Welcome, Guest. Please login or register.
6 Aug 2020 - 17:19:25
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 5  All
Author Topic: Off-season 2010  (Read 25696 times)
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« on: 27 Jun 2010 - 11:49:01 »

Giren: Brackins (21), Pondexter (26)
Çıkan: MoPete, Aldrich (11),

Paul / Collison
Thornton /
Peja / Posey / Pondexter / Wright
West / Brackins / Songaila
Okafor / Gray

İki tane çok sevdiğim oyuncu aldılar. Bu sezon Hornets maçları kaçmaz. Gerçi Pondexter çok arkalarda kalacak, yazık olacak. Koç Monty ikiye kaydırır mı orasını bilemem. Free Q-Pon! Yaptıkları takası baya beğendim.

MoPete gittigine gore mid-level kapilari acildi. Gray’i tutarlar herhal.

NOT: B

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #1 on: 27 Jun 2010 - 17:15:47 »

Şu satış bir tamamlanabilse, Peja'nın biten kontratını da okutabiliriz aslında ama, herşey satışın tamamlanmasına bağlı. Olası başkan Gary Chouest'in petrol sızıntısından etkilendiği söyleniyor ve yerel ortakları destek verme konusunda ikna etmekte zorlanıyormuş. Temmuz başı gibi takımı Pinti Shinn'in elinden kurtarırsak, hamleler peşi sıra gelebilir. Bir de Songaila'nın kontrat da bitiyor tabi, Brackins sezona güzel başlarsa, onu da cap arayan birine postalabiliriz. Tabi satış olmazsa biz cap arayacağız, o ayrı konu.

Papaz Monty'nin gençlerle iyi anlaşacağını düşünüyorum, Q-Pon da delikanlı bir çocuğa benziyor, yüreğini maçtan esirgemezse rahat süre bulur.

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #2 on: 27 Jun 2010 - 20:12:54 »

Şu satış bir tamamlanabilse, Peja'nın biten kontratını da okutabiliriz aslında ama, herşey satışın tamamlanmasına bağlı. Olası başkan Gary Chouest'in petrol sızıntısından etkilendiği söyleniyor ve yerel ortakları destek verme konusunda ikna etmekte zorlanıyormuş. Temmuz başı gibi takımı Pinti Shinn'in elinden kurtarırsak, hamleler peşi sıra gelebilir. Bir de Songaila'nın kontrat da bitiyor tabi, Brackins sezona güzel başlarsa, onu da cap arayan birine postalabiliriz. Tabi satış olmazsa biz cap arayacağız, o ayrı konu.

Papaz Monty'nin gençlerle iyi anlaşacağını düşünüyorum, Q-Pon da delikanlı bir çocuğa benziyor, yüreğini maçtan esirgemezse rahat süre bulur.

Gencler kac numarali formalari giyecekler sayin Isik, lutfen bilgilendir bizleri. Dahasi Peja'nin ilk 5'lik hali kaldi mi? Posey de 33'luk...Kü-Pon da 4 sene kolejde oynadı ama 23 değil 22 yaşında. Hem tecrübesli hem de genç... Çaylak sezonunda bir 15 dakika sahada görmek isteriz. ISO da rakip yedekleri potaya sokabilir, savunması da cengaver...

Brackins de batug draft komitesi tarafından 'undrafted' bir elemandı ama dedim Brackins gibi oyuncu profilsiz kalmaz... Bakalım onun da ne yapacağını merak ediyorum.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 27 Jun 2010 - 23:45:52 »

Secilen oyunculari tanimiyorum o yuzden bir steal yakaladilarsa bilemeyecegim ama ben New Orleans'in takasini cok basarisiz buldum, gonderilen pick'in yeri/alinan picklerin yerleri/salary dump'in buyuklugu gibi parametreleri dusununce, ozellikle de Washington/Chicago takasi ile kiyaslayinca. Ben olsam cok ihtiyaclari olan bir pozisyonda oynayan ve yine ihtiyaclarina uygun bir sekilde iyi sutor Henry'yi secer veya Aldrich'i tutardim neticede 4-5 rotasyonu da oldukca oldukca kalitesiz bench oyunculari acisindan.

Takimin satis doneminde olmasinin dinamiklerinden pek haberdar degilim ama bu takas'in MLE kullaniminin yolunu actigini dusunmuyorum. Mo-Pete'in $6'2M'lik salary'si dustukten sonra iki pick rookie scale'in %120'sine imzalanirsa $2.4M eklenecek ve yine ancak luks vergisi sinirinin cok azicik altinda olacaklar. Aaron Gray'in tutulmasi durumunda -ki kesinlikle NBA ayarinda bir adam degil- da garanti kontrat sayisi 13'te olacak zaten.

Bu arada dikkatimi cekt bakarken, 2005'te Paul'u aldiklarindan bu yana New Orleans'in kadrosuna ilk turdan katilan tek rotasyon oyuncusu Darren Collison.
« Last Edit: 27 Jun 2010 - 23:59:48 by Lime » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #4 on: 28 Jun 2010 - 00:56:09 »

Secilen oyunculari tanimiyorum o yuzden bir steal yakaladilarsa bilemeyecegim ama ben New Orleans'in takasini cok basarisiz buldum, gonderilen pick'in yeri/alinan picklerin yerleri/salary dump'in buyuklugu gibi parametreleri dusununce, ozellikle de Washington/Chicago takasi ile kiyaslayinca. Ben olsam cok ihtiyaclari olan bir pozisyonda oynayan ve yine ihtiyaclarina uygun bir sekilde iyi sutor Henry'yi secer veya Aldrich'i tutardim neticede 4-5 rotasyonu da oldukca oldukca kalitesiz bench oyunculari acisindan.

Takasın temel amacı tabii ki para kısmak, orada gönderilen sadece Mo-Pete'in kontratı olmayacak, Aldrich'in kontratı da dahil. Mo-Pete ve Aldrich'e yaklaşık 9 milyon ödemek yerine, iki çaylağa 2 milyon civarında ücret ödeyeceğiz. 69 milyon dolar civarında olacak salary, eğer öngörüldüğü gibi bu sene lüks vergisi artarsa, Gray'in de minimum imzaladığını farzedersek, çok da sıkıntı olmayacak, en azından geçen seneki gibi herkesi elimizden çıkarmaya çalışmayacağız.

Aldrich ve Henry konusunda birşey diyemeyeceğim, seçilen oyunculara göre elbette daha potansiyelli oyuncular, ama Mo-Pete'in kontratını yüklenmeye hazır bir takım varken bu fırsat değerlendirilmeliydi diye düşünüyorum. Zaten aldığımız iki oyuncu da, yine biri 4-5 numara Brackins, biri de 3 numara Pondexter. Ben yeni koçla beraber süre bulacaklarına inanıyorum. Byron Scott olaydı, 10'dan 11'den seçimişiz, çok da sallamazdım.

Birinci turdan gelen oyunculardan, Armstrong ve J.Wright da rotasyona katıldı ama, bir türlü potansiyellerini gösteremediler. O yüzden Aldrich ve Henry konusunda da "Kesin katkı yapar" görüşünün şu an doğru olduğunu düşünmüyorum.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 28 Jun 2010 - 03:14:45 »

q-pon o formayı alır, çok güzel çocuk :bonecrusher:

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 28 Jun 2010 - 23:34:55 »

En azindan MoPete'e verecekleri paranin bir kismini birden fazla oyuncuya verip kadroyu tamamlayabilirler cunku su an caylaklar dahil 11 oyuncu var kontratli. Sonucta mopete'in kontratina bir de Aldrich'i ekleyeceklerdi. Cole + Mopete = 7.972.100 ediyor Pondexter + Brackins = 1.983.500 Yani 6 milyonluk bir esneklik veriyor. Arti onceki secimlerin bekleneni verememesi bu seneki secimler icin gosterge olamaz. Her draft birbirinden farkli... Hoca da degistigine gore oyun plani acisindan yeni birseyler denemeleri ve caylaklari kullanmalari surpriz olmaz. Secimleri gormeden once 11+mopete = 21+26 seklinde gorsem ben de begenmezdim takasi. Ama secilen oyunculari gordukten sonra iyi gorunuyor.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #7 on: 11 Jul 2010 - 05:29:30 »

Senelik 1 milyona adam bağlayınca kimse sallamıyor, Luther Head'le 2 senelik 2.5 milyon dolara imzalamışız. Şimdi bir grup çıkar "Niye minimuma imzalamadınız?" filan der.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #8 on: 11 Jul 2010 - 16:59:51 »

Senelik 1 milyona adam bağlayınca kimse sallamıyor, Luther Head'le 2 senelik 2.5 milyon dolara imzalamışız. Şimdi bir grup çıkar "Niye minimuma imzalamadınız?" filan der.
bu adamla nedne imzaladınız Smiley

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #9 on: 13 Jul 2010 - 01:04:56 »

head eski günlerine geri dönebilse hornets'in yedek dış şutör ihtiyacını karşılayabilir aslında. bir ara vazgeçilmezlerdendi bizde; hatta van gundy baya severdi çocuğu. beş başladığı ve skor yükünü çektiği maçlar vardı bir dönem. sayı ortalaması 10-11 civarıydı 3-4 sene evvel. boş şutları affetmezdi, eller kalkardı top head'e geldiğinde. sonra bir ara sakatlık sorunları nüksetti, derken bir form düşüklüğü yaşadı, adelman'la da yıldızı pek barışık değildi, zaten yeni ilaveler yapılmıştı. sonra bir baktım eleman oradan oraya gidiyor.

ama dediğim gibi hornets onun için; o da hornets için ilaç olabilir aslında. paul'le oynayacak olmasının da avantajı olacaktır tabii.

hadi oğlum, kaldır başını.
« Last Edit: 13 Jul 2010 - 01:11:22 by early » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #10 on: 14 Jul 2010 - 03:46:55 »

GÜLE GÜLE YENİKÖY KASABI!

GM'imiz Bower'la yolları ayırmışız. Söylenenlere göre bir süredir hala kulubü bırakamayaN Shinn ve oğlu ile tartıştığı için bırakmış. Şimdi biz Pritchard filan bekliyoruz ama, Pinti Shinn takımı bırakmazsa ucuz olsun diye oğlunu GM yapabilir.

Yeniköy Kasabı'nı da bizle beraber olduğu sürede gösterdiği yürek için kutlamak lazım, geçen sene en kritik  yerde takımın başına geçti, CP3 sakatlanana kadar iyi de götürdü, ama olmadı. Pinti başkanlar için Bower iyi bir GM, ama o da bu oyundan sıkılmış olabilir. Şu takımı bi satamadınız amına koyayım!

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #11 on: 15 Jul 2010 - 00:14:15 »

head eski günlerine geri dönebilse hornets'in yedek dış şutör ihtiyacını karşılayabilir aslında. bir ara vazgeçilmezlerdendi bizde; hatta van gundy baya severdi çocuğu. beş başladığı ve skor yükünü çektiği maçlar vardı bir dönem. sayı ortalaması 10-11 civarıydı 3-4 sene evvel. boş şutları affetmezdi, eller kalkardı top head'e geldiğinde. sonra bir ara sakatlık sorunları nüksetti, derken bir form düşüklüğü yaşadı, adelman'la da yıldızı pek barışık değildi, zaten yeni ilaveler yapılmıştı. sonra bir baktım eleman oradan oraya gidiyor.

ama dediğim gibi hornets onun için; o da hornets için ilaç olabilir aslında. paul'le oynayacak olmasının da avantajı olacaktır tabii.

hadi oğlum, kaldır başını.

demiştim ki..

Despite the agreement between the New Orleans Hornets and Luther Head days ago, the 27-year-old guard won't finally be signed by the NBA franchise. Head, who played last season for the Indiana Pacers, had some problems during his physical examination with the team, which finally withdrew the contract offer to the player.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #12 on: 15 Jul 2010 - 02:12:57 »

[expletive] koyayım, bi adam aldık; onu da sakat aldık.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 22 Jul 2010 - 11:39:09 »

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/68279/20100721/report_paul_has_demanded_trade_to_knicks_magic_lakers/

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #14 on: 22 Jul 2010 - 12:17:00 »

"Kaynağımın kaynağı bana dedi" haberi, zaten Paul konusunda da kendi ağzından yaptığı "Hornets'in kazanmaya niyeti yoksa takasa açığım" sözünden başka birşey yok. Ki GM Dell Demps de yeni geldi, büyük ihtimalle Papaz Monty'yi de alıp, Paul ile karşılıklı oturup konuşacaklardır. Ondan sonra belli olur herşey.

Pages: [1] 2 3 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: