Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 01:18:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5]  All
Author Topic: Off-season 2010  (Read 23251 times)
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #60 on: 12 Aug 2010 - 23:21:49 »

brooks-martin ikilisine sahip bi takım için ariza'ya 13-14 sezonunda yaklaşık 8 milyon ödeyecek olmak houston için bile lükstü.. şimdi bu ikilinin yanında -lee de gelmişken- ariza'nın yokluğunun fazla hissedileceğini sanmıyorum.. çok daha ucuza oynayacak bunun yanında..

nets'in bu harekete girmesine çok gerek var mıydı, ben de emin değilim.. ama t-will, morrow ve seçtikleri james varken lee'den uzun vadede fazla yararlanmayacaklarını düşünmüş olabilirler.. murphy de biten kontrat işte, lee'nin geçen seneki kötü sezonu düşünülürse bence o da makul bi ayarlama ücret tavanında.. favors yine 25-30 dakika süre bulacaktır zamanla bence..

indiana da collison'a belli ki çok güveniyor, beklemek lazım..
« Last Edit: 13 Aug 2010 - 15:59:02 by cemsheed » Logged

hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #61 on: 13 Aug 2010 - 15:21:56 »

Takas konusu olan oyuncular içinde geleceği en parlak oyuncu Collison. Paul'ün sakatlığında ilk beş çıktığında 18.8 sayı ve 9.1 asist ortalamaları küçümsenecek gibi değil. Bu bakımdan Indiana gereksinim duyduğu pozisyona iyi bir ekleme yaptı. Tabii bunun için Posey'nin kontratını da yüklendiler ama Posey'nin kontratında sadece 2 sezon ve toplam 13 milyon kaldığını belirtelim. Indiana'da bitecek onca kontrat göz önüne alındığında takımı batıracak bir miktar değil bu. Collison için ise değer.

Houston güzel hayaller kurarak aldığı Ariza'yı gönderdi, çünkü olacağını düşündükleri oyuncu olamadı. %40'ın altında FG yüzdesiyle oynadı. Başlarda aldığı dakikalar şut yüzdesi nedeniyle düştü ve bu sezon daha da düşecekti. Bu yüzden verdiklerine oranla pahalı olan kontrat gönderildi ve yerine Rockets'ın sevdiği ve istediği Courtney Lee geldi. Lee geçen sezon %44 FG yüzdesiyle oynadı. Bu kategoride Ariza'dan daha iyi ve kötü bir savunmacı değil. Devamlı takas edildiği söylenmiş ama Ariza da devamlı takas eddiliyor. Bunlar iyi görev adamları, hepsi o kadar.

New Orleans Paul'ü tutmak için birşeyler yapıyor ama "Hamle bu mu olmalıydı?" diye geliyor insanın aklına. Elde Paul ve Thornton var, gerisi tali parçalar bence. Ariza da eşiği atlatacak bir oyuncu değil. Paul sakatlanırsa takımı ayakta tutabilecek yedek gardları da olmayacak. Ben bunun Hornets için iyi bir tablo olduğunu düşünmüyorum ve bir playoff takımı görmüyorum. CP3 gider gitmez ayrı konu ama ben dağılma eşiğinde bir takım görüyorum. Bu takım Lakers, Nuggets, Jazz, Blazers, Spurs, Thunder, Rockets, Mavs daha iyi değil. Suns, Grizzlies ve Clippers'dan üstün bir kadro da göremiyorum.

New Jersey  önce Favors'ı pişirmeli ve ondan sonra sunmalı sofraya. Yaz liginde ham olduğunu gösterdi. O yüzxden Murphy'nin gelmesi kötü değil, faydası olur. Zaten bir sene sonra kontratı sona eriyor.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #62 on: 13 Aug 2010 - 16:01:19 »

Abi hamle bu mu olmalıydı diyorsunuz da, yukarıda da sordum, kimi getirebiliriz? Collison'u masaya koyup da Melo veya Granger almak bayağı bir zor iş. Collison'un potansiyeli çok büyük ve Indiana'da çok iyi olacak buna inanıyorum, ama potansiyeli bile takas değerini o civarlara yükseltmiyor.

Ariza'ya zaten bir yıldız gözüyle bakmıyorum, ama çok iyi bir tamamlayıcı olacağını düşünüyorum. Özellikle savunma alanında hiçbir 3 numarada bulamadığımız sertliği sağlayabileceği inancındayım; hücumu da her ne kadar istikrarsız ve düşük yüzdeyle olsa da, önceki yıllara göre belirli bir gelişme göstermiş durumda.Tabi onun da Houston'un geçen sene kendisine biçtiği rolden sıyrılıp, biraz daha yancı bir rolü kabul etmesi gerekiyor.

Julıus
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #63 on: 14 Aug 2010 - 13:17:18 »

Eğer Collison karşılığında getirilebilecek en iyi adam Ariza'ysa Collison gönderilmemeliydi.Bana kalırsa Paul,yanına en azından all-star seviyesinde bir adam daha gelmediği sürece 2 yıl sonra ayrılacak.Ariza her ne kadar Posey ve Peja üzerine bir upgrade olsada;takımı playoff'ta ilk turdan öteye taşıyabilecek,Paul'un mutlu olup kalmasını sağlayabilecek bir adam değil.Bu süreçte de Hornets elindeki en iyi takas malzemesini ve Paul sonrası yeniden yapılanma döneminin oyun kurucusu olabilecek,potansiyelli bir adamı kaybetti.Dolayısıyla bence kötü bir hamleydi..
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #64 on: 14 Aug 2010 - 13:56:18 »

Babalar, Ariza takımı şampiyon yapmaz tabii de, öyle bir adam yok Collison'ın alabileceği. Granger ismi dolaştı, söyleyeyim, Ariza'ya göre çok çok fazla fark yaratmaz bu takım için. Yine şampiyonluk adayı olamazlar. Collison'ı göndermeseler adam kenarda oturacak. Gözü karartıp takımı onun üzerine kurdular diyelim, birkaç yıl sonra onun da gitmek istemeyeceği ne malum. Doğrusunu yaptılar bence, sezon ortasında Stojakovic'in kontratıyla bir şeyler koparabilirlerse daha da ciddi bir şansları olur play-off yarışında.
Julıus
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #65 on: 14 Aug 2010 - 15:41:15 »

Collison veya ellerindeki diğer parçalara karşı,takımı üst düzeye çıkarılabilecek bir adamın alınamayacağına katılıyorum.Bu yüzden bence panik yaparak,takımda gelecek vaad eden oyuncuları,şimdi daha çok katkı verebilecek ama 2 yıl içinde Paul'un takımda kalmasını sağlayamayacak oyunculara karşı yollamak yanlış.Ben olsam Paul'u elimde tutamayacağımı kabul edip,gelen (yeniden yapılanmaya uygun) takas tekliflerini değerlendirirdim.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #66 on: 14 Aug 2010 - 17:02:33 »

ariza ile granger'ın gelmesi arasında nasıl fark yok yahu? biri sorumluluk aldığında şut yüzdesi yerleri silen, savunması kısıtlı rockets'ta savunmasıyla ön plana çıkamamış bir oyuncu. granger ise her şekilde sayı üretebilen çok yönlü bir oyuncu. julius nickli arkadaşa sonuna kadar katılıyorum, collison takas edilecekse ya adam gibi süre verilip kalitesi belli edilmeliydi, ya da paul'ün karşılığında yıldız kovalanmalıydı.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #67 on: 14 Aug 2010 - 17:51:27 »

fark yok demedim, çok fazla fark yaratmaz dedim. şampiyonluk adayı olamazlardı. bench yine boş, pota altı ikilisi o düzey için hafif kalır. zaten granger'ı da muhtemelen alamayacaklardı.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #68 on: 24 Sep 2010 - 14:40:08 »

bu brackins-songaila for green takası da ne kadar saçma oldu hornets açısından.. göremediğim bi şey varsa şaban uyandırsın ama, brackins biçok takımda anlamlı bi yan parça olarak bi kariyer edinebilir.. willie green'in edinemediğinden.. oyun kurucu yedeği olarak düşünüyorlarmış da mustafa shakur bile o işi daha iyi yapar, yahut marco belinelli..

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #69 on: 25 Sep 2010 - 07:19:03 »

bu brackins-songaila for green takası da ne kadar saçma oldu hornets açısından.. göremediğim bi şey varsa şaban uyandırsın ama, brackins biçok takımda anlamlı bi yan parça olarak bi kariyer edinebilir.. willie green'in edinemediğinden.. oyun kurucu yedeği olarak düşünüyorlarmış da mustafa shakur bile o işi daha iyi yapar, yahut marco belinelli..

Hem o hem de Joe Alexander imzasi... Belli ki Quincy Pondexter'a da Hilton Armstrong - Julian Wright tarifesi uygulanacak. Keske Brackins'i degil de Pondexter'i yollasalardi bari.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #70 on: 25 Sep 2010 - 07:27:22 »

3 ay onceki lottery pick'ten kalan seye bak. Pondexter'a da bir milyon vermemek icin future 2nd rounder karsiligi yollarlar ve yerine Sean Marks ile bilmemkacinci defa imzalarlarsa isabet olur.
« Last Edit: 25 Sep 2010 - 07:30:24 by Cagatay » Logged

Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #71 on: 25 Sep 2010 - 12:12:04 »

Carmelo'ya değil ama Chris Paul'e hak veriyorum,Hornets yönetimi adamı delirtecek potansiyele sahip.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #72 on: 25 Sep 2010 - 19:21:42 »

öyle demeyin ama, jannero pargo ve pops mensah-bonsu ile imzalanmış galiba.. gününde bi pargo'nun neler yapabildiğini hep bera....

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #73 on: 29 Sep 2010 - 03:53:10 »

Valla dayılar, iyi diyonuz güzel diyonuz da, hiç değişmesin denilen kadronun neler yaptığını da gördük hep beraber. Chris Paul'ü tutabilmek için bu sene son şans, eğer takım sıçarsa, büyük ihtimalle sene sonunda takas edeceğiz. O yüzden dışarıda kötü gözükse de, değişiklik çoğu zaman iyidir.

Hareketler konusunda ise, haklı olunan noktalar var. Songaila ve Brackins'i verip, Green ve Smith'i almak, tarihte yapılan en amaçsız takaslar arasında kafaya oynar. Songaila geçen sene çok vasat bir katkı veriyordu, sayı bulma konusunda sıkıntı yoktu, dış şutu gayet iyiydi ama, savunması yerlerde geziyordu. Hani Aaron Gray bile rotasyona girebildiyse, Songaila pota altında duramadığındandır. Yaz liginde izleyebildiğim kadarıyla Brackins de aynı tarzda oynayan bir oyuncu, daha çok dış şutu tercih ediyor. Ha bunlardan birini elimizde tutsak fena olmazdı, pota altında çeşitlilik olurdu. Ama gitti diye de çok üzülmem. Green konusunda ise çok beklentim yok, Paul+Thornton'dan tahminen 35 dakika civarında süre kalacak ve o sürede oynamak için Pargo, Bellinelli ve Green var elimizde. Green bu üçlünün içinde en az süre alan olacaktır. Jason Smith de pota altında bir diğer yakışıklı uzunumuz oldu, oynar mı, emin değilim.

Ariza hamlesini ise, hamleleri bugünü düşünerek yaptığımızı düşünürsek, hala mantıklı bulduğum bir hamle. CP3 gidebilir diye, Darren Collison'u kadroda bulundurmak; geçen sene CP3 oynarken, Collison'un nasıl oynadığını gözümün önüne getirdiğimde çok mantıklı bir hamle değil. Collison ilk beş çıktığı sürece hayvani oynayan bir oyuncu ve Hornets ona bu şansı bir sene boyunca veremeyecekti. Ariza'dan öncelikli beklentimiz ise, haliyle savunmada katkı yapması. Sene boyunca skorer 2-3 numaralar bizi haşladı ve Peja, Posey ve Thornton'un yaptığı savunmanın serçe parmağım kadar etkisi olduğunu düşününce, Ariza bu açıdan iyi bir ekleme. Rockets'teki şut yüzdesinin düşüklüğünün, ciddi bir skorer olmamasına rağmen, çok fazla şut kullanmak zorunda kalması olduğunu düşünüyorum. Hornets'te şut sayısı düştükçe ve kendi hazırlamak zorunda olduğu hğcum sayısı azaldıkça şut yüzdesinin artacağını düşünüyorum. Tabi bu noktada Ariza'dan çok CP3'e güvendiğimin de altını çizmem lazım.

Alexander, Strawberry, Shakur vs. imzaları ise tamamen kamp için. Oradan bir adam çıkacaksa o da Pops olur eski günlerin hatrına. Bir de sezon başlamadan Peja'yı da çer-çöpe okutabilseydik iyi olurdu, ama deadline civarında eklenebilitesi olan oyuncular için de kullanılabilir. Onlar kim olur bilmiyorum tabi, belki ters teper CP3 gider deadline'da.

Eyyorlamam bu kadar.

Pages: 1 2 3 4 [5]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: