Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 01:45:52
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Off-season 2011 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Off-season 2011  (Read 4744 times)
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« on: 24 May 2011 - 14:10:56 »

bu yıl nba'in en fazla konuşulan konularından biri tabi ki raptors'ın 5. sıradan kimi seçeceği... colangelo'ya da extension verilince otoritelerin gözü bir kez daha ligdeki tek kanada takımının üstüne çevrildi. yıldız oyuncuları bosh'tan yoksun kalmalarına rağmen geçen sezon tamı tamına 22 galibiyet alarak herkesi şaşırtan dinozorlar aynı zamanda 13 sezon art arda 20 galibiyet sınırını aşarak bir anlamda tarih yazdı

eh tamam, belki yukarıda yazdıklarım tam olarak gerçeği yansıtmayabilir ama bu yaz bizim açımızdan en azından hareketli geçeceğe benziyor. kesin olan bir şey varsa o da tanking'in (ortada gönüllüce yapılan bir şey olmadığını hesaba katınca suckage şeklinde tanımlamak daha doğru olabilir) birkaç yıl daha devam edeceği. bu süreçteyse genç ve yetenekli oyuncu biriktirmek en mantıklısı gibi görünüyor. yani, boston'ın 2007 yazında yaptığını asla ve asla yapabilecek çapa sahip değiliz elbette ki; thunder gibi elma-armut toplarcasına yıldız denk getirme potansiyelimiz de olmayabilir; ancak play-off'un başarı olarak görüldüğü bir camia olduğumuz düşünüldüğünde, jailblazers sonrası portland'ı iyi bir model olabilir bizim için (sakatlıklar hariç). kısacası bir daha kleiza gibi adamlara kontrat vermenin anlamı yok.

free agentlarla konuya girelim. bizde epey var bunlardan ve kontratlarının bitmesi dışındaki en önemli ortak yönleri de hiçbirinin bir baltaya sap olamamış olması. dorsey, weems, wright, ajinca ve evans (+barbosa, ama o çook büyük bir ihtimalle opsiyonunu kullanacak). isterim ki bu saydıklarımdan yalnızca evans takımda kalsın; ki onun da takımdan gitmesi ihtimaline pek karşı değilim. öyle paragraflarca konuşulacak bir şey yok bu konuda; evans yaşlı bulunur ya da çok para isterse genç versiyonu dorsey tutulabilir (7.-8. uzun olarak). weems ve wright'ın koçla sorunları var; kaldı ki ikisini toplasan bir rotasyon oyuncusu ancak ederler. ajinca da avrupa'ya, annesinin ligine döner.

tüm f/a'lerin yollanacağını varsayarsak takımda şu adamlar kalıyor:

Jose Calderon | Jerryd Bayless
DeMar DeRozan | Leandro Barbosa
Linas Kleiza | James Johnson
Ed Davis | Amir Johnson
Andrea Bargnani | Solomon Alabi

Koç: Jay Triano

koyu kırmızı renkliler dokunulmaza en yakın, rebuilding'de kilit rol oynayacağına inandığım isimler. kırmızı renkiler yine hayallerimizi süsleyen genç playoff takımının parçaları olabilirler. takımın turuncuları kısa bir süre içinde yollanacağına inanıyorum. pembeler defolsun gitsin lütfen. siyah adam waive edilirmiş gibime geliyor.

draftt'a gelecek olursak... bizimkiler knight'a takmış kafayı ama 5'a kalır mı bilmem. enes bey ise gelmek istemiyormuş, varsın istemesin. bir başka avrupalı kaldıracak tahammülü yok artık bu camianın; yalnız bc ne kadar farkında bunun, bilemem onu... yok, avrupalılar (enes, valanciunas, vesely, motiejunas, pekoviç...) illa ki kötü oyuncu çıkacak diye söylemiyorum; hatta içlerinde bust çıkmaması bile yüksek ihtimal. yalnızca taraftarın inancı yok kendilerine. knight, walker shoot-first adamlar. belki ileride bunu söyleyeceğime pişman olabilirim ama pick'i shoot-first bir pg için kullanacağımıza bayless'ta ısrar edelim, ne çıkar yani. bu takımın uzun veya uzunlara ihtiyacı var. derozan'a kanatta eşlik edecek skor üretebilen aklı başında genç bir adama ihtiyacı var. hatta etmişken bir tane de koç draft etsek olur yani. yeni bir gm, yeni bir ownership... hayal etmemiz yeterli. kendimize yeni bir hücum seti çizelim. içinde umut, heyecan ve başarı olsun... (ne biçim bi yazı bitirişi oldu bu lan böyle, şaka maka canım sıkıldı, yine umutsuzluğa kapıldım, bu takım beni kanser edecek, haydi eyvallah sevgili eretnalılar)

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #1 on: 2 Jun 2011 - 02:30:54 »

...ve off-seaason'ın ilk hamlesi gerçekleşti: jay triano'nun koçluk görevi elinden alındı. colangelo'ya special assistant mıdır ne zıkkımdır, işte ondan olacağı söyleniyor. şimdi bu herifi göndermişken yerine yine yardımcı koç, arenada güvenlik görevlisi, kantinci vb. düşük profilli bi herif getirirsek o zaman dağıtıcam kafayı gözü.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #2 on: 11 Dec 2011 - 16:32:42 »

sevgili raptors off-season 2011 thread'i;

bugün sana umursamazlık ile inanmak istemezlik arasında bir yerlerden yazıyorum. bilmiyorum haberin var mı, ancak lokavt nihayet sona erdi. ve her yaz yapılan şu offseason hareketleri, bu kez çok daha aceleyle ve kararlılıkla yapılmaya başlandı. içimden "ya, demek ki her yıl koca yaz boyunca taraftarların kafasını tonlarca dedikoduyla karıştırmaya gerek yokmuş" demek geliyor; ama hem bu kayıp ayların yerine ne konulabileceğini aklım almadığından, hem de kimsenin umrunda olmayacağından susmakla yetiniyorum. bu yaz lokavtla geçti.

arada epey bir boşluk bırakmışım sevgili thread, yazasım gelmedi, kusura bakma. hem dedim ya, lokavt vardı ve tüm şu "takım sahipleri zarar ediyorsa hakları var," "oyuncular haklı olarak şartlarını korumak istiyor," "kontratı alan oyuncu yatıyor," "mademki yatacağına inanıyorlar, uzun kontrat vermesinler," "küçük şehir takımlarının hiçbi şansı kalmıyor," "oyuncu köle değil ki, istediği yere gider," "oyunculara rock yıldızı muamelesi yapılıyor, ondan kalkıyor bi tarafları," "yesin ama hizmet de etsin." ekseninde yapılan irili-ufaklı milyonlarca tartışma arasında, ve dahası her yeni güne iki tarafın hala anlaşamadığı gerçeğinin farkında olarak uyanırken, kısacası bu ahval ve şerait içinde; bir zamanlar delisi olduğum güzelim oyundan da soğuduğumu fark ettim. neyse ki iyi-kötü bir anlaşma sağlandı sonunda da, biz de yavaş yavaş da olsa forumlara ve portallara -kürkçü dükkanlarımıza- dönüş yapmaya başladık.

eskisi gibi her siteyi didik didik edecek gücü kendimde bulamıyorum, bu yüzden sezonun açılış tarihine bakmadım; fakat anladığım kadarıyla takımlar çok kısa bir süre içinde kadrolarını oluşturmak zorundalar ve bu da yöneticilerinin, yerel bir panayıra hazırlanan bölge esnafını kıskandıracak bir hızla hamleler yapmalarına neden oluyor. çözülemeyen small market takımlarının yıldızlarını koruyamama sorunu ve dahilinde devamlı büyük şehirlere gitmek isteyen, mızmız yıldızları da işin içine katınca; şu kısacık off-season'da epey bir gürültü kopuyor. peki bizim takım ne yaptı?

öncelikle belirtmek isterim ki dwayne casey bizim takım için harika bir koç; ancak bizim takım adamcağız için pek uygun değil. sezon içinde de tahminimce öyle bir noktaya geleceğiz ki; bargnani bir box-out'u daha unutursa, jose bir fast break'i daha yavaşlatır, barbosa saçma sapan bir şut kullanır, kleiza savunma yapmay unutursa... delirecek bizimkisi. yine de ağırlığımız tanking olacağı için idare edebileceğini, hoş görebileceğini umuyorum bizimkisinin. jv hakkında da iki satır bir şey yazayım; alabileceğimiz en iyi adamı aldık, zaten acelemiz de yoktu, litvanya'nın harika bir pivot geçmişi var, bust olma olasılığını çok düşük görüyorum, toparlayacak olursam; enfes bir seçim.

gelelim dün gece (sonrasında bir ara uyuyakaldım ve bugünlere geldik) beni bu yazıyı yazmaya iten ve ilk paragrafta bahsettiğim halet-i ruhiyelere sokan son hamlelerimize. free agent sezonu açılır açılmaz, öylesine doğru, öylesine muhteşem işlere imza attık ki; eminim tüm takım taraftarları kıskançlıktan çatlıyordur. öncelikle sign&trade ile en gözde fa'lerden olan, mickael "fransız jordan" pietrus'u herkesten önce kadromuza katarak yıllardır çektiğimiz sf sıkıntısına kökten çözüm bulduk. yetmedi, rasual the other butler'ı da kendisini yedeklemesi için kimbilir nerelerden bulup getirdik. kim düşündüyse helal olsun yani. dahası, denver'ın genç yıldızı (27 yaşında) gary forbes'u aldık lan. kesin ileride süperstar falan olur bu. yetmedi, ligin nadir beyaz & amerikan oyuncularından aaron gray'e kontratı basarak pivot açığımızı kapattık. aa, bak pivot demişken, takımın ilk kanadalı oyuncusunu; jamal "eskiallstar" magloire'u da kadromuza kattık. sonra pietrus'tan vazgeçtik. sanırım bu da planın bir parçasıydı. yaptığımız en önemli işse veteran gard anthony carter'la ikinci carter dönemini başlatmamız oldu. colangelo, transferler için "kendilerini bir yıldır yakından takip ediyorduk. raptors camiasına hayırlı olsun. hocamızın isteği doğrultusunda yapacağımız birkaç takviyeyle eminim ki çok iyi yerlere geleceğiz. bu şehir, lottery için kenetlendi" dedi. bu arada denenmek için afrika'dan getirilen yedi oyuncu beğenilmeyerek ülkelerine geri gönderildi.

şaka, cıvıklık bir yana; neden böyle işlere kalkıştık anlamadım. uzun süreli, takımın başına çorap örecek kontratlardan kaçınmış olmamıza ve sonunda tamamen geleceğe odaklanmış olmamıza rağmen bir yerlerde bir yanlışlık var. öncelikle, aldığımız veteranlar pek role model sayılmaz, mentor'lık yapacak durumları yok, hele magloire desen tam bir cancer; yengeç burcu anlamında değil, bilmem anlatabildim mi? ayrıca aldığımız diğer sünepeler de gayet piyasası olmayan adamlar. yani beklemekten zarar çıkmazdı. bunun ve düşlerin de ötesinde, kontrat durumları netleşmedi aslında. yani gayet de saçma sapan meblağlar bahşetmiş de olabiliriz asilzadelere; ama bu düşük ihtimali önemsememek istiyorum.

şimdilik bu kadar thread. umudumuz yok, hiçbir şeyimiz yok, beklemedeyiz, hoşçakal;
alvin maker

(bu sıralar anne frank'ın günlüğünü okuyorum; onun etkisinde kaldım sanırım yazarken)
« Last Edit: 11 Dec 2011 - 22:23:35 by alvin maker » Logged

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #3 on: 11 Dec 2011 - 19:08:09 »

Bu raptors adamı delirtir vallahi ne diyim bişeyler yazman gerekse de yazası gelmez insanın haklısın...Herhangi bir hareketlenme yok henüz raptors'dan bu sene de güle oynaya bargnani'nin ters turnikelerinden sonra savunma yapmayı unuttuğu calderonun 8 saniye kala topu elinden çıakrdığı derozan'ın smaçlarla bizim de bir nba takımımız varmış diyip salona gelen kanada'lıları biraz da olsa eğlendirdiği bir sene geçer...Başlamadan biter...

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 11 Dec 2011 - 19:44:42 »

jamal magloire ın basketboldan halen para kazanıyor olması inanılmaz bişey.

Batu7
Newbie
*

View Profile
« Reply #5 on: 11 Dec 2011 - 20:42:07 »

Anthony Carter denince akla gelen ilk şeylerden:

http://www.youtube.com/watch?v=7cQxY9m0rA4

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 11 Dec 2011 - 21:18:08 »

bana kalsa ilk iş olarak bargs'ı 'amnesty' ile gönderirdim, gerçi seneye valanciunas gelince göndeririz diye düşünüyor da olabilirler..  bargnani'nin 18 şutta 25 sayı attığı maçlardansa, davis-johnson gibi adamları savunmada bi şeyler koyarken izlemeyi casey de tercih ederdi muhtemelen.. ama colangelo'yu da biraz tanıyoruz, kontratının sonuna kadar takımda tutması sürpriz olmaz italyan'ı..

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #7 on: 11 Dec 2011 - 21:50:17 »

carter'ın kariyerindeki en iyi sezon olan çaylak sezonunda new york'a playoffta attığı gamewinner:

http://youtu.be/t38S60IdbpQ?t=2m10s

raptors taraftarına moral olsun.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #8 on: 15 Dec 2011 - 04:54:43 »

Ligin açık ara en eğlenceli takımıyız. En son koç Casey, Bargs'a her periyot iki ribaund alması gerektiğini söylemiş. En az iki ribaund Bargnani, yapabilirsin. Her periyot iki tane, haydi çocuğum, haydi evladım.
« Last Edit: 15 Dec 2011 - 04:55:14 by alvin maker » Logged

Batu7
Newbie
*

View Profile
« Reply #9 on: 15 Dec 2011 - 05:00:07 »

http://img855.imageshack.us/img855/1188/tanknationwallpaper2128.jpg
« Last Edit: 15 Dec 2011 - 05:13:05 by Batu7 » Logged

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #10 on: 18 Dec 2011 - 23:10:25 »

şu boston maçı için link var mı? bakalım takım ne halde?

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #11 on: 22 Dec 2011 - 05:22:32 »

Boston maçını izliyorum da çok komik olaylar oluyor toronto adına smaçlar kaçıyor boş turnekeler girmiyo dribbling yaparken toplar elden fırlıyor böyle geçerse sezon toronto maçları reyting rekoru kırabilir...

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Off-season 2011 « previous next »
    Jump to: