Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 02:03:37
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Minnesota Timberwolves  |  Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 6 7 8 [9] 10
Author Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012  (Read 30261 times)
smyrnall
Pro. Member

HALF GAME. HALF SPORT. ALL PASSION.

View Profile
« Reply #120 on: 8 Feb 2012 - 13:04:47 »

Dünkü maç hariç son 7 maçta NBA de en çok sayı atan ikinci (102.9) en çok ribaund alan (47.6) birinci takımmışız. Enteresan bi detay

www.smyrnall.com
http://smyrnall.tumblr.com
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #121 on: 8 Feb 2012 - 18:55:56 »

Ali'nin verdiği istatistik ışığında dün 86'yı zar zor bulmuşuz. Love efendi'nin zibidiliği yüzünden tam herşey yolunda giderken bildiğin çomak soktu. Umarım ilk ve son olur. Kings maçını bir şekilde hasarsız atlatırız diye bekliyordum zaten. Ancak bu gece Memphis ile deplasmanda işimiz hiç kolay değil. Üstelik çekiştiğimiz bir rakip. Ne güzel onları geride bırakmışken de pek hoş olmayacak bu geceki olası bir yenilgi.

Kings maçına dönecek olursak; Love yokken Derrick Willliams ile başlaması ilginç bir ayrıntı. Sezon başından beri tam olarak birşeyler ortaya koyamamış olan Williams'ın 14 sayısının 7'sini son 4 dakikada bulması güzel bir nokta. Beasley bençten gelmeye devam ediyor. Bilmiyorum ne düşünüyor, ancak sorun etmediği ve çıkarmadığı sürece bu şekilde iyi.

Memphis maçını umarım kazanabiliriz bence her ne kadar zor olsa da. Ama olası yenilgi de sana çok laflar hazırladım Kevin efendi Smiley

shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #122 on: 18 Feb 2012 - 17:12:28 »

Pektacular dün gece şov yaptı vala. Pota altımız 63 sayı 29 ribo yaptı yahu. 91-77 ile başladığımız son çeyrekte o kadar saçma bir başlangıç yaptık ki gece gece kafayı yiyordum. Resmen gelin bizi yakalayın dedik. Süreyi kullanmak varken alelacele top kullanma sevdası, çok saçma top kayıpları ile fark 1 sayıya kadar indi. Kevin Love'ın üst üste 2 üçlüğü krizi atlatmamızı sağladı. Houston'ı 3.kez yenmiş olduk. Ortaya çok ilginç bir tablo çıktı. Bu sene Spurs, Dallas, Houston gibi takımları en az 2 kez yendik. Ancak sıralama olarak hepsinin de altındayız. Yorumsuz gerçekten.

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #123 on: 21 Feb 2012 - 19:00:10 »

http://www.youtube.com/watch?v=PiCmmA97Jrc gerizekalı.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #124 on: 21 Feb 2012 - 21:26:16 »

McGee bir akim baslatti Adnan Hoca gibi bu sezon. zen

ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #125 on: 22 Feb 2012 - 08:38:48 »

ama yüzdeki ifade çok güzel "ne oldu abi niye öyle bakıyorsunuz, smaç vurdum her gün maç oynuyoruz ne olcak" Smiley

bu arada lakers beasley e dair bir haber vardı bugün http://espn.go.com/blog/truehoop/post/_/id/37357/lakers-like-beasley
minny beasley i göndermek ister mi acaba ? ama ne alıcaklar karşılığında bir gasol etmez heralde, hayır neden 2 numara aramıyorlar ben onu anlamıyorum. ridnour bildiğin gard çok iyi şutör ama gard, sırf barea süre alsın diye 2 oynuyor houston maçında parsons la eşleşmişti tam komediydi. sezon başı tolliver falan süre alıyordu, williams olmadı şimdilik çok karışık ortalık bence bir takas şart.
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #126 on: 23 Feb 2012 - 16:58:27 »

Önce bir soru sorarak başlamak istiyorum. Maçın bitimine 3.20 kala olan bir olay. Utah hücumu Derrcik Williams'ın bloğu ile kesiliyor. Topu Al Jef alıyor ve dışarıdaki arkadaşına çıkarmak istiyor. 24 saniyenin bitmesine 9 saniye var. Pota altında aldığı topu dışarı çıkartırken top alttan potaya değiyor. 24 saniye sıfırlanıyor. Kuralı bilmiyorum ancak bana sıfırlanması saçma geldi. Nba ve Avrupa'da kurallar farkı mıdır?

TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #127 on: 23 Feb 2012 - 17:02:56 »

İzledim şimdi pozisyonu , hakikaten ilginçmiş. "Çembere" değiyor alttan üstten fark etmez diye yorumlanıyor herhalde.
nats
Guest
« Reply #128 on: 23 Feb 2012 - 17:11:46 »

Çembere değdikten sonra 24 sn.'nin tekrar başlaması için şut eylemi olması gerekmiyor mu? Pas atarken de değince tekrar mı başlıyor süre?
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #129 on: 23 Feb 2012 - 17:19:21 »

Her şeyi de iradeye bağlayamazsın basketbolda. Kendi potasına basket atan adamlar da var. Şut iradesi olmadan topun çemberden geçmesi sayı olarak kabul edilemez gibi bir kural yok bildiğim kadarıyla. Bazen Fatih Hoca'nın dediği gibi everything is something happened gerçekleşiyor. Bence kuralların istisnaların kaideyi bozmayacağı şekillde yapılması daha akıcı kılar oyunu , mesela burdaki gibi işte. Top çembere değdi mi ? Değdi... O zaman sıfırlıyorum abi tarzında. Mantık ararsak sıkıntıya düşeriz gibime geliyor. Ayrıca bu pas bir alley op pası olsaydı çemberin üstüne çarpıp başka oyuncuya gitseydi süreyi sıfırlar mıydınız sıfırlamaz mıydınız ? Burda da şut iradesi yok mesela.
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #130 on: 23 Feb 2012 - 17:38:32 »

Kuralı fazla irdelemeye gerek yok. İstisnai bir durum ve öyle çok görebileceğimiz bir durum değil. Bana göre mantıksız ama üzerinde de çok durmaya değmez.

Maça gelirsek, skor 85-70 iken bir istatistik geldi ekrana. Pota altı sayıları Utah'ın 56 bizim 18 idi. yuh dedim! Bu maçı canlı izleseydim birşeyleri kırardım herhalde Cheesy Gerçekçi olanı ise maç sonunu beklemeden yatar uyurdum. Smiley
O kadar değişken bir maç olmuş ki, her istatistikde belli ediyor bu kendini. 11-22 üçlük atmamız, Love'ın ve Rubio'nun beklenilen performanslarından uzak kalmaları, Derrick Williams'ın performansı vs.

Hele daha dün Ali ile Derrick'i konuşurken bugün böyle oynaması manidar. Ali kimden bahsederse kendi performansını yukarı çıkartıyor Cheesy

Uzun bir süre Luke ve JJ ile oynadık. Bu boy ve fizik olarak bize devantaj gibi gözükse de topu çok iyi dolaştırdık. Beklemediğim şekilde iyi savunma da çıkardı ön taraf.
« Last Edit: 23 Feb 2012 - 17:45:15 by shiroi_chokoreto » Logged

smyrnall
Pro. Member

View Profile
« Reply #131 on: 23 Feb 2012 - 18:40:20 »

Valla aynısını düşündüm bende Smiley ortam biraz soğusun aklımda bir-iki oyuncu daha var, etmedik laf bırakmıcam peşpeşe zorlamiim şimdi.

Rezil oynanan bi maçı son period (hatta son 7-8 dk) kazanmış olduk. Spiker bir ara şöyle dedi ki yine benzer sonuç oldu. Minnesota savunma istatiklerine göre son periotlarda en iyi 7. savunma takımıymış. Savunması ile meşhur olmayan bir takım için ilginç bir rakam. Yumurta kapı olayı var biraz.
Maç sonu oynamak kavramı ve mental bakımdan çok iyi tabiki heleki gençlerden oluşan takım için.

www.smyrnall.com
smyrnall
Pro. Member

View Profile
« Reply #132 on: 29 Feb 2012 - 15:59:40 »

Hele daha dün Ali ile Derrick'i konuşurken bugün böyle oynaması manidar. Ali kimden bahsederse kendi performansını yukarı çıkartıyor Cheesy

Derrick bu sefer bildiğin ortalığın mına kodu Smiley Kariyer gecesi yaşattım adama iki maçta

He's the 1st player in NBA history to shoot 90 pct from the field (min. 10 FGA) and go perfect on 3-pointers (min. 4) and free throws (min. 5) in a single game.

www.smyrnall.com
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #133 on: 29 Feb 2012 - 16:22:30 »

Derrick Williams Ali'ye selam çaktı Smiley

Dün gece sınırları zorlayan bir maç oynadık. Özellikle son çeyrek. 10-10 ile başladık son çeyreğe. 2 ya da 3 şut kaçırdık. Önce Derrick Williams başladı. Fena attı. Kenyon Martin'e çok klas bakkala gönderdi. Chris Paul yapınca hem de aslında faul yapmış Barrea'ya ohohohoho, Derrick Williams yapınca tepki yok Cheesy Tongue

Sonra Beasley devraldı yanan ateşi. Kevin Love'dan verim alamadığımız hatta Rubio'nun da beklenti altında kaldığı bir maçta benç resmen tozuttu. Webster da iyi bir maç çıkardı.

Güzel bir galibiyet oldu. Clippers, Spurs, Mavs, Rockets bu takımlara karşı 2 galibiyet alıp bu takımların altında kalmış olmak da moral bozucu.

Allstar sonrası üst üste 3 deplasman yapacağız. Gerçi bu gece yine Los Angeles'ta olacağız. Lakers da Kobe'nn oynayamama ihtimali var deniliyor. Lakers bize her zaman üstünlük kuruyor maalesef. Bakalım bu gece nasıl geçecek.

shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Yönetici
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #134 on: 8 Mar 2012 - 14:35:07 »

Durulmuş buralar. Canlandıralım biraz.

Çiçekler açssııınn, böcekleerr uççssuunn!! Sıkı dur play-off biz geliyoruzz:Smiley)

7 yıldır play-offun ucundan geçemeyince hali ile böyle oluyor kendimizi ilk 8'de görünce. Tabi bu kesin play-off yapacağız demek değil hatta işi en zor olan takım biziz. Evimizdeki Lakers ve Hornets maçları sonrası 10 maçlık bir periyot serisi var ki bunun 9'u deplasman ve çoğu da sağlam takımlara karşı. Evimizdeki tek maç ise Denver'la. Mart ayının zor fikstüründen bahsetmiştim ve işte geldi çattı. Bu deplasman performansımız belirleyici olacak. Play-off yapmak istiyorsak  kalan 26 maçta 15-16 galibiyet çıkarmamız lazım.

Mar.09   LA Lakers   W L
Mar.10   New Orleans   W L
Mar.12   at Phoenix   W W
Mar.15   at Utah   L L
Mar.16   at LA Lakers   L L
Mar.18   at Sacramento   W L
Mar.19   at Golden State   L W
Mar.21   at San Antonio   L L
Mar.23   at Oklahoma City   L L
Mar.25   Denver  W W
Mar.27   at Memphis   L
Mar.28   at Charlotte   W
Mar.30   Boston   W
Apr. 1   at Portland   L
Apr. 2   at Sacramento   W
Apr. 4   Golden State   W
Apr. 7   at New Orleans   W
Apr. 9   Phoenix   W
Apr. 11   at Denver   L
Apr. 12   LA Clippers  W
Apr. 14   Oklahoma City  L
Apr. 16   at Indiana  L

Apr. 17   Memphis   W
Apr. 19   at Detroit   W
Apr. 22   Golden State   W
Apr. 26   Denver   W

Ben 10 tane maç buldum yenilecek Cheesy
« Last Edit: 26 Mar 2012 - 04:17:33 by shiroi_chokoreto » Logged

Pages: 1 ... 6 7 8 [9] 10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Minnesota Timberwolves  |  Topic: Gecenin Maçı 2011 - 2012 « previous next »
    Jump to: