reply #47 on: 2 May 2012 - 18:39:43 »

Açıkcası Bulls açısından beklenen bir yenilgi değildi fakat konsantrasyon problemi dışında ah vah edecekleri bir durum yok. Evet bir yıkım söz konusu Bulls'ta ama toparlayacaklarını düşünüyorun. En azından bu seri için. 2 maç arasındaki en büyük farklar; 3. çeyrek beklenmedik şekilde çok fast break sayısı atmamaız ki, darbeyi de orada vurduk. Bir de Rose'dan sonra Bulls'un mental olarak en çok savunmasız olacağı maçın 2. maç olduğunu bilip kazanmaya daha da konsantre olmamız oldu.  Yoksa genel olarak bizimkilerin kapasitesi belli. Özellikle hücum gücümüz ciddi derecede kısıtlı, öyle ki, sete set kalmak kabir azabı gibi oluyor çoğu zaman. Ortalama hücum ettikleri maçlarda büyük sıkıntı çıkartacaklardır yine bize. Bulls'un bu mağlubiyetten güçlenerek çıkacağını da düşünürsek, evimizdeki ilk maç baya zor olacak. Fakat alırsak 3. maçı, seri 7. maça kadar uzar.

PS: Noah'ın da Tedüz'ü madara ettiği crossover'ı izleme şansınız varsa izleyin.

Ayırca, birçok şey yazıldı çizildi, ttnet yüzünden katılamadım fakat gerçekten çok üzüldüm Rose'a. Bir franchise'ı uzun yıllar sırtında taşıyabilecek bir adamın bir anda kariyerini ciddi derecede etkileyecek bir sakatlıkla yüzleşmesini izlemek herşeyden önce bir sporsever olarak çok acı. Fakat maç öncesi o kadar mağrur duruyordu ki yine, bir kez daha karakter olarak ne kadar büyük bir adam olduğunu göstermiş oldu. Umarım eski Rose olarak geri döner. Ne zaman döneceği gerçeken umrumda değil ama eskisi gibi dönsün.

Bu arada gariptir, bu cuma ntvspor'da espn'in Len Bias'ı konu alan belgeseli var. Böyle bir sakatlığın üstüne biten bir kariyer hikayesi izlemek daha çarpıcı olabilir.
« Last Edit: 2 May 2012 - 18:51:02 by olcay » Logged
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #48 on: 2 May 2012 - 22:52:32 »

http://www.youtube.com/watch?v=ZgEAYSXYLPY

Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #49 on: 2 May 2012 - 22:54:26 »

şu seri 4-0 bitseydi de rose sakatlanmasaydı keşke...
siriusjames
Guest
« Reply #50 on: 5 May 2012 - 07:22:36 »

Allah belasını versin böyle medical staffın. Noah'ın bilek o haldeyken oyuna dönmesine nasıl izin veriyorlar. Manyak mısınız ya?

edit: Philly seyircisinin de ta amına koyayım.
« Last Edit: 5 May 2012 - 07:26:52 by siriusjames » Logged
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #51 on: 5 May 2012 - 07:35:48 »

philly taraftarı çıldırdı şampiyonluk istiyor Tongue

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #52 on: 5 May 2012 - 07:48:22 »

önce rose ardından noah hatta en son gibson derken bu yolun sonu nereye gidiyor kestirmek çok güç.büyük talihsizlik gerçekten.
« Last Edit: 5 May 2012 - 07:48:49 by tolgatmac » Logged
siriusjames
Guest
« Reply #53 on: 5 May 2012 - 07:50:58 »

Rose, Noah, Taj, Deng, Rip, CJ... Lanetli yıl. Thibs'in sözleşmesi de uzatılmasın mümkünse.
Johnny Kilroy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #54 on: 5 May 2012 - 08:09:09 »

Thibs'in ne yaptığını anlayamadım, Lucas son çeyrekte hücumu mahvetti, mezar kazdı üstüne toprak attı. Ama çıkarmadı onu, inanamıyorum. Çıkarmasan  bile bi söyle sadece 24 saniyen var hücum için falan diye..
ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #55 on: 5 May 2012 - 08:55:00 »

chicago rahat kazanabileceği bir maçı verdi. rose un sakatlığı takımı psikolojik olarak bayağı etkilemiş gözüküyor tamam normal sezonda da çok maç kaçırdı ama hep day to day deniyordu takıma etkisi çok farklı oluyordu bu sefer durum hayli kötü 4.maçı kazanmak zorundalar artık.

bütün sezon 29 takımdan çok daha fazla enerji koyuyordu chicago sahaya 5 kez hücum eder 6. ribaund u çeker alırlardı. boozer gene airball atardı ama onu telafi eden biri mutlaka çıkardı, takımın şu halini görünce insanın canı bir kez daha sıkılıyor şu lanet sakatlığa. maç sonunu taj ve boozer la bitirmemesi de şaşırtıcıydı thibs in

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #56 on: 5 May 2012 - 13:09:04 »

Thibs in berbat tercihleri tartışma konusu olmaya devam ediyor,bu kolej tarzı yaklaşımını otoriterliğine laf gelmesin diye sürdüyorsa bu mağlubiyete bahane değil neden olur.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #57 on: 5 May 2012 - 13:37:19 »

Şu lanet sezon bitsin artık hiçbir şey istemiyorum. Normalde haddime değil buradan sallamak, sonuçta orada Noah ben iyiyim ya sıkıntı yok derse çıkartırsın oynatırsın da birader ikinci çeyreğin bitimine 4.45 kala çıktı oyundan Deng. Sinirden kendimize hallenir olduk. Şu anasını sattımının lokavt sezonu bitsin 4-1 elenelim şunlara zerre umrumdaysa şerefsizim. Açalım Off-season 2012-2013 başlığını takılalım.

RealGM'de Rose'un sakatlığı Thibs'in kontrat görüşmelerinde onu sıkıntıya sokar mı diye bi başlık açılmıştı da sokar. Senin kadron bu kadar derinken Deng'i -zaten sakat sakat oynayan adamı- 2. çeyreğin bitimine 4 küsür kala çıkarman yazıktır, günahtır, ayıptır. O adamın da canı var.

Bu ne abi? Bileği böyle burkulan adamı sahaya çıkarmak ne demek ya? Neyse of...

http://cdn1.sbnation.com/imported_assets/1060619/ankle_medium.gif
« Last Edit: 5 May 2012 - 14:36:19 by airness » Logged

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #58 on: 5 May 2012 - 14:14:36 »

maç sonunu taj ve boozer la bitirmemesi de şaşırtıcıydı thibs in

gibson son çeyreğin ortalarına doğru bir ribaund pozisyonunda sakatlık geçirdi.bir süre seke seke oynamaya devam etti ama muhtemelen maç sonunu getiremeyeceği için el mahkum ömer ve boozer'ı sahaya sürdü.
« Last Edit: 5 May 2012 - 14:15:19 by tolgatmac » Logged
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #59 on: 5 May 2012 - 14:34:32 »

Şu lanet sezon bitsin artık hiçbir şey istemiyorum. Normalde haddime değil buradan sallamak, sonuçta orada Noah ben iyiyim ya sıkıntı yok derse çıkartırsın
Bu ne abi? Bileği böyle burkulan adamı sahaya çıkarmak ne demek ya? Neyse of...
Şu resmi kaldır bir zahmet video linki falan koy. Sakatlığı özellikle izlememiştim sayende izlemiş oldum.

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: