Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Anime
Welcome, Guest. Please login or register.
19 Oct 2021 - 17:25:59
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Anime 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Anime  (Read 8746 times)
Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« on: 14 Sep 2011 - 02:28:42 »

anime, japon çizgi filmlerine verilen addýr. çizgi film denince akla tabii ki ilk; bugs bunny, tom & jerry, duffy duck vs geliyor ama animelerin bunlarla tek ortak yönü, ikisinin de çizgilerle yapýlmasý. bunun dýþýnda çok alakasýzlar. bildiðiniz diziler-filmler kadar kaliteli senaryosu, ost'si, zeka dolu oyunlarý vardýr. insanlarýn bu yüzden önyargýlý olduðunu düþünüyorum. açýkçasý kaliteli animasyon filmlerine (wall-e, up, toy story serisi, the incredibles vs) bile ''çocuk iþi'' muamelesi yapýldýðýndan, animeler için de bu çok doðal kalýyor.

anime diziler, anime filmlere göre daha popüler. fakat ben de daha bunla henüz tanýþmamýþ kimse gibi ilk tavsiye edeceðim death note'dur. çünkü death note, tam önyargý kýran cinsten bir anime. daha doðrusu çizgi filmden neden farklý olduðunu tam anlamýyla gösteren bir yapým. senaryo konusunda, belki de izleyebileceðiniz en iyi yapým. çizimler mükemmel, soundtrack'leri daha iyi olamazdý, karakterler olaðanüstü ve kurgu müthiþ. santraç oyunlarýnda bile bu kadar düþünce-zekice hamleler yoktur heralde. üstelik death note, kýsa olduðundan (37 bölüm, yani bikaç günde bile bitirilebilir) baþlangýç için çok iyi. herkese uyan nadir yapýmlardan.

aslýnda ilk önereceðim anime naruto'dur ama death note hem kýsa olduðundan, hem de animelerle tanýþma amaçlý uygun bir dizi olduðundan ilk bunu önerdim. çünkü uzun soluklu shounen'ler, tanýþma amaçlý o kadar iyi deðil.

anime dizilerle ilgili bikaç þey karalamýþtým. onu buraya koyuyorum:

- naruto aslýnda ilk önereceðim dizi. shippuuden ile birlikte 400'den fazla bölümü var (filler'lar 300 civarý). en beðendiðim uzun soluklu shounen dizisi. inanýlmaz ilgi çekici olaylar var bunda. sharingan baþta olmak üzere pek çok þey var. jinchuurikiler, deðiþik çakra tipleri, bijuular, jutsular ve çok deðiþik karakterleriyle inanýlmaz bir dizi. ayrýca soundtrack olarak gördüðüm belki de en iyisidir death note ile birlikte. gözünüzü yeri geldiðinde dolduracak bir yapýt ama hiç çocuk iþi deðil. mizahý mükemmel. karakterler ve seslendirmeler inanýlmaz. anime hep konoha köyünde geçtiði için çok samimi bir havasý var. herkes birbiriyle ayný yerde yaþýyor ve farklý farklý da klanlar var. her klanýn kendine has özellikleri var. animenin ise þaþýrtýcý özelliði mükemmel. senaryosu falan çok iyi. dediðim gibi ilginizi çekecek farklý þeyler bol. açýkçasý bunun üstüne dizi tanýmam. bunu dizi veya sinema sevmeyen biri olsa da kesinlikle öneririm. hala da devam ediyo seri. animede günceli yakalarsanýz, mangadan devam etme gibi bi þans da var elimizde.

not: ilk 135 bölümden sonrasý full filler. o yüzden 135-220 arasýný hiç izlemeden naruto shippuuden'e geçmeyi öneririm kesinlikle. naruto shippuuden, naruto'nun 2-3 senelik timeskip yapýlmýþ þekliyle olan devamý. týpký spartacus'un ilk 2 sezonunun adý nasýl deðiþikse, bunun da öyle. sadece isim deðiþikliði, fakat ayný þekilde devamý.

- death note çok zekice yazýlmýþ bi yapýt. hatta filmler dahil þimdiye kadar izlediðim en iyi zeka alýntýlarý kokan dizi. senaryosu gördüðüm en iyisi açýkçasý, diziler de dahil, filmler de dahil. fazla iddialý bi cümle ama death note kesinlikle bunu hak ediyor. fakat bu uzun soluklu deðil, kýsa süren bi dizi. 37 bölüm sürüyo ve kimisine göre de 25'ten sonrasý fuzuli fazlalýk. çizimler olaðanüstü, karakterler mükemmel ama bu dizinin farký dediðim gibi içindeki zeka dolu olaylar. soundtrack albümü de olaðanüstüdür ve tam uyuþur diziyle.

- one piece ise biraz gintama-naruto ikilisi gibidir ama bazý yönleri çok farklýdýr diðerlerinden. karakter fazlalýðý olarak bunun yanýna yaklaþabilecek bi dizinin olduðunu hiç sanmýyorum. bazý karakterler aþýrý saçma ve soytarý gibi gelebilir ama hepsinin farklý farklý özellikleri ve geçmiþi olduðundan beðenebilirsiniz. soundtrack olarak biraz zayýf kalýyor ama pek konu sýkýntýsý çeken bi anime deðil. filler bölümleri ise hiç anlamýyosunuz filler olduðunu. çok orjinal karakterler mevcut ve çizimi ise çok farklý. belki hiç beðenmeyebilirsiniz çizimini, gerçekçi bulmayabilirsiniz fakat belki de özgün olmasý çok hoþunuza gider. 500'ün üstünde bölümü var ve filler sayýsý da cidden az. ama bunu izlemek sabýr ister çünkü baþlarý biraz daha sýkýcý ve kötüdür animenin. yani vereceðim rakam herkese göre deðiþir ama 150-200'den sonra asýl hali gelmeye baþlýyor. 300'ler ve 400'ler falan animenin baþýndaki halinden çok daha farklý. zaten uzun bi süre tayfa toplanmaya falan baþlanýyor ama ilk 100 bölüm falan da gayet güzeldir. sadece one piece'in asýl kalitesinde deðil. mangasý da devam ediyor. animede güncele yetiþen oradan devam edebilir rahatlýkla. naruto gibi devam etmekte olan bi dizi.

- fullmetal alchemist ve fullmetal alchemist: brotherhood da var. brotherhood, daha sonradan çekildi ve mangaya daha sadýk.  ayrýca yeni bi yapýt olduðundan çözünürlüðü diðerlerine göre kat kat daha iyi. bu konuda iyi. ama diðer elit dizilerden türü daha farklý. simyagerlikler var ve 2 kardeþin baþrolde olduðu bi dizi bu. herhangi birinden baþlanabilir izlemeye. nasýl olsa devam serisi deðiller.

- bleach de daha çok ruhlarýn ve kýlýçlarýn ana temasý olduðu bi dizi. ölüm tanrýlarý falan var ama hiç kliþe bi þekilde deðil. ayrýca eðlenceli ve okulda okuyan bi gencin baþýndan geçenler anlatýldýðýndan eðlenceli yanlarý da mevcut. fakat bu da one piece gibi geç açýlan bi anime. soul society ile baþlýyor asýl olaylar ve dediðim gibi biraz diþinizi sýkmanýz lazým. elit animelerden biridir zaten bu.

- hafif romantik komedi izlemek isteyenler için ise; lovely complex, kaicho wa maid sama, itazura na kiss, kimi ni todoke ve special a tavsiyemdir. hepsi okulda geçiyor ve gayet de eðlenceli. tabi hepsi de kýsa ve shouju tarzý animeler. 20 bölüm civarýdýr bu tür okulda geçen animeler. 

- slam dunk ise basketbol konulu olmasýna göre en komik animelerin baþýnad gelir. bunu izlemek için basketbolu bilmek veya zerre sevmeye gerek yok. baþroldeki sakurahi hanamichi karakteri heralde komiklik bakýmýndan pek çok anime karakterinden farklý. ama basketbolla ilgili gerçekte olmayacak þeyler var, oralar saçma gelebilir fakat genel olarak çok komik ve eðlenceli bi dizi. zaten 90'larýn baþlarýnda baþlayan bi dizi olduðundan bazý þeyler maruz görülebilinir. 100 civarý da bölüm sayýsý var.

- hellsing çizim ve kurgu anlamýnda en kral animeye bile fark atacak cinsten. sýrf bu yüzden bile sevebilirsiniz. vampirlerle ilgili konusu ve baþkarakter olan alucard ise karizma bakýmýndan olaðanüstü bi karakter. vampir olmasýna raðmen çok orjinal. tabi kýsa bi anime. sadece 13 bölümlük. izledikten sonra tadý damaðýnýzda kalabilir bu yüzden.

- 5 centimeters per second hayatýmda izlediðim en sýcak ve tatlý anime. tam sevgiliyle izlenmelik. çizim belki de göreceðiniz en gerçekçi ve en iyisi. 2007 yapýmý olduðundan çözünürlüðü çok iyi bi þekilde izleme þansý da elimizde var. zaten bunun en güzel yaný heralde ilk bölümü. þimdiye kadar izlediðim bütün diziler arasýnda ilk bölümü en iyisi olan buydu. hele dizide bi end theme var ki, olaðanüstü bi þarký. kötü yaný sadece 3 bölüm olmasý ve bazý yerlerde bu 3 bölümü de birleþtirip film tadýnda paylaþýma sunmasý mevcut. ama herkesin kesinlikle izlemesi gereken sýcacýk bi dizi.

- gintama biraz bleach havasý uyandýrsa da, bu daha çok komik bi animedir. pek epic bi tarafý yok ve kendini sýrf komediye adamýþ bi dizi. tabi bazý bölümlerini türkçe bulmak zor olabilir yeni olduðundan. tabi biraz anime kültürü gerekli bunu izlemek için çünkü pek çok gönderme var. altyazýlar için ise ya türkçe fansub gruplarýna bakýlacak, yada ingilizce altyazý ile izlenecek. baþka çare yok.

- elfen lied diðerlerinden çok daha farklý. hentai seviyesinde açýk ve vahþet sahneleri olan bir dizi. bazýsý kaldýramayabilir.

- cowboy bebop içinde bilim kurgu bulunduran elit animelerden birisi. çizimleri gayet iyidir ve kurgusu da ayný þekilde çok iyidir.

- rurouni kenshin eski ve akira kurosawa filmlerini andýran bi dizi. inanýlmaz bi kýlýç ustasý olan kenshin'in baþýndan geçenler diyebiliriz. pek çok animeye yol göstermiþ bi yapýt diyebiliriz. gayet iyidir.

bana kalýrsa hiç olmazsa hepsinden 1-2 bölüm izlenmeli. zaten bölümler 20 dakika ve çizim olduðundan gerçek live action'lar kadar sýkmýyor. yani normal filmlere-dizilere oranla çok daha hafif ve eðlenceli. animelerin kendine has bi yaratýcýlýðý ve özgünlüðü var. asýl beðenilmesinin sebebi bu. artýk filmler falan sarpasarmýþ durumda ve yaratýcý-özgün birþey pek çýkmýyor. çizgilerle yapýlmýþ ve uzak doðu ürünü olduðu için kesinlikle önyargýyla bakýlmamasý gerektiðini düþünüyorum. en azýndan naruto veya death note ile izlenmeye baþlanmalýdýr diye düþünüyorum. sonra one piece, bleach, fma vs diye gider.
yeni baþlayanlar için bu anime diziler yeterli bana göre. çünkü daha nana, katekyo hitman reborn, fairy tail, claymore, d.gray man, code geass, bersek ve aklýma gelmeyen pek çok unutulmamasý gereken anime diziler de var. üstte yazdýklarým baþlangýç için.

anime filmlere gelirsek, animasyon severler tanýþmýþ olabilir. çünkü anime filmler de direk animasyon olarak geçer.

- spireted away, hayao miyazaki'nin en ünlü filmlerinden biri. klasik hayalgünün sýnýrlarýný zorlamasý, deðiþik hikayeler ve karakterler bunda da mevcut. miyazaki'nin filmleri çok da sevimlidir. sýkmaz, aðýr deðildir, þiddet yoktur... animasyonlarý genel olarak çocuklar izliyor ama yetiþkinlerin de izleyebileceði þeyler bunlar.

- grave of the firelies, dramda son nokta. gözleri çok zor dolan birini bile gözyaþlarýna boðacak cinsten bir anime film. yönetmeni olan isao takahata ise zaten, miyazaki ile birlikte en meþhur anime yönetmenidir. studio ghibli dediðimiz þirketin (týpký pixar gibi ama sadece anime film üzerine) kurucularýndan birisi miyazaki ile birlikte. grave of the fireflies ise böyle bir adamýn belki de en meþhur filmidir. ''ben filmlerde aðlamam'' diyen birinin kesin izlemesi gereken bir yapým.

- tonari no totoro ise, grave of the fireflies'in tamtersi. inanýlmaz tatlý ve izleyiciyi çok mutlu edebilecek bir film. mutluluk aþýlayan bir film. izlemesi çok çok rahat ve yüzünüzde tatlý bir tebessüm ile izlersiniz filmi. morali bozuk olan birinin, moralini hemen düzeltecek cinsten. ha unutmadan, bunun da yönetmeni hayao miyazaki.

- howl's moving castle, klasik bir miyazaki filmi. renklendirmeler, karakterler ve hikayeler yine olaðanüstü. daha da fazla birþey dememe gerek yok.

- paprika, konu itibariyle aþmýþ bir film. inception'a zaten hep ''bu filmden çalýntýlar var.'' gibi suçlamalarda bulunuldu. öyle veya deðildir bu ayrý ama konusu itibariyle cidden ayrý bir film.

- mononoke-hime, yine miyazaki yine bir baþyapýt.

- castle in the sky ve nausicaa of the valley of the wind filmleri, diðer miyazaki filmlerine göre daha az ilgi görüyor ama bunlar da gayet kaliteli filmlerdir.

- akira da, efsaneler arasýndadýr. sadece biraz eski.

- whisper of the heart da bayaðý iyidir.

- ponyo da, týpký totoro gibi sevimli bir film. yönetmeninin adýný tekrar yazmak istemiyorum.

dizi-film izlemeyi seven herhangi birinin, en azýndan kýyýsýndan köþesinden izlemesi gerektiðini düþünüyorum. zaten animelerle tanýþanlar da, genelde býrakamýyorlar.

unutmadan; manga da, japon çizgi romanlarýna verilen addýr. animeler de hep mangadan alýnmadýr zaten. mangalar, animelerden önce çýkar ve animeler, mangaya yetiþemesin diye filler bölümler yayýnlanýr. filler da doldurma bölümlerdir ve mangada olmayan þeylerdir. o yüzden animedeki filler'larý izlemeye hiç gerek yok. bunlar da ek bilgi olarak dursun.
Logged

rivazza
Yazar
Newbie
*****
Offline Offline

Posts: 177


Дементьева


View Profile
« Reply #1 on: 14 Sep 2011 - 14:17:09 »

Çok iyi bir anime izleyicisi olduðumu söyleyemem ama Cowboy Bebop'ýn yaratýcýsý Þiniçiro Vatanabe'nin 2004 yapýmý tek sezonluk Samurai Champloo'sunu naçizane herkese öneririm. Mükemmel bir yol hikayesini anlatýyor, ayrýca çizimleri baþarýlý ve son derece keyifli konular var içinde. 3 ana karakter var ve özellikle Mugen son derece orijinal bir figür.

http://en.wikipedia.org/wiki/Samurai_Champloo
Logged
Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« Reply #2 on: 19 Oct 2011 - 22:01:53 »

bunu buraya pek çok kez yazdým ama son 2 haftaki bölümle artýk, tekrar yazasým geldi.

naruto'ya kesinlikle ve kesinlikle izlenmeli. neden mi?

- plot twist dediðimiz süpriz-þaþýrtýcý olaylar konusunda, bunun kadar iyisini görmedim (usual suspects, oldboy, sixth sense, se7en, shawshank, saw, the game, fight club, psycho ve citizen kane gibi filmlerin sonuna plot twist deniyor). zaten bu twist olayý sadece aþmýþ senaryolu yapýmlarda oluyor ve naruto'da kesinlikle böyle. demin parantez içinde saydýðým filmlerin sonunu beðenenler veya zeka ürünü yapýmlar isteyenler, naruto'ya da baþlamalý. sadece ilerleyen zamanlarda etkisini gösteriyor.

- üstelik diðer animeler gibi çocukça da deðil. diðer shounen'lerde, savaþýn içinde bile mizah bulundurabiliyor ama naruto'da bu yok. sadece ilk baþlar daha mizah aðýrlýklý ama savaþlarda hiç bir sorun yok.

- hele ki ilerleyen bölümlerde, her þey daha epic'leþiyor ve senaryo ile derinlik kalitesini gösteriyor. soundtrack'leri kesinlikle daha iyi olamaz.

- bu tür uzun soluklu seriler (naruto, 2002'de baþladý ve halen devam ediyor) genelde geç açýlýr ve bu yüzden biraz sabýr gösterilmelidir. genelde bu sabrýn karþýlýðý da alýnýr ama bu serinin ilk 50-100 bölümü bile mükemmel. tabi ilerleyen bölümler ile kýyaslanamaz ama diðer uzun soluklu diziler gibi ilk 50 bölümü sýkmaz. tabi ilerleyen bölümleri kat kat iyidir, o ayrý.

- soundtrack'ler daha iyi olamazdý. amelie, garden state, the godfather, pulp fiction, snatch, oldboy, grease gibi filmlerin soundtrack'leri ne kadar mükemmel ve yapýmlarla uyumlu ise, bununkiler de bi o kadar mükemmel. özellikle gaz ve hüzünlü þarkýlar olaðanüstü.

- karakterler de inanýlmaz. pek çok anime serisinde garip garip þekilli canlýlar görüyoruz. birisi 10 metre olur, ötekisi hayvan ve insandýr, öbürünün soytarý gibi bir saçý vardýr, ötekisi palyaço gibi giyinir ve bu tip saçma ve çocukça þeyler bu animede yok. karizmatik ve epic karakterler var. ciddiyet kesinlikle mükemmel. diðer animelerden belki de en büyük farký bu.

- üstüne bu kadar tartýþmalarýn yapýldýðý ve soru iþaretlerinin býrakýldýðý bi yapým daha tanýmýyorum. yeni bölümü okuduktan sonra ''bu nasýl oldu?'', ''þu acaba böyle mi olmuþtur'', ''bunda kesin bunun bir parmaðý var'' gibi teoriler üretilebiliyor ve saatlerce sizi oyalýyor. uzun soluklu seriler de bu olur ama bu animede çok ayrý. çünkü naruto'nun mangaka'sý olan kishimoto, bu iþi kusursuz yapýyor. inanýlmaz bir zeka ürünü.

- ayný zamanda çok sýcaktýr. herkes ayný yerde yaþadýðýndan, hep birbirleriyle yaþarlar ve dostluk bu animede çok büyük yer taþýyor. yani sadece karizmatik karakterlerin ve mükemmel savaþ sahnelerinin olduðu bi yapým deðil. 

not: naruto bittikten sonra, naruto shippuuden çýktý. bu, naruto'nun devamý fakat arada 3 senelik bir time skip, yani zaman atlamasý var. naruto shippuuden, naruto'ya göre çok çok daha iyi ve ilerledikçe çok çok daha iyi yerlere gelen bir anime. iþler daha da ciddileþiyor ve senaryonun ne kadar zekice ve ne kadar derinlik bulundurduðunu iyice görüyorsunuz. bir de filler'lar* izlenmemeli. zaten google'dan naruto'nun filler listesi de bulunuyor hemen. hangi bölümlerin izlenmemesi gerektiðini de öðrenmiþ oluyorsunuz böylece.

kýsacasý, ne yapýn edin ama bu diziye baþlayýn.

*: filler, doldurma bölüm demektir ve mangada olmayan sahnelerdir. yani mangayla alakasýz ve gereksiz bölümler. naruto'nun ilk 135 bölümü izlenmeli bu yüzden (arada bikaç tane filler var ama önemli deðil) ve sonrasýnda naruto shippuuden'e geçilmeli.
Logged

fantastiko
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1.698


Love is Nothing!!!


View Profile
« Reply #3 on: 19 Oct 2011 - 23:43:47 »

emek vermiþsin eyvallah okudum ve bi kaç bölüm bakmaya karar verdim de keþke güzel de bi link koysaydýn...
Logged

Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« Reply #4 on: 20 Oct 2011 - 00:11:12 »

o en basiti.

http://zamunda.net/details.php?id=96595&hit=1

zamunda'sý olmayanlar için:

http://www.sendspace.com/file/gi24q6

merak edenler olursa, yardýmcý olurum animelerle ilgili. bu arada dediðim gibi, uzun soluklu dizilerde ilk bölümler genelde gerçek kalitesinde olmaz. gittikçe olaylar geliþir, yeni karakterler çýkar, senaryonun derinliði baþ gösterir ve sýrlar aydýnlýða kavuþur. en iyisini sona saklamak gibi.
Logged

fantastiko
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1.698


Love is Nothing!!!


View Profile
« Reply #5 on: 20 Oct 2011 - 01:47:41 »

zamundamýz var da indirmeden izleyebileceðimiz kaliteli bi yer sormuþtum?
Logged

Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« Reply #6 on: 20 Oct 2011 - 09:48:25 »

turkanime.tv ve animedizi.com idealdir.

edit: http://www.turkanime.tv/anime-izle/Naruto-1-Bolum
« Last Edit: 20 Oct 2011 - 09:57:56 by Ilkkan » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6.012


Respect My Authoritaaaahh


View Profile
« Reply #7 on: 7 Jan 2014 - 00:50:41 »

Arkadaþ, bir nefeste izledik evde Attack on titan'ý. Ýlk defa anime dizisi izliyorum. Sanýrým mangasýný arayacaðým. Bir türlü fýrsat bulup 38 bölümcük death note'u izleyemedim.
Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« Reply #8 on: 7 Jan 2014 - 01:09:21 »

yalnýz onun animesi, en iyi uyarlanan animelerdendir. mangasý o kadar keyif vermeyebilir yani. konuya da hazýr gelmiþken genel olarak bikaç þey yazayým.

danshi koukousei no nichijou diye bi komedi animesi var. gördüðüm en komik animedir heralde. 11 bölümlük.

kuroko no basuke diye bi basketbol animesi var geçen sene çýkan. tek kelimeyle müthiþ. kesinlikle tavsiye ederim. basketbolu seven herkes bunu da sever. slam dunk gibi komedi aðýrlýklý deðil, direk basketbol aðýrlýklý.

hepsinden öte, naruto'ya baþlayýn. dünyadaki en güzel þeydir. animatörler her ne kadar sonradan içine etmeye baþlasalar da.
Logged

Ilkkan
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 947


View Profile
« Reply #9 on: 31 Jul 2018 - 05:11:22 »

Cocukken izledigimiz tsubasa'nin bu sene yeni animesi cikti. 17 bolum yayinlandi. Ýlk 26 bolum bildigin bizim izledigimiz tsubasa'daki olaylardan olusacak. Tabi basta "e 26 bolume nasil sigdiracaklar onca olayi?" dediginizi duyar gibiyim. Zaten hem ozet hem de filler'siz olacak. Filler dedigimiz mangada olmayan ve animede olan doldurma sahneler. Yani o 3 saat boyunca kosup da sahanin bitmemesi aslinda filler sahnelerden oturuydu. Neyse iste bu ozet kismi bittikten sonra 2018 rusya dunya kupasi baslayacak. Cristiano ve messi gibi oyuncular da olacak. Baska kimler var bilmiyorum ama full kadro olacagini sanmiyorum cunku 2002 dunya kupasi icin yapilan 2001 yapimi animesinde de tum oyuncular degil sadece edgar davids ve rivaldo olmustu. Ýsimleri farkli sekildeydi. Bunda da boyle olur. 92 dream team'den bile ustun tek kadro olan tsubasa, hyuga, misaki, nitta, misugi, matsuyama, tachibana kardesler, jito, soda, ishizaki, wakabayashi ve wakashimazu gibi oyuncalari iceren efsane japon milli takimini son teknolojiyle gormus olacagiz. Messi'nin falan sansi yok.

Anime cok guzel uyarlanmis. Cizimler ve animasyon cok guzel. Tek kotu bir sey var o da muzikleri. Muzikleri eskisi kadar iyi degil ve bu da cok etkiliyor. Hatta tam ayni tadi alamiyorsunuz. Tabii yine wakabayashi reyizi hyuga reyizi gorunce eski bir dostu gormus gibi oluyorsunuz.

Benim gibi 90'larda cocuklugu gecen forumda cok insan var. Bu haberi vermek boynumun borcudur. Her sali yeni bolumu cikiyor. Nyaa'ya bakilabilir. Direkt turkce altyazili da turkanime'de kesin vardir.
Logged

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Anime « previous next »
    Jump to: