Welcome, Guest. Please login or register.
10 Aug 2020 - 13:32:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Where is Kobe? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Where is Kobe?  (Read 14674 times)
FliPtiKal3
Guest
« Reply #15 on: 3 Mar 2012 - 15:41:39 »

lebron un etiket degisimleri kisiligiyle alakali oldugu kadar cavs in oyuncusu olmasiylada alakaliydi. kobe lakers ta oynuyor her zaman belirli bir gucun altina dusmesi izin verilmeyen bir takim. yildiz takviyeleriyle her zaman iddiali, cavs in boyle bir olayi yok. kobe y le lebragm yer destirseydi hangisi hangi secimleri yapardi bu paralel evrenin konusu...kaldi ki bir ara kobe beni takas edin diye miyikliyordu, sonra gasol geldi vs ve sustu...

Bunun disinda lebron gordugum en hoduk,kiro adamlardan...attigi twitler, moon u roportaj  esnasinda kenara itip kendisinin konusmasi gozumun onunde hala...

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 3 Mar 2012 - 16:06:22 »

all star'ın tüm zamanlardaki en skorer adamı

her şeye eyvallah da bu bence pozitif değil negatif bir yönü kobe'nin. mvp'ye kasma furyasını başlatanlardan biridir sanırım kendisi.

diğer taraftan wilt'in dönemindeki basketbol temposunu, diğer oyunculara karşı fizik üstünlüğünü falan hesaba katmak lazım. shaq için hep fiziğiyle dominasyon kurdu deniyor ama shaq'in karşısında shaq'ten daha uzun, daha iri bir sürü adam çıktı. shaq dediğiniz adam sonuçta bi 7 footer, mesela Yao gibi herkesten bi kafa yukarıda değil. Boy deseniz Muresan'dan Rik Smits'e, Yao'ya kadar bissürü çok uzun adama karşı oynadı. Cüsse deseniz Sabonis'lerle, Ostertag'lerle falan da oynadı. Ayrıca Amiral, Mutombo, Ewing, Mourning, Hakeem gibi efsane adamların da sağlam olduğu yıllarda karşısına çıktı. Hatta şöyle bi bakarsak NBA tarihinden Wilt, Kareem, Moses Malone gibi adamların dışında ne kadar efsane pivot varsa hepsine karşı oynadı. İçlerinden sanırım bi tek Hakeem'i denize dökemedi, o da toyluğundan diyebiliriz. Biraz daha yakın yaşta olsalar onu da alt edebilirdi.
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #17 on: 3 Mar 2012 - 16:14:04 »

dediğimi kimse üstüne alınmasın fakat ben bu basketbolcu kıyaslamaları yaparken, basketboldışı olayların araya girip etkili olmasını anlamıyorum. hani bi adam daha kişilikli, efendi, egosuz, yardımsever falandır ama bu onun ne kadar iyi basketbolcu olup olmadığına zerre etki etmez ki. sadece senin benim sevgimi değiştirir, hayran sayısını ve saygı sayısını arttırır. bunları dememin sebebi de şu:

ben mesela jordan'ı çok karaktersiz biri olarak görüyorum. karaktersizden kastım, kişiliği tabi. ilgauskas-nowitzki gibilerinin zıttı olarak. ama şimdi bundan banane ki? varejao 10 sayı atınca sırf çirkef ve pis bi şekilde oynadı diye ''ya biz bunun 10 sayısını bi 8 yapalım.'' veya duncan çok kişilikli diye attığı 30 sayıyı 40 yapmazlar ki. jordan isterse dünyanın en iyi insanı olsun, ister beş para etmezin teki olsun. bu bana kalırsa onun basketbolcu kalitesini zerre değiştirmemeli. hani daha çok seversin, daha az seversin, daha örnek bi kişiliktir ama biz basketbolcu olan jordan'dan konuşuyoruz, amerikada yaşayan boyu 198cm olan 1963 doğumlu olan jordan'dan değil.

ha bu arada bu jordan-james-kobe üçlüsünü her ne kadar egolu ve bencil bulsam da hepsi de sonuna kadar haklı böyle olmakta. çünkü o seviyelere gelmek için cidden kendine olması gerekenden fazla bi şekilde güvenmeli ve bi tarafın kalkık olmalı. bu gereklilik bana göre. o yüzden ben durant ve howard gibi oyuncuların biraz daha böyle olmaları gerektiğini düşünüyorum. en azından kısa oyuncular böyle olmalı. yani dışarıdan duyunca saçma geliyor aslında. durant falan çok efendi adamlar ve bunların kendilerini bozmalarını istemek cidden saçma geliyor ama o seviyelere gelmek için bana kalırsa bunlar lazım. jordan bana kalırsa ligdeki en bencil oyuncuydu süperstarlar arasında ama zerre de yadırgamıyorum bunu. zaten kendisinin de çok güzel bi sözü vardı bunla ilgili, tam benim düşünceme uyuyor: ''bencil oyna, mütevazi davran'' diye. olay bundan ibaret.

aslında bu ''büyük oyuncu'' saçmalığı da buradan çıkıyor. kişilikten. evlenmeyecez ki adamlarla. oyunlarına bakmak lazım.

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 3 Mar 2012 - 20:26:01 »

bi insanı herhangi bi kıyaslamaya sokuyorsan kişiliğini işin içine katmak zorundasın. sonuçta yaptığın her şeyde, her hareketinde insan kişiliğinden izler taşır. bunları gözardı edersen her şeyi salt rakamlarla ölçüp, rakamlara yansımayan her şeyi gözardı etmiş olursun. mesela bu bakış açısıyla ginobili 15-4-4'lük vasatın üstü sayılabilecek bir oyuncu, bi luol deng bile değil derdik.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 4 Mar 2012 - 00:14:23 »

ginobili'yi deng'ten daha büyük bir oyuncu yapan özelliği kusursuz kişiliği mi ya da deng'in içten pazarlıklı, hıyarın teki olması mı?

eğer iki insandan hangisinin daha iyi, daha büyük her neyse, bir basketbolcu olduğu kıyaslaması yapılıyorsa, bu insanların kişiliklerini hesaba katmak mantıksızdır. kişisel istatistiklerine, takım başarısına, takım arkadaşlarının istatistiklerine, ligdeki rakiplerine karşı yaptığı istatistiklere, ne biliyim takımını nerden alıp nereye taşıdığına vesaire vesaire bakılır da o adamın kişiliğinin konuyla ne alakası var? o adamın kişiliği onun ne kadar iyi bir basketbolcu olduğunu tabii ki etkiler, aile yaşantısı, alkol-uyuşturucu gibi alışkanlıkları, büyüdüğü ev, mahalle, takım arkadaşları, çalıştığı koçlar, zart zurt gibi tonla dış etkenin etkileyeceği gibi.

ama ne biliyim mesela duncan, denver deplasmanında otelde bi kaçamak yaparken eline yüzüne bulaştırmış, şampiyonluk kutlamasında sahanın ortasına çoluğunu çocuğunu karısını getirip en ön sıraya koymuş (bütün takım tek başınaydı orda, bi sen misin evli olan kobe?), vesaire vesaire bir adam olsa; ama kazandığı şampiyonluklar, yaptığı istatistikler falan aynı olsa, garnett'ten daha kötü bir oyuncu olarak mı anılacaktı? zamanının ve "belki" de tüm zamanların en iyi pf'si olmayacak mıydı?

insan her hareketinde kişiliğinden izler taşır; ancak iki insanın hangisinin daha büyük basketbolcu olduğu konuşuluyorsa bu insanların her hareketinden değil sahada yaptıkları hareketlerden ve bu hareketlerin doğurduğu sonuçlardan bahsedilebileceğini düşünüyorum ben. e bu ortaya çıkan sonuçlar zaten bu insanların kişiliklerinden de etkilenip ortaya çıkıyorlar, yaşadıkları sakatlıklar, önceki gün bi mankenle sevişecekken aletlerinin teklemesi, koçlarına içten içe duydukları nefret, tam mola dönüşünde 3.sırada bi herifin burnunu karıştırdığını görmek, gibi gibi 1 milyon tane şeyin etkilerini de taşıdıkları gibi.

yani tutup da "abi x'in y'den 1 az şampiyonluğu var, kariyer ortalamaları 2 sayı, 3 rib, 2 ast daha az, evet y'nin oynadığı diğer oyuncular da x'in oynadığı oyunculardan daha kötüydü; ama y bi all-star maçında takım arkadaşına gider yaptı, işte kıyafet toplayan çocukla taşşak geçti, o yüzden x y'den büyük oyuncu" dersen, hali hazırda zaten ortaya çıkan sonuçlarda #include eden kişilik muhabbetini iki kere sokmuş olursun denklemin içine.

ps: ne deng ne de ginobili bahsettiğim kişiler değiller, yanlış anlaşılmasın. belki de tam tarif ettiğim gibilerdir, tanımam etmem.
The DieseL
FoRuM SHaQ'ı
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #20 on: 4 Mar 2012 - 00:22:40 »

Kobe'yi günahım kadar sevmem ancak bu sözleri söyleyebilme hakkı var bence kendisinde. Ne kadar kıl olsam da kendisine, artık nba tarihinde altın harflerle yazılmış bir ada sahip. Ancak iş "en iyisi" kısımına gelirse kusuruma bakmasınlar Wilt hakkında yorum yapamayacağım ama MJ ile kıyaslamam bile.

Hayır iş all star tarihinin en skoreri noktasından devam edecekse, Lebron 5 yıl içinde devralacak zaten bu birinciliği, ki son yıllardaki all star saçmalığına değinmiyorum bile.

Ayrıca dünyada bir Kobe çılgınlığı almış başını yürümüş de, bana göre Shaq MJ'den sonra NBA'e gelen en büyük isimdir, en azından şimdilik diyeyim, çünkü Lebron'un ne durumda kariyerini bitireceği belli değil daha. Shaq belki Lakers kariyerinde hakikaten hiç bir oyuncunun(buna MJ de dahil) olamayacağı kadar iyiydi ancak Orlando'da da çok farkı yoktu tecrübesizlik ve gücünü tam olarak nasıl kullanacağıı bilmemesi dışında. En azından bir liste olursa, benim için her zaman Kobe'den üst sırada olur ki bunu kendisini çok sevdiğimden söylemiyorum.

ThE WoRLd is YoURs!!
nats
Guest
« Reply #21 on: 4 Mar 2012 - 00:30:44 »

her şeye eyvallah da bu bence pozitif değil negatif bir yönü kobe'nin. mvp'ye kasma furyasını başlatanlardan biridir sanırım kendisi.

diğer taraftan wilt'in dönemindeki basketbol temposunu, diğer oyunculara karşı fizik üstünlüğünü falan hesaba katmak lazım. shaq için hep fiziğiyle dominasyon kurdu deniyor ama shaq'in karşısında shaq'ten daha uzun, daha iri bir sürü adam çıktı. shaq dediğiniz adam sonuçta bi 7 footer, mesela Yao gibi herkesten bi kafa yukarıda değil. Boy deseniz Muresan'dan Rik Smits'e, Yao'ya kadar bissürü çok uzun adama karşı oynadı. Cüsse deseniz Sabonis'lerle, Ostertag'lerle falan da oynadı. Ayrıca Amiral, Mutombo, Ewing, Mourning, Hakeem gibi efsane adamların da sağlam olduğu yıllarda karşısına çıktı. Hatta şöyle bi bakarsak NBA tarihinden Wilt, Kareem, Moses Malone gibi adamların dışında ne kadar efsane pivot varsa hepsine karşı oynadı. İçlerinden sanırım bi tek Hakeem'i denize dökemedi, o da toyluğundan diyebiliriz. Biraz daha yakın yaşta olsalar onu da alt edebilirdi.

Abi bir önceki de birçoklarına göre hiç kusuru bulunmayan MJ işte. Bu durumda MJ de MVP'liğe kasmış oluyor bir nevi. Shaq'a gelirsek, zaten tartışmasız en dominant oyuncu olduğunu düşünüyorum. Shaq ve Wilt örneklerim SG ve C karşılaştırması açısından oldu. Yoksa amacım Kobe Shaq'tan dominanttı daha iyi basketbolcuydu daha fazla yüzük kazandı falan filan değil. Sadece dominasyonda C'nin avantajlı olduğu, iyi bir takımı anında süper bir takıma çıkartabilecekleri olduğunu belirtmek istedim. Yoksa gelmiş geçmiş en özel adamlardan biri. Adam NBA'de kural değiştirtti daha ötesi olabilir mi?!
nats
Guest
« Reply #22 on: 5 Mar 2012 - 00:50:49 »

Bu arada Kobe de Wade'i denize döküyor an itibari ile.
« Last Edit: 5 Mar 2012 - 00:51:15 by reed » Logged
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #23 on: 5 Mar 2012 - 14:13:49 »

oyuncu evalüasyonunda kişilik özelliklerinin hangi noktada dahil edilebileceği enteresan bir tartışma konusu olduğu için ben de bir şeyler söylemek istiyorum.

murat can'ın dediği husus önemli aslında burada. evet kişilik özellikleri mutlaka sahaya yansır, bir yerlerden bir şeylere etki eder. ama biz zaten kişiliklerin sahaya yansımış hâlini görüyoruz. mevcut istatistiklerle ölçülemeyen şeyler var muhakkak, ama ütopik düşünürsek aslında sahada olan her şey ölçülebilir. burada değerlendirmesi zor olan kısım bu kişilik özelliklerinin sahaya ne kadar yansıdığı. mesela sam presti'nin oyuncu seçerken göz önünde bulundurduğu bir faktör olan "oyuncu karakterlerinin birbiriyle uyumu" konusu var. basketbol bir takım oyunu olduğu için, iki oyuncunun birbiriyle karakter olarak uyumu ikisinin de oyununu yukarı çekecektir. ama aynen bu da saha içinde detaylı analizlerle ve istatistiklerle ortaya dökülebilecek bir detay.

ancak burada ufak bir nüans var. diğer oyuncuların da değerlendirdiğimiz oyuncunun performansı etkisi var. genelde iyi karakterli paylaşmayı seven, veya çok hırslı liderlik vasıflarına sahip adamlar takım arkadaşlarının performanslarını da yukarı çekerler. fakat takım arkadaşları değerlendirdiğimiz oyuncunun performansını ne kadar yukarı ya da aşağı çekiyor bunu da düşünmek gerekir.

özetle şunu demek istiyorum. bireysel anlamda hangi oyuncu diğerinden iyi konusunda bence de karakter özelliklerini hariç tutmalıyız, çünkü zaten farkında olmadan dahil ediyoruz. ama x takımda oynasalar hangisi daha iyi olur gibi bir değerlendirme yaparken kişilik özelliklerini de işin içine katmak gerekiyor.
« Last Edit: 5 Mar 2012 - 15:09:40 by judas » Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #24 on: 5 Mar 2012 - 15:05:13 »

Güzel bir örnek var NBA'de Allen Iverson. Adam sahada alınabilecek hemen her başarıyı nerdeyse yegane yıldızı olduğu takımlarda tatmış, bireysel anlamda MVP dahil herşeyi almış. Takım içerisinde arkadaşlarıyla arası fena değil, kendi sakatlanmış oynamış, ağzında kan yutup gene de maçı bırakmamış. Çok güzel mental özellikler değil mi bunlar? Ama adamın bir de diğer yönü var, koçlara eziyet çektirmesi, yedek kalmam, top paylaşmam diretmeleri. Problemli özel yaşamı. Adam genç yaşında basketbolu bırakmak zorunda kaldı, ki bırakmadan öncesi 2-3 sezon da süründü nerdeyse.

Sonuçta ortada söz konusu olan bir insansa, onun karakterini veya yaşam tarzını yok sayamayız, çünkü o saha içinde olduğu kadar saha dışında da bir insan ve gün gelince bu saha dışı durumu saha içine de yansıyacaktır, takıma da yansıyacaktır.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #25 on: 5 Mar 2012 - 16:38:29 »

ginobili'yi deng'ten daha büyük bir oyuncu yapan özelliği kusursuz kişiliği mi ya da deng'in içten pazarlıklı, hıyarın teki olması mı?

eğer iki insandan hangisinin daha iyi, daha büyük her neyse, bir basketbolcu olduğu kıyaslaması yapılıyorsa, bu insanların kişiliklerini hesaba katmak mantıksızdır. kişisel istatistiklerine, takım başarısına, takım arkadaşlarının istatistiklerine, ligdeki rakiplerine karşı yaptığı istatistiklere, ne biliyim takımını nerden alıp nereye taşıdığına vesaire vesaire bakılır da o adamın kişiliğinin konuyla ne alakası var? o adamın kişiliği onun ne kadar iyi bir basketbolcu olduğunu tabii ki etkiler, aile yaşantısı, alkol-uyuşturucu gibi alışkanlıkları, büyüdüğü ev, mahalle, takım arkadaşları, çalıştığı koçlar, zart zurt gibi tonla dış etkenin etkileyeceği gibi.

ama ne biliyim mesela duncan, denver deplasmanında otelde bi kaçamak yaparken eline yüzüne bulaştırmış, şampiyonluk kutlamasında sahanın ortasına çoluğunu çocuğunu karısını getirip en ön sıraya koymuş (bütün takım tek başınaydı orda, bi sen misin evli olan kobe?), vesaire vesaire bir adam olsa; ama kazandığı şampiyonluklar, yaptığı istatistikler falan aynı olsa, garnett'ten daha kötü bir oyuncu olarak mı anılacaktı? zamanının ve "belki" de tüm zamanların en iyi pf'si olmayacak mıydı?

insan her hareketinde kişiliğinden izler taşır; ancak iki insanın hangisinin daha büyük basketbolcu olduğu konuşuluyorsa bu insanların her hareketinden değil sahada yaptıkları hareketlerden ve bu hareketlerin doğurduğu sonuçlardan bahsedilebileceğini düşünüyorum ben. e bu ortaya çıkan sonuçlar zaten bu insanların kişiliklerinden de etkilenip ortaya çıkıyorlar, yaşadıkları sakatlıklar, önceki gün bi mankenle sevişecekken aletlerinin teklemesi, koçlarına içten içe duydukları nefret, tam mola dönüşünde 3.sırada bi herifin burnunu karıştırdığını görmek, gibi gibi 1 milyon tane şeyin etkilerini de taşıdıkları gibi.

yani tutup da "abi x'in y'den 1 az şampiyonluğu var, kariyer ortalamaları 2 sayı, 3 rib, 2 ast daha az, evet y'nin oynadığı diğer oyuncular da x'in oynadığı oyunculardan daha kötüydü; ama y bi all-star maçında takım arkadaşına gider yaptı, işte kıyafet toplayan çocukla taşşak geçti, o yüzden x y'den büyük oyuncu" dersen, hali hazırda zaten ortaya çıkan sonuçlarda #include eden kişilik muhabbetini iki kere sokmuş olursun denklemin içine.

ps: ne deng ne de ginobili bahsettiğim kişiler değiller, yanlış anlaşılmasın. belki de tam tarif ettiğim gibilerdir, tanımam etmem.

bahsettiğim biriyle taşşak geçmek, karısını aldatmak..vs gibi saha dışı konular değil. ginobili'yi sahada seyrettiğinde gördüğün zeka pırıltısı, acaip bi kurnazlık eseri çaldığı toplar, attığı fake'ler turnikeler...vs. veya mj'in sahaya daha çıkarken gördüğün, rocky filmlerindekine benzer kazanma hırsı karakterlerinin sahaya yansıması değil midir? ginobili örneğini salt rakamlara baktığımızda hakettiği değeri göstermediği için verdim. bu oyunu rakamlara takılmadan zekasıyla inanılmaz oynayan, çok büyük basketbolcular var. sayısal olarak bi karşılaştırma yapsak ricky davis ve ginobili'nin kariyer ortalamaları arasında çok ufak farklar var. sadece bu rakamlara bakan, konuya yabancı biri bu ikisinin aynı ayarda basketbolcular olduğunu düşünebilir. ancak bu iki adamı sahade seyreden bir basketbolsever için karşılaştırma yapmak bile yersizdir.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 5 Mar 2012 - 21:57:23 »

tamam da mertcim kişilik diye başladık; olay zekaya, kazanma hırsına geldi. tabii ki iki oyuncuyu bireysel olarak karşılaştırırken hangisinin daha iyi oyuncu olduu bağlamında, bu adamların kazanma hırsları ve basketbol zekalarını kıstaslar içine alırsın; ancak bu adamların sahada yaptığı şeyler, istatistikleri de zaten kazanma hırslarını ve basketbol zekalarını kapsar. bir önceki mesaj da dediim şeyi aynen tekrarlamış oldum, böylece.

gino-deng örneği açıklayıcıydı zaten, ricky davis'le başka bir noktaya mı parmak basmak istedin?
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #27 on: 7 Mar 2012 - 23:34:43 »

konuyu biraz hortlatmış olacağım ama benim düşüncelerim de tam olarak şu şekilde:

---------------------

yani kişiliğe bakılmamasından kastım, herşeyi istatistiğe göre yorumlayalım değil. karakterin sahaya yansıması bir gerçek ama sırf böyle huyları sevilmiyor veya basketbol performansıyla zerre ilgisi olmayan şeyler yüzünden pek çok oyuncu yerin dibine sokuluyor. hani kobe'nin atıyorum tecavüz olayı gerçek olsa fakat yine aynı performansları sergilese ne olurdu? aslında yine aynı kalitede olurdu fakat insanların duygusallığı yüzünden olay değişir. biz seyirciyiz, amatörüz ve bu yüzden hepimiz olaylara duygularımızla bakıyoruz. profesyonellikte duygulara yer yoktur. olayın duygusallığa getirdim çünkü bu kişilik üzerine yapılan yorumlarda zaten direk bunla alakalı.

en basitinden diyorlar ya ''x'te, ye'deki karizma yok'' veya ''isterse 100 sayı 65 riband 87 asist ortalamasıyla oynasın ama bi x olamaz'' diye. yav nereye olamıyor biraderim? böyle bi mantık var mı? sen o ortalamaları tuttur da bakıyım kim kimin kralı oluyor. ayrıca karizma olayı da ciddi saçma. hani dersin ''sahaya adım attığında korkarlardı, büyüklüğünün verdiği hava hede hödö'' falan da bu karizma cidden saçma. yoksa bu duncan veya shaq direk bıraksın basketbolu. sam cassell boşuna all-star olmuş. bird de tipten kaybediyormuş, başlamasaymış basketbola.

adam mütevazidir, daha büyük bi oyuncu olur. atıyorum durant veya rose geldi ''ben süperstar değilim.'' dedi. yani ''sırf bunu dediğin için süperstarsın.'' düşüncesindeki adam çok fazla. çünkü adam efendi, mütevazi falan filan. bu açıklamadan önce süperstar olup olmadığı kesin olmasa bile sırf bunu dediği için süperstardır, büyük oyuncudur. öteki oturma organı kalkık ve egolu diye ağzıyla kuş tutsa adam değildir, asla x değildir. fakat durant'in attığı 30 ile lebron veya varejao'nun aynı yüzdeyle attığı 30 sayının bi farkı yoktur. durant efendi diye onun 30 sayısı 32 falan yapılmaz; aynı şekilde de varejao, çocuğun olsa sevilmez tarzında bi adam olduğu için attığı 30 sayı 25 yapılmaz. ikisi aynı etkidir, aynı dominantlıktır, aynı performanstır fakat gel gelelim biri öbüründen çok daha efendi ve mütevazi diye daha iyi ve büyük bir oyuncudur. işte asıl eleştirdiğim nokta da bu.

talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #28 on: 6 Jan 2014 - 17:34:01 »

http://www.latimes.com/sports/lakersnow/la-sp-ln-lakers-kobe-bryant-all-star-20140105,0,2312098.story#axzz2pc8vVEn1

Adam resmen bana oy atmayın Lilard'a atın o daha çok hak ediyor demiş. Bunun başka örneği var mıdır bilmem ama bi lakers'lı olarak haberi okurken mest oldum. Bu arada iyice yaşlandığını da farkediyor insan böyle haberler ile.

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #29 on: 7 Jan 2014 - 00:35:52 »

Açık konuşayım, hala emin değilim samimiyetinden ama yine de böyle bir açıklama beklemiyordum. Helal...

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Where is Kobe? « previous next »
    Jump to: