Welcome, Guest. Please login or register.
18 Apr 2021 - 19:03:20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kaç kaç?
CHI 4-0 PHI - 19 (38%)
CHI 4-1 PHI - 20 (40%)
CHI 4-2 PHI - 7 (14%)
CHI 4-3 PHI - 1 (2%)
CHI 3-4 PHI - 1 (2%)
CHI 2-4 PHI - 1 (2%)
CHI 1-4 PHI - 0 (0%)
CHI 0-4 PHI - 1 (2%)
Total Voters: 49

Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8
Author Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 30404 times)
FliPtiKal3
Guest
« Reply #30 on: 29 Apr 2012 - 12:27:13 »

Rose un sakatligiyla   ilgili sabah  genel bir sporcu sagligi yazisi okudum. ne yazik ki  sonuclar hic ic acici degil (
rose gibi fizigi,patlayaciligi on planda olan bir adam icin yasanilabiilecek en kotu sakatlik diyebilirim. Diz dedigin meret zaten basketciler icin en savunmasiz bolge . orayi guclendirmek kol bacak guclendirmeye benzemiyor. baglar ince ve tum vucudun bir anda agirligini cekmek zorunda olan yerler.Koptumu tamamen geri duzelme sansi yok. sadece kopan baglari birbirine dikebiliyorlar ve bir daha asla eskisi gibi olmuyor.(
« Last Edit: 29 Apr 2012 - 14:16:22 by flip » Logged
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #31 on: 29 Apr 2012 - 14:03:45 »

Bu sakatlığın tek olumlu tarafı play-off da mümkün olacak en erken zamanda olması oldu,yarı final temposunda böyle bir sakatlık çok daha yıkıcı olabilirdi.Bulls un takım olarak kenetlenmesi ve Rosesuz oyuna adaptasyonu için yeterince zamanı var ve herşeye rağmen bir doğu finali ihtimali hiç uzak görünmüyor.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #32 on: 29 Apr 2012 - 15:51:43 »

şimdi izledim pozisyonu 2 şey dikkati mi çekti.

1.si jab step yapıp sol ayağını koyarken önce topuğu yere geliyor yamuk bir şekilde, bilek çok sağlam bağlı olduğundan dizden atıyor gibime geldi.
2.si görevliler ile soyunma odasına giderken düz zeminde sıkıntısız yürürken, hafif eğimli yere geldiğinde -dize yük binecek yere- inanılmaz zorlandı.

bundan sonrası sağlam dönsün de ne zaman dönerse dönsün.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #33 on: 29 Apr 2012 - 16:29:48 »

Bu sakatlığın tek olumlu tarafı play-off da mümkün olacak en erken zamanda olması oldu,yarı final temposunda böyle bir sakatlık çok daha yıkıcı olabilirdi.

hele yarı finale çıksın bakalım bulls artık 76ers ında biraz da olsa umudu var, gerçi bulls rose suz da iyi oynuyor ama ümidim var yinede
« Last Edit: 29 Apr 2012 - 16:31:14 by ai#3 » Logged

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #34 on: 29 Apr 2012 - 17:02:04 »

Topic'in açılış postundaki resim artık çok daha manalı. Turları Chicago geçerse sonraki topicler icin de aynı resim kullanılabilir.
Rubio, Rose, Shumpert... ACL işin tadını kaçırıyor  Undecided
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #35 on: 30 Apr 2012 - 18:52:30 »

Gerek bu sakatlığı yaşamış profesyonel oyuncuların geri dönüşten sonraki kariyerlerini izlediğimizden, gerekse bu sakatlığı kendi yaşamış biri olarak ufakta olsa tecrübelerimden yola çıkarak Rose'un sakatlığını duyunca acayip üzüldüm. Ligin görüp görebileceği bu kadar özel ve atletizm anlamında bu kadar kusursuz isimlerinden birinin bu sakatlığı yaşaması çok acı! Maalesef Rose asla eskisi gibi olamayacak. Onun gibi çalışma azmi çok ön planda olan, yaşı genç ve spor ahlakı da üst düzeyde bir ismin bu sakatlığı yaşamış diğer örneklere göre çok daha iyi durumda döneceğine inanıyorum ama asla eskisi gibi olamayacağını hem kendisi hemde biz izledikçe zaten farkedeceğiz.

Vücutta kendini yenilemeyen tek bağın bu ön çapraz bağ olması, maalesef ki olayda ameliyattan başka bir seçenek bırakmıyor. Bu durumda kopan bağın yerine konacak yeni bağ ya kişinin kendisinden "hamstring" denilen bölgeden ameliyat sırasında alınarak veya kadavradan temin edilerek yerine monte ediliyor. Kadavradan alınan bağın vücuda uyum sağlaması konusunda sıkıntılar yaşanabildiği için kişinin kendi hamstring'inden alınan bağ ameliyatlarının daha çok tercih edildiğini söyleyebiliriz. Profesyonel oyuncuların en özel doktorlar tarafından ameliyat edilip yine çok özel şartlarla fizik tedavi süreci geçirip eski formlarına dönmek için ellerinden geleni yaptıklarını biliyoruz ama vücudun kendi orjinal yapısı ile ameliyat sonucu yerleştirilen bağ arasındaki fark ve bu süreçte bacağın güçsüzleşmesi gibi faktörler maalesef olumsuz yorum yapmamın en önemli sebebi. Yine bu sakatlıklar sonucu en önemli şey dize binen yükü minimuma indirebilmek. Bu durumda alt ve üst bacak kas gruplarını maksimum güce ulaştırıp dize ve doğal olarak ilgili bağların yükünü azaltmak ama işte bu durumdan da anlaşılacağı gibi diz asla eski formunda olamayacağı için sporcunun eski formuna dahi dönmesi gerçekten oldukça zor bir durum.

Rose, şu an ligde benim için çok ayrı yerde olan oyunculardan biri, onun bu şekilde bir sakatlığa maruz kalması gerçekten çok üzücü. Umarım olabildiğince güçlü bir şekilde geri dönüş yapar ve uzun bir kariyeri olur.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #36 on: 30 Apr 2012 - 19:24:01 »

Her halukarda ligin ve takımının kaderini değiştiren bir sakatlık oldu. Rose olmadan bile korkulan bir takım olmuşken bu moral bozukluğu ve akabinde rakiplerinin daha çok heveslenmeleri onlar için kötü oldu. Bulls için tutunulacak dal, gecenin en karanlık anı aydınlığın en yakın anıdır hesabı olsa gerek.

Geçmiş olsun.

siriusjames
Guest
« Reply #37 on: 1 May 2012 - 14:23:59 »

http://www.youtube.com/watch?v=Qc-ENGAsbLY&feature=player_embedded

Müthiş video olmuş. Tavsiye ederim izlemenizi.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 1 May 2012 - 17:48:07 »

Ulan hala inanamiyorum Rose'un boyle bir sakatlik yasadigina. Allah kahretsin ya.

siriusjames
Guest
« Reply #39 on: 1 May 2012 - 18:43:05 »

Ben ilk 2 gece doğru düzgün uyuyamadım. Bütün gün araştırdım ya kim nasıl sakatlanmış, nasılmış, nasıl dönmüş diye amına koyayım. Fena olmayan örnekler var, zaten bu sakatlıktan %100 olmasa bile ona çok yakın dönecek olan biri varsa o da Rose hırsı, çalışma ahlakı, karakteriyle.

Şu yazının şu paragrafı çok üzdü:

With Pooh, are we ever going to see another "What are you doing, Dragic?" moment? Those Allen Iverson in Vinnie Johnson's body with David Thompson ups moments? Those moments that made him special, rare, unique … something we've never really seen before at his position. Are we going to be starting sentences with, "Yeah, well, before he got hurt, Derrick Rose was …" Is he going to be this generation's Penny Hardaway? Will there be a biblical BC/AD-themed association to his career?
http://espn.go.com/chicago/nba/story/_/id/7874789/will-chicago-bulls-derrick-rose-ever-same-acl-injury

Allahtan Sam Smith var da biraz pozitif olabiliyoruz.
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #40 on: 1 May 2012 - 19:11:28 »

D-Rose'un sakatlığına Adidas ve diğerlerinin katkısı!!!  http://www.hoopsauthority.com/2012/04/derrick-rose-injury-shoe-change-could.html
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #41 on: 1 May 2012 - 19:37:28 »

ben kaç kere izledim pozisyonu hatırlamıyorum; yazıyı okumadan bakınca sıkı sarılı bilekten dolayı diz atıyor gibi gelmişti.
ama yazılanları okuyup izleyince daha garip geliyor herşey.

kendi yaşadığım burkulmaları filan düşününce en büyük nedenin yorgunluk ve sakatlığın tam geçmeden tekrardan zorlanması olduğunu düşünüyorum.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #42 on: 2 May 2012 - 00:49:07 »

Rose'un yanında biz yine sivrisineğin ziki kıvamındayız ama yine kendimden örnek verecek olursam benim yaşadığım sakatlık normalde her maç içinde yaptığımız ve yapabileceğimiz bir hareketti ama sakatlıktan önceki gün ve sakatlığın olduğu gün kendimi o kadar çok yormuştumki vücut her an yaptığı bir harekette kendini saldı ve sonuç malum! Profesyonel oyuncularda bu şekilde bir durum olmayacağını düşünsekte üstteki örnekler gibi sponsor kaynaklı durumlardan dolayı bazı şeyler göz ardı edilmiş ve bir şekilde bu sakatlığa davetiye çıkartılmış olabilir. Rose gibi ekmeğini atletizminden çıkartan bir ismin kariyerinin geri kalan kısmında bu durumdan öyle yada böyle etkilenecek olması maalesef herkesin hazırlıklı olması gereken bir durum. Umarım sonu Brandon Roy gibi bir duruma gelmez.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
siriusjames
Guest
« Reply #43 on: 2 May 2012 - 01:24:43 »

Şöyle bir şey de var:

http://forums.realgm.com/boards/viewtopic.php?f=10&t=1178694&sid=e5ba2e4509a500adb993163709b24a25
Johnny Kilroy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #44 on: 2 May 2012 - 07:35:25 »

Philly inanılmaz domine ettiği maçı kazandı. Bulls'u ilk defa bu kadar dağınık ve kötü savunma yaparken gördüm. Takımın üstüne baskı mı bindi bilemiyorum ama psikolojik bir yıkım var gibi. Umarım 3.maçta toparlanırız. Rose'suz Chicago'yu defalarca izledik, bu oyun Rose'un yokluğuyla falan açıklanamaz.
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 8
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2012 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Chicago Bulls - Philadelphia 76ers (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: