Welcome, Guest. Please login or register.
27 Oct 2020 - 00:52:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012  (Read 14463 times)
James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #15 on: 4 Feb 2012 - 01:29:12 »

Niye Devin Harris'in bu sezon 13 asist yaptığı hatta yanına 6 ribaun aldığı bir maç olduğunu sanmıyorumççç

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
Ögeday
Newbie
*

View Profile
« Reply #16 on: 6 Feb 2012 - 16:40:36 »

Televizyon vermediği için bu yıl hiç utah maçı izlememiştim. Enes 10-12 dk süre aldığı için de, genel anlamda yeterli oynamadığı için daha fazla süre alamadığını düşünüyordum. son Lakers maçında 17 dk'da 10 sayı 6 rebound ile oynayınca, netten maçın torrentini bulup indirdim.
Bu sezon izlediğim tek maç olduğu için yazacaklarım bu maç özelinde olacak. 1. çeyrek sonu 2. çeyrek başı ve 3. çeyrek sonu 4. çeyrek başı, 2 defada toplam 17 dk süre aldı. Oynadığı süre boyunca takıma oldukça faydalı oldu. Oynadığı sürenin büyük bölümünde Bynum, küçük bir bölümünde ise Gasol ve McRoberts ile karşı karşıya geldi.
Özellikle savunmada iyidi. +/- istatistikte rakibinden daha fazla sayı atıp, rebound aldı. Adamına iyi boxout yapıp, takım arkadaşlarının rebound almasını sağladı. Eğer istatistiğini düşünüp top peşinde koşsa, + 2-3 rebound daha rahatlıkla alırdı.
hücumda hala ham. Duracağı yeri, yapacağı perdelemeleri ve içeri ne zaman devrileceğini tam olarak kestiremiyor gibi. Ürkek oynuyor. Orta mesafe, boş 2 şutu sokamadı. sokaydı iyidi. Pota altında çok iyi. Ayak hareketleri ve post hareketleri ile rahat sayılar buldu. İyi de hücum reboundu topluyor. Oldukça güçlü. Hücumda ve savunmada fiziksel temastan kaçmıyor.
Maçı anlatan yerel tv kanalı muhabiri de sürekli onu övüp, 19 yaşında bir olgun, çok faydalı oynuyor, bu oyunuyla daha çok süreyi hakediyor vb. laflar edip durdu.
Ben oyununu beğendim. Düşündüğümden daha istekli oynuyor. Hücumda ve savunmada faydalı. Şu oyunuyla, pivotu olmayan bir takımda 30 dk süre alıp 16/9 yapar görüşündeyim. Jefferson ve Favors ile karşılaştırırsam; Henüz hücumda Jefferson kadar faydalı değil. Jeffersonun bitirişleri, şutu, yüzü dönük oyunu kat kat daha iyi. O varken ilk-5 çıkması imkansız. Savunmada Jeffersondan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ondan daha kalıplı ve güçlü. Aynı zamanda daha fiziksel oynuyor. Jefferson, nbada Zazadan sonra kafası en büyük basketbolcu olduğu için, kalıplı görünebilir ama değil. Favorsa gelirsek, ben pek beğenmedim. Enesten fazla top alıyor. Genelde yüzü dönük oynuyor. Post-up hareketleri zayıf ve savunması Enes kadar iyi değil.

this is your life. it doesn't get any better than this. you have to give up. you have to realize that someday you will die.
sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #17 on: 13 Feb 2012 - 19:07:23 »

Seni Rus'a götürücem ulan Hayward. Adamsın adam!

girdap
Newbie
*

View Profile
« Reply #18 on: 4 Mar 2012 - 15:18:03 »

İyi yazmışsınız Enes'e fazla top gelmiyor. Harris ise vasat bir PG. Koç için fazla bir şey diyemiyorum ama Utah bu şekilde fazla ileri gidemez.
sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #19 on: 4 Mar 2012 - 18:06:54 »

Harris, gene vasat oynadı ama HEAT karşısında aldırdığı bu maç kredisini baya arttırdı bana kalsa onunla Millsap'i paketleyip iyi bir PG alırdım ama trade deadline'a gidilirken artık hamle beklemiyorum.

sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #20 on: 17 Mar 2012 - 17:45:21 »

Minnesota maçındaki vurgun play-off için baya önemli bir adım oldu gerçi baya ekstra performanslar vardı önce vasatoğlu vasat Harris'in 18 sayısı, Hayward babanın 26'sı, Burks'un 15'i maçı kazandıran etkenler oldu. Herşeye rağmen umut var ama kazanan takım olmak için şu takasın son günü hamle yapmak gerekirdi, es geçmek baya kötü oldu. Özellikle üstte yazdığım gibi Heat galibiyeti baya etkili oldu bu durumda. Takımdaki eksik,gedik,problemler halının altına süpürüldü.

Bu sorunlar en azından bir süre gün yüzüne çıkmasa bari play-off'a kapak atsak sonra Oklohama'yı elesek falan...

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 18 Mar 2012 - 14:55:21 »

Hayalet Biedrins ve Lee'ye karşı oynadıkları için ölçü olamaz tabi ama izlediğim Favors tam bir canavar,özellikle yer tutma,rebound ve savunmada.Hücum repertuvarı çok kısıtlı,hücum reboundlarından ve ya tek tük Harris'in aklına gelirse pick&roll dan sayı çıkarıyor.Onun bu eksiğini Enes'in kapatması lazım ama ona Favors kadar güvenilmemesi ve kendisinin de özgüveninin düşüklüğü sebebiyle hücumda çok etkisiz kalıyor.Bir de rakamlarına çok takmış bence kafayı,çünkü sadece reboundlara konsantre.Belki de Corbin böyle istemiştir,bilemiyorum.
« Last Edit: 18 Mar 2012 - 14:56:24 by abay » Logged

sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #22 on: 18 Mar 2012 - 15:01:31 »

Hayward gene en kritik anlarda elini taşın altına koydu dün gece. Tinsley'nin tercihleri ve Harris'in saçmalamasıyla elimizdeki maç uzatmaya gitti ama pota altı dominasyonumuz o kadar açık ki. Biedrins ve Lee'ye karşı bunları yapmak pek zor olmasa gerek ama pota altını bu kadar iyi görmek sevindirici. Enes'in 13 ribaundu hoş, Favors'un oyunu gayet iyi, Millsap belli bir çizginin altına hiç inmiyor birde şu pota altına Jefferson'ı ekliyoruz ama bütün numara burada Backcourt'ta hiçbirşey yok. Bunun dengesini sağlamak lazım yoksa her zaman Batı'nın 7-8-9-10 takımı olmaya devam ederiz.

Enes içinse ekstradan birşey söylemek gerekirse, konsantrasyonu çok iyi, ribaund yeteneği ortada çok iyi yer tutuyor ve gayet sağlam çekiyor hata payı düşük ama hücum repertuarı oldukça geniş olmasına rağmen özgüven sıfır. "Elimden gitsinde ne olursa olsun." kafasıyla hücum yapmaya devam ederse 5-6 sayı ortalamalık bir adam olur buda onu beklenenin çok altında bir oyuncu yapar. He tabi arkadaşın dediği gibi temel sebep Corbin'in ona güvenmemesi ve genel anlamda böyle bir görüntü yaratması. Enes'e öyle bir 20 dakika veriyor ki sanki emaneten, nasıl açıklarım bilmiyorum ama Enes-Corbin arasında güvensizlik hakim. Taraftar- Enes arasında da tam tersi. Bir pozisyonda çıkmakta olan topa uçtu, çevirdi, çevirdiği top asist oluyordu. Taraftarın tepkisi görülmeye değerdi...

İşler şu ara fena gitmiyor gibi, Salt Lake'te ekstra bir maç kaybetmezsek deplasmanda da bir-iki sürpriz galibiyet alırsak gene play-off'tayız. Hadi bu senede play-off'a gitmek ve süpürgeyi kırmak yetecek ama 2012 yazını gayet iyi geçirip PG'ye hamle yapmak lazım hemde radikal bir hamle bile olur. Gerekirse Jeff, Millsap hatta Favors belki Enes hiç farketmez. 4 tane iyi uzuna bir tane adam akıllı PG düşmüyorsa ben ne anladım bu vuruştan. Şu trade-deadline'da Fisher'a bile tamamdım doğrusu...
« Last Edit: 18 Mar 2012 - 15:05:56 by sharpshooter » Logged

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 18 Mar 2012 - 15:15:11 »

Ben de Corbin'in güvensizlik duyduğunu düşünüyorum ama Enes'İn başka bir sıkıntısı var sanki.Bitime 3 dakika kala,maç başa baş giderken,çember altında,yanındaki adam Jefferson iken,öyle bir atış yaptı ki içine vurması gerektiği yerde,sanki Eric Dampier'ı izliyor gibi oldum.

sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #24 on: 18 Mar 2012 - 16:57:05 »

Daha sert olması gerekiyor birde fiziği baya uygun ama hala lise kafasında basketbol oynuyor senin kalıbın böyleyken dokunduğunun yarım metre ileri gitmesi lazım, pota altında kendine yer açıp adam gibi topu çemberin içine zımbalaman lazım ama Enes bundan uzak.

sharpshooter
Newbie
*

seviyor musun? hayıııır

View Profile
« Reply #25 on: 19 Mar 2012 - 20:03:41 »

Bynum çok direnmesine rağmen kaçınılmaz olan gerçekleşti. Soft Gasol'ün üzerinden Millsap,Favors ve tabiki Kanter "uuu beybi" yaptı. Özellikle Enes'in Bynum'u pazara yolladığı pozisyonda müthiş sevinç yaşadım yalnız neredeyse kaçırıyordu hıyar salatası. Ona rağmen Enes müthiş oynadı, kariyer sayı rekorunu Staples Center'da kırdı. Ribaundlarda da fena değildi. Kobe ise gerçekten harikaydı %15'le oynadı. 8 foul sokmasa 5-6 sayıyla bitirirdi maçı. 7 top kaybıda çok yerinde istatistikti, özellikle sonlarda kaybettiği (Harris 3 top çaldı ağlamak istiyorum) baya kritikti. Neyse bizim için Staples Center şansızlığını kırmak adına süper bir gece oldu. Elinize sağlık çocuklar bu takım bu sene Zico Zico play-off...

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 26 Mar 2012 - 06:11:10 »

4. uzatma ya gitti maç. Normal süre dahil 4 defa son hucümü kullanamadı Jazz. 2. uzatmada sanırım 5 sayılık farkı yakaladılar koruyamadılar, böyle maçlarda hep geriden gelen kazanıyor bakalım ne olacak.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #27 on: 29 Mar 2012 - 13:34:06 »

hayward akşam acayip tokatlamış;

http://www.youtube.com/watch?v=QfVhoPavhPE

ginobili den sonra en favori oyuncum.
Batu7
Newbie
*

View Profile
« Reply #28 on: 29 Mar 2012 - 14:59:59 »

Seni Rus'a götürücem ulan Hayward. Adamsın adam!

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #29 on: 29 Mar 2012 - 16:10:27 »

abi üst üste iki blok muazzamdı hakkaten, gerçi avery ikincisinde malca gitti potaya ama olsun.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012 « previous next »
    Jump to: