Welcome, Guest. Please login or register.
27 Oct 2020 - 01:19:56
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Off-season 2010  (Read 4699 times)
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« on: 27 Jun 2010 - 11:51:14 »

Giren: Gordon Hayward (9), Jeremy evans (55)
Çıkan:

Deron / Price
Matthews / Miles
kirilenko / Gordon
Millsap /
Memo / Koufos

Fesenko, Sundiata, Matthews, Jeffers ne olacak bu oyuncular? Jerry Sloan, Hayward’a süre verecek mi? Memo nasıl dönecek? Tüm bunlara rağmen Hayward orada doğru seçim miydi? Görüntü hoş değil… Utah draft partisinde isyan cikmis duyduguma gore. Boozer da ilk onceligimiz falan diyorlar. Ha bir de… Jeremy Evans?

25’inci siraya koydugum Hayward’i belki de ben tamamen hatali analiz etmis olabilirim ama diger tarafdan da dusunuyorum. Starter olmasi zor. LeBronlarla Melolarla nasil eslesecek? Kim eslesiyor ki diyebiliriz ama en azindan buyuk cogunlukla fizik olarak bunlarin karsisinda durabilecek adamlar ilk 5 basliyor NBA’de. Bench oyuncusunu 20lerde de bulursun.

NOT: D

Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 13 Jul 2010 - 07:53:30 »

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/68097/20100712/jazz_moving_closer_to_trade_for_al_jefferson/

Şuan ki piyasada Boozer'ın yerini en iyi şekilde dolduracak hamle bence bu hamle olabilir.Jefferson'ın rahatlıkla katkı sağlayacağını düşünüyorum.En azından Rambis denen koçun çakma ''üçgen hücümu''stilinden kurtulacak Jefferson.
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #2 on: 13 Jul 2010 - 18:56:48 »

Utah illa Milssap'ın önüne bir adam alacak.
Millsap'la oynasalar adam rahat 20-10 ortalamaları tutturacak, neden ısrarla bu adamın yerine adam arıyorlar ki, hazır Boozer gitmişken oynat Millsap'ı işte. Matthews'la Korver gitmiş durumda, eldeki exception'la bir SG alınsa çok daha akıllıca bir iş yapmış olurlardı.

Seneye de şampiyon görelim sizi
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #3 on: 14 Jul 2010 - 02:16:42 »

al jeffersonla anlaşmaya vardık.
millsapla oyun yapılarını çok benzetiyorum(ikiside pozisyonlarına göre kısa,orta mesafeleri ne var ne yok,pota altında sert,savunmada ikiside iş yapar,süre aldıklarında 20-10 yapabilecek kapasitede) bu açıdan yanlış transfer diye görülebilir ama genç olması ve potansiyelli bir oyuncu olması ve o bölgeye bir uzun daha şart olması sebebiyle olumnlu bakıyorum.

son sene  korverın 5.5 boozerın da 14 milyon dolarlık kontratları vardı.ikiside takımdan ayrıldı 19.5 dolar açığımız oldu. jefferson 13 alıcak bu sene bildiğim kadarıyla hayward da 2.3 geriye 4.5 milyon dolar falan kalıyo onlarda diğer oyuncularına bu seneden geçen seneye göre fiyatlarındaki artış eder aşağı yukarı.
bu durumda 7 milyon dolar verip mathewssla imzalamamız maalesef zor görünüyo.zaten geçen sene millsapla imzalayıp lüx vergisi ödemiştik bundan dolayı brewer ve maynorı yolladık barajı aşağı çektik bir kez daha böyle bir hamle yaparmıyız bilmiyorum.
bu sene sonunda kirilenkonun 17.5 milyon dolarlık kol gibi kontratının bitmesi bir avantaj bi sene vergi ödeyip seneye durumu toparlayabilirler yada ucuz yollu bir 2 numara bulup seneye free agentten  iyi bir oyuncu almaya çalışabiliriz.
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #4 on: 15 Jul 2010 - 14:37:43 »

lakers'ın bell hayali suya düşmüş oldu.
jazz bell'in bir takım fiziksel test ve kontrolleri geçmesini bekliyordu. ve son olarak üç yıllığına 10 milyon dolara anlaşmışlar. bell de yuvaya dönmüş oldu. bell gelince de matthews için gelen teklifin karşılanmamasına karar verilmiş. yani matthews'ün de yeni takımı portland oldu.

girdap
Newbie
*

View Profile
« Reply #5 on: 15 Jul 2010 - 15:34:08 »

Jazz sonunda Mehmet'ten ümidi kesti sanırım. Al Jefferson'u C oynatıp, yeni C ile yeni başlangıç deneyecekler.
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 16 Jul 2010 - 15:50:14 »

Jazz sonunda Mehmet'ten ümidi kesti sanırım. Al Jefferson'u C oynatıp, yeni C ile yeni başlangıç deneyecekler.
Mehmet'in bu ağır sakatlığından dolayı mecburen pivot oynayacaktır Al-Jeff,ancak Memo dönünce Sloan duruma göre Millsap'i tekrar kenara çekerek,Jeff ve Memo'yu birlikte başlatabilir.Memo gibi dış şutu olan,içeriyi boşaltan bir pivot her zaman değerlidir ve ilk 5 başlaması Jazz'e avantaj sağlar.Keşke 7 milyon dolar kontratlı Millsap'in önüne adam almak yerine kanatları doldurma yoluna gitselerdi,ama Sloan'ın o pozisyondaki oyunculardan pek yararlanmamasından,genelde bir şutör ve bir savunmacı görev adamıyla oraları kotarmasından dolayı Jeff'in gelmesi iyi oldu.Ayrıca şu an takım bomboş olduğundan eldeki üç uzuna süreler paylaştırılarak,bir de 10 dk görev yapacak bir ek ile uzun rotasyonu tamamlanabilir.
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #7 on: 16 Jul 2010 - 17:10:37 »

Paragrafın sonlarına dogru degindigin gibi bence bu hamle Millsap'ın onune adam koymaktan ziyade, aralarında cok cok kalite farkı bulunmayan adamlar arasında rotasyonu uclemek anlamına geliyor. Hem Millsap undersize, daha cok enerjisiyle birşeyler uretebilen bir adam ki yedek uzunun tanımı bu zaten. Ote yandan hep denildigi gibi, batıda playoff takımı isen Gasol-Bynum'ı dusunmen sart. Ha tabi Al jeff-Memo-Millsap fazlasıyla yumusak kalır ama en azından boydan kaybetmemek iyidir.

Jefferson'dan Boozer benzeri bir katkı gelecektir de Bell+bench oyuncularının performansı kritik gibi duruyor su asamada. Utah'tan hiç bir zaman cok hoslanmamama ragmen Deron-Jefferson ikilisini merak ediyorum acıkcası.
The Alp
Antipatik Senfoni
Pro. Member

rises?

View Profile
« Reply #8 on: 16 Jul 2010 - 19:30:55 »

bedavaya al-jeff bulmuşken almamak olmaz.bu takası yargılamanın manası yok bana kalırsa, ayrıca yanılıyor olabilirim ama millsap iddialı bi takımın sürekli ilk beş oyuncusu olamaz gibime geliyor.

jeff-deron ikililik fantazisi bi kenarda dursun; jefferson'ın iddialı bi takımda, iyi bir oyun kurucuyla, belli bi sistem içinde neler yapacağını ben de merak ediyorum.

...
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: