Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2019 - 02:56:45
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 5 [All]
Author Topic: Off-season 2010  (Read 23237 times)
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« on: 27 Jun 2010 - 11:49:01 »

Giren: Brackins (21), Pondexter (26)
Çıkan: MoPete, Aldrich (11),

Paul / Collison
Thornton /
Peja / Posey / Pondexter / Wright
West / Brackins / Songaila
Okafor / Gray

İki tane çok sevdiğim oyuncu aldılar. Bu sezon Hornets maçları kaçmaz. Gerçi Pondexter çok arkalarda kalacak, yazık olacak. Koç Monty ikiye kaydırır mı orasını bilemem. Free Q-Pon! Yaptıkları takası baya beğendim.

MoPete gittigine gore mid-level kapilari acildi. Gray’i tutarlar herhal.

NOT: B

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #1 on: 27 Jun 2010 - 17:15:47 »

Şu satış bir tamamlanabilse, Peja'nın biten kontratını da okutabiliriz aslında ama, herşey satışın tamamlanmasına bağlı. Olası başkan Gary Chouest'in petrol sızıntısından etkilendiği söyleniyor ve yerel ortakları destek verme konusunda ikna etmekte zorlanıyormuş. Temmuz başı gibi takımı Pinti Shinn'in elinden kurtarırsak, hamleler peşi sıra gelebilir. Bir de Songaila'nın kontrat da bitiyor tabi, Brackins sezona güzel başlarsa, onu da cap arayan birine postalabiliriz. Tabi satış olmazsa biz cap arayacağız, o ayrı konu.

Papaz Monty'nin gençlerle iyi anlaşacağını düşünüyorum, Q-Pon da delikanlı bir çocuğa benziyor, yüreğini maçtan esirgemezse rahat süre bulur.

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #2 on: 27 Jun 2010 - 20:12:54 »

Şu satış bir tamamlanabilse, Peja'nın biten kontratını da okutabiliriz aslında ama, herşey satışın tamamlanmasına bağlı. Olası başkan Gary Chouest'in petrol sızıntısından etkilendiği söyleniyor ve yerel ortakları destek verme konusunda ikna etmekte zorlanıyormuş. Temmuz başı gibi takımı Pinti Shinn'in elinden kurtarırsak, hamleler peşi sıra gelebilir. Bir de Songaila'nın kontrat da bitiyor tabi, Brackins sezona güzel başlarsa, onu da cap arayan birine postalabiliriz. Tabi satış olmazsa biz cap arayacağız, o ayrı konu.

Papaz Monty'nin gençlerle iyi anlaşacağını düşünüyorum, Q-Pon da delikanlı bir çocuğa benziyor, yüreğini maçtan esirgemezse rahat süre bulur.

Gencler kac numarali formalari giyecekler sayin Isik, lutfen bilgilendir bizleri. Dahasi Peja'nin ilk 5'lik hali kaldi mi? Posey de 33'luk...Kü-Pon da 4 sene kolejde oynadı ama 23 değil 22 yaşında. Hem tecrübesli hem de genç... Çaylak sezonunda bir 15 dakika sahada görmek isteriz. ISO da rakip yedekleri potaya sokabilir, savunması da cengaver...

Brackins de batug draft komitesi tarafından 'undrafted' bir elemandı ama dedim Brackins gibi oyuncu profilsiz kalmaz... Bakalım onun da ne yapacağını merak ediyorum.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 27 Jun 2010 - 23:45:52 »

Secilen oyunculari tanimiyorum o yuzden bir steal yakaladilarsa bilemeyecegim ama ben New Orleans'in takasini cok basarisiz buldum, gonderilen pick'in yeri/alinan picklerin yerleri/salary dump'in buyuklugu gibi parametreleri dusununce, ozellikle de Washington/Chicago takasi ile kiyaslayinca. Ben olsam cok ihtiyaclari olan bir pozisyonda oynayan ve yine ihtiyaclarina uygun bir sekilde iyi sutor Henry'yi secer veya Aldrich'i tutardim neticede 4-5 rotasyonu da oldukca oldukca kalitesiz bench oyunculari acisindan.

Takimin satis doneminde olmasinin dinamiklerinden pek haberdar degilim ama bu takas'in MLE kullaniminin yolunu actigini dusunmuyorum. Mo-Pete'in $6'2M'lik salary'si dustukten sonra iki pick rookie scale'in %120'sine imzalanirsa $2.4M eklenecek ve yine ancak luks vergisi sinirinin cok azicik altinda olacaklar. Aaron Gray'in tutulmasi durumunda -ki kesinlikle NBA ayarinda bir adam degil- da garanti kontrat sayisi 13'te olacak zaten.

Bu arada dikkatimi cekt bakarken, 2005'te Paul'u aldiklarindan bu yana New Orleans'in kadrosuna ilk turdan katilan tek rotasyon oyuncusu Darren Collison.
« Last Edit: 27 Jun 2010 - 23:59:48 by Lime » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #4 on: 28 Jun 2010 - 00:56:09 »

Secilen oyunculari tanimiyorum o yuzden bir steal yakaladilarsa bilemeyecegim ama ben New Orleans'in takasini cok basarisiz buldum, gonderilen pick'in yeri/alinan picklerin yerleri/salary dump'in buyuklugu gibi parametreleri dusununce, ozellikle de Washington/Chicago takasi ile kiyaslayinca. Ben olsam cok ihtiyaclari olan bir pozisyonda oynayan ve yine ihtiyaclarina uygun bir sekilde iyi sutor Henry'yi secer veya Aldrich'i tutardim neticede 4-5 rotasyonu da oldukca oldukca kalitesiz bench oyunculari acisindan.

Takasın temel amacı tabii ki para kısmak, orada gönderilen sadece Mo-Pete'in kontratı olmayacak, Aldrich'in kontratı da dahil. Mo-Pete ve Aldrich'e yaklaşık 9 milyon ödemek yerine, iki çaylağa 2 milyon civarında ücret ödeyeceğiz. 69 milyon dolar civarında olacak salary, eğer öngörüldüğü gibi bu sene lüks vergisi artarsa, Gray'in de minimum imzaladığını farzedersek, çok da sıkıntı olmayacak, en azından geçen seneki gibi herkesi elimizden çıkarmaya çalışmayacağız.

Aldrich ve Henry konusunda birşey diyemeyeceğim, seçilen oyunculara göre elbette daha potansiyelli oyuncular, ama Mo-Pete'in kontratını yüklenmeye hazır bir takım varken bu fırsat değerlendirilmeliydi diye düşünüyorum. Zaten aldığımız iki oyuncu da, yine biri 4-5 numara Brackins, biri de 3 numara Pondexter. Ben yeni koçla beraber süre bulacaklarına inanıyorum. Byron Scott olaydı, 10'dan 11'den seçimişiz, çok da sallamazdım.

Birinci turdan gelen oyunculardan, Armstrong ve J.Wright da rotasyona katıldı ama, bir türlü potansiyellerini gösteremediler. O yüzden Aldrich ve Henry konusunda da "Kesin katkı yapar" görüşünün şu an doğru olduğunu düşünmüyorum.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 28 Jun 2010 - 03:14:45 »

q-pon o formayı alır, çok güzel çocuk :bonecrusher:

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 28 Jun 2010 - 23:34:55 »

En azindan MoPete'e verecekleri paranin bir kismini birden fazla oyuncuya verip kadroyu tamamlayabilirler cunku su an caylaklar dahil 11 oyuncu var kontratli. Sonucta mopete'in kontratina bir de Aldrich'i ekleyeceklerdi. Cole + Mopete = 7.972.100 ediyor Pondexter + Brackins = 1.983.500 Yani 6 milyonluk bir esneklik veriyor. Arti onceki secimlerin bekleneni verememesi bu seneki secimler icin gosterge olamaz. Her draft birbirinden farkli... Hoca da degistigine gore oyun plani acisindan yeni birseyler denemeleri ve caylaklari kullanmalari surpriz olmaz. Secimleri gormeden once 11+mopete = 21+26 seklinde gorsem ben de begenmezdim takasi. Ama secilen oyunculari gordukten sonra iyi gorunuyor.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #7 on: 11 Jul 2010 - 05:29:30 »

Senelik 1 milyona adam bağlayınca kimse sallamıyor, Luther Head'le 2 senelik 2.5 milyon dolara imzalamışız. Şimdi bir grup çıkar "Niye minimuma imzalamadınız?" filan der.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #8 on: 11 Jul 2010 - 16:59:51 »

Senelik 1 milyona adam bağlayınca kimse sallamıyor, Luther Head'le 2 senelik 2.5 milyon dolara imzalamışız. Şimdi bir grup çıkar "Niye minimuma imzalamadınız?" filan der.
bu adamla nedne imzaladınız Smiley

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #9 on: 13 Jul 2010 - 01:04:56 »

head eski günlerine geri dönebilse hornets'in yedek dış şutör ihtiyacını karşılayabilir aslında. bir ara vazgeçilmezlerdendi bizde; hatta van gundy baya severdi çocuğu. beş başladığı ve skor yükünü çektiği maçlar vardı bir dönem. sayı ortalaması 10-11 civarıydı 3-4 sene evvel. boş şutları affetmezdi, eller kalkardı top head'e geldiğinde. sonra bir ara sakatlık sorunları nüksetti, derken bir form düşüklüğü yaşadı, adelman'la da yıldızı pek barışık değildi, zaten yeni ilaveler yapılmıştı. sonra bir baktım eleman oradan oraya gidiyor.

ama dediğim gibi hornets onun için; o da hornets için ilaç olabilir aslında. paul'le oynayacak olmasının da avantajı olacaktır tabii.

hadi oğlum, kaldır başını.
« Last Edit: 13 Jul 2010 - 01:11:22 by early » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #10 on: 14 Jul 2010 - 03:46:55 »

GÜLE GÜLE YENİKÖY KASABI!

GM'imiz Bower'la yolları ayırmışız. Söylenenlere göre bir süredir hala kulubü bırakamayaN Shinn ve oğlu ile tartıştığı için bırakmış. Şimdi biz Pritchard filan bekliyoruz ama, Pinti Shinn takımı bırakmazsa ucuz olsun diye oğlunu GM yapabilir.

Yeniköy Kasabı'nı da bizle beraber olduğu sürede gösterdiği yürek için kutlamak lazım, geçen sene en kritik  yerde takımın başına geçti, CP3 sakatlanana kadar iyi de götürdü, ama olmadı. Pinti başkanlar için Bower iyi bir GM, ama o da bu oyundan sıkılmış olabilir. Şu takımı bi satamadınız amına koyayım!

early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #11 on: 15 Jul 2010 - 00:14:15 »

head eski günlerine geri dönebilse hornets'in yedek dış şutör ihtiyacını karşılayabilir aslında. bir ara vazgeçilmezlerdendi bizde; hatta van gundy baya severdi çocuğu. beş başladığı ve skor yükünü çektiği maçlar vardı bir dönem. sayı ortalaması 10-11 civarıydı 3-4 sene evvel. boş şutları affetmezdi, eller kalkardı top head'e geldiğinde. sonra bir ara sakatlık sorunları nüksetti, derken bir form düşüklüğü yaşadı, adelman'la da yıldızı pek barışık değildi, zaten yeni ilaveler yapılmıştı. sonra bir baktım eleman oradan oraya gidiyor.

ama dediğim gibi hornets onun için; o da hornets için ilaç olabilir aslında. paul'le oynayacak olmasının da avantajı olacaktır tabii.

hadi oğlum, kaldır başını.

demiştim ki..

Despite the agreement between the New Orleans Hornets and Luther Head days ago, the 27-year-old guard won't finally be signed by the NBA franchise. Head, who played last season for the Indiana Pacers, had some problems during his physical examination with the team, which finally withdrew the contract offer to the player.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #12 on: 15 Jul 2010 - 02:12:57 »

[expletive] koyayım, bi adam aldık; onu da sakat aldık.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 22 Jul 2010 - 11:39:09 »

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/68279/20100721/report_paul_has_demanded_trade_to_knicks_magic_lakers/

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #14 on: 22 Jul 2010 - 12:17:00 »

"Kaynağımın kaynağı bana dedi" haberi, zaten Paul konusunda da kendi ağzından yaptığı "Hornets'in kazanmaya niyeti yoksa takasa açığım" sözünden başka birşey yok. Ki GM Dell Demps de yeni geldi, büyük ihtimalle Papaz Monty'yi de alıp, Paul ile karşılıklı oturup konuşacaklardır. Ondan sonra belli olur herşey.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #15 on: 22 Jul 2010 - 12:56:53 »

New York medyası pompalamıştır kesin. Üç takımın kadroları bi inceledim de hiç mümkünatı yok be güzelim. Tamam Lakers'a gitse süper olur fo-fo-sev-fo ile şampiyon olurlar da nasıl olacak o takas. Paul salak bi herif değil yani Matt Barnes yaptığı gibi mümkün olmayan hareketleri istesin. Orlando'ya Vince Carter karşılığında mı gidecek!!? NY konusuna ise hiç girmiyorum; Eddy Curry <-> Chris Paul takasını gördüğüm gün bırakırım zaten bu oyunu.

Paul nasıl gider; biri Okafor'un kontratını da alacak, genç bi yıldız + biten kontrat verecek ki seneye NOH, Carmelo'ya falan sulanacak hâle gelsin. Bulabildiğim en iyi takaslar:

Paul + Okafor <-> Brooks + Battier + Yao
http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=27o98xw

Paul + Okafor <-> Mayo + Randolph
http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=24jk9xs

Paul + Okafor <-> Green + Cook + Collision + Krstic + White
http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=26856my

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 22 Jul 2010 - 14:35:39 »

Randolph + Chandler + Curry + Azubuike + Turiaf = Paul + Okafor

http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=2faw7d3

Crawford + Bibby + Horford = Paul + Okafor

http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=2ckc6zc

Favors + Harris + T-Will + Humphries = Paul + Okafor

http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=24aaqxu
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #17 on: 22 Jul 2010 - 14:47:31 »

Ohoo, beyler bi kırkı çıksın GM'in.

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 22 Jul 2010 - 15:35:35 »

Yine söylüyorum. Paul gelmek ister mi bilemem ama bizim draft dönemi yaptığımız Billa+Miller+Bayless+Batum'dan daha iyi bi teklifi kimse yapamaz Hornets'a.
« Last Edit: 22 Jul 2010 - 15:36:12 by sannti » Logged

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 22 Jul 2010 - 15:45:22 »

Şu yukarıda yazan 6 teklifin OKC olanı hariç hepsi sizinkinden iyi. Yahu Batum'u, Bayless'ı ne adamlar yaptınız, adamları izlememiş olsak bişey zannedicez.
« Last Edit: 22 Jul 2010 - 15:47:35 by Kensai » Logged
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 22 Jul 2010 - 15:52:20 »

Houston senaryosunu görmemiştim. O biraz daha iyi olabilir de şampiyonluğa oynamak isteyen bi adam Yao'suz Rockets'a neden gitsin mesela? Sorun orda. Hornets eğer Paul'ü bırakırsa re-building'e gidecektir %99, bu durumda da gençlere ihtiyaçları olacak. Burada yazılan senaryoların neredeyse hepsi afaki senaryolar. Yazdığınız çoğu takım Paul'le ilgilenmiyor bile.Ortada bizim yaptığımız ve son anda direkten dönen bir takas teklifi var sonuçta. Lakers ya da Magic topa girerse alır götürür Paul'ü ama Magic'te genç potansiyel, Lakers'ta da biten kontrat yok ve şampiyon iskeleti kolay kolay bozmaya niyetli olduklarını da sanmam. Paul'ü Lakers'a koymak demek şampiyon takıma gereksiz yere reset atmak manasına gelir.

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 22 Jul 2010 - 16:05:03 »

Paul'ün piyasada olduğu netleştiği an yukarıdaki takımlar mutlaka şanslarını deneyeceklerdir, OKC dışındakiler tabii ki. Westbrook varken Green'i verecek kadar ihtiyaçları yok Paul'e. Knicks ve Nets için beklentilerin altında kalan yaz dönemini bir anda tersine çevirecek adam olur Paul. O yüzden mutlaka bütün şartları zorlayacaklardır. Amare-Paul veya Lopez-Paul ekürileri başarıyı getirir, hatta bir sonraki yıl Melo'yu da oraya çekebilir. Diğer taraftan Atlanta da güçlenen Doğu'da, hem de JJ'e uzun vadeli kontrat bağlamışken ileri doğru bir adım atmak için bu riske girer. Orlando'nun hiçbir şekilde Hornets'i tatmin edecek teklif çıkaramayacağını düşünüyorum, Carter veya Nelson'la olacak iş değil. Lakers bu ikiliye Bynum+Odom verse alabilir ancak vereceklerini sanmam. Rox'un teklifinden sonra Houston bence iddialı bir takım olmaya devam edebilir, bu adamlar zaten Yao yokken Batı'da play-off sınırındaydılar, Brooks yerine Paul girince bir adım yukarı çıkacaklardır. Paul-Martin-Ariza-Scola fena bi dörtlü değil, tabii şampiyonluk için yetersiz, bi uzun ayarlamaları şart olur. 76'ers da böyle bi teklifle gidebilir:

http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=29p24fp

Ayrıca Dallas'ın da 12 milyon civarında trade exception'ı var, Paul+Okafor = Beabouis + Butler + TPE gibi bir teklif verebilirler.
« Last Edit: 22 Jul 2010 - 16:10:06 by Kensai » Logged
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #22 on: 22 Jul 2010 - 16:11:35 »

Battier'yi ve Yao'yu buyout ediyor NOH. İkisi de alacaklarının %90'nından feragat ediyor benim senaryoda. Wink

Yao yoksa Okafor var.

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 22 Jul 2010 - 18:50:56 »

Yine söylüyorum. Paul gelmek ister mi bilemem ama bizim draft dönemi yaptığımız Billa+Miller+Bayless+Batum'dan daha iyi bi teklifi kimse yapamaz Hornets'a.

Chris Paul'ün aurasındanmıdır nedir, kim sulansa ''bizim tekliften daha iyisini verecek takım yok'' dedirtiyor.

Brooks/Ariza/Jeffries/Patterson veyahut Hill + '11 ve '12 Knicks pickleri ne Chris Paul ve filler.

Hornets Paul'ü takas edecekse Okafor'u yanında kakalamadan bırakmaz argümanına katılmıyorum. Okafor'u illa tek başına biten kontrata alacak takım çıkar, Okafor'un Hornets için çok büyük bir angarya olacağını sanmıyorum.

#memircagan
buket
i luv u sasha
Newbie
*

burns!

View Profile WWW
« Reply #24 on: 22 Jul 2010 - 19:33:11 »

Okafor biraz insani miktarlara düşerse oyunu için alabilecek takım da çok olabilir. Verelim veteran min. gelsin bize, on numara da katkı yapar Smiley

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #25 on: 22 Jul 2010 - 20:23:02 »

Paul gitmek istiyor diye çer çöp biten kontrata yollayacaklarına da inanmıyorum. Dell Demps Lakers'da oynamamıştı di mi?

http://games.espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=2aqzt9k shake

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 22 Jul 2010 - 21:18:36 »

KingJames

Best of luck to my brother @oneandonlycp3. Do what's best for You and your family

Lebron'un bu tweeti artık cp3'nin gidici olduğunu gösteriyor. Geçmiş olsun Şaban Sad

#memircagan
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 22 Jul 2010 - 22:58:30 »

Üç takımın kadroları bi inceledim de hiç mümkünatı yok be güzelim.

Paul nasıl gider; biri Okafor'un kontratını da alacak, genç bi yıldız + biten kontrat verecek ki seneye NOH, Carmelo'ya falan sulanacak hâle gelsin.

Eddy Curry <-> Chris Paul takasını gördüğüm gün bırakırım zaten bu oyunu.

Bizde hepsinden var,niye oluru yok? thinking

-------------------------------------

bizim draft dönemi yaptığımız Billa+Miller+Bayless+Batum'dan daha iyi bi teklifi kimse yapamaz Hornets'a.

Pryz+Miller+Bayless+Batum > Turiaf+Gallo+Felton+Curry diyorsun öyle mi?  thinking

« Last Edit: 22 Jul 2010 - 23:02:28 by abay » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #28 on: 22 Jul 2010 - 23:03:31 »

Pryz+Miller+Bayless+Batum > Turiaf+Gallo+Felton+Curry diyorsun öyle mi?  thinking

Felton manasız bir oyuncu New Orleans için, zaten Collison var ellerinde. Curry zaten kontrat, Turiaf yedek oyuncu, kalıyor Gallinari. Portland'dan daha iyi teklifler veren çıkar, örneğin Memir'in Houston senaryosu daha iyiydi ama New York'un bu teklifinden iyi Portland'ın o pakedi.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 22 Jul 2010 - 23:38:13 »

Felton fuzuli Collison varken ama Brooks lüzumlu mu yani? Ya da Miller? Bayless gibi bir tweener lüzumlu mu peki? Collison varken 1 numara oynatamazsın,aşırı undersized kalır 2 numara oynatamazsın.Pryz ile Turiaf'ın ne farkı var? Ariza da tamamlayıcı bir parça sadece.

Bir de Gallinari kadar parlak bir potansiyel verebilen var mı? Yanına ekleyecek başka parlak parçalarımız da var üstelik.Mesela Paul'un gidişi sonrası,West de kontrat bitişi başka takıma giderse,yerini doldurabilecek Randolph gibi bir alternatif sunabiliriz.Chandler gibi çok yönlü bir guard/forvete de sahibiz.

Velhasıl,ben neden en kötü teklifin bizden geldiği iddia edilir,neden bize gelme ihtimali en düşük olarak lanse edilir,anlamıyorum.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #30 on: 23 Jul 2010 - 01:31:06 »

Brooks'u aklıma getirmemiştim tekrar düşünürken, haklısın. Ama pickler, Hill/Patterson ve Ariza'yla yine daha güzel bence. Bayless ise biraz kısa kalsa da 2 numara da oynayabilir, zaten pek oyun kurucu kafası yok. Batum'u ise Gallinari'yle denk tutuyorum. Gallinari daha iyi şutörse Batum da daha iyi savunmacı. Ki o da iyi bir şutör ama New York hücumunda değil, yavaş tempodaki Portland'da tamamlayıcı rolde oynadı şu ana dek. Bence de Randolph'u ya da Chandler'ı böyle bir pakede dahil etmeniz gerekiyor.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #31 on: 23 Jul 2010 - 06:16:45 »

Rip verelim, üstüne ister Jerebko verelim isterlerse yanına Wilcox niggayı verelim, yabancıya gitmesin. Şurda seneye Las Vegas'a taşınırız zaten yeni takımın yeni kralı olur hem...
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 25 Jul 2010 - 08:15:11 »

Indiana'nın olası bir pakedi bence hem New York'un hem de Portland'ın tekliflerinden daha iyi olur. Rush+Hibbert+draft+expiringleri ben yeğlerim eğer illa gidecekse Paul. Ellerindeki diğer expiringlerle başka isimlerde bulabilirler. Rip'i detroit'ten alabilirler. bir de skorer uzun bulurlarsa Paul-Hamilton-Granger-X-Okafor ilkbeşi gayet güzel bir beş olur. mid level'ı da kullanmadılar şu an bildiğim. fa'dan eklerler kadroya. fena olmaz gibi geldi.

Carlos Boozer
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #33 on: 25 Jul 2010 - 10:04:16 »

Paul'ün verdiği açıklamalar,demeçler gitmek istediği takımlar şu ; Magic-NYK-Lakers.

Lakers'ın pek şansı olmadığını düşünüyorum,vereceği oyuncular kısıtlı.Odom ve Bynum.Ayrıca Okafor'un o kol gibi kontratınıda almak zorunda.Bynum > Okafor olduğunda Lakers'ın pek şansı yok Paul için.Eğer alma gibi bir niyetleri varsa Lakers'ın Blake'i niye takıma kattık ya da Fisher'la imzaladık.Onlarıda takasda kullanırız derlerse bilemem tabi.

Şunuda söyleyim bizden daha iyi teklif verecek bir çok takım varken,bize gelme ihitmali çok düşük diye düşünüyorum.Odom ve Bynum bence gönderilmemeli.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 25 Jul 2010 - 17:59:56 »

Batum'u ise Gallinari'yle denk tutuyorum.

Bu iki oyuncuyu birbirine denk tutmak her iki oyuncuya da büyük haksızlık.Batum oyununu,karakterini ve özelliklerini sevdiğim bir oyuncu ama tarz olarak da,pozisyon olarak da Gallo ile mukayese edilmemeli.Gallo'nun bizim sistemimizde nihai rolü 4 numara olacak.Bunun için geliştirmesdi gereken özellikleri,eklemesi gereken kas kütleleri lazım ama üstleneceği rol bu,"spot-up shooter" değil.Oysa Batum klasik bir 3 numara.

Bir de katılan çıkmayacaktır bu görüşüme ama Batum'un "solid starter" statüsünden daha fazlasına  ilerleyecek potansiyeli yok.Oysa Gallo'da Dirk'ün eşdeğeri olabilecek potansiyel var.

Indiana'nın olası bir pakedi bence hem New York'un hem de Portland'ın tekliflerinden daha iyi olur. Rush+Hibbert+draft+expiringleri ben yeğlerim eğer illa gidecekse Paul.

Hornets bu durumda Hibbert ve iki yıldır hala beklenenin yarısını verememiş olan Rush karşılığında Paul'ü göndermiş oluyor,hiç mantıklı gözükmüyor.Ki Hornets'ın biten kontrata ihtiyacı yok,zaten yüklüce biten kontrat alacaklar.
« Last Edit: 25 Jul 2010 - 18:03:16 by abay » Logged

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 25 Jul 2010 - 21:29:15 »

Hornets bu durumda Hibbert ve iki yıldır hala beklenenin yarısını verememiş olan Rush karşılığında Paul'ü göndermiş oluyor,hiç mantıklı gözükmüyor.Ki Hornets'ın biten kontrata ihtiyacı yok,zaten yüklüce biten kontrat alacaklar.

New York'un teklifinde de Gallo'ya karşı göndermiş olacak ki ben Hibbert'i birebirde Gallo'ya tercih ederim. Ben Gallo'nun değil Nowitzki Bargnani seviyesini geçeceğini bile düşünmediğimden genç bir center benim için daha kıymetli. Gallinari konusunda anlaşamayız muhtemelen. Felton'ı da vereceğiz dersen Collison'dan ötürü Felton'ın ben cazip bir noktası olduğuna inanmıyorum, biten kontrat orada daha cazip. Rush da beklenenlere ulaşamasa da potansiyeli olan bir eleman. Rotasyon oyuncusu olabilir.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 31 Jul 2010 - 19:58:02 »

Randolph ve ya Chandler gibi parçaları ve eğer Felton istenmiyor,Collison'a çok güveniliyorsa,yedekliğini üstlenebilecek Douglas'ı unutuyorsun.Pivot istiyorsan,makul kontratıyla Turiaf da var teklifin içinde.Azubike'yi saymıyorum bile.

Gallo'ya da "Bargnani bile olamaz" dedin ya,hakikaten anlaşamayız.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 1 Aug 2010 - 10:09:14 »

Pek bir şey gösteremese de Randolph potansiyeli bakımından bir değer tamam ama Chandler gibi bir parçayı ileride cep boşluğu ile free agent'tan alabilirler. Benim demek istediğim 2.20 boyu ve potansiyeli olan bir uzun birkaç oyuncudan daha değerlidir benim gözümde. 2-3 numaralarda potansiyelli genç gayet varken center yok. Farz-ı misal bosh takasla gidecek olsaydı tüm new york kadrosundansa Hibbert'ı tercih ederdim. Indiana'da yarışa girilecekse george'u, hansbrough'u katabilir.

Bargnani meselesinde de adam geyik malzemesi olsa da çoğunlukla, birçok farklı özellikleri olan bir oyuncu. bazı eksikliklerinin çok belirgin olması, bir numaradan seçilmesi, franchise'ın berbat yönetiminden de katkılarıyla "ismi" bu hale geldi. bahsettiğimiz adam darko değil sonuçta. gallinari'nin bargnani'den iyi hale gelebilecek ne gibi bir ek özelliği var ki.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 2 Aug 2010 - 23:33:06 »

Başlangıç olarak Gallo daha iyi şutör.Daha hareketli,daha iyi penetreci ve daha çabuk.Kesinlikle daha iyi savunmacı ve daha sert bir oyuncu.Üstelik Bargs 5 numara oynayamayacağını gösterdi ve asıl pozisyonu 4 numara.Gallo'nun da evrileceği pozisyon 4 numara.Aynı mevkide oynayacaklarını baz alırsak,maç başı 5 rebound alan Bargs'ın boyunun önemi kalmıyor.

Bargnani'yi de kalburüstü gibi göstermeye çalışmanın da bir manası yok.

Sen kendi basketbol mantalitenle yaklaşıyorsun olaya,ben ise takımın sistemini ve coachun mantalitesini baz alıyorum.Yoksa ben de "old school" pivotlara aşığım.Bu oyunu sevmemdeki sebeplerin başlarında Patrick Ewing gelir ama realite bambaşka.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #39 on: 3 Aug 2010 - 01:16:49 »

Şut ve penetrede direk Bargnani'yi tercih ederim. Hızda da aralarında pek fark göremiyorum. Bargnani'de henüz 4 numarada devamlı oynamadı. Bir 3 oynadı bir 5. Yanında adam gibi bir centerla oynasa performansı da artar.

Ayrıca 80 maçta 35 dk da 17.2 sayı 6.2 ribaund ile oynamış adama da kalburüstü demeyeceksek kime diyecez.

Palin
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #40 on: 11 Aug 2010 - 22:40:34 »

The Hornets, Rockets, Pacers and Nets are on the verge of a four-team trade, according to a report from Chad Ford.

Darren Collison and James Posey would be sent to Indiana, Trevor Ariza would go to New Orleans, Courtney Lee would go to Houston, while New Jersey would receive Troy Murphy.

The deal is in the advanced stages, according to sources.

Ariza'yı severizde Collision mudur karşılığı? En karlısı Pacers şüphesiz..

hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #41 on: 11 Aug 2010 - 22:45:27 »

4 takımlı bir takas söylentilere göre sonlanmak üzereymiş. Buna göre Hornets elinden James Posey ile Collison'ı çıkartacak (Indiana'ya gidecekler). Hornets'e gelecek oyuncu ise Houston'dan Trevor Ariza. Houston New Jersey'den Courtney Lee'yi alırken, New Jersey de Indiana'dan Troy Murphy'yi alacakmış. Hornets Darren collison gibi genç ve değerli bir oyuncuyu bence yok pahasına elden çıkartıyor. Indiana için iyi hamle. Rockets'ın kaybettiği pek birşey yok, hatta daha iyi bile olabilir. New Jersey herhalde Murphy'nin biten kontratından istifade edecektir.

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=5455472

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #42 on: 11 Aug 2010 - 23:13:24 »

Mâlesef beni öyle bi 'oh oh iyi oldu' duygusu sarmadı. Kadronun çok fazla orta-iyi oyuncu ile dolmasından, mâli konularda da hafiften oka sarmamızdan Ariza'nın gidebileceğini tahmin ediyordum ama Lee niye ki?!! Herkes Lee için güzel konuşuyor tamam ama niye bu kadar sık takas ediliyor bu adam o zaman? Yedek SG için ilk 5 SF'yi niye verdik ki?

Anlamadım, hoşlaşmadım...

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #43 on: 11 Aug 2010 - 23:25:31 »

Collison yetenekli ve gelişmeye açık bir oyuncu, Pacers onun için doğru takımlardan biriydi. Şu da bir gerçek, New Orleans'ın CP3'ü memnun etmesi için bir hamle yapması gerekiyordu ve Collison şu takımda CP3 dışında belirli bir ederi olan belki yegane oyuncu. Ama şu anki ederi de anca Ariza'yı getirebilecek kadar, yani atıyorum yanına Peja'nın biten kontratını ekleyip Danny Granger'ı almak filan biraz zor. Ariza ise, Peja'nın üzerine her türlü upgrade olur. Houston'daki gibi sorumluluk almak yerine, kendini CP3'ün kollarına bırakırsa (ki onu umuyorum) daha iyi olacaktır.

Bir de Julian Wright'ı gönderip Belinelli'yi almışız. Bu daha güzel hamle.

Edit: Bir back-up PG mecburiyeti doğdu şimdi. Marcus Thornton'la filan kotarılmaz orası. Posey'in gönderilmesi de olumlu bir hamle.
« Last Edit: 11 Aug 2010 - 23:30:45 by Saban » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #44 on: 12 Aug 2010 - 00:04:24 »

Bu takas bence NOLA'yı tekrar ciddi bir play-off adayı haline getirdi. Şaban'ın dediklerine katılıyorum. Collison'la Granger almak zordu, sezon başladığı anda da pek oynayamayacağından takas değeri gerileyecekti. Ya da oynatalım diye ona dakika bulmaya çalışsalar takımın dengesi bozulacaktı, başarı imkansızdı. Ariza Houston'da bence kendisi için çok çok iyi bir ortamda değildi, bu takım onun için daha uygun. Collison ve Pacers için de çok iyi takas.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #45 on: 12 Aug 2010 - 01:59:47 »

Kadroyu toplamak gerekirse,

Paul - Thornton - Ariza - West - Okafor

PG - Belinelli - Peja - Songaila - Gray --- Pondexter - Brackins

Chris Paul'ün her halükarda 36-40 dakika arası oynayacağını öngörürsek, kalan dakikaları oynayacak ve ucuza gelecek bir PG gerekli. Boykins, Tinsley veya (imzaladı mı hatırlamıyorum) Flip Murray olabilir. Normal sezonda Collison'a yer açmak ama Paul'ün de dakikalarından yememek için bir çok kez Collison-Paul backcourt'unu görecektik sahada. Bu durum teknik olarak bir avantaj olsa da, cüsse açısından bizi zayıflatacaktı. Ama her halükarda back-up olarak Collison'u elde bulundurmak büyük bir nimetti, en başta bunu kaybettik.

Fakat yukarıda da dediğim gibi, CP3'ün ateşini biraz olsun söndürmek için iyi veya kötü bir hamle yapmak zorundaydık. "Zaten elde Collison var" diye hareket etseydik, ve takım tahmin edildiği gibi batırsaydı CP3 (ve Okafor) Şubat'ta takas olacaktı, sene bittiğinde West de gidecekti ve Collison-Thornton ve çaylaklar temelli çekirdek üzerinden bir takım kurmak zorunda kalacaktık. Elbette bu takastan sonra da batırma ihtimali var ama iki şekilde de bir kumar oynanması gerekiyordu. Demps o hamleyi şimdi yapmayı tercih etti. Takımda bir takasla gitmeye en yakın oyuncu ise haliyle Collison'du. Collison'a ihtiyaç duyan takım sayısı fazlaydı ama Pacers yaz başından beri Collison'u istiyordu. Orada da iyice gelişip All-Star olacaktır diye tahmin ediyorum.

Ariza ise Hornets'e cuk oturur diyemiyorum, ama her halükarda Peja'nın üzerinde iyi bir ekleme. Dış şutu bayağı bir düzensiz olsa da, geçen sene Rockets'te kullandığı şut sayısı daha önceki yıllardan fazlaydı, Hornets'te bu sayı doğal olarak düşecektir. Ayrıca bir Kobe-stopper (Durant-stopper, Melo-stopper vs.) olarak da Posey'den daha etkili olacaktır. Ariza'nın kabul etmesi gereken şey Hornets'te topun öncelikle Paul'e ve West'e ait olduğu, eğer bu role uyarsa umutlu olmak için sebep var. "Yok ben top alamıyorum" triplerine girerse de, sıçtığımızın resmidir.

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 12 Aug 2010 - 02:21:49 »

Bu kadro halen Batı'da play-off yapmak için zayıf, özellikle pota altında West ve Okafor'un sürekli aşağı giden grafikleri ve onları yedekleyecek elle tutulur birinin olmaması sebebiyle o bölge fazlasıyla yetersiz. 2-3 pozisyonları da her ne kadar alternatifli gözükse de buradaki adamların Thornton dışında hepsi Paul'ün eline bakacak, onun hazırladığı pozisyonları sonuçlandıracak adamlar. Hiç biri onun omzundan yük kaldıracak, yeri geldi mi kendi pozisyonunu yaratacak tipte adamlar değil. Thornton ise bu konuda biraz ışık verse de ne kadar yeterli olacağı kestirilemeyen bir oyuncu. Demps'in Bellinelli yerine Rudy'i getirmeye çalışması daha doğru olurdu. Şu hamleler Paul'ün biraz gazını alır ancak kaçınılmaz sonu ancak Şubat'a kadar erteleyebilir gibi gözüküyor.
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #47 on: 12 Aug 2010 - 02:33:50 »

CP3 karşılığında daha değerli bir şeyler alınıp ( gerçi ne olur diye düşündüğümde aklıma bir şeyde gelmiyor ) Collison tutulabilirdi. Bu takas Indiana'ya yaradı hiç olmazsa biraz daha düzeldiler bir Pistons seviyesine çıktılar.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #48 on: 12 Aug 2010 - 02:53:20 »

Bu kadro halen Batı'da play-off yapmak için zayıf, özellikle pota altında West ve Okafor'un sürekli aşağı giden grafikleri ve onları yedekleyecek elle tutulur birinin olmaması sebebiyle o bölge fazlasıyla yetersiz. 2-3 pozisyonları da her ne kadar alternatifli gözükse de buradaki adamların Thornton dışında hepsi Paul'ün eline bakacak, onun hazırladığı pozisyonları sonuçlandıracak adamlar. Hiç biri onun omzundan yük kaldıracak, yeri geldi mi kendi pozisyonunu yaratacak tipte adamlar değil. Thornton ise bu konuda biraz ışık verse de ne kadar yeterli olacağı kestirilemeyen bir oyuncu. Demps'in Bellinelli yerine Rudy'i getirmeye çalışması daha doğru olurdu. Şu hamleler Paul'ün biraz gazını alır ancak kaçınılmaz sonu ancak Şubat'a kadar erteleyebilir gibi gözüküyor.

Abi CP3'ü hiç hesaba dahil etmemişsin ki. Bu takım 3-4 senedir CP3'ün hazırladıklarıyla ekmek yiyor ve geçen sene CP3 sakatlandığında batıda 6. sıradaydı. Uzun yedeklerinin zayıf olması konusuna katılıyorum. Songaila ve Brackins aynı stile sahip oyuncular, sertlik konusunda Gray ne gösterirse onu alacağız.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #49 on: 12 Aug 2010 - 03:03:20 »

Doğru, bench'leri epey zayıf ama Batı'da yeri sağlam sekiz takım yok, bence yedi takım var. Phoenix Amare'nin gidişi sonrası banko yazamadığım bir takım. Houston'da Yao'nun durumunu görmemiz gerekiyor, sezonun başını bile kaçırabileceği haberleri dolaşıyordu. Kaçırmasa bile bir buçuk yıl basketbol oynayamadıktan sonra hemen hazır olamayacaktır haliyle. Ve guard'ları genelde hızlı tempoda parlayan adamlar. Memphis geçen seneden çok daha iyi olmayacaktır, yine bench sorunu var; Clippers'ta Del Negro kesin yüzüne gözüne bulaştırır, ki zaten müthiş potansiyelli bir kadro yok, diğer üç takım mantar. Paul sağlam kalırsa Hornets en azından sekize tutunabilir, bu epey ciddi bir ihtimal bence.
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #50 on: 12 Aug 2010 - 03:17:37 »

CP3 karşılığında daha değerli bir şeyler alınıp ( gerçi ne olur diye düşündüğümde aklıma bir şeyde gelmiyor ) Collison tutulabilirdi. Bu takas Indiana'ya yaradı hiç olmazsa biraz daha düzeldiler bir Pistons seviyesine çıktılar.

Gecen sene 5 mac fazla kazandiklari Pistons'in seviyesine mi geldiler? O zaman zayiflatmis bu takas Indiana'yi...

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #51 on: 12 Aug 2010 - 03:37:22 »

Paul sağlam kalırsa Hornets en azından sekize tutunabilir, bu epey ciddi bir ihtimal bence.
Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Uzun lafın kısası ben derim ki, Collison 2 sene içinde Pacers'ta all-star olur. Paul de Hornets'tan takasla veya FA olarak bir şekilde ayrılır. Hornets ileride dönüp bu takasa tekrar baktığında kafasını duvarlara vurur. Collison-Granger ikilisi Paul-Ariza'dan çok daha heyecan verici oldu Pacers tarafından bakarsak olaya.

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #52 on: 12 Aug 2010 - 03:45:06 »

Dogu'da bence sira Collison'a gelene kadar Wall, Rose, Rondo, Jennings gibi isimler daha yakin, ki zaten her sene all-star olan oyuncu sayisi belli. Bu isimlerin hepsi de genc, 2 seneye daha da iyi olacaklar. Gencler arasindaki yaris bunlar arasinda gecer. Bunlari sollayip all-star olursa eyvallah ama ben an itibariyle olacagina hic ama hic inanmiyorum.

Bir de heyecan vericiligini bilmem de NOLA Danny+Collison icin Paul+Ariza verse ben hemen kabul ederim.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 03:46:39 by Placebo » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #53 on: 12 Aug 2010 - 03:50:25 »

Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Uzun lafın kısası ben derim ki, Collison 2 sene içinde Pacers'ta all-star olur. Paul de Hornets'tan takasla veya FA olarak bir şekilde ayrılır. Hornets ileride dönüp bu takasa tekrar baktığında kafasını duvarlara vurur. Collison-Granger ikilisi Paul-Ariza'dan çok daha heyecan verici oldu Pacers tarafından bakarsak olaya.

Abi hepsine OK de, şu satırda bahsettiğin oyuncular kimler? Yani ortaya konulan teklifleri gördük, kanat oyuncusu olarak Ariza'dan iyi sayabileceğimiz bir tek Vince Carter var ki, onun da Nelson gibi bişeyle gelmesi lazım. Ben herşeye rağmen Paul'ün en az bir sene daha burada kalacağını düşünüyorum.

Ama Paul'ü bu kadar küçümsemek garibime gitti, takas istediği için maçlarda kendini sıkmaz filan mı diye düşünülüyor acaba?

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 12 Aug 2010 - 04:18:47 »

Abi hepsine OK de, şu satırda bahsettiğin oyuncular kimler? Yani ortaya konulan teklifleri gördük, kanat oyuncusu olarak Ariza'dan iyi sayabileceğimiz bir tek Vince Carter var ki, onun da Nelson gibi bişeyle gelmesi lazım. Ben herşeye rağmen Paul'ün en az bir sene daha burada kalacağını düşünüyorum.

Ama Paul'ü bu kadar küçümsemek garibime gitti, takas istediği için maçlarda kendini sıkmaz filan mı diye düşünülüyor acaba?
Paul'ü küçümsemiyorum asla. Şu an ligdeki açık ara en iyi point guard'dır hatta benim gözümde ama rol oyuncularında iş olmayınca Paul'ün maksimumuyla oynasa bile tek başına takımı yukarılara taşıyamadığını gördük 2 senedir. Paul'ün suçu değil zaten bu, takasını da bu yüzden istiyor anladığım kadarıyla. Ariza bişey fark ettirecek mi bu noktada peki? Sanmıyorum açıkçası.

Dogu'da bence sira Collison'a gelene kadar Wall, Rose, Rondo, Jennings gibi isimler daha yakin, ki zaten her sene all-star olan oyuncu sayisi belli. Bu isimlerin hepsi de genc, 2 seneye daha da iyi olacaklar. Gencler arasindaki yaris bunlar arasinda gecer. Bunlari sollayip all-star olursa eyvallah ama ben an itibariyle olacagina hic ama hic inanmiyorum.

Bir de heyecan vericiligini bilmem de NOLA Danny+Collison icin Paul+Ariza verse ben hemen kabul ederim.
Collison all-star olur demem fazla iddialı olmuş, biraz da takım başarısına bağlı ama istatistikleri tavana vuracaktır Indiana'daki sistemde. Bahsetmek istediğim buydu. Danny-Collison'ı Paul-Ariza'ya tercih etme nedenim de tamamen Ariza'yla alakalı. Sakat olmadığı ve sahada olduğu sürece Paul ligin en iyi guard'ı yoksa, üstte Şaban'a da söyledim zaten bunu.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #55 on: 12 Aug 2010 - 04:33:28 »

Bu takasın Hornets'i daha iyi yapacağı kesin ancak 7 ya da 8'den yukarı gitme ihtimalleri pek var gibi görünmüyor. Paul "kazanmak istiyorum" dediğinde bahsettiği şey Batı'da play-off yapacak bir kadronun lideri olmak mıydı, işte ben bundan epey bir şüpheliyim. Paul'ün gidişini deadline'a kadar bile ertelememiş olabilir bu takas.CP3 zaten caymaya meyilli gözüküyo şu anda,olası kötü bi başlangıçta direk gemileri yakabilir ki bu hiç de uzak bi ihtimal değil. Ben açıkçası Hornets'in yerinde olsam Collison'ı takas edeceğime Paul'ü gönderir, Ariza'dan çok daha kaliteli ya da çok daha potansiyelli kanat oyuncuları katmaya bakardım kadroya ki Paul gibi bi adamın karşılığında bu tip oyuncular bulunabilirdi. Ancak iyi guard bulmak o kadar da kolay değil.Paul giderse karşılığında gelecek isimler muhtemelen Collison'a göre bile epey zayıf kalacaktır o mevkide. Ariza'nın  Rockets'ta kendine oynayan Brooks'tan sonra Hornets'te Paul'ün ekmeğini yiyeceği kesin ama Hornets'i ne kadar ileri atar Batı'da bu hamle, işte ona emin değilim. Ariza Lakers gibi oturmuş takımlar için yapılacak en iyi son ekleme olabilir ama sistemin önemli parçalarından biri olabilecek bir oyuncu kesinlikle değil. Kariyeri boyunca da olacağını sanmıyorum.

Batı'da Collison-Granger'la da 7-8'den yukarı play-off yapabilen, daha iddialı bir takım olamazsın. Hatta onu bile başaracağı şüpheli çünkü Granger Ariza'dan iyiyse, Paul da ondan daha büyük derecede Collison'dan iyi. Ve Granger gelecek sezon biterken 28 yaşında olacak, genç denebilecek bir oyuncu da değil. Bence Paul'la denemeleri daha mantıklı. Hornets istemedikçe bir yere gidemez Paul. Çok gitmek istiyorsa 2012'de kontratı bitiyor.
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #56 on: 12 Aug 2010 - 04:41:58 »

Paul çok sevdiğim bi oyuncu Şaban ancak bi Nash, bi Kidd tarzı bir oyuncu olmadı maalesef. 20-10-5 gibi ortalamalarla, çok çok faydalı oynuyor ve iyi bir takımı NBA'de teslim edeceğin en iyi şoför olabilir ama yanına iyi adamlar koymadan takımı alıp bir yere götüremiyor. Tıpkı Deron'da olduğu gibi yanında sidekicklere ihtiyacı var. Nash ve Kidd'in bu adamlardan farkı sıradan isimleri, sanki sıradan değillermiş gibi oynatabilecek yaratıcılığa sahip olmalarıydı. 35'lik Jim Jackson'larla, Keith Van Horn'larla takımlarını zirveye oynattı bu adamlar. Ben Paul'den de o mertebede bi adam olmasını bekliyordum ancak 2 sezondur Paul ileri gidemedi. Etrafındakiler de geri gidince 2 sezon önce geleceğin şampiyonu etiketi yapıştırılan takımdan hiç bişey olmadı. Bana kalırsa -bir sakatlık olmadığı takdirde- Batı'da Suns ve Memphis şu haliyle NOLA'dan önde takımlar. Yao sakatlanmazsa bunlara Rox'u da katarım. Lakers, Thunder, Nuggets, Blazers, Mavs, Spurs, Jazz zaten daha iyiler. NOLA şu haliyle play-off umuduna sahip olabilir ancak bu umudun gerçeğe dönüşmesi için yine Oden, Parker/Gino, Deron, Yao gibi adamların sakatlanmasını bekleyecekler. Açıkçası Paul'ün gelecek yaz Hornets forması giyiyor olacağını da düşünmüyorum.

Not: Kings'in de mantar bi takım olacağını hiç sanmıyorum, geçen sezonki gibi bi yere kadar kovalayacaklardır üst grubu.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 04:43:09 by Kensai » Logged
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #57 on: 12 Aug 2010 - 04:54:19 »

I'm not a big fan of Cp3 you know that Saban (what does saban means? greatness of course Roll Eyes) ama su yapılan hamlenin sınırları içerisinde Hornets ne gibi bir durus gosterdi emin degilim. Soylediklerinden anladıgım Paul'un biraz da cenesini kapatmasını saglamak ve daha da onemlisi Hornets yonetiminin en buyuk turk Hornet olarak suskun kalan yaza dair en azından dunya gozuyle bir hareket gormeni saglamak oldugu belli ama Ariza? Bizden gittigi için itin gotune sokacak degilim de Hornets'de ne yapar hakkaten bilemiyorum. Cp3'nin ideali kanat adamlarını hep sutor ve varsa da all-around olarak sıraladıgım için Ariza'nın sizin sisteme nasıl gidecegini kestiremiyorum. Ariza kotu oyuncu degil ama bence super bir point-guard kanatları altında oynayacagı seviye Ronnie Brewer'ın Utah'taki halinin ortalama olarak 4 sayı uzerini gecmez diye dusunuyorum. Buradaki karmasa bence su ki; Cp3'nin her ne kadar sevmesem de Hornets kanat adamlarını daha once idealini belirttigim uzere sutor veya all-around olmasa da bir yere tasıyacagı ve Ariza'nın bu esigi atlayıp Cp3'nin sayesinde degil ama kendi olarak katkı verecegi durumun belirsizligi. Yani ola ki hiç sanmıyorum ama seneye Hornets ovgu toplarsa bu yine Paul-West onderliginde "onemli katkı veren Ariza" sayesinde olabilecektir ki ne kadar alternatifsiz olsanız da bu "katkı veren Ariza" duzeyinde kanat adamını Collison'a degişmem.

Ozet geceyim Paul zaten gidecek bari Collison'ı kaybetmeseydiniz Saban Baskan...
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 04:57:45 by Insomnia » Logged
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #58 on: 12 Aug 2010 - 06:08:10 »

Paul çok sevdiğim bi oyuncu Şaban ancak bi Nash, bi Kidd tarzı bir oyuncu olmadı maalesef. 20-10-5 gibi ortalamalarla, çok çok faydalı oynuyor ve iyi bir takımı NBA'de teslim edeceğin en iyi şoför olabilir ama yanına iyi adamlar koymadan takımı alıp bir yere götüremiyor. Tıpkı Deron'da olduğu gibi yanında sidekicklere ihtiyacı var. Nash ve Kidd'in bu adamlardan farkı sıradan isimleri, sanki sıradan değillermiş gibi oynatabilecek yaratıcılığa sahip olmalarıydı. 35'lik Jim Jackson'larla, Keith Van Horn'larla takımlarını zirveye oynattı bu adamlar. Ben Paul'den de o mertebede bi adam olmasını bekliyordum ancak 2 sezondur Paul ileri gidemedi. Etrafındakiler de geri gidince 2 sezon önce geleceğin şampiyonu etiketi yapıştırılan takımdan hiç bişey olmadı. Bana kalırsa -bir sakatlık olmadığı takdirde- Batı'da Suns ve Memphis şu haliyle NOLA'dan önde takımlar. Yao sakatlanmazsa bunlara Rox'u da katarım. Lakers, Thunder, Nuggets, Blazers, Mavs, Spurs, Jazz zaten daha iyiler. NOLA şu haliyle play-off umuduna sahip olabilir ancak bu umudun gerçeğe dönüşmesi için yine Oden, Parker/Gino, Deron, Yao gibi adamların sakatlanmasını bekleyecekler. Açıkçası Paul'ün gelecek yaz Hornets forması giyiyor olacağını da düşünmüyorum.

Not: Kings'in de mantar bi takım olacağını hiç sanmıyorum, geçen sezonki gibi bi yere kadar kovalayacaklardır üst grubu.

Paul bir Kidd, bir Nash olamadı demişsin Mert ama örnek verdiğin bu iki oyuncu onları tanımlayan, senin de sözünü ettiğin başarıları 30 yaş civarında kazandılar, bunu da atlamamak gerek. Kidd Nets'i finale çıkardığında ilk kez 29 yaşındaydı. Nash Suns'a geldiğinde 30 yaşındaydı. Paul ise henüz 25 yaşında.

Bir yere götürüp götürememe mevzuuna gelince. Hiçbir oyuncu yanında iyi oyuncular olmadan bir takımı başarıya taşıyamaz. Nets'i ve Suns'ı bu noktada ayrı değerlendireceğim. Nets hakikaten çok kötü bir konferans yakalamış olmanın epey yardımını gördü o üst üste iki finali oynarken. Kidd'in yanındaki en göze batan iki adam Van Horn ve K-Mart'tı ve bunlar çok seksi gözükmüyor, ona diyeceğim yok ama konferans finalinde de Pierce-Walker'la karşılaştılar 2002'de, o takımın üçüncü sırasında kimin geldiğini hatırlamıyorum bile, Walter McCarthy ya da bitik Kenny Anderson olabilir. Keza 2003'te de Billups ve Hamilton'ın henüz ilk senelerini geçirdikleri, bir sene sonra şampiyon olan takımın seviyesinin çok uzağındaki bir Pistons'la karşılaşmışlardı konferans finalinde.

Suns'a gelince, Jim Jackson'ın Nash komutasındaki Suns takımlarında hiçbir zaman ikinci, üçüncü, hatta dördüncü adam olduğunu hatırlamıyorum bir kere, onu ayıralım. Zaten Nash'in ikinci sezonunun yarısında ayrılıp Lakers'a gelmişti. Nash'in ilk sezonunda da yanında Jim Jackson'la birlikte Amare, Marion, Joe Johnson, Q-Rich vardı. Daha sonra Richardson ve JJ'in yerlerini Diaw ve Bell aldı, başka değişikler de oldu bu arada, bench'te Barbosa'nın giderek sivrilmesi gibi. Paul'un yanında ne zaman bu çapta kadro olmuş? Adamın yanındaki kemik kadronun temel taşlarından ikisi, Chandler ve Stojakovic zaten müzmin sakatlardı. Onların birlikte sağlam kalabildikleri tek sezonda da Hornets zaten Batı birinciliğini zorladı, ikinci turda önceki sezonun şampiyonu olan Spurs'ü yedinci maça götürdü. O takım bence gelebileceği maksimum noktaya geldi, Paul'dan başka bir oyuncuyla da o noktanın ötesi olmazdı, hatta Paul harici biriyle muhtemelen o kadarı da olmazdı. (Byron Scott'ın takıma yarı saha basketbolu oynattığını hatırlatayım)

Paul'un iki senedir ileri gidemediği doğru ama nasıl gidecekti ki? Bir kere geçen sezon 45 maç oynayabildi sakatlık nedeniyle, geçelim. 2008-09'da Stojakovic 21 maç kaçırdı normal sezonda, oynadığı maçlarda da istatistikleri %40 şut (üçlük değil), 13.3 sayı. Savunma zaten yapmıyor. Chandler desen 45 maç oynayabilmiş, play-off'ta ayakta duramıyordu zaten. Bunlar takımın üçüncü ve dördüncü ayakları. Bu adamlarla mı ileri gidecekti Paul? İnsaf...

Paul'un yanında bir kez daha Nash'in yanındaki kadar kadro olsun, o zaman değerlendiririz takım taşıyıp taşıyamadığını. Ama Nash'in böyle kırık dökük bir kadroyu alıp taşımışlığı yok ki "Paul iyi oyuncu olmazsa yanında takımı taşıyamaz" diyelim. Kimse taşıyamaz. Nash'in Suns döneminde kadro bakımından en sorunlu sezonu diyebileceğimiz 2005-06'da bile Marion, Diaw, Bell, Barbosa, nöbetleşe Kurt-Tim Thomas, House, Jones vardı. Bu oyuncular Nash'ten öncesi ve sonrası olmayan adamlar değil. Aralarında Suns'tan ayrıldıktan sonra düşüş yaşayanlar ya da en iyi dönemini Suns'la geçirenler var ama bunların farklı sebepleri de var.

Not: Sacramento T-Wolves kadar berbat bir takım değil ama play-off'u ciddi ciddi kovalayabileceklerini düşünmüyorum.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #59 on: 12 Aug 2010 - 23:11:43 »

Collison'ın geçen sezonki parlak performansı ve Indy'nin bariz ihtiyacı sebebiyle bu hamle çok şık gözükse de bence Murphy gibi rakamları göze hoş gelen ve kontratı biten bir uzun karşılığında daha iyi parçalar alabilirdi Indy.Hele Posey'nin o berbat kontratını yüklenmek,çok çok kötü.Bizim Lee karşılığında aldıklarımızı görünce,kazık yemiş gibi gözüküyor Indy.

Hornets için ise bence çok iyi hamle.Posey'nin rezil-rüsva kontratından kurtulmaları bir yana,Ariza gibi savunmacı ve atlet bir uzun ile Peja üzerine 3-4 level upgrade yaptılar,o kesin.Allah'tan Paul'ü yedekleyecek guardları ve yedekte hiç uzunları yok.Paul takas istemekten vazgeçebilirdi yoksa.

Jersey neden Favors'ın önünü keser,anlamak güç.

Houston'ın ne yapmaya çalıştığını hiç anlamadım.
« Last Edit: 12 Aug 2010 - 23:12:09 by abay » Logged

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #60 on: 12 Aug 2010 - 23:21:49 »

brooks-martin ikilisine sahip bi takım için ariza'ya 13-14 sezonunda yaklaşık 8 milyon ödeyecek olmak houston için bile lükstü.. şimdi bu ikilinin yanında -lee de gelmişken- ariza'nın yokluğunun fazla hissedileceğini sanmıyorum.. çok daha ucuza oynayacak bunun yanında..

nets'in bu harekete girmesine çok gerek var mıydı, ben de emin değilim.. ama t-will, morrow ve seçtikleri james varken lee'den uzun vadede fazla yararlanmayacaklarını düşünmüş olabilirler.. murphy de biten kontrat işte, lee'nin geçen seneki kötü sezonu düşünülürse bence o da makul bi ayarlama ücret tavanında.. favors yine 25-30 dakika süre bulacaktır zamanla bence..

indiana da collison'a belli ki çok güveniyor, beklemek lazım..
« Last Edit: 13 Aug 2010 - 15:59:02 by cemsheed » Logged

hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #61 on: 13 Aug 2010 - 15:21:56 »

Takas konusu olan oyuncular içinde geleceği en parlak oyuncu Collison. Paul'ün sakatlığında ilk beş çıktığında 18.8 sayı ve 9.1 asist ortalamaları küçümsenecek gibi değil. Bu bakımdan Indiana gereksinim duyduğu pozisyona iyi bir ekleme yaptı. Tabii bunun için Posey'nin kontratını da yüklendiler ama Posey'nin kontratında sadece 2 sezon ve toplam 13 milyon kaldığını belirtelim. Indiana'da bitecek onca kontrat göz önüne alındığında takımı batıracak bir miktar değil bu. Collison için ise değer.

Houston güzel hayaller kurarak aldığı Ariza'yı gönderdi, çünkü olacağını düşündükleri oyuncu olamadı. %40'ın altında FG yüzdesiyle oynadı. Başlarda aldığı dakikalar şut yüzdesi nedeniyle düştü ve bu sezon daha da düşecekti. Bu yüzden verdiklerine oranla pahalı olan kontrat gönderildi ve yerine Rockets'ın sevdiği ve istediği Courtney Lee geldi. Lee geçen sezon %44 FG yüzdesiyle oynadı. Bu kategoride Ariza'dan daha iyi ve kötü bir savunmacı değil. Devamlı takas edildiği söylenmiş ama Ariza da devamlı takas eddiliyor. Bunlar iyi görev adamları, hepsi o kadar.

New Orleans Paul'ü tutmak için birşeyler yapıyor ama "Hamle bu mu olmalıydı?" diye geliyor insanın aklına. Elde Paul ve Thornton var, gerisi tali parçalar bence. Ariza da eşiği atlatacak bir oyuncu değil. Paul sakatlanırsa takımı ayakta tutabilecek yedek gardları da olmayacak. Ben bunun Hornets için iyi bir tablo olduğunu düşünmüyorum ve bir playoff takımı görmüyorum. CP3 gider gitmez ayrı konu ama ben dağılma eşiğinde bir takım görüyorum. Bu takım Lakers, Nuggets, Jazz, Blazers, Spurs, Thunder, Rockets, Mavs daha iyi değil. Suns, Grizzlies ve Clippers'dan üstün bir kadro da göremiyorum.

New Jersey  önce Favors'ı pişirmeli ve ondan sonra sunmalı sofraya. Yaz liginde ham olduğunu gösterdi. O yüzxden Murphy'nin gelmesi kötü değil, faydası olur. Zaten bir sene sonra kontratı sona eriyor.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #62 on: 13 Aug 2010 - 16:01:19 »

Abi hamle bu mu olmalıydı diyorsunuz da, yukarıda da sordum, kimi getirebiliriz? Collison'u masaya koyup da Melo veya Granger almak bayağı bir zor iş. Collison'un potansiyeli çok büyük ve Indiana'da çok iyi olacak buna inanıyorum, ama potansiyeli bile takas değerini o civarlara yükseltmiyor.

Ariza'ya zaten bir yıldız gözüyle bakmıyorum, ama çok iyi bir tamamlayıcı olacağını düşünüyorum. Özellikle savunma alanında hiçbir 3 numarada bulamadığımız sertliği sağlayabileceği inancındayım; hücumu da her ne kadar istikrarsız ve düşük yüzdeyle olsa da, önceki yıllara göre belirli bir gelişme göstermiş durumda.Tabi onun da Houston'un geçen sene kendisine biçtiği rolden sıyrılıp, biraz daha yancı bir rolü kabul etmesi gerekiyor.

Julıus
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #63 on: 14 Aug 2010 - 13:17:18 »

Eğer Collison karşılığında getirilebilecek en iyi adam Ariza'ysa Collison gönderilmemeliydi.Bana kalırsa Paul,yanına en azından all-star seviyesinde bir adam daha gelmediği sürece 2 yıl sonra ayrılacak.Ariza her ne kadar Posey ve Peja üzerine bir upgrade olsada;takımı playoff'ta ilk turdan öteye taşıyabilecek,Paul'un mutlu olup kalmasını sağlayabilecek bir adam değil.Bu süreçte de Hornets elindeki en iyi takas malzemesini ve Paul sonrası yeniden yapılanma döneminin oyun kurucusu olabilecek,potansiyelli bir adamı kaybetti.Dolayısıyla bence kötü bir hamleydi..
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #64 on: 14 Aug 2010 - 13:56:18 »

Babalar, Ariza takımı şampiyon yapmaz tabii de, öyle bir adam yok Collison'ın alabileceği. Granger ismi dolaştı, söyleyeyim, Ariza'ya göre çok çok fazla fark yaratmaz bu takım için. Yine şampiyonluk adayı olamazlar. Collison'ı göndermeseler adam kenarda oturacak. Gözü karartıp takımı onun üzerine kurdular diyelim, birkaç yıl sonra onun da gitmek istemeyeceği ne malum. Doğrusunu yaptılar bence, sezon ortasında Stojakovic'in kontratıyla bir şeyler koparabilirlerse daha da ciddi bir şansları olur play-off yarışında.
Julıus
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #65 on: 14 Aug 2010 - 15:41:15 »

Collison veya ellerindeki diğer parçalara karşı,takımı üst düzeye çıkarılabilecek bir adamın alınamayacağına katılıyorum.Bu yüzden bence panik yaparak,takımda gelecek vaad eden oyuncuları,şimdi daha çok katkı verebilecek ama 2 yıl içinde Paul'un takımda kalmasını sağlayamayacak oyunculara karşı yollamak yanlış.Ben olsam Paul'u elimde tutamayacağımı kabul edip,gelen (yeniden yapılanmaya uygun) takas tekliflerini değerlendirirdim.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #66 on: 14 Aug 2010 - 17:02:33 »

ariza ile granger'ın gelmesi arasında nasıl fark yok yahu? biri sorumluluk aldığında şut yüzdesi yerleri silen, savunması kısıtlı rockets'ta savunmasıyla ön plana çıkamamış bir oyuncu. granger ise her şekilde sayı üretebilen çok yönlü bir oyuncu. julius nickli arkadaşa sonuna kadar katılıyorum, collison takas edilecekse ya adam gibi süre verilip kalitesi belli edilmeliydi, ya da paul'ün karşılığında yıldız kovalanmalıydı.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #67 on: 14 Aug 2010 - 17:51:27 »

fark yok demedim, çok fazla fark yaratmaz dedim. şampiyonluk adayı olamazlardı. bench yine boş, pota altı ikilisi o düzey için hafif kalır. zaten granger'ı da muhtemelen alamayacaklardı.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #68 on: 24 Sep 2010 - 14:40:08 »

bu brackins-songaila for green takası da ne kadar saçma oldu hornets açısından.. göremediğim bi şey varsa şaban uyandırsın ama, brackins biçok takımda anlamlı bi yan parça olarak bi kariyer edinebilir.. willie green'in edinemediğinden.. oyun kurucu yedeği olarak düşünüyorlarmış da mustafa shakur bile o işi daha iyi yapar, yahut marco belinelli..

Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #69 on: 25 Sep 2010 - 07:19:03 »

bu brackins-songaila for green takası da ne kadar saçma oldu hornets açısından.. göremediğim bi şey varsa şaban uyandırsın ama, brackins biçok takımda anlamlı bi yan parça olarak bi kariyer edinebilir.. willie green'in edinemediğinden.. oyun kurucu yedeği olarak düşünüyorlarmış da mustafa shakur bile o işi daha iyi yapar, yahut marco belinelli..

Hem o hem de Joe Alexander imzasi... Belli ki Quincy Pondexter'a da Hilton Armstrong - Julian Wright tarifesi uygulanacak. Keske Brackins'i degil de Pondexter'i yollasalardi bari.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #70 on: 25 Sep 2010 - 07:27:22 »

3 ay onceki lottery pick'ten kalan seye bak. Pondexter'a da bir milyon vermemek icin future 2nd rounder karsiligi yollarlar ve yerine Sean Marks ile bilmemkacinci defa imzalarlarsa isabet olur.
« Last Edit: 25 Sep 2010 - 07:30:24 by Cagatay » Logged

Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #71 on: 25 Sep 2010 - 12:12:04 »

Carmelo'ya değil ama Chris Paul'e hak veriyorum,Hornets yönetimi adamı delirtecek potansiyele sahip.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #72 on: 25 Sep 2010 - 19:21:42 »

öyle demeyin ama, jannero pargo ve pops mensah-bonsu ile imzalanmış galiba.. gününde bi pargo'nun neler yapabildiğini hep bera....

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #73 on: 29 Sep 2010 - 03:53:10 »

Valla dayılar, iyi diyonuz güzel diyonuz da, hiç değişmesin denilen kadronun neler yaptığını da gördük hep beraber. Chris Paul'ü tutabilmek için bu sene son şans, eğer takım sıçarsa, büyük ihtimalle sene sonunda takas edeceğiz. O yüzden dışarıda kötü gözükse de, değişiklik çoğu zaman iyidir.

Hareketler konusunda ise, haklı olunan noktalar var. Songaila ve Brackins'i verip, Green ve Smith'i almak, tarihte yapılan en amaçsız takaslar arasında kafaya oynar. Songaila geçen sene çok vasat bir katkı veriyordu, sayı bulma konusunda sıkıntı yoktu, dış şutu gayet iyiydi ama, savunması yerlerde geziyordu. Hani Aaron Gray bile rotasyona girebildiyse, Songaila pota altında duramadığındandır. Yaz liginde izleyebildiğim kadarıyla Brackins de aynı tarzda oynayan bir oyuncu, daha çok dış şutu tercih ediyor. Ha bunlardan birini elimizde tutsak fena olmazdı, pota altında çeşitlilik olurdu. Ama gitti diye de çok üzülmem. Green konusunda ise çok beklentim yok, Paul+Thornton'dan tahminen 35 dakika civarında süre kalacak ve o sürede oynamak için Pargo, Bellinelli ve Green var elimizde. Green bu üçlünün içinde en az süre alan olacaktır. Jason Smith de pota altında bir diğer yakışıklı uzunumuz oldu, oynar mı, emin değilim.

Ariza hamlesini ise, hamleleri bugünü düşünerek yaptığımızı düşünürsek, hala mantıklı bulduğum bir hamle. CP3 gidebilir diye, Darren Collison'u kadroda bulundurmak; geçen sene CP3 oynarken, Collison'un nasıl oynadığını gözümün önüne getirdiğimde çok mantıklı bir hamle değil. Collison ilk beş çıktığı sürece hayvani oynayan bir oyuncu ve Hornets ona bu şansı bir sene boyunca veremeyecekti. Ariza'dan öncelikli beklentimiz ise, haliyle savunmada katkı yapması. Sene boyunca skorer 2-3 numaralar bizi haşladı ve Peja, Posey ve Thornton'un yaptığı savunmanın serçe parmağım kadar etkisi olduğunu düşününce, Ariza bu açıdan iyi bir ekleme. Rockets'teki şut yüzdesinin düşüklüğünün, ciddi bir skorer olmamasına rağmen, çok fazla şut kullanmak zorunda kalması olduğunu düşünüyorum. Hornets'te şut sayısı düştükçe ve kendi hazırlamak zorunda olduğu hğcum sayısı azaldıkça şut yüzdesinin artacağını düşünüyorum. Tabi bu noktada Ariza'dan çok CP3'e güvendiğimin de altını çizmem lazım.

Alexander, Strawberry, Shakur vs. imzaları ise tamamen kamp için. Oradan bir adam çıkacaksa o da Pops olur eski günlerin hatrına. Bir de sezon başlamadan Peja'yı da çer-çöpe okutabilseydik iyi olurdu, ama deadline civarında eklenebilitesi olan oyuncular için de kullanılabilir. Onlar kim olur bilmiyorum tabi, belki ters teper CP3 gider deadline'da.

Eyyorlamam bu kadar.

Pages: 1 2 3 4 5 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Off-season 2010 « previous next »
    Jump to: