Welcome, Guest. Please login or register.
10 Aug 2020 - 12:54:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5  All
Author Topic: Off-season 2010  (Read 25728 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #30 on: 23 Jul 2010 - 01:31:06 »

Brooks'u aklıma getirmemiştim tekrar düşünürken, haklısın. Ama pickler, Hill/Patterson ve Ariza'yla yine daha güzel bence. Bayless ise biraz kısa kalsa da 2 numara da oynayabilir, zaten pek oyun kurucu kafası yok. Batum'u ise Gallinari'yle denk tutuyorum. Gallinari daha iyi şutörse Batum da daha iyi savunmacı. Ki o da iyi bir şutör ama New York hücumunda değil, yavaş tempodaki Portland'da tamamlayıcı rolde oynadı şu ana dek. Bence de Randolph'u ya da Chandler'ı böyle bir pakede dahil etmeniz gerekiyor.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #31 on: 23 Jul 2010 - 06:16:45 »

Rip verelim, üstüne ister Jerebko verelim isterlerse yanına Wilcox niggayı verelim, yabancıya gitmesin. Şurda seneye Las Vegas'a taşınırız zaten yeni takımın yeni kralı olur hem...
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 25 Jul 2010 - 08:15:11 »

Indiana'nın olası bir pakedi bence hem New York'un hem de Portland'ın tekliflerinden daha iyi olur. Rush+Hibbert+draft+expiringleri ben yeğlerim eğer illa gidecekse Paul. Ellerindeki diğer expiringlerle başka isimlerde bulabilirler. Rip'i detroit'ten alabilirler. bir de skorer uzun bulurlarsa Paul-Hamilton-Granger-X-Okafor ilkbeşi gayet güzel bir beş olur. mid level'ı da kullanmadılar şu an bildiğim. fa'dan eklerler kadroya. fena olmaz gibi geldi.

Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #33 on: 25 Jul 2010 - 10:04:16 »

Paul'ün verdiği açıklamalar,demeçler gitmek istediği takımlar şu ; Magic-NYK-Lakers.

Lakers'ın pek şansı olmadığını düşünüyorum,vereceği oyuncular kısıtlı.Odom ve Bynum.Ayrıca Okafor'un o kol gibi kontratınıda almak zorunda.Bynum > Okafor olduğunda Lakers'ın pek şansı yok Paul için.Eğer alma gibi bir niyetleri varsa Lakers'ın Blake'i niye takıma kattık ya da Fisher'la imzaladık.Onlarıda takasda kullanırız derlerse bilemem tabi.

Şunuda söyleyim bizden daha iyi teklif verecek bir çok takım varken,bize gelme ihitmali çok düşük diye düşünüyorum.Odom ve Bynum bence gönderilmemeli.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 25 Jul 2010 - 17:59:56 »

Batum'u ise Gallinari'yle denk tutuyorum.

Bu iki oyuncuyu birbirine denk tutmak her iki oyuncuya da büyük haksızlık.Batum oyununu,karakterini ve özelliklerini sevdiğim bir oyuncu ama tarz olarak da,pozisyon olarak da Gallo ile mukayese edilmemeli.Gallo'nun bizim sistemimizde nihai rolü 4 numara olacak.Bunun için geliştirmesdi gereken özellikleri,eklemesi gereken kas kütleleri lazım ama üstleneceği rol bu,"spot-up shooter" değil.Oysa Batum klasik bir 3 numara.

Bir de katılan çıkmayacaktır bu görüşüme ama Batum'un "solid starter" statüsünden daha fazlasına  ilerleyecek potansiyeli yok.Oysa Gallo'da Dirk'ün eşdeğeri olabilecek potansiyel var.

Indiana'nın olası bir pakedi bence hem New York'un hem de Portland'ın tekliflerinden daha iyi olur. Rush+Hibbert+draft+expiringleri ben yeğlerim eğer illa gidecekse Paul.

Hornets bu durumda Hibbert ve iki yıldır hala beklenenin yarısını verememiş olan Rush karşılığında Paul'ü göndermiş oluyor,hiç mantıklı gözükmüyor.Ki Hornets'ın biten kontrata ihtiyacı yok,zaten yüklüce biten kontrat alacaklar.
« Last Edit: 25 Jul 2010 - 18:03:16 by abay » Logged

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 25 Jul 2010 - 21:29:15 »

Hornets bu durumda Hibbert ve iki yıldır hala beklenenin yarısını verememiş olan Rush karşılığında Paul'ü göndermiş oluyor,hiç mantıklı gözükmüyor.Ki Hornets'ın biten kontrata ihtiyacı yok,zaten yüklüce biten kontrat alacaklar.

New York'un teklifinde de Gallo'ya karşı göndermiş olacak ki ben Hibbert'i birebirde Gallo'ya tercih ederim. Ben Gallo'nun değil Nowitzki Bargnani seviyesini geçeceğini bile düşünmediğimden genç bir center benim için daha kıymetli. Gallinari konusunda anlaşamayız muhtemelen. Felton'ı da vereceğiz dersen Collison'dan ötürü Felton'ın ben cazip bir noktası olduğuna inanmıyorum, biten kontrat orada daha cazip. Rush da beklenenlere ulaşamasa da potansiyeli olan bir eleman. Rotasyon oyuncusu olabilir.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 31 Jul 2010 - 19:58:02 »

Randolph ve ya Chandler gibi parçaları ve eğer Felton istenmiyor,Collison'a çok güveniliyorsa,yedekliğini üstlenebilecek Douglas'ı unutuyorsun.Pivot istiyorsan,makul kontratıyla Turiaf da var teklifin içinde.Azubike'yi saymıyorum bile.

Gallo'ya da "Bargnani bile olamaz" dedin ya,hakikaten anlaşamayız.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 1 Aug 2010 - 10:09:14 »

Pek bir şey gösteremese de Randolph potansiyeli bakımından bir değer tamam ama Chandler gibi bir parçayı ileride cep boşluğu ile free agent'tan alabilirler. Benim demek istediğim 2.20 boyu ve potansiyeli olan bir uzun birkaç oyuncudan daha değerlidir benim gözümde. 2-3 numaralarda potansiyelli genç gayet varken center yok. Farz-ı misal bosh takasla gidecek olsaydı tüm new york kadrosundansa Hibbert'ı tercih ederdim. Indiana'da yarışa girilecekse george'u, hansbrough'u katabilir.

Bargnani meselesinde de adam geyik malzemesi olsa da çoğunlukla, birçok farklı özellikleri olan bir oyuncu. bazı eksikliklerinin çok belirgin olması, bir numaradan seçilmesi, franchise'ın berbat yönetiminden de katkılarıyla "ismi" bu hale geldi. bahsettiğimiz adam darko değil sonuçta. gallinari'nin bargnani'den iyi hale gelebilecek ne gibi bir ek özelliği var ki.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 2 Aug 2010 - 23:33:06 »

Başlangıç olarak Gallo daha iyi şutör.Daha hareketli,daha iyi penetreci ve daha çabuk.Kesinlikle daha iyi savunmacı ve daha sert bir oyuncu.Üstelik Bargs 5 numara oynayamayacağını gösterdi ve asıl pozisyonu 4 numara.Gallo'nun da evrileceği pozisyon 4 numara.Aynı mevkide oynayacaklarını baz alırsak,maç başı 5 rebound alan Bargs'ın boyunun önemi kalmıyor.

Bargnani'yi de kalburüstü gibi göstermeye çalışmanın da bir manası yok.

Sen kendi basketbol mantalitenle yaklaşıyorsun olaya,ben ise takımın sistemini ve coachun mantalitesini baz alıyorum.Yoksa ben de "old school" pivotlara aşığım.Bu oyunu sevmemdeki sebeplerin başlarında Patrick Ewing gelir ama realite bambaşka.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #39 on: 3 Aug 2010 - 01:16:49 »

Şut ve penetrede direk Bargnani'yi tercih ederim. Hızda da aralarında pek fark göremiyorum. Bargnani'de henüz 4 numarada devamlı oynamadı. Bir 3 oynadı bir 5. Yanında adam gibi bir centerla oynasa performansı da artar.

Ayrıca 80 maçta 35 dk da 17.2 sayı 6.2 ribaund ile oynamış adama da kalburüstü demeyeceksek kime diyecez.

Palin
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #40 on: 11 Aug 2010 - 22:40:34 »

The Hornets, Rockets, Pacers and Nets are on the verge of a four-team trade, according to a report from Chad Ford.

Darren Collison and James Posey would be sent to Indiana, Trevor Ariza would go to New Orleans, Courtney Lee would go to Houston, while New Jersey would receive Troy Murphy.

The deal is in the advanced stages, according to sources.

Ariza'yı severizde Collision mudur karşılığı? En karlısı Pacers şüphesiz..

hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #41 on: 11 Aug 2010 - 22:45:27 »

4 takımlı bir takas söylentilere göre sonlanmak üzereymiş. Buna göre Hornets elinden James Posey ile Collison'ı çıkartacak (Indiana'ya gidecekler). Hornets'e gelecek oyuncu ise Houston'dan Trevor Ariza. Houston New Jersey'den Courtney Lee'yi alırken, New Jersey de Indiana'dan Troy Murphy'yi alacakmış. Hornets Darren collison gibi genç ve değerli bir oyuncuyu bence yok pahasına elden çıkartıyor. Indiana için iyi hamle. Rockets'ın kaybettiği pek birşey yok, hatta daha iyi bile olabilir. New Jersey herhalde Murphy'nin biten kontratından istifade edecektir.

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5455472

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #42 on: 11 Aug 2010 - 23:13:24 »

Mâlesef beni öyle bi 'oh oh iyi oldu' duygusu sarmadı. Kadronun çok fazla orta-iyi oyuncu ile dolmasından, mâli konularda da hafiften oka sarmamızdan Ariza'nın gidebileceğini tahmin ediyordum ama Lee niye ki?!! Herkes Lee için güzel konuşuyor tamam ama niye bu kadar sık takas ediliyor bu adam o zaman? Yedek SG için ilk 5 SF'yi niye verdik ki?

Anlamadım, hoşlaşmadım...

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #43 on: 11 Aug 2010 - 23:25:31 »

Collison yetenekli ve gelişmeye açık bir oyuncu, Pacers onun için doğru takımlardan biriydi. Şu da bir gerçek, New Orleans'ın CP3'ü memnun etmesi için bir hamle yapması gerekiyordu ve Collison şu takımda CP3 dışında belirli bir ederi olan belki yegane oyuncu. Ama şu anki ederi de anca Ariza'yı getirebilecek kadar, yani atıyorum yanına Peja'nın biten kontratını ekleyip Danny Granger'ı almak filan biraz zor. Ariza ise, Peja'nın üzerine her türlü upgrade olur. Houston'daki gibi sorumluluk almak yerine, kendini CP3'ün kollarına bırakırsa (ki onu umuyorum) daha iyi olacaktır.

Bir de Julian Wright'ı gönderip Belinelli'yi almışız. Bu daha güzel hamle.

Edit: Bir back-up PG mecburiyeti doğdu şimdi. Marcus Thornton'la filan kotarılmaz orası. Posey'in gönderilmesi de olumlu bir hamle.
« Last Edit: 11 Aug 2010 - 23:30:45 by Saban » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #44 on: 12 Aug 2010 - 00:04:24 »

Bu takas bence NOLA'yı tekrar ciddi bir play-off adayı haline getirdi. Şaban'ın dediklerine katılıyorum. Collison'la Granger almak zordu, sezon başladığı anda da pek oynayamayacağından takas değeri gerileyecekti. Ya da oynatalım diye ona dakika bulmaya çalışsalar takımın dengesi bozulacaktı, başarı imkansızdı. Ariza Houston'da bence kendisi için çok çok iyi bir ortamda değildi, bu takım onun için daha uygun. Collison ve Pacers için de çok iyi takas.
Pages: 1 2 [3] 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: