Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:51:06
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Clippers  |  Topic: Paul Takası Anketi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Paul takasında verilen parçalar,Melo takasında verilen parçalar daha değerli?  (Voting closed: 26 Dec 2011 - 19:22:14)
Evet - 40 (60.6%)
Hayır - 26 (39.4%)
Total Voters: 63

Pages: [1] 2 3 4  All
Author Topic: Paul Takası Anketi  (Read 14414 times)
abay
Pro. Member

View Profile
« on: 16 Dec 2011 - 19:22:15 »

Memir'in isteğiyle ...

(Sığmadığı için sorunun tamamını yazayım : Paul takasında verilen parçalar,Melo takasında verilen parçalardan daha mı değerli? )
« Last Edit: 16 Dec 2011 - 19:23:52 by abay » Logged

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #1 on: 16 Dec 2011 - 19:29:55 »

Clippers mı daha karlı çıktı NY mı diye sorsaydın keşke veya Hornets or Nuggets. Çünkü şöyle bir denklem de var ister istemez... Paul'e karşı verilenler ve Melo'ya karşı verilenler olarak da düşünülür bu durum. Artı , Nuggets'ın aldığı parçaları farklı şekilde değerlendirmesi onların kötü oldukları anlamına gelmez bkz. Felton'ın peşkeş çekilmesi. Ayrıca sen bana bu dünya üzerinde Felton'ı en çok öven adamdın be Abay.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 16 Dec 2011 - 20:54:35 »

Abaycığım, anketin sonucuyla bir alıp veremediğim olmayacak fakat;Verilen hangi paket daha iyiydi? A)Chris Paul'e verilen, B)Carmelo'ya verilen diye açsaydın daha makbüle geçerdi anket.

#memircagan
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #3 on: 16 Dec 2011 - 21:46:36 »

paketleri de yazarsak:

melo + billups = chandler + felton + gallinari + mozgov + 1st round pick (muhtemelen 20+ olur) + 2 2nd round pick + 3 milyon ytl
paul = gordon + kaman + aminu + 1st round pick (muhtemelen ilk 10 içerisinde)

billups'ı şu anda yeteneklerine rağmen amnesty edilmesi sebebiyle takasın kilit bir parçası olarak görmek zor. nuggets da felton ile imzalamadı çünkü feda edilebilir bir oyuncu, kısa vade katkılarını da yakın görüyorum bu sebeple ikisi birbirini götürüyor. mozgov çok sınırlı bir pivottu ve filler olarak yollandığı ortada. 2nd round pickleri ve parayı da geri kalan listeyi çok dengeli görürsek dikkate alırız.

kaman mozgov'a göre daha üst sınıf bir pivot ve kısa vadede katkı verebilir ama istikrarsızlığı, takasta biten kontrat görevi görecek olması sebebiyle dikkate almaya değmez. en fazla 2nd round pickler + para kadar fark vardır arada ki, hadi bunlar da birbirini götürsün diyelim.

ortada:

chandler + gallinari + 1st round pick (~20) / gordon + aminu + 1st round pick (~10)

kıyaslaması kalıyor. new york iki tane skor yönü güçlü yaratıcı forvet vermiş. ikisini birarada oynatmak zor çünkü small ball oynayan bir takımda bile sırıttıkları görüldü, ancak üç numara rotasyonu için uzun süre başka adam aramana gerek kalmaz. bir tarafta gordon gibi kendini kanıtlamış, diğer ikilinin ikisinden de bir kademe iyi skorer var ancak aminu beklenen patlamayı yapsa bile en fazla gallinari seviyesine gelir kanımca. dengeli gözüküyor ama gordon'ın upside'ı ve pick'in daha değerli olması sebebiyle clippers pakedi diyorum.
« Last Edit: 16 Dec 2011 - 21:47:33 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #4 on: 16 Dec 2011 - 22:40:16 »

kesinikle clippers daha çok verdi diyorum. ama karşılığında da daha iyi bir oyuncu aldığı için anormal bir durum değil bu.

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #5 on: 16 Dec 2011 - 23:13:37 »

şunu özellikle göz önüne almak gerekir; minnesota'dan gelen draft pickin ilk 3 olma ihtimali hiç de az değil.bu da net olarak bir çok şeyi değiştirir ,ki oldukça yetenekli ve ilerde allstar olma potansiyeline sahip birçok adamın da seneye drafta girececeğini düşünürsek hornets'in geleceği adına oldukça mühim bir hamle oldu bu.

ayrıca ne gallinari ne de chandler asla gordon ayarında adamlar değil.hornets eli kolu bağlanmış bir takım olarak yapabileceği en iyi takası yaptı.

sonuçta ankete cevap olarak clippers dedim.
« Last Edit: 16 Dec 2011 - 23:16:34 by tolgatmac » Logged
khazad
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 16 Dec 2011 - 23:33:24 »

Clippersın paketinde 2 all-star potansiyeli var , potansiyelin gerçeğe dönüşme şansı da gayet fazla. Net Clippers

FliPtiKal3
Guest
« Reply #7 on: 16 Dec 2011 - 23:59:05 »

yanliz lakersli arkadaslarda iyi kastiriyor.baksana 13 kisi olmuslar bile )
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #8 on: 17 Dec 2011 - 00:45:51 »

paul'ün sene sonunda kontratı uzatıp uzatmayacağı da çok önemli.

yalnız biraz alakasız bi soru olmuş. çünkü nyk ve clippers'ın aldıkları bir değil. keşke hangi takım daha karlı diye sorulsaymış.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #9 on: 17 Dec 2011 - 00:49:00 »

güzel olan taraf gidicem diye arıza yapan carmelo da paul de en azından peşkeş çekilmedi ve artis yıldızları alan takımlar kökülebildiği kadar köküldü.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 17 Dec 2011 - 01:10:11 »

yanliz lakersli arkadaslarda iyi kastiriyor.baksana 13 kisi olmuslar bile )
Lakers ile ne alakasi var ki? Clippers bariz daha fazla verdi Lakers'dan

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 17 Dec 2011 - 01:47:42 »

paul'ün sene sonunda kontratı uzatıp uzatmayacağı da çok önemli.

yalnız biraz alakasız bi soru olmuş. çünkü nyk ve clippers'ın aldıkları bir değil. keşke hangi takım daha karlı diye sorulsaymış.
Aglamak istiyorum ya... Yahu tabii ki imzalicak. Clippers sence takasi yapar miydi imzalama garantisi almasa ki dun basina tanitiminda da kontrat sorusu sorulmadi bile galiba...

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 17 Dec 2011 - 01:53:43 »

imza garantisi almadılar, paul 1 senelik oyuncu opsiyonunu kullanmayı taahhüt etti. yani paul 2 sene clippers'da, sonrası henüz belli değil.
airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 17 Dec 2011 - 02:07:28 »

imza garantisi almadılar, paul 1 senelik oyuncu opsiyonunu kullanmayı taahhüt etti. yani paul 2 sene clippers'da, sonrası henüz belli değil.
Abi ben bir yerde banko duydum veya okudum uzatacagini. Adamin goz bebeklerinin ici guluyordu.

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #14 on: 17 Dec 2011 - 02:15:14 »

Ya hosta simdiiden clippersi sampiyon adaylar arasina koymanin,onu gectim Js12 -Postaci gibi demek biraz acele olmuyor mu?
Kagit ustunde iyi kadro belki ama ben hala stockton ve malone kadar iyi bir ikili olacaklarini dusunmuyorum.Ozellikle iki oyuncunun sakatlik tehlikesi asikar

Kagit ustunde guzel bir birlben kiktelik gibi ama ne kadar sahaya yansir  kuskmuluyum

<br /><br /><br />
Pages: [1] 2 3 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Clippers  |  Topic: Paul Takası Anketi « previous next »
    Jump to: