Welcome, Guest. Please login or register.
10 Aug 2020 - 13:57:00
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Off-season 2010  (Read 25739 times)
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #45 on: 12 Aug 2010 - 01:59:47 »

Kadroyu toplamak gerekirse,

Paul - Thornton - Ariza - West - Okafor

PG - Belinelli - Peja - Songaila - Gray --- Pondexter - Brackins

Chris Paul'ün her halükarda 36-40 dakika arası oynayacağını öngörürsek, kalan dakikaları oynayacak ve ucuza gelecek bir PG gerekli. Boykins, Tinsley veya (imzaladı mı hatırlamıyorum) Flip Murray olabilir. Normal sezonda Collison'a yer açmak ama Paul'ün de dakikalarından yememek için bir çok kez Collison-Paul backcourt'unu görecektik sahada. Bu durum teknik olarak bir avantaj olsa da, cüsse açısından bizi zayıflatacaktı. Ama her halükarda back-up olarak Collison'u elde bulundurmak büyük bir nimetti, en başta bunu kaybettik.

Fakat yukarıda da dediğim gibi, CP3'ün ateşini biraz olsun söndürmek için iyi veya kötü bir hamle yapmak zorundaydık. "Zaten elde Collison var" diye hareket etseydik, ve takım tahmin edildiği gibi batırsaydı CP3 (ve Okafor) Şubat'ta takas olacaktı, sene bittiğinde West de gidecekti ve Collison-Thornton ve çaylaklar temelli çekirdek üzerinden bir takım kurmak zorunda kalacaktık. Elbette bu takastan sonra da batırma ihtimali var ama iki şekilde de bir kumar oynanması gerekiyordu. Demps o hamleyi şimdi yapmayı tercih etti. Takımda bir takasla gitmeye en yakın oyuncu ise haliyle Collison'du. Collison'a ihtiyaç duyan takım sayısı fazlaydı ama Pacers yaz başından beri Collison'u istiyordu. Orada da iyice gelişip All-Star olacaktır diye tahmin ediyorum.

Ariza ise Hornets'e cuk oturur diyemiyorum, ama her halükarda Peja'nın üzerinde iyi bir ekleme. Dış şutu bayağı bir düzensiz olsa da, geçen sene Rockets'te kullandığı şut sayısı daha önceki yıllardan fazlaydı, Hornets'te bu sayı doğal olarak düşecektir. Ayrıca bir Kobe-stopper (Durant-stopper, Melo-stopper vs.) olarak da Posey'den daha etkili olacaktır. Ariza'nın kabul etmesi gereken şey Hornets'te topun öncelikle Paul'e ve West'e ait olduğu, eğer bu role uyarsa umutlu olmak için sebep var. "Yok ben top alamıyorum" triplerine girerse de, sıçtığımızın resmidir.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 12 Aug 2010 - 02:21:49 »

Bu kadro halen Batı'da play-off yapmak için zayıf, özellikle pota altında West ve Okafor'un sürekli aşağı giden grafikleri ve onları yedekleyecek elle tutulur birinin olmaması sebebiyle o bölge fazlasıyla yetersiz. 2-3 pozisyonları da her ne kadar alternatifli gözükse de buradaki adamların Thornton dışında hepsi Paul'ün eline bakacak, onun hazırladığı pozisyonları sonuçlandıracak adamlar. Hiç biri onun omzundan yük kaldıracak, yeri geldi mi kendi pozisyonunu yaratacak tipte adamlar değil. Thornton ise bu konuda biraz ışık verse de ne kadar yeterli olacağı kestirilemeyen bir oyuncu. Demps'in Bellinelli yerine Rudy'i getirmeye çalışması daha doğru olurdu. Şu hamleler Paul'ün biraz gazını alır ancak kaçınılmaz sonu ancak Şubat'a kadar erteleyebilir gibi gözüküyor.
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #47 on: 12 Aug 2010 - 02:33:50 »

CP3 karşılığında daha değerli bir şeyler alınıp ( gerçi ne olur diye düşündüğümde aklıma bir şeyde gelmiyor ) Collison tutulabilirdi. Bu takas Indiana'ya yaradı hiç olmazsa biraz daha düzeldiler bir Pistons seviyesine çıktılar.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #48 on: 12 Aug 2010 - 02:53:20 »

Bu kadro halen Batı'da play-off yapmak için zayıf, özellikle pota altında West ve Okafor'un sürekli aşağı giden grafikleri ve onları yedekleyecek elle tutulur birinin olmaması sebebiyle o bölge fazlasıyla yetersiz. 2-3 pozisyonları da her ne kadar alternatifli gözükse de buradaki adamların Thornton dışında hepsi Paul'ün eline bakacak, onun hazırladığı pozisyonları sonuçlandıracak adamlar. Hiç biri onun omzundan yük kaldıracak, yeri geldi mi kendi pozisyonunu yaratacak tipte adamlar değil. Thornton ise bu konuda biraz ışık verse de ne kadar yeterli olacağı kestirilemeyen bir oyuncu. Demps'in Bellinelli yerine Rudy'i getirmeye çalışması daha doğru olurdu. Şu hamleler Paul'ün biraz gazını alır ancak kaçınılmaz sonu ancak Şubat'a kadar erteleyebilir gibi gözüküyor.

Abi CP3'ü hiç hesaba dahil etmemişsin ki. Bu takım 3-4 senedir CP3'ün hazırladıklarıyla ekmek yiyor ve geçen sene CP3 sakatlandığında batıda 6. sıradaydı. Uzun yedeklerinin zayıf olması konusuna katılıyorum. Songaila ve Brackins aynı stile sahip oyuncular, sertlik konusunda Gray ne gösterirse onu alacağız.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #49 on: 12 Aug 2010 - 03:03:20 »

Doğru, bench'leri epey zayıf ama Batı'da yeri sağlam sekiz takım yok, bence yedi takım var. Phoenix Amare'nin gidişi sonrası banko yazamadığım bir takım. Houston'da Yao'nun durumunu görmemiz gerekiyor, sezonun başını bile kaçırabileceği haberleri dolaşıyordu. Kaçırmasa bile bir buçuk yıl basketbol oynayamadıktan sonra hemen hazır olamayacaktır haliyle. Ve guard'ları genelde hızlı tempoda parlayan adamlar. Memphis geçen seneden çok daha iyi olmayacaktır, yine bench sorunu var; Clippers'ta Del Negro kesin yüzüne gözüne bulaştırır, ki zaten müthiş potansiyelli bir kadro yok, diğer üç takım mantar. Paul sağlam kalırsa Hornets en azından sekize tutunabilir, bu epey ciddi bir ihtimal bence.
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #50 on: 12 Aug 2010 - 03:17:37 »

CP3 karşılığında daha değerli bir şeyler alınıp ( gerçi ne olur diye düşündüğümde aklıma bir şeyde gelmiyor ) Collison tutulabilirdi. Bu takas Indiana'ya yaradı hiç olmazsa biraz daha düzeldiler bir Pistons seviyesine çıktılar.

Gecen sene 5 mac fazla kazandiklari Pistons'in seviyesine mi geldiler? O zaman zayiflatmis bu takas Indiana'yi...

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 12 Aug 2010 - 03:37:22 »

Paul sağlam kalırsa Hornets en azından sekize tutunabilir, bu epey ciddi bir ihtimal bence.
Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Uzun lafın kısası ben derim ki, Collison 2 sene içinde Pacers'ta all-star olur. Paul de Hornets'tan takasla veya FA olarak bir şekilde ayrılır. Hornets ileride dönüp bu takasa tekrar baktığında kafasını duvarlara vurur. Collison-Granger ikilisi Paul-Ariza'dan çok daha heyecan verici oldu Pacers tarafından bakarsak olaya.

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #52 on: 12 Aug 2010 - 03:45:06 »

Dogu'da bence sira Collison'a gelene kadar Wall, Rose, Rondo, Jennings gibi isimler daha yakin, ki zaten her sene all-star olan oyuncu sayisi belli. Bu isimlerin hepsi de genc, 2 seneye daha da iyi olacaklar. Gencler arasindaki yaris bunlar arasinda gecer. Bunlari sollayip all-star olursa eyvallah ama ben an itibariyle olacagina hic ama hic inanmiyorum.

Bir de heyecan vericiligini bilmem de NOLA Danny+Collison icin Paul+Ariza verse ben hemen kabul ederim.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 03:46:39 by Placebo » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #53 on: 12 Aug 2010 - 03:50:25 »

Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Uzun lafın kısası ben derim ki, Collison 2 sene içinde Pacers'ta all-star olur. Paul de Hornets'tan takasla veya FA olarak bir şekilde ayrılır. Hornets ileride dönüp bu takasa tekrar baktığında kafasını duvarlara vurur. Collison-Granger ikilisi Paul-Ariza'dan çok daha heyecan verici oldu Pacers tarafından bakarsak olaya.

Abi hepsine OK de, şu satırda bahsettiğin oyuncular kimler? Yani ortaya konulan teklifleri gördük, kanat oyuncusu olarak Ariza'dan iyi sayabileceğimiz bir tek Vince Carter var ki, onun da Nelson gibi bişeyle gelmesi lazım. Ben herşeye rağmen Paul'ün en az bir sene daha burada kalacağını düşünüyorum.

Ama Paul'ü bu kadar küçümsemek garibime gitti, takas istediği için maçlarda kendini sıkmaz filan mı diye düşünülüyor acaba?

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 12 Aug 2010 - 04:18:47 »

Abi hepsine OK de, şu satırda bahsettiğin oyuncular kimler? Yani ortaya konulan teklifleri gördük, kanat oyuncusu olarak Ariza'dan iyi sayabileceğimiz bir tek Vince Carter var ki, onun da Nelson gibi bişeyle gelmesi lazım. Ben herşeye rağmen Paul'ün en az bir sene daha burada kalacağını düşünüyorum.

Ama Paul'ü bu kadar küçümsemek garibime gitti, takas istediği için maçlarda kendini sıkmaz filan mı diye düşünülüyor acaba?
Paul'ü küçümsemiyorum asla. Şu an ligdeki açık ara en iyi point guard'dır hatta benim gözümde ama rol oyuncularında iş olmayınca Paul'ün maksimumuyla oynasa bile tek başına takımı yukarılara taşıyamadığını gördük 2 senedir. Paul'ün suçu değil zaten bu, takasını da bu yüzden istiyor anladığım kadarıyla. Ariza bişey fark ettirecek mi bu noktada peki? Sanmıyorum açıkçası.

Dogu'da bence sira Collison'a gelene kadar Wall, Rose, Rondo, Jennings gibi isimler daha yakin, ki zaten her sene all-star olan oyuncu sayisi belli. Bu isimlerin hepsi de genc, 2 seneye daha da iyi olacaklar. Gencler arasindaki yaris bunlar arasinda gecer. Bunlari sollayip all-star olursa eyvallah ama ben an itibariyle olacagina hic ama hic inanmiyorum.

Bir de heyecan vericiligini bilmem de NOLA Danny+Collison icin Paul+Ariza verse ben hemen kabul ederim.
Collison all-star olur demem fazla iddialı olmuş, biraz da takım başarısına bağlı ama istatistikleri tavana vuracaktır Indiana'daki sistemde. Bahsetmek istediğim buydu. Danny-Collison'ı Paul-Ariza'ya tercih etme nedenim de tamamen Ariza'yla alakalı. Sakat olmadığı ve sahada olduğu sürece Paul ligin en iyi guard'ı yoksa, üstte Şaban'a da söyledim zaten bunu.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #55 on: 12 Aug 2010 - 04:33:28 »

Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Batı'da Collison-Granger'la da 7-8'den yukarı play-off yapabilen, daha iddialı bir takım olamazsın. Hatta onu bile başaracağı şüpheli çünkü Granger Ariza'dan iyiyse, Paul da ondan daha büyük derecede Collison'dan iyi. Ve Granger gelecek sezon biterken 28 yaşında olacak, genç denebilecek bir oyuncu da değil. Bence Paul'la denemeleri daha mantıklı. Hornets istemedikçe bir yere gidemez Paul. Çok gitmek istiyorsa 2012'de kontratı bitiyor.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 12 Aug 2010 - 04:41:58 »

Paul çok sevdiğim bi oyuncu Şaban ancak bi Nash, bi Kidd tarzı bir oyuncu olmadı maalesef. 20-10-5 gibi ortalamalarla, çok çok faydalı oynuyor ve iyi bir takımı NBA'de teslim edeceğin en iyi şoför olabilir ama yanına iyi adamlar koymadan takımı alıp bir yere götüremiyor. Tıpkı Deron'da olduğu gibi yanında sidekicklere ihtiyacı var. Nash ve Kidd'in bu adamlardan farkı sıradan isimleri, sanki sıradan değillermiş gibi oynatabilecek yaratıcılığa sahip olmalarıydı. 35'lik Jim Jackson'larla, Keith Van Horn'larla takımlarını zirveye oynattı bu adamlar. Ben Paul'den de o mertebede bi adam olmasını bekliyordum ancak 2 sezondur Paul ileri gidemedi. Etrafındakiler de geri gidince 2 sezon önce geleceğin şampiyonu etiketi yapıştırılan takımdan hiç bişey olmadı. Bana kalırsa -bir sakatlık olmadığı takdirde- Batı'da Suns ve Memphis şu haliyle NOLA'dan önde takımlar. Yao sakatlanmazsa bunlara Rox'u da katarım. Lakers, Thunder, Nuggets, Blazers, Mavs, Spurs, Jazz zaten daha iyiler. NOLA şu haliyle play-off umuduna sahip olabilir ancak bu umudun gerçeğe dönüşmesi için yine Oden, Parker/Gino, Deron, Yao gibi adamların sakatlanmasını bekleyecekler. Açıkçası Paul'ün gelecek yaz Hornets forması giyiyor olacağını da düşünmüyorum.

Not: Kings'in de mantar bi takım olacağını hiç sanmıyorum, geçen sezonki gibi bi yere kadar kovalayacaklardır üst grubu.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 04:43:09 by Kensai » Logged
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #57 on: 12 Aug 2010 - 04:54:19 »

I'm not a big fan of Cp3 you know that Saban (what does saban means? greatness of course Roll Eyes) ama su yapılan hamlenin sınırları içerisinde Hornets ne gibi bir durus gosterdi emin degilim. Soylediklerinden anladıgım Paul'un biraz da cenesini kapatmasını saglamak ve daha da onemlisi Hornets yonetiminin en buyuk turk Hornet olarak suskun kalan yaza dair en azından dunya gozuyle bir hareket gormeni saglamak oldugu belli ama Ariza? Bizden gittigi için itin gotune sokacak degilim de Hornets'de ne yapar hakkaten bilemiyorum. Cp3'nin ideali kanat adamlarını hep sutor ve varsa da all-around olarak sıraladıgım için Ariza'nın sizin sisteme nasıl gidecegini kestiremiyorum. Ariza kotu oyuncu degil ama bence super bir point-guard kanatları altında oynayacagı seviye Ronnie Brewer'ın Utah'taki halinin ortalama olarak 4 sayı uzerini gecmez diye dusunuyorum. Buradaki karmasa bence su ki; Cp3'nin her ne kadar sevmesem de Hornets kanat adamlarını daha once idealini belirttigim uzere sutor veya all-around olmasa da bir yere tasıyacagı ve Ariza'nın bu esigi atlayıp Cp3'nin sayesinde degil ama kendi olarak katkı verecegi durumun belirsizligi. Yani ola ki hiç sanmıyorum ama seneye Hornets ovgu toplarsa bu yine Paul-West onderliginde "onemli katkı veren Ariza" sayesinde olabilecektir ki ne kadar alternatifsiz olsanız da bu "katkı veren Ariza" duzeyinde kanat adamını Collison'a degişmem.

Ozet geceyim Paul zaten gidecek bari Collison'ı kaybetmeseydiniz Saban Baskan...
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 04:57:45 by Insomnia » Logged
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #58 on: 12 Aug 2010 - 06:08:10 »

Paul çok sevdiğim bi oyuncu Şaban ancak bi Nash, bi Kidd tarzı bir oyuncu olmadı maalesef. 20-10-5 gibi ortalamalarla, çok çok faydalı oynuyor ve iyi bir takımı NBA'de teslim edeceğin en iyi şoför olabilir ama yanına iyi adamlar koymadan takımı alıp bir yere götüremiyor. Tıpkı Deron'da olduğu gibi yanında sidekicklere ihtiyacı var. Nash ve Kidd'in bu adamlardan farkı sıradan isimleri, sanki sıradan değillermiş gibi oynatabilecek yaratıcılığa sahip olmalarıydı. 35'lik Jim Jackson'larla, Keith Van Horn'larla takımlarını zirveye oynattı bu adamlar. Ben Paul'den de o mertebede bi adam olmasını bekliyordum ancak 2 sezondur Paul ileri gidemedi. Etrafındakiler de geri gidince 2 sezon önce geleceğin şampiyonu etiketi yapıştırılan takımdan hiç bişey olmadı. Bana kalırsa -bir sakatlık olmadığı takdirde- Batı'da Suns ve Memphis şu haliyle NOLA'dan önde takımlar. Yao sakatlanmazsa bunlara Rox'u da katarım. Lakers, Thunder, Nuggets, Blazers, Mavs, Spurs, Jazz zaten daha iyiler. NOLA şu haliyle play-off umuduna sahip olabilir ancak bu umudun gerçeğe dönüşmesi için yine Oden, Parker/Gino, Deron, Yao gibi adamların sakatlanmasını bekleyecekler. Açıkçası Paul'ün gelecek yaz Hornets forması giyiyor olacağını da düşünmüyorum.

Not: Kings'in de mantar bi takım olacağını hiç sanmıyorum, geçen sezonki gibi bi yere kadar kovalayacaklardır üst grubu.

Paul bir Kidd, bir Nash olamadı demişsin Mert ama örnek verdiğin bu iki oyuncu onları tanımlayan, senin de sözünü ettiğin başarıları 30 yaş civarında kazandılar, bunu da atlamamak gerek. Kidd Nets'i finale çıkardığında ilk kez 29 yaşındaydı. Nash Suns'a geldiğinde 30 yaşındaydı. Paul ise henüz 25 yaşında.

Bir yere götürüp götürememe mevzuuna gelince. Hiçbir oyuncu yanında iyi oyuncular olmadan bir takımı başarıya taşıyamaz. Nets'i ve Suns'ı bu noktada ayrı değerlendireceğim. Nets hakikaten çok kötü bir konferans yakalamış olmanın epey yardımını gördü o üst üste iki finali oynarken. Kidd'in yanındaki en göze batan iki adam Van Horn ve K-Mart'tı ve bunlar çok seksi gözükmüyor, ona diyeceğim yok ama konferans finalinde de Pierce-Walker'la karşılaştılar 2002'de, o takımın üçüncü sırasında kimin geldiğini hatırlamıyorum bile, Walter McCarthy ya da bitik Kenny Anderson olabilir. Keza 2003'te de Billups ve Hamilton'ın henüz ilk senelerini geçirdikleri, bir sene sonra şampiyon olan takımın seviyesinin çok uzağındaki bir Pistons'la karşılaşmışlardı konferans finalinde.

Suns'a gelince, Jim Jackson'ın Nash komutasındaki Suns takımlarında hiçbir zaman ikinci, üçüncü, hatta dördüncü adam olduğunu hatırlamıyorum bir kere, onu ayıralım. Zaten Nash'in ikinci sezonunun yarısında ayrılıp Lakers'a gelmişti. Nash'in ilk sezonunda da yanında Jim Jackson'la birlikte Amare, Marion, Joe Johnson, Q-Rich vardı. Daha sonra Richardson ve JJ'in yerlerini Diaw ve Bell aldı, başka değişikler de oldu bu arada, bench'te Barbosa'nın giderek sivrilmesi gibi. Paul'un yanında ne zaman bu çapta kadro olmuş? Adamın yanındaki kemik kadronun temel taşlarından ikisi, Chandler ve Stojakovic zaten müzmin sakatlardı. Onların birlikte sağlam kalabildikleri tek sezonda da Hornets zaten Batı birinciliğini zorladı, ikinci turda önceki sezonun şampiyonu olan Spurs'ü yedinci maça götürdü. O takım bence gelebileceği maksimum noktaya geldi, Paul'dan başka bir oyuncuyla da o noktanın ötesi olmazdı, hatta Paul harici biriyle muhtemelen o kadarı da olmazdı. (Byron Scott'ın takıma yarı saha basketbolu oynattığını hatırlatayım)

Paul'un iki senedir ileri gidemediği doğru ama nasıl gidecekti ki? Bir kere geçen sezon 45 maç oynayabildi sakatlık nedeniyle, geçelim. 2008-09'da Stojakovic 21 maç kaçırdı normal sezonda, oynadığı maçlarda da istatistikleri %40 şut (üçlük değil), 13.3 sayı. Savunma zaten yapmıyor. Chandler desen 45 maç oynayabilmiş, play-off'ta ayakta duramıyordu zaten. Bunlar takımın üçüncü ve dördüncü ayakları. Bu adamlarla mı ileri gidecekti Paul? İnsaf...

Paul'un yanında bir kez daha Nash'in yanındaki kadar kadro olsun, o zaman değerlendiririz takım taşıyıp taşıyamadığını. Ama Nash'in böyle kırık dökük bir kadroyu alıp taşımışlığı yok ki "Paul iyi oyuncu olmazsa yanında takımı taşıyamaz" diyelim. Kimse taşıyamaz. Nash'in Suns döneminde kadro bakımından en sorunlu sezonu diyebileceğimiz 2005-06'da bile Marion, Diaw, Bell, Barbosa, nöbetleşe Kurt-Tim Thomas, House, Jones vardı. Bu oyuncular Nash'ten öncesi ve sonrası olmayan adamlar değil. Aralarında Suns'tan ayrıldıktan sonra düşüş yaşayanlar ya da en iyi dönemini Suns'la geçirenler var ama bunların farklı sebepleri de var.

Not: Sacramento T-Wolves kadar berbat bir takım değil ama play-off'u ciddi ciddi kovalayabileceklerini düşünmüyorum.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #59 on: 12 Aug 2010 - 23:11:43 »

Collison'ın geçen sezonki parlak performansı ve Indy'nin bariz ihtiyacı sebebiyle bu hamle çok şık gözükse de bence Murphy gibi rakamları göze hoş gelen ve kontratı biten bir uzun karşılığında daha iyi parçalar alabilirdi Indy.Hele Posey'nin o berbat kontratını yüklenmek,çok çok kötü.Bizim Lee karşılığında aldıklarımızı görünce,kazık yemiş gibi gözüküyor Indy.

Hornets için ise bence çok iyi hamle.Posey'nin rezil-rüsva kontratından kurtulmaları bir yana,Ariza gibi savunmacı ve atlet bir uzun ile Peja üzerine 3-4 level upgrade yaptılar,o kesin.Allah'tan Paul'ü yedekleyecek guardları ve yedekte hiç uzunları yok.Paul takas istemekten vazgeçebilirdi yoksa.

Jersey neden Favors'ın önünü keser,anlamak güç.

Houston'ın ne yapmaya çalıştığını hiç anlamadım.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 23:12:09 by abay » Logged

Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: