Welcome, Guest. Please login or register.
19 Jul 2019 - 17:30:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Psikolojik Seyler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: Psikolojik Seyler  (Read 12240 times)
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #15 on: 22 Jul 2004 - 11:11:53 »

Gökhan " Gila " Özsoy : "Güvendim Uzadı..."  Grin

Son Turnuva Şampiyonu
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #16 on: 23 Jul 2004 - 17:00:06 »

Bu genleri yatarken bi kavanoza falan mı koyuyorsun?
« Last Edit: 23 Jul 2004 - 17:04:04 by Majere » Logged
Wolver
Forum Sorunsalı
Pro. Member

Aldığı Nefes Zarar

View Profile
« Reply #17 on: 23 Jul 2004 - 17:22:02 »

Psikoloji alti üstü bir bilim dali. Bu kadar değişik yorumlamaların herhangi bir gereği var mı cidden ya Smiley

Batug Member Since 2002
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 24 Jul 2004 - 03:10:04 »

Herkesle dalga gectigini dusunuyor ve bu soylediklerini dinlememizlikten geliyorum MC KC lutfen herkesle dalga geciyorsun herhalde.

Keane
Newbie
*

View Profile
« Reply #19 on: 24 Jul 2004 - 03:33:27 »

harbi diyom
ama bu dediğim çocuklar felan için geçerli değil
boyu kısa olan 15-18 arası gençler için geçerli
mesela benim genler inanılmaz normalde bi yao olması lazım benden
ama çok kafaya takıyom
uyuduğumda boyumla ilgili kabuslar felan bile görüyorum
niye çünkü bilinçaltını çok zorlamışım
ne zaman bi kıza hafiften aşık olsam boyum uzuyo Shocked
çünkü boy uzamasını düşünmüyorum
kafana takmassan uzar psikiyatrisler böyle söylüyor Wink

Manute Bol zaten lisede cok capkinmis diye okumustum bi yerde... Smiley

Form is temporary,class is permanent...
MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #20 on: 24 Jul 2004 - 20:37:53 »

Psikoloji deyince aklıma hep tim duncan ve dr.j in oynadığı terapili reklam gelio aklıma.. Grin
başkada bi şey gelmio.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 27 Jul 2004 - 01:26:10 »

Bende yaziyorum ve gordugun gibi pek dalga gecer gibi de bir halim yok.Sut atmakla boy uzamasi arasinda nasil bir baglanti var pek goremedim.Bunlari istersen etraftada soyle bak bakalim insanlar ne dusunuyor.

Boy uzamasi psikoloji ile ilgili olsaydi aileler cocuklarini psikologa gonderirdi.Erkeklerin en fazla 20. yaslarina kadar uzadigini duymustum madem kendi tezine bu kadar inaniyorsun ya bilincaltina guven ya da bir psikologa git belki boyun uzar.Hicbir sey icin gec degil sen guven olur.

Ya da sana gore olana bak boy uzamasi ile ilgili hic bir sey dusunme bilincaltina gucen meditasyon yap beynini boyun uzamasi ile ilgili dusuncelerden arit bir bakarsin gelecek sene 10 cm uzamissin anlatabildim mi bilmiyorum!
« Last Edit: 27 Jul 2004 - 01:32:48 by Wade » Logged

seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 27 Jul 2004 - 14:52:27 »

anlatabiliyosun!
eğer "boyum niye uzamıyo niye allahım" felan dersen kafana takarsan boyun uzamaz
ama kafana takmassan "uzamassa uzamasın bunada şükür" felan diyip kafana takmassan boyun uzayabilir
anlamaya çalışın konuyu uzatmayın!

Cheesy Cheesy Cheesy
Hiç güleceğim yoktu,boy uzaması piskolojik bir olay değildir,genetik ve kemik ile ilgili bir olaydır. Yüzme,basketbol gibi sporlar yaparsanda boyunun uzaması hızlanır. Boy uzaması psikolojik bir olay değildir,akıl var mantık var.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #23 on: 27 Jul 2004 - 15:39:11 »

Ulan demek ki Japonlar asırlardır kafaya taktıkları için uzayamıyor... Bundanmış meğer anasını satayım, ben de bilimadamları ne saçmalıyor diyordum.
Gidip sırtlarını sıvazlamak, "olmuyosa boşverin gençler" diye teselli etmek lazım

yazık lan hepsi güdük!

Boy uzamasına psikolojinin etkisi ancak strese dayalı iştahsızlık ve düzensiz beslenme nedeniyle olabilir.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 27 Jul 2004 - 21:52:13 »

anlatabiliyosun!
eğer "boyum niye uzamıyo niye allahım" felan dersen kafana takarsan boyun uzamaz
ama kafana takmassan "uzamassa uzamasın bunada şükür" felan diyip kafana takmassan boyun uzayabilir
anlamaya çalışın konuyu uzatmayın!
Ben boyumun uzamasini kafaya cok taktim ablamdan uzun olamaicam diye ama simdi boyum 185.Ondan 5 cm uzunum o kadar ilginc seyler yaziyorsunki hayranlila okuyorum her bir msjini.Bunu kimden duydun gercekten merak ettim.Anlamaya calisin dedigin sey imkansiz insanlar bu yuzden anlayamiyor anlatamadim galiba.Dedigin sey gercekten cok sacma.1 kisi bunu kabul etsede geriye kalan 99 kisi bunu red eder.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #25 on: 27 Jul 2004 - 22:40:10 »

şimdi boyun uzamasına nekadar katkısı var tabi bilinmez ama arakadasın dediği moralli olun takmayın kafaya. Boylece boyunuz uzar demeye getirmiyor.Ama geriye donup boy uzaması psiklolojiktir yazısını okuyunca ehe demek dedim getiriyor Grin

Fakat sunu unutmayınki(gökanda yazmıs zaten) mutlu kendisiyle barısık adam daha cabuk toparlanır yemesi morali falan. Boyun uzamasına bunun katkısını bilmiyorum ama insan sinirleri moralli kişilerde daha cabuk iyileşiyor. Vucudun daha dayanıklı oluyor. Fakat bu kısa donemler için yani işte hastalanırsın moralli adam 3 gunde kalkar moralsiz adam 5 gunde kalkar bu kısadır ama boy uzaması 20 yıl surduğunden pek ilgisi yoktur gibime geliyor. Yoksa ben baya uzundum(lan etrafıma bakınca uzunmusum ha heh heh)

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 28 Jul 2004 - 00:31:52 »

Yok zaten arkadasin dedigi senin ya da gokhan abinin dedigi gibi olsa tamam diyecem ama hic alakasi yok.Yemek ile ilgili yada moral ile ilgili tek laf etmemis.Neyse bu konuda konusmak yersiz bence cunku dedigi sey kesinlikle yanlistir daha da cok bu konunun uzerine varmanin anlami yok bence.

HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #27 on: 28 Jul 2004 - 14:59:02 »

Bak şimdi Mcim Kcim,
senin dediğin farklı şeyler var...
boyunuzun uzaması durduysa kafaya takmayın
%100 katılıyorum, doğrudur. Sadece bunu değil hayatta birçok şeyi kafaya fazla takmamak lazım...  AMA

Bu tip bir yaklaşıma da %100 karşı çıkarım. O zaman hayatta her zaman, düşünce gücüyle iş görürsün, gerisi hikaye...
Ben iktisat sınavına girmeden önce (son 2 sene için diyom) hiç kafaya takmazdım hatta saat kaçta olduğunu bile arkadaşlardan sorup öğrenirdim. Yine de geçemedim...
Çok kafaya taktığım dersler oldu, onları da geçtim.. Yani düşünce gücünün olayla pek bir alakası yok...
Hele hele (hadi ders felan insanın çalışmasını, kafasının boş olmasını gerektirir) boy uzaması, dil açılması, gibi konuları düşünce gücüyle aşmaya çalışmak bence çok zor. Yoksa ben şimdiye 1.95 olmuştum Wink

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
Keane
Newbie
*

View Profile
« Reply #28 on: 28 Jul 2004 - 16:46:15 »

Bunun bi hikaye olarak anlatilmasina gerek yok o tip ilaclara pseudo denir ve hastalik hastalarina veya hastaliginin psikolojik olup olmadigini anlama amacli verilir.
Boy uzamasiyla bu anlattigin seyin arasinda baglanti kurabilen baska biri varsa beri gelsin ben beceremedim...

Form is temporary,class is permanent...
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #29 on: 28 Jul 2004 - 18:08:40 »

bizim sulale hep uzundur ama coğunun psikolojiyle alakası yok. yaw şimdi ne diyeyim arkadasım sana. Yorum yok beah

Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Psikolojik Seyler « previous next »
    Jump to: