Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 02:01:15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Offseason 2011 - Winter is coming 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Offseason 2011 - Winter is coming  (Read 17663 times)
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #45 on: 9 Dec 2011 - 10:57:28 »

Lakers, Howard'la da anlaştığı ayan beyan ortada olduğundan bu takasın iptal olduğunu düşünüyorum. 1 sayfa evvelki ohohoholu tepkim o yüzdendi. Bugün Gasol yerine Lakers Bynum'ı verseydi eğer bence takas geçmişti. İşe bakarmısın Lakers ligin en iyi guardını ve en iyi 5 oyuncusundan birini alıyor, elinde genç ve potansiyelli bir uzun tam böyle bir takasta karşı takımın isteyeceği ama karşı takım onun yerine Odom, Kevin Martin, Scola'ya razı oluyor. Daha takas bitmeden NBA'le ilgilenen herkes ''1-2 aya Howard'da Los Angeles'ta'' diyordu.

Orkun sen demiyormuydun babacım New Orleans gmleri gibi gmler yüzünden Lakers Paul, Kobe, Dwight yaparsa yapacak, sonra CBA'e bok atıp ağlamayın diye. Sende inanamıyordun bu takasın olabilitesine. O kadar mantıksız bir takası, klübün parasını ödeyen adamların engellemesi normal, yöntem farklı.

Chris Paul'de defolsun gitsin artık. Evet New Orleans onun etrafına takım kuramadı, oynadığı her maçta canını dişine takıp oynadı falan filan ama Lebron'da böyleydi, sonra the decision'u yapıp bir gecede başka bir takım seçerek gitti diye istenmeyen adam ilan edildi. Bu arkadaş takasını istedi, 1-2 takımdan başka hiçbir takımla görüşmeyeceğini açıklayarak takımının elini olabildiğince zayıflattı, Tyson Chandler'ı alan olursa gitmeyi düşünebilirim gibi ultra saçma ve Chandler'a haksız kazanç sağlayacak bir laf uçurdu, ama hala Chris Paul sempatik adam. Şimdi muhtemelen yaza kadar New Orleans'tan gidemeyecek ve Lakers'la New York'ta başka planlar yapacaklar, umarım en istemediği yere gitmek zorunda kalır yazın.

#memircagan
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 9 Dec 2011 - 12:44:27 »

Kubi, Gilbert'ın orada bahsettiği şey Lakers'ın bir süperstar daha alıyor olması değil. Adam diyo ki burda hem en iyi adamı biz(NBA, yani Hornets yönetimi) veriyoruz hem de 40 milyon içeri giriyoruz. Lakers hem 40 milyon tasarruf edip hem de en baba adamı alıyor, bu takas dengeli bir takas değil. Burada takımın adının Lakers olması değil, takasın saçma olması dikkat edilmesi gereken nokta. Aynı takası X bir takımla da yapsalar adam aynı tepkiyi koyacak çünkü ortağı olduğu bir organizasyonun hem en büyük asset'i gidiyor, hem de harcamaları artıyor. Lakers'ın havuza aktaması gereken paradan Cavs'in payına düşecekler de cabası.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #47 on: 9 Dec 2011 - 13:56:01 »

Alakasız bir soru olacak ama Hornets'ı şu ara niye NBA takımları ortak yönetiyor? Satış aşamasında olan her takımda aynı şey mi oluyor?

Eyvallah Mert.
« Last Edit: 9 Dec 2011 - 15:51:25 by BabyShaq » Logged
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #48 on: 9 Dec 2011 - 14:07:57 »

Memircim, doğru ben de NOLA'nın yapmasına şaşırmıştım ama birincisi sizden aldıklarını bilmiyordum, ikincisi aldıkları da pek bir şey değiştirmez ama en son mesajımda dediğim gibi, haberleşmiyor mu abi bunlar? Bugüne kadar kaç tane takasın medyadaki hemen herkes tarafından "bitti" şeklinde haberi verildikten 1 buçuk saat sonra geri çekildiğini gördünüz, gördük? Burada anormal bir durum olduğu açık.

Ben "1'e karşı 29", "Herkes Lakers'a karşı birleşti" kafasında değilim, mesele o değil ama Görkem'in de dediği gibi, "Lakers'ta da gruplaşacaklar" paniği buna sebep olmuştur. Burada Lakers isim olarak önemlidir, neden olduğunu herkesin NBA'i yakından takip ettiği bir yerde açıklamak bile gereksiz. Memir'in de taşıdığı "Howard da oraya gidecek" endişesi de tetikledi herhalde, bilemiyorum. Oysa iki şey vardı: 1- Takas geçseydi Howard'ı kesinlikle Lakers'a vermeyecekti Orlando, tekliften bağımsız olarak, buna eminim. 2- Lakers en önemli gücü olan pota altını kaybetmiş olacaktı ve bundan sonraki yıllar için temel olmasını beklediği adamların ikisinin de sakatlık geçmişi kötüydü.

Bir daha söyleyeyim, ben samimi olarak takasın geçmemesine sevindim. Gasol'ün gitmesini istememem bir yana, bence ileriki seneleri düşünerek yapılan bir hamleyle kısa vadede takımın dengesini çok bozacaktık. Odom+Bynum karşılığında Howard takası yapılabilirse yapılsın, yapılamazsa da sorun değil, hala ciddi şampiyonluk şansı var. Ama takasın bu şekilde iptali hiç hoş değil.
« Last Edit: 9 Dec 2011 - 14:12:40 by Majere » Logged
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #49 on: 9 Dec 2011 - 15:48:43 »

Alakasız bir soru olacak ama Hornets'ı şu ara niye NBA takımları ortak yönetiyor? Satış aşamasında olan her takımda aynı şey mi oluyor?

Hornets'in eski takım sahibi George Shinn takımı elinden çıkarmak istedi, Larry Ellison diye bi adam talip oldu fakat teklifi pek yüksek değildi. Bir de adam takımı San Jose'ye taşımak istiyordu. NBA de hem Seattle davasından sonra yaşananlar sebebiyle takımların şehirlerinde kalmasını istemesi, hem de yeni CBA imzalanmadan önce marka değerine böyle bir darbe vurulmasından çekinmesi sonucu yeni bir alıcı bulunana kadar takımı Shinn'den satın almaya karar verdi.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #50 on: 9 Dec 2011 - 16:47:13 »

Lakers, Howard'la da anlaştığı ayan beyan ortada olduğundan bu takasın iptal olduğunu düşünüyorum. 1 sayfa evvelki ohohoholu tepkim o yüzdendi. Bugün Gasol yerine Lakers Bynum'ı verseydi eğer bence takas geçmişti. İşe bakarmısın Lakers ligin en iyi guardını ve en iyi 5 oyuncusundan birini alıyor, elinde genç ve potansiyelli bir uzun tam böyle bir takasta karşı takımın isteyeceği ama karşı takım onun yerine Odom, Kevin Martin, Scola'ya razı oluyor. Daha takas bitmeden NBA'le ilgilenen herkes ''1-2 aya Howard'da Los Angeles'ta'' diyordu.

Orkun sen demiyormuydun babacım New Orleans gmleri gibi gmler yüzünden Lakers Paul, Kobe, Dwight yaparsa yapacak, sonra CBA'e bok atıp ağlamayın diye. Sende inanamıyordun bu takasın olabilitesine. O kadar mantıksız bir takası, klübün parasını ödeyen adamların engellemesi normal, yöntem farklı.

Chris Paul'de defolsun gitsin artık. Evet New Orleans onun etrafına takım kuramadı, oynadığı her maçta canını dişine takıp oynadı falan filan ama Lebron'da böyleydi, sonra the decision'u yapıp bir gecede başka bir takım seçerek gitti diye istenmeyen adam ilan edildi. Bu arkadaş takasını istedi, 1-2 takımdan başka hiçbir takımla görüşmeyeceğini açıklayarak takımının elini olabildiğince zayıflattı, Tyson Chandler'ı alan olursa gitmeyi düşünebilirim gibi ultra saçma ve Chandler'a haksız kazanç sağlayacak bir laf uçurdu, ama hala Chris Paul sempatik adam. Şimdi muhtemelen yaza kadar New Orleans'tan gidemeyecek ve Lakers'la New York'ta başka planlar yapacaklar, umarım en istemediği yere gitmek zorunda kalır yazın.
Bu gayet dogru bir mesaj olmus. Dediklerine katiliyorum

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 10 Dec 2011 - 13:29:45 »

Bledsoe+Aminu+Kaman+Jordan+Minnesota 1st rounder'a Paul+Okafor teklifini kabul edebilirim.

Bunu kabul etmeyen ölsün zaten.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #52 on: 11 Dec 2011 - 16:03:50 »

Lakers vazgeçti(diyorlar) New York'ta müthiş bir hamleyle Chandler'ı 3. yıldızı olarak seçti. Paşamıza ne olacak şimdi? WoW

#memircagan
khazad
Sr. Member

View Profile
« Reply #53 on: 11 Dec 2011 - 16:14:40 »

Clippers yolları taştan

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #54 on: 11 Dec 2011 - 17:05:55 »

Boston'a gider.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #55 on: 11 Dec 2011 - 18:49:12 »

"Gordon+Kaman+Minny'nin 1.tur draft hakkı" takasını yapabilirse Demps, hakikatten Lakers takasındaki mallığını affederim, çünkü Paul'ün takas olacağı belli olduğu andan beri çırpındığım takas biçimi bu. Clippers biraz fala veriyor gibi durabilir ama Paul'ü alıyorsun neticede, Gordon yerine Bledsoe+Aminu verip "Keh keh genç veriyoruz ya" geyiğine zaten bir kere girdiler.

Boston'la bir takas olursa, ben sadece Rondo'yu almak yerine, Rondo'yu bir pakede dönüştürüp alma yanlısıyım. Mesela Indiana'yı üçüncü takım olarak katarsak, Collison+Hibbert+Rush+pickler New Orleans'a, Rondo+O'Neal Indiana'ya, Paul Boston'a gidecek şekilde bir takas yapılabilir. Clippers'ın takasından kötü olur, ama en azından takım çakılırken izleyebileceğimiz genç oyuncular almış oluyoruz.

"Curry+Gençlik" temalı Golden State pakedi de mevcut ama, çok ihtimal verilmiyor gördüğüm kadarıyla.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 11 Dec 2011 - 21:17:48 »

Gordon+Kaman+future first insaflı bir teklif olur.Daha dün-hadi mübalağa edeyim- çerçöp karşılığında gönderiliyordu Paul,Minny first-rounderı istemek de ayıp olur.

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #57 on: 12 Dec 2011 - 12:51:50 »

clippers en iyi seçim olur.

Batu7
Newbie
*

View Profile
« Reply #58 on: 13 Dec 2011 - 06:02:07 »

Billups transferiyle beraber Chris Paul'un Clippers'a takası şimdilik yatmış gibi gözüküyor. Gerçi son birkaç güne bakarsak hiçbir şey kesin değil.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #59 on: 18 Dec 2011 - 04:15:22 »

http://www.hornets247.com/blog/2011/12/17/welcome-your-newest-hornets/#more-25141

Resmi görünce dayanamayıp bi kahkaha attım ama üzüldüm be şu hallerini görünce. Stern, Paul, Lakers cart curt konuşurken bu adamları unuttuk vallahi.

NBA tarihinin en hüzünlü "yeni formalı resmi" bu olsa gerek.
« Last Edit: 18 Dec 2011 - 04:16:41 by Doctor » Logged

Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Offseason 2011 - Winter is coming « previous next »
    Jump to: