Welcome, Guest. Please login or register.
19 Mar 2019 - 19:05:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bilmediklerim 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12
Author Topic: Bilmediklerim  (Read 46569 times)
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #150 on: 2 Jun 2014 - 10:40:38 »

Sizin işiniz de zor tabi

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #151 on: 2 Jun 2014 - 10:51:48 »

sen nasıl yapıyon yasin? maçı için değil yaşamak için bile saatin yoktur herhal ?

normal sezonda pek takılmıyorum güzel bir maç olmadıysa ama p-offta akşam tekrar izliyorum sıkıntı da olmuyor, biraz geç yatmak durumunda kalıyorum sadece. dsmartta denk gelmezse torentle çözüyorum.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #152 on: 2 Jun 2014 - 13:04:17 »

ben işten gelince yatıyorum, gece kalkıp maçları seyrediyorum, ordan da işe gidiyorum. bildiin us-eastern time'a göre yaşıyorum. çok kötü durumdayım.

ben de aynen bu vaziyetteyim. zor oluyor ama uykusuzlugu NBA'siz kalmaya tercih ederim.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #153 on: 2 Jun 2014 - 15:46:36 »

Vay anasını abi, ne Cefalar varmış. Öğrencilik + LP'nin gözünü seveyim Smiley

teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #154 on: 2 Jun 2014 - 16:24:04 »

Vay anasını abi, ne Cefalar varmış. Öğrencilik + LP'nin gözünü seveyim Smiley
öyle tabi, o günlerde bitecek ama benden söylemesi Wink
« Last Edit: 2 Jun 2014 - 16:24:24 by teco » Logged
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #155 on: 2 Jun 2014 - 16:51:17 »

Ben 2 defa tekrardan mac izlemeye kalktim birinde fisherdan 0 ,4 u yedik.Birinde manu dirke faulu yapti elendik.O gunden beri tovbeliyim
Normal sezonda box scoreden oteye gitmem ama play offta spurs maci kacta olursa olsun kalkar izlerim.
Insan vucudu 5 saati 6 saati kaldirir BAZEN APTALa  isyerinde ama kestirme imkanin ooluyorsa arada yarim saat yetiyor
Bide abi denildigi gibi calisan ve evli adamin sosyal hayat ne haddine.

<br /><br /><br />
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #156 on: 2 Jun 2014 - 17:39:51 »

kendime göre önemli playoff maçlarını mert'in sistemiyle izlemeye çalışıyorum ben de. zaten her gün 7'de kalktığım için hep uykulu oluyorum ve akşam saati 9-10 gibi falan uyuyabiliyorum. 4 maçları çok ideal bu açıdan.

ama normal sezonda böyle canlı izlemek için kasmanın çok bir manası yok. ya da playoff için de hergün bu şekilde yürümez. bu durumda da tüm gün twitter'ı falan açmayıp skorunu öğrenmeden eve geliyorum ve league pass'ten bantta izliyorum. lp'nin tekrar yayınlarında molaları kesmesi muazzam bir olay, kemiksiz maç izleyebiliyorsun. hatta faulleri falan da 10 sn, 1 dk atlama fonksiyonlarını kullanarak geçiyorum ve 1 saatte koca bir nba maçı bitirebiliyorum bu sayede. özellikle çalışan herkesin league pass'in olmalı bence. pahalı belki biraz ama nba manyağı adamlarız, buna para vermeyeceğiz de neye vereceğiz?

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #157 on: 23 Jun 2014 - 18:01:46 »

turkcell platinium üyesi olan var mı?
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #158 on: 13 Dec 2014 - 01:47:50 »

ya Taner Oyguç Demans hastası olmuş şimdi öğrendim allah yardımcısı olsun Efes falan federasyon yardım etsin durumuda iyi değilmiş

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #159 on: 13 Dec 2014 - 02:02:11 »

taner korucu abi, tamer oyguc degil.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #160 on: 13 Dec 2014 - 02:06:40 »

ya Taner Oyguç Demans hastası olmuş şimdi öğrendim allah yardımcısı olsun Efes falan federasyon yardım etsin durumuda iyi değilmiş

demans olan Taner Korucu zaten pivot olan da Tamer Oyguç...
Allah şifa versin yaşı çok genç

Son Turnuva Şampiyonu
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #161 on: 13 Dec 2014 - 15:29:11 »

Evet karıştırmışım kusura bakmayın. Neyse artık Taner Korucu'ya allah yardım etsin birazda diğerleri ama zaten yardım ediyormuş turgay demirel diyorlar

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #162 on: 15 Dec 2014 - 11:51:38 »

Gecen radyoya cikti yakinii mi arkadasimi bilmiyorum ama cok ciddi problemler isinde.En son antalya bakim evinde imis ve ne odlugu belli degilmis.Kotu bir ortam oldugundna bahsediliyor.Ayrica sgk den emekli etmeye calismislar karsilarina dahg gibi bir borc cikmis. Ufak tefek arkadaslarinin yardimi oluyormus.Hicbirsey hatirlamiyor ve isin kotusu efes pilsen cop dahi vermemis yardim etme konusunda
Cok kotu bir sinav Allah binlerce kez yardimcisi olsun.Allah kimseyi bu duruma dusurmesin

<br /><br /><br />
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #163 on: 24 Dec 2014 - 14:59:24 »

bankacı ağabeylerime ve dostlarıma bir takım sorularım olacak ama önce bir background veriyorum;

Miles & Smiles kartımı alırken, kredi kartını da istiyorum kutucuğunu işaretledim. Miles & Smiles kartını aldım ama kredi kartı için arayan soran olmadı. Ben de gittim Yapı Kredi'den aldım. Limiti de maaş gelirime göre yasal sınırın maksimumu olarak belirleyip gönderdiler. Mutlu mesut yaşıyordum negzel.

Derken aylar sonra Garanti'den aradılar. "Başvurmuşsunuz" dediler. İş gereği sık sık uçuş yaptığım, kredi kartını da aktif olarak kullandığım için "oooh miller miller" diyerek "gönderin anasını satayım" diyerek aldım o iki kartı da. Yalnız şöyle bir sıkıntı oldu. Bütün limit Yapı Kredi kredi kartında olduğundan ötürü bu iki kartın limiti 0 TL olarak geldi. (Miles & Smiles Master Card ve American Express) Bunların da yıllık kullanım ücretleri var bir de. Meblağ telefonda söylendi de hatırlamıyorum... (Ki bu noktada bu yıllık kart ücretinin itiraz ile geri çekilebileceğini, mahkemelerde emsal kararlar olduğunu falan öğrendim. Yani böyle aptalca bir şeyi aslında kesmemeleri gerekiyormuş, ne kadar doğrudur bilmiyorum.) Telefondaki kadın, kartın alımına takriben ilk fatura kesim tarihinizde faturanıza yansıtılacaktır falan demişti. Ben de bunun yasal olduğunu düşündüğüm için o zamanlar, "e olur yansıtın" demiştim.

Bu noktadan sonra sorularıma geçiyorum;

1) Kartlar geldiğinden beri şubeye uğrayıp kartları açtıramadım. Dün telefondan ekstre talebinde bulundum fakat telefon numaram sisteme henüz girilmemiş muhtemelen, ekstre kaydınız bulunamadı diyor. Ben bu kartları açtırana kadar şubeden, ekstre almayacağım sanırım? Dolayısı ile yıllık kullanım ücreti de yansıtılmayacak sanırım, doğru mudur?

2) Hakikaten, şubeye gidip yıllık ücret ödemek istemiyorum deme gibi bir hakkım var mı? (Telefonda, hala yasal olduğu için bu ücrete onay verdiğimi hatırlatırım.)

3) İlk fırsatta yapı kredi kartını iptal ettireceğim ama sanırım kredi kartı iptalleri 1 yıl dolduktan sonra oluyormuş. Bilgisi olan var mıdır?

4) Ya da hiç Yapı Kredi kartını iptal ettirmeden,Yapı Kredi'de  limiti azaltıp, Miles & Smiles kartına limit arttırımı yapabiliyor muyum?

5) Bir ihtimal daha var tabi. Yapı Kredi'yi olduğu gibi bırakıp, Garanti'den ekstra limit alma şansım nedir? (Maaş yapı kredi'den aldığım zamanki ile aynı. Bir artma olmadı henüz. Bu yüzden göstereceğim belgeler yine maaş üzerinden aynı olacak.)

Şu sorulara bi cevap bulmak çok makbule eder. Saygılar.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #164 on: 25 Dec 2014 - 12:30:53 »

Bireysel tarafla uzun süredir münasebetim olmadığı için bilgilerim kesinlik içermese de nacizane bilgi ve yorumlarımı paylaşayım;

1) Kendi bankamdan örnek verecek olursam, kullanıma açılmamış karta yıllık işlem masrafı yansıtılma gibi bir durum söz konusu değil. Kartın mutlaka kullanıma açılması gerekir. Kullanıma açtırmadığın kartın, hangi eksteresini alacaksın kuzum?  Azn

2) Bu yıllık işlem ücreti, kart aidatı, kredi masrafı gibi olaylar bildiğiniz gibi uzun süredir hemen hergün milliyet.com.tr de falan çıkan muhabbetler. Son dönemde işin içine rekabet kurulları falan girince baya bi vatandaş özellikle kredi masraflarını iade almaya başladı, ha bankalarda şimdi işi kılıfına uydurup, kredi verirken masraf almıyor, "peşin faiz" alıyor, bi nevi ben faiz vermem, katılım payı ve kar payı veririm diyen katılım bankaları gibi kendilerini ve vatandaşı kandırıyolar işte, her neyse; kredi kartı aidatları da biraz pazarlık olayına bakıyo. Yani sen verimli müşteriysen banka seni kaçırmak istemez ve iyi bi pazarlık veya sağlam blöfle yıllık aidatı geri alabilirsin, örnekleri bol...

3) 1 yıl dolmadan kart iptal edilemez olayını ilk defa duydum, dediğim gibi kaçırdığım bir nokta olabilir ama baya bi hurafe geldi bana...

4) Bu müşteri limit tavanı olayı da son dönemde uygulanan bir durum, eskiden her banka 10'ar 20'şer limit yapıştırıyodu, millet te para benim harcarım ulan mantığıyla borcun dibine batıyodu, otokontrol mekanizmamız zayıf olduğundan devlet el koydu, o yüzden senin şu an toplamda alabileceğin limit tavanı da belli. Bunu ister gider tek bankadan alırsın, istersen 10 bankaya bölersin. Sorunun cevabı olarakta, YKB'deki limitini azaltıp, limit tavanın dahilinde Miles tarafından artış yapabilirsin. Bu limitler ortak bankacılık sisteminden güncel olarak takip edildiği için diğer limit boşluğun tespit edilecektir.

5) Bu sorunun cevabı da bi üstte, limit tavanın kadar olabilir toplam limitlerin (ek gelir gösterirsen bu limitle ilgili güncelleme yapılabilir benim bildiğim)

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Bilmediklerim « previous next »
    Jump to: