Welcome, Guest. Please login or register.
13 Dec 2019 - 01:42:44
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Atama, Görev Yeri, Adres değişikliği, vs 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12
Author Topic: Atama, Görev Yeri, Adres değişikliği, vs  (Read 48234 times)
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #150 on: 27 Mar 2013 - 02:38:40 »

Başlığı görünce ben de yazayım istedim:

Ford Otosan'da işe başladım, Gölcük Fabrikada. Gölcük, Değirmendere'ye taşındım geçen hafta. Hayırlısı hakkımızda Smiley

değirmendere çok güzel yerdir. özellikle bahar-yaz aylarında sahili falan eğlenceli olur. hayırlısı olsun.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #151 on: 27 Mar 2013 - 03:45:41 »

ford kadar şerefsiz bir fabrika görmedim ben abi maaşları vermedikleri gibi mühendisine işçisine az para veriyor. Paranı geç almaya hazır ol amcoğlu.

Diğer amcoğlu, yenilenme işi falan değişik birşey olmuş. Yenilenemeyenleri gönderin adabazarda şöyle temiz bir döverek yenileyelim

MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #152 on: 28 Mar 2013 - 20:38:07 »

Başlığı görünce ben de yazayım istedim:

Ford Otosan'da işe başladım, Gölcük Fabrikada. Gölcük, Değirmendere'ye taşındım geçen hafta. Hayırlısı hakkımızda Smiley

Hayırlı olsun bilader, gebzedeyim ben. bir sıkıntın olursa bul beni.
ford kadar şerefsiz bir fabrika görmedim ben abi maaşları vermedikleri gibi mühendisine işçisine az para veriyor. Paranı geç almaya hazır ol amcoğlu.

Diğer amcoğlu, yenilenme işi falan değişik birşey olmuş. Yenilenemeyenleri gönderin adabazarda şöyle temiz bir döverek yenileyelim

şeker, 3 senedir çalışıyoeum, ben hiç geç almadım paramı. maaşlar ortalamadır, öldürmez de güldürmez de. en önemli özelliği krizde cırt diye kesmezler biletini adamın hemen. götün kuruda takılırsın millet iş ararken.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #153 on: 28 Mar 2013 - 21:01:48 »

İzit gölcük fabrikası ile ilgili duyduklarım abi bunlar genel olarak bilemiyorum aslında duyduğum bu yani

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #154 on: 15 Jul 2015 - 15:43:43 »

Turnuva Belçika'da olsun. Ben gün itibariyle Budapeşte'ye taşındım. Yolu düşenlerle bi shot palinka atarız. Smiley

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #155 on: 16 Jul 2015 - 03:51:25 »

belçika da turnuvayı seneye yapalım bu sene inşaat yapıyorum  Smiley Wink o değilde benelux mihvalinde bir turnuva fena olmazdı ha.

Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #156 on: 21 Feb 2019 - 00:53:24 »

En yakın yer burası. Buraya yazayım.

31 Mart seçimleri için, mevcut muhtarımız (%99,99 tekrar seçilecek) , 8 kişilik ihtiyar heyeti listesine beni de yazdı. 1 Nisan gününden itibaren mahalle heyeti azasıyım.

Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #157 on: 1 Apr 2019 - 23:58:59 »

7000 seçmenli mahallede 2000 farkla kazanırız derken , sadece 3 farkla kazandık. Ama kazandık.
« Last Edit: 1 Apr 2019 - 23:59:20 by Cordoba » Logged
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #158 on: 2 Apr 2019 - 01:39:38 »

insanlar memnun değil demek ki bir şeylerden

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #159 on: 2 Apr 2019 - 22:29:14 »

Benim ilk dönemim.

Memnun olunmayan nokta şu; Mevcut muhtar, iş çantada keklik gördüğü için mahallede dolaşmadı. Kendini ifade edemedi. 3 dönemin verdiği öz güven ile hareket etti. Öbür aday hem kadın, hem de mahallede 4 tur ev ve esnaf ziyareti yaptı. Sonuçta farkı 3 oya kadar düşürdü. Muhtarlık oyu kullanmayı unutanların da etkisi oldu. Bir dahaki seçime yine aday olursa, seçilme şansı fazla. Bizim azalar arasında, mahallede itibarı pek iyi olmayan iki kişi de bulununca durum bu oldu. Ben şahsen diğer 7 aza adayından daha çok çalıştım. Cadde cadde, sokak sokak gezip, kadının afişlerini yoldum, posta kutularındaki broşürlerini topladım. Ama ne bilelim mahalledekiler böyle yapacak.

Evimin olduğu adada (kadastro) muhtarla birlikte, ben dahil dört aza  var. Pusuladaki 9 isimden 5'i bizim adada. Buna güveniyorduk. Kadın aday , bizim arka apartmandan bir kadını aza adayı yapınca, adanın oyları bölündü. Bir de adayların hiç birini tanımayan yeni sakinler, doğrudan kadına verdi. Kadın eli başka olur diye.

Bizim muhtarın son dönemi artık. Ben de şimdiden gelecek dönem için, mahalle esnafından biri ile yerimizi yapma çalışmasına başladık. Sıfırdan adaylar olacağından en az 15 aday olur 5 sene sonra.

Mahallenin demografik yapısı hızla değişiyor. 2000 konutluk bir proje var. En az 4000 yeni seçmen demek. Kendi mahallemizde yabancı insan gibi olacağız. Çok  çalışmak lazım çok.

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #160 on: 3 Apr 2019 - 17:28:16 »

Benim ilk dönemim.

Memnun olunmayan nokta şu; Mevcut muhtar, iş çantada keklik gördüğü için mahallede dolaşmadı. Kendini ifade edemedi. 3 dönemin verdiği öz güven ile hareket etti. Öbür aday hem kadın, hem de mahallede 4 tur ev ve esnaf ziyareti yaptı. Sonuçta farkı 3 oya kadar düşürdü. Muhtarlık oyu kullanmayı unutanların da etkisi oldu. Bir dahaki seçime yine aday olursa, seçilme şansı fazla. Bizim azalar arasında, mahallede itibarı pek iyi olmayan iki kişi de bulununca durum bu oldu. Ben şahsen diğer 7 aza adayından daha çok çalıştım. Cadde cadde, sokak sokak gezip, kadının afişlerini yoldum, posta kutularındaki broşürlerini topladım. Ama ne bilelim mahalledekiler böyle yapacak.

Evimin olduğu adada (kadastro) muhtarla birlikte, ben dahil dört aza  var. Pusuladaki 9 isimden 5'i bizim adada. Buna güveniyorduk. Kadın aday , bizim arka apartmandan bir kadını aza adayı yapınca, adanın oyları bölündü. Bir de adayların hiç birini tanımayan yeni sakinler, doğrudan kadına verdi. Kadın eli başka olur diye.

Bizim muhtarın son dönemi artık. Ben de şimdiden gelecek dönem için, mahalle esnafından biri ile yerimizi yapma çalışmasına başladık. Sıfırdan adaylar olacağından en az 15 aday olur 5 sene sonra.

Mahallenin demografik yapısı hızla değişiyor. 2000 konutluk bir proje var. En az 4000 yeni seçmen demek. Kendi mahallemizde yabancı insan gibi olacağız. Çok  çalışmak lazım çok.

Hocam, sen neden muhtar asayı olmayıp azalıkla yetiniyosun? Bu kadar çalışıp gezmeyi, rakiplerin afişleri yolmayı, kendi muhtarlık zaferin için kullansan daha verimli olacak sanki, büyük düşünmek lazım bence

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #161 on: 4 Apr 2019 - 13:41:05 »

2024 e hazırlanmaya başladım bile. Bizimkinin son dönemi. Bu 5 yılı iyi değerlendirip, eğer hala 48 yıldır oturduğum mahallede oturuyor olursam, 5 yıl sonra "muhtar oluyorum" topic/konusunu ben açacağım .

Kadın, öyle oyunbazlıklar yapmış ki. İktidar partisine gitmiş, "sizdenim, Reis bir tarafa dünya bir tarafa" gibi laflar edip, bir de üye olmuş. Ana muhalefet partisi tarafına da "sizdenim, gönlüm sizde, Fethi Yaşar başkanı tek geçerim" gibi laflar edip, kandırmış. Her iki ittifak da kendilerinden sanıp, kadının kampanyasına yardımcı olmuş. İşten işten geçtikten sonra iş ortaya çıktı.

Üzerine ek olarak, bina başkanı kadının kırığıydı. Sandık başkanları, pusula ilavelerinde bazen tatava yaptı. Zorluk çıkardı. Pusulalar çalınamadı. Çünkü gözetmen eşliğinde ilave edildi. Ama yine de tavıra maruz kaldık. Hatta geçersiz oylarda tartışmalar çıktı.

İtiraz geçsin şu mazbatayı alalım, ilk işimiz kadının üçkağıtlarını mahalleye ifşa etmek olacak.

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #162 on: 4 Apr 2019 - 17:33:26 »

2024 e hazırlanmaya başladım bile. Bizimkinin son dönemi. Bu 5 yılı iyi değerlendirip, eğer hala 48 yıldır oturduğum mahallede oturuyor olursam, 5 yıl sonra "muhtar oluyorum" topic/konusunu ben açacağım .

Kadın, öyle oyunbazlıklar yapmış ki. İktidar partisine gitmiş, "sizdenim, Reis bir tarafa dünya bir tarafa" gibi laflar edip, bir de üye olmuş. Ana muhalefet partisi tarafına da "sizdenim, gönlüm sizde, Fethi Yaşar başkanı tek geçerim" gibi laflar edip, kandırmış. Her iki ittifak da kendilerinden sanıp, kadının kampanyasına yardımcı olmuş. İşten işten geçtikten sonra iş ortaya çıktı.

Üzerine ek olarak, bina başkanı kadının kırığıydı. Sandık başkanları, pusula ilavelerinde bazen tatava yaptı. Zorluk çıkardı. Pusulalar çalınamadı. Çünkü gözetmen eşliğinde ilave edildi. Ama yine de tavıra maruz kaldık. Hatta geçersiz oylarda tartışmalar çıktı.

İtiraz geçsin şu mazbatayı alalım, ilk işimiz kadının üçkağıtlarını mahalleye ifşa etmek olacak.

Abi kadının AKP'ye üye olduğunu, CHP'ye göz kırptığını ve bina başkanı ile yasak ilişkisi olduğunu nasıl ortaya çıkardınız?
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #163 on: 4 Apr 2019 - 18:12:40 »

Bilmediğimden soruyorum, azanın görevi nedir tam olarak?
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #164 on: 4 Apr 2019 - 22:44:33 »

Bilmediğimden soruyorum, azanın görevi nedir tam olarak?

Eskiden daha fazla görevi varmış da, şimdi pek bir görevi yok. Muhtarlığa vekalet, bazı basit konularda karar alma gibi işler.

Görev ve yetkiden çok tanınmayı sağlıyor. Bir de "bir baş ol da soğan başı ol" hesabı, söylediğinizde insanlar farklı gözle bakabiliyor.  Maddi bir getirisi, idari olarak da önemli bir görevi yok. Manevi haz diyebiliriz. Geleceğe yatırım, esnafla daha sıkı ilişkiler (özellikle de emlakçılarla  Wink ) gibi ekstra avantajları var. Bir de mahallenin çözülmesi gereken sorunlarda ahali ve muhtar arasında aracı görevi görülüyor.

Bir sonraki dönemdeki muhtar adaylığında mevcut muhtar lehinize referans olabiliyor.

Bizim mahalle 1960'ların başında kuruldu. 60 yıla yakın süreli bir mahalle ve henüz üçüncü muhtar görevde. 2024'de O da 20 yılı tamamlayıp bırakacak. Ben de aday olacağım. Ama en az 10 adayla daha mücadele etmem gerekecek.

Abi kadının AKP'ye üye olduğunu, CHP'ye göz kırptığını ve bina başkanı ile yasak ilişkisi olduğunu nasıl ortaya çıkardınız?

Muhtarın her iki ilçe teşkilatında tanıdığı kişiler var. Onlar uçurdu haberi.

Bina başkanı olarak atanan kişi,  kampanya boyunca kadınla kapı kapı dolaştı. Sorana ya "eşim" ya da "arkadaşım" diyormuş . Ama mahallelinin dediğine öyle böylelermiş. Ama aza seçiminde hata yapmış. Listesindeki 7'si kadın 8 kişiden 2 'si mahallede kayıtlı değildi. Seçilseler de göreve başlayamazlardı.
« Last Edit: 4 Apr 2019 - 22:59:52 by Cordoba » Logged
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Atama, Görev Yeri, Adres değişikliği, vs « previous next »
    Jump to: