Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2017 - 03:50:05
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2011 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Offseason 2011  (Read 3172 times)
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« on: 2 Dec 2011 - 13:27:02 »

Uzun zamandır yoktum, aslında başlığı da daha fazla ilgilenen birisi açsa fena da olmazdı belki kısıtlı bilgi ve ilgimle bilgilendirme yapmaya çalışayım:

Aşağıdaki isimler serbest bu sene (ki aralarında Efes'te olacağını beyan eden Vujacic de var):

Dan Gadzuric
Kris Humphries
Ben Uzoh
Sasha Vujacic
Mario West
Brandan Wright
Stephen Graham (TO var ama gidecek kesin)

Muhtemelen bu isimlerden hiç biri bir daha Nets ile beraber olmayacak. Humphries için diyeceğim belki ama basketboldan çok Kim ile olan ilişkisi basında adında pek dedikodu da duymadım. Yıllardır süren, başlayan, yenilenen re-building bu sefer daha da kapsamlı gidecek sanırım bu sene. Takım sahibi, koç filan değişti oyuncular ha keza öyle, yeni salona da seneye geçiş yapıyoruz o nedenle bu sene çılgın hamleler pek beklemiyorum.

http://www.prosportsdaily.com/articles/deron-williams-will-not-sign-extension-with-nets-agent-says-596903.html şu haber ile Williams'ın da seneye takımda yer almayacağını görüyoruz. 66 maçlık, yarı kayıp ve açıkçası Nets için pek de önem taşımayan senede olabilse bir takas ile kullanılsaydı Williams fena olmazdı. Paul savaşı yaşanırken onu alamayan takımlardan genç ve sağlam iki üç adam kapatabiliriz.

Elde üzerine kurulabilecek bir tek Brook Lopez var fena değil benim düşünceme göre ama Brooklyn heyecanı, Rus sahipten para akışı ile filan franchise oyuncusu gelir bence seneye bu sorun değil. Asıl mesele görev adamlarında eksik ve istikrarsızız. Elimizde Outlaw, Morrow, Farmar hadi bir de olsa olsa Petro var ki hepsi birer soru işareti. Burada Morrow ile Farmar'ı elde tutup Outlaw'ı amnesty clause ile sallasak Petro'yu da Williams takasına yancı yapıp göndersek takastan gelecek malzemeler ile fena bir yapılanma olmaz. E tabii bunun yanında FA pazarı var; adımız Nene ve Chandler ile sık geçiyor. Ben Nene'yi tercih ederim Lopez bana göre Chandler'ın bir benzeri.

Drafttan gelen Brooks fena değil diyorlar analiz yapanlar. Steal olabilir diyenler var umarım doğru çıkar. Muhtemelen diğer eleman Jordan Williams'ı D-League filan yaparız. Bogdanovic de Ülker'de kalır bu sene bence.

Toparlarsak; Williams'ı takasta kullanıp (Petro'yu da dahil edip), Outlaw'ı bırakırsak önümüzü açabiliriz diye düşünüyorum. Hem de elde iki max. kontrat verebilecek salary oluyor.

PG - Farmar , takas
SG - Morrow, Brooks
SF - takas, free agent
PF - takas, free agent
C - Lopez, free agent

Kadro kurulmasından da önemli bir konu daha var ki seneye Lopez kontratının son senesinde. Bulduk kaçırmayalım.

Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 2 Dec 2011 - 23:55:22 »

D-Will nerede hocam ? Smiley
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #2 on: 3 Dec 2011 - 00:09:03 »

Takasla yolluyor işte petro'yu da dahil edip
« Last Edit: 3 Dec 2011 - 18:33:54 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Batu7
Newbie
*

View Profile
« Reply #3 on: 3 Dec 2011 - 05:17:43 »

Deron'ın kontratını uzatmayacak olması, yeni kontrat imzalamayacağı anlamına gelmiyor tabii.

Nets'te kalırsa diğer takımlardan alabileceği paranın çok daha fazlasını alacak, ama LeBron gibi paradan vazgeçme ihtimali yok değil. Bence Nets Deron'ı yollamak yerine onun yanına birini almaya çalışırsa takım için çok daha faydalı olabilir.

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #4 on: 3 Dec 2011 - 13:14:35 »

Brooklyn Nets'in formaları ve logosu falan ne zaman tanıtılır?

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 3 Dec 2011 - 16:25:46 »

gelecek yaz
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #6 on: 3 Dec 2011 - 16:31:29 »

Deron biraz yan çizmiş, daha doğrusu yönetim elimizden geleni yapacağız tutmak için onu demiş, o da ben "gidiyorum demedim" diye yanıtlamış. Bu da diğer bir tercih, Deron'u tutmak için bir yıldız oyuncu ve bir de neredeyse yıldız oyuncu lazım olur. Ama risk bence bu biraz da Williams'ın Utah'ı bırakma sürecini hatırlayınca seneye elde hiç bir şey kalmamış olabilir. Yani ben bu seneyi geçiş senesi olarak düşündüğüm için takas hamlesi yapılabilir diyorum.

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 3 Dec 2011 - 16:32:11 »

gelecek yaz
2011-2012 sezonunda geçiş yapacaklar diye biliyordum, öğrenmiş oldum Smiley

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 3 Dec 2011 - 16:45:23 »

299 gün sonra başlayacak hikaye...

http://www.barclayscenter.com/netsAccess.html
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #9 on: 3 Dec 2011 - 18:52:23 »

Avery Johnson'dan başka figür bulamamışlar mı Allah aşkına , o nasıl bir bakış ya , kaşlar ölüm zaten.
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #10 on: 3 Dec 2011 - 19:18:43 »

Deron takımın hamlelerini görmek için kontrat imzalamıyor,kesinlikle gidecek diye bir şey yok.Hele ki Knicks Paul'ü alırsa Deron'ın gitmek isteyeceği yeterli cap sahibi bir takımın kalmaması kuvvetle muhtemel.Wade de 2010 yazı gelene kadar imzalamamıştı.Tabii LeBron'un da aynı taktiği zamanında kullandığı ve sonra çekip gittiği gerçeği var.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 4 Dec 2011 - 05:12:09 »

Deron takımın hamlelerini görmek için kontrat imzalamıyor,kesinlikle gidecek diye bir şey yok.Hele ki Knicks Paul'ü alırsa Deron'ın gitmek isteyeceği yeterli cap sahibi bir takımın kalmaması kuvvetle muhtemel.Wade de 2010 yazı gelene kadar imzalamamıştı.Tabii LeBron'un da aynı taktiği zamanında kullandığı ve sonra çekip gittiği gerçeği var.

Knicks'ten sonra ortada bi de Lakers gerçeği var. Lakers'ın gidişata göre bu yıl Bynum+Odom=Howard ve Gasol+pick..vs=Deron gibi hamleler yapması bence gayet olası. Aslına bakarsanız NBA'in marketing açısından acaip istediği bi durum olur; Miami-NY-LA gibi 3 tane merkez şehir, her birinde 3'er tane süperstar. Hatta bi de Griffin'i Chicago'ya yollayabilirlerse bi şekil, kare as kurulmuş olur. Şu anda hem ABD medyası, hem de CAA başta olmak üzere NBA üzerinde söz sahibi olan oyuncu ajanları gelecek 10 yılı bu şekilde dizayn etmeye uğraş veriyolar. Tıpkı El Clasico gibi hem global popülerite, hem de pazarlama açısından ligin ve NBA markasının önüne geçecek bir rekabet oluşturmaya, işin içine bireysellik katarak Stern'ün bugüne kadar güttüğü "nba over anyone" taktiğini yıkmaya uğraşıyorlar. Maalesef küçük market takımlarının sahipleri paranın peşinde koşmaktan, Stern de bir an evvel anlaşmanın olması için her türlü tavizi vermekten bu noktaya eğilemedikleri için yeni CBA'de bu oluşumların önüne geçmek adına hiç bişey yapılmadı. O yüzden de artık NBA'i takımlar değil, yıldızlar ve onların menajerleri şekillendiriyor olacak.
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 11 Dec 2011 - 02:10:23 »

howard konusunda Lakers'a karşı çok şansı olduğunu düşünmüyordum nets cephesinin ama wojnarowski bu yakada ortalığı heyecanlandırıyor şu anda
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Brooklyn Nets  |  Topic: Offseason 2011 « previous next »
    Jump to: