Welcome, Guest. Please login or register.
7 Jun 2020 - 15:04:51
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Breaking Bad 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [All]
Author Topic: Breaking Bad  (Read 12683 times)
Palin
Jr. Member
**

View Profile
« on: 4 Jun 2010 - 18:55:43 »

Lost sonrası benim için yayında olan en iyi dizi.

Konusu; bir lise kimya öğretmeninin akciğer kanseri olduğunu öğrendikten sonra ailesinin geleceğini güvence altına almak için uyuşturucu üretimine başlar ve olaylar gelişir...

Başrolde Seinfeld'de Tim Whatley olarak ve Malcolm in the Middle'da ailenin babası olarak tanıdığımız Bryan Cranston var ve harika oturmuş rolüne. Aaron Paul'da çok iyi oynuyor rolünü.

Dizi başladığından beri sürekli performans arttırıyor. 3. sezonda yine kendilerini aştılar. 6 hafta önce başlayan üst üste 4 tane efsane bölümlük bir seri var ki ben hiçbir dizide bu kadar üst üste efsane bölüm izlememiştim. Sanırım 3. sezonun bitmesine 2 bölüm kaldı. Şimdiye kadar ise 31 bölüm yayınlandı. e2 sanırım 3. sezonu sonbaharda yayınlayacak. Bence hiç beklemeden izlemeye başlayın derim.
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #1 on: 4 Jun 2010 - 22:44:13 »

şöyle kota dostu 1. sezon bölüm linkleri varsa pm yollarsan sevinirim abi...Eh bu yaz zaten ya takip ettiklerimiz bitirildi ya da sezon bitti...Breaking bad ile geçiririz inşallah yazı...

judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #2 on: 5 Jun 2010 - 01:12:07 »

benim de izlediğim sayısız diziden biri breaking bad. henüz 2. sezonundayım, müthiş bir dizi olduğunu söylemem ama fena sayılmaz.

RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 5 Jun 2010 - 06:00:23 »

Alp yapma be; kurgu, çekimler, olay örgüsü, karakterler... Hepsi muhteşem...
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #4 on: 5 Jun 2010 - 11:05:22 »

şöyle kota dostu 1. sezon bölüm linkleri varsa pm yollarsan sevinirim abi...Eh bu yaz zaten ya takip ettiklerimiz bitirildi ya da sezon bitti...Breaking bad ile geçiririz inşallah yazı...

Aynı durumdayız.
Ben de müptelası olacağım bir dizi arayışındayım.
4 dizi izliyordum (Lost, Fringe, Flashforward, Pasific) hepsi ya bitti ya da sezon finali yaptı)
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 5 Jun 2010 - 20:16:58 »

Gelmiş geçmiş en farklı dizi olabilir. Yok böyle bişey...

Yalnız hayatımda tek sigara içmemiş biri olarak, izledikçe o kristallerden deneyesim geliyor Smiley İşte Amerika'nın ülkemiz gençliği üzerinde bıraktığı kötü etkilerden biri daha.
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #6 on: 6 Jun 2010 - 00:58:23 »

Alp yapma be; kurgu, çekimler, olay örgüsü, karakterler... Hepsi muhteşem...

olm kötü demedik, izlenebilir bir dizi ama bi lost'un, bi sopranos'un yerini tutmaz.

gondar
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 7 Jun 2010 - 01:14:33 »

lost bi çok dizinin yanında uzaylı zekiye gibi kalır.bu da onlardan biri.
« Last Edit: 7 Jun 2010 - 01:36:30 by gondar » Logged
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 12 Jun 2010 - 05:19:06 »

olm kötü demedik, izlenebilir bir dizi ama bi lost'un, bi sopranos'un yerini tutmaz.

Benim yapma dediğim kısım, bu diziye vasat demendi. Sopranos konusunda birşey diyemem, amacım içinden çıkılmaz bir tartışma başlatmakta değil ama Lost bunun yanında .... gibi kalıyor, bana göre tabi...

Demişken, 3. sezon 12. bölüm finali, oy anam...
« Last Edit: 12 Jun 2010 - 05:20:43 by RuSTeDSouL » Logged
Palin
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 22 Jun 2010 - 14:48:58 »

Final çok güzeldi... Özellikle her cümlesinin başlanıgıcı "yo!" sonu "bitch!" olan bir karaktere  bu sezon bu kadar derinlik katan Aaron Paul ve yazar ekibini ayakta alkışlıyorum..

Walt'ın hamlesiyle ve kartelin ufaktan saldırısıyla Gus köşeye sıkıştı. Jesse bundan sonra ne yapacak hiç bilemiyorum ama umarım yakalanmaz.. Bu arada Saul Goodman'a da helal olsun.
judas
Moderator
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #10 on: 15 Oct 2010 - 17:53:57 »

3. sezonu tamamladıktan sonra diziyle ilgili görüşlerim biraz değişti. özellikle tamamı tek mekanda geçen sinek yakalama bölümü muhteşemdi.

kara-mizah ve gerilim arasında gidip gelen 3. sezonun ikinci yarısı komple çok iyi demek de mümkün kesinlikle.

en çok güldüğüm sahne de şudur, izleyenler anlar. http://www.youtube.com/watch?v=L2w7z0aB3l0

khazad
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 21 Sep 2011 - 04:27:10 »

4. sezon 10. bölümüyle yardırmış bulunmakta Breaking Bad . Olayların nasıl şekilleneceğini hiçbir şekilde kestiremiyorum en çok sevdiğim yönü bu.

Spoiler alert

Emin olamadığım bir konu var.Mike vurulmadan hemen önce Jesseyi vuracakmış gibi geldi ama sahne çok çabuk geçiştirildi.Emin olamadım açıkçası , düşününce mantık olarak da pek uygun değil gibi ama dediğim gibi ne olacağını kestirmek çok zor .

Aramızda izleyenler vardır elbet , var mıdır şu sahneyi yorumlayabilecek başka bir insan

Spoiler alert
« Last Edit: 21 Sep 2011 - 04:29:22 by khazad » Logged

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 21 Sep 2011 - 04:43:46 »

4. sezon 10. bölümüyle yardırmış bulunmakta Breaking Bad . Olayların nasıl şekilleneceğini hiçbir şekilde kestiremiyorum en çok sevdiğim yönü bu.

Spoiler alert

Emin olamadığım bir konu var.Mike vurulmadan hemen önce Jesseyi vuracakmış gibi geldi ama sahne çok çabuk geçiştirildi.Emin olamadım açıkçası , düşününce mantık olarak da pek uygun değil gibi ama dediğim gibi ne olacağını kestirmek çok zor .

Aramızda izleyenler vardır elbet , var mıdır şu sahneyi yorumlayabilecek başka bir insan

Spoiler alert
Bence kesinlikle oldurme gibi bir niyetleri yok. Eger olsaydi; Gus, Jesse'nin ickiyi icmesine izin verirdi.
« Last Edit: 21 Sep 2011 - 05:18:57 by airness » Logged

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 28 Dec 2011 - 21:48:55 »

Ozledik

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #14 on: 3 Dec 2012 - 21:22:25 »

Şu sahneyi herkes hatırlar. İzlediğim en iyi dizi sahnelerinden biri. Hatta şu anda aklıma gelmediği için başka sahne en iyisi diyebilirim. Spoiler yok, izleyebilir diziyi izlemeyenler de.

http://www.youtube.com/watch?v=t808e5BMyI8&feature=g-hist
« Last Edit: 3 Dec 2012 - 21:22:43 by airness » Logged

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 6 May 2014 - 08:03:40 »

imdb notu 9.4, yetmez. hayatım boyunca izlediğim en iyi diziler listesinde, önce the sopranos'u boyun, akabinde de the wire'ı burun farkıyla geçip, liderliğe oturdu bb. bi yandan bu kadar geç izleyip, güncel takip eden arkadaşlarımla muhabbetini edemediğime üzülüyorum; ama bi yandan da senarist grevi, son 8 bölümden önceki ara falan gibi şeylere yakalanmadan, pata küte izleyebildiğim için de seviniyorum.

ilk bir iki sezonda, çok uyuz olduğum, ölse de kurtulsak dediğim karakterlerin; sezonlar ilerledikçe, hikayeye ve akışa aslında önemli katkılar yaptıklarını farkettiren, vince gilligan'ın önünde ceketimi ilikleyip, hazrola geçiyorum. dediğim gibi, 9.4 yetmez. benim gibi zamanında başlayamayınca, üşenip de başlamayanlar varsa, hiç düşünmeden güzel çözünürlüklü rip'leri indirsin ve kendilerini bu şaheserden mahrum bırakmasın. kız arkadaşımla üç-dört gün önce bitirdik ve bugün ciddi ciddi, yeniden izlesek mi diye konuştuk.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #16 on: 8 May 2014 - 17:15:27 »

arayıştaydım bu aralar hafta sonu start veriyorum bakalım

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #17 on: 9 May 2014 - 05:01:05 »

Ben muratcanın mesajdan sonra başlamaya karar verdim.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #18 on: 9 May 2014 - 06:20:20 »

hayatınıza güzel günler kattınız o zaman abiler

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 9 May 2014 - 09:07:20 »

ben de geçen eylülde başladım, ilk 2 sezonu bir ayda falan izledikten sonra güncel takip ettiğim diziler başlayınca bi araya girdim, sezon finallerinden sonra yazın devam edicem. güzel dizi ama biraz başlarda sabretmek lazım. dizide tempo arayanlar için belli bi noktaya kadar sıkıcı gelebilir. bi de başlangıcı biraz klişe, oralara takılmayın, sonradan açılıyor.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 9 May 2014 - 10:40:38 »

Hala izlemeyen var mı? Olacak iş değil.Bu arada imdb notu 9,6 ve her bir virgülünü hakediyor o notun.

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 9 May 2014 - 11:22:55 »

9.4 diye hatırlıyordum da neyse, 9.6 da yetmez. gaza getirdiğim insanlar olduysa ne mutlu. mert'e katılıyorum biraz sabretmek gerektiği konusunda. değecek.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #22 on: 9 May 2014 - 15:02:22 »

benim için geç başlamak önemli değil hatta iyi bile lost a 3. sezon game of thores a 3. sezon the walking dead e 4. sezon vb bir sürü diziye hep geç başlamışımdır iyide oluyor toplu izleyerek gidiyorum, yazılarınız büyük beklenti yarattı hadi bakalım yarın vira diyoruz.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #23 on: 9 May 2014 - 15:56:22 »

Ben sıralama konusunda karar veremiyorum The Wire mı yoksa Breaking Bad mi ama izlediğim her dakikasına değen ender dizilerdendi. Her karaktere ayrı bir spin-off yapılsa oturur hepsini izlerim.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 9 May 2014 - 17:26:21 »

Her yerde okuduğum "Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyi dizisi, yok böyle bir şey, izlemeden ölmeyin.." tarzı yazıların getirdiği beklentiyle mi böyle oldu bilmiyorum ama geçen yıl büyük bir gazla diziye başlayıp, kısa sürede tüm bölümleri izlemiştim. Bana denildiği gibi muhteşem gelmedi dizi. Tek böyle düşünen ben miyim bilmiyorum ama çok büyük beklentiyle izlemeyi düşünenlerin hevesini kırayım biraz Smiley
teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #25 on: 9 May 2014 - 18:14:02 »

http://www.youtube.com/watch?v=zIom3LSbB0I
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #26 on: 9 May 2014 - 18:46:29 »

Buradaki yorumlar bende de tam tersi etki yaptı. Breaking Bad hayranı olarak Wire'a başlamayı düşünüyorum ben de Smiley Evet vurun yüzüme daha wire hakkında en ufak bi fikrim yok...

mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 9 May 2014 - 19:10:15 »

family guy'dan tiksiniyorum; ama iyiymiş bu, hahaha.

Buradaki yorumlar bende de tam tersi etki yaptı. Breaking Bad hayranı olarak Wire'a başlamayı düşünüyorum ben de Smiley Evet vurun yüzüme daha wire hakkında en ufak bi fikrim yok...

the wire, biraz daha zorlayacaktır. bölümler 1 saat ve çok düşük tempolu bölümleri var. ve kesinlikle ingilizce altyazıyla izlemeni tavsiye ederim. bazı argo kelimeleri, kalıpları ezberleyene kadar da urbandictionary.com kenarda açık bir şekilde izledim, dolayısıyla 1 saat 10 dakikaya falan çıkan bölümler olmuştu. onun da notu 9 küsürdü sanırım, o da yetmez. bb'ye notum 10 olduğuna göre, ona da 9.9.
fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #28 on: 9 May 2014 - 19:19:06 »

family guy'dan tiksiniyorum; ama iyiymiş bu, hahaha.

the wire, biraz daha zorlayacaktır. bölümler 1 saat ve çok düşük tempolu bölümleri var. ve kesinlikle ingilizce altyazıyla izlemeni tavsiye ederim. bazı argo kelimeleri, kalıpları ezberleyene kadar da urbandictionary.com kenarda açık bir şekilde izledim, dolayısıyla 1 saat 10 dakikaya falan çıkan bölümler olmuştu. onun da notu 9 küsürdü sanırım, o da yetmez. bb'ye notum 10 olduğuna göre, ona da 9.9.

Ben de araştırdım biraz, zencilerin aksanı çok garipmiş, çözene kadar altyazılı izleyin diyorlar, normalde zaten pek altyazıya bakmazdım ama bunda bi müddet türkçe bi müddet ingilizce gidicem herhalde. Bu akşam bi açılış yaparım Smiley
Yorumlara bakarken de dikkat ettiğim şey şu oldu, 2010'dan önceki tüm yorumlar gelmiş geçmiş en iyi tv dizisi şeklindeydi. 2010'dan sonaki yorumların hepsinde istisnasız Breaking Bad ile beraber en iyi ibaresi geçiyor Smiley

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 10 May 2014 - 02:01:50 »

bende wire'ın bütün sezonları var ama hepsi düşük çözünürlüklü. henüz 720p link de bulabilmiş değilim ki zaten sanırım hd'si yok. 720p link bulabilen varsa pm atıverirse büyük sevaba geçer.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #30 on: 10 May 2014 - 06:44:01 »

daha geçen hafta baya bi araştırdım. ne yazık ki adam gibi çözünürlüklüsünü bulamadım, torrent sitelerinde.
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #31 on: 11 May 2014 - 00:52:44 »

yine hiç bi haltı beğenmeyen biri olarak görüneceğim ama breaking bad hakikaten bok gi... şaka lan şaka.

esas the wire değil de oz lazım oluyor. hani the wire'ı 800 mb buluyorsun yine de oz'u öyle de bulamıyorsun. ulan sherlock o konuda çok güzel. 10 gb'lik bile var. gerçi onun her bölümü 1,5 saat ama olsun.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #32 on: 14 Jul 2014 - 04:23:17 »

breaking bad de 5. sezon ortalarına gelmiş bulunmaktayım, beklentilerimi ziyadesiyle karşılamış durumda özellikle bu hazitan-temmuz ayında dünya kupası ile harmanlayıp güzel bi ikili yaptum ve çok güzel 2 ayı devirdim, dizide sonlara doğru yaklaşırken bay heisenberg in değişimi iyiden iyiye beni şaşırtmakta bu hafta bitiririm diziy,i ben diziden yeterince tatminkar olmuş bulunmaktayım.
« Last Edit: 14 Jul 2014 - 04:31:33 by ai#3 » Logged

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #33 on: 2 Feb 2015 - 19:20:53 »

breaking bad'in efsane karakteri saul goodman başlı başına dizi olarak çıkıyor karşımıza yakında..  yapımcısından yönetmenine kostümcüsünden yazarına ekip nerdeyse aynı ekip..  dizi daha walter white ortaya çıkmadan önceki dönemleri anlatacak ve anladığım kadarıyla oraya doğru bağlanacak..  bece saul goodman başlıbaşına bir dizi karakteri olmaya çok yatkındı zaten..  8 şubatta ilk bölüm yayınlanacakmış.. merakla bekliyorum..

https://www.youtube.com/watch?v=9q4qzYrHVmI

Form a Fuckin\\\' Wall
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #34 on: 10 May 2015 - 13:35:38 »

?!

http://newsexaminer.net/television/breaking-bad-season-6-announced-walt-did-not-die/
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #35 on: 10 May 2015 - 17:07:30 »

4 hafta önce yazılmış, 1 nisan'a benziyor.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #36 on: 20 Apr 2017 - 06:13:35 »

Evet bugün 5. sezonun tamamini izleyerek diziyi bitirdim sonunda. Bazi sebeplerden ötürü bir türlü baslayamiyordum. Spordan da, dersten de her seyden alikoydu beni. Bir daha böyle saran diziye oturmam herhalde. Ama her dakikasina degdi Smiley

Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #37 on: 20 Apr 2017 - 16:14:14 »

better call saul'la devam et arayı açmadan bence
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 20 Apr 2017 - 18:56:40 »

İlk 2 bölümü izledim Smiley

Pages: 1 2 3 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Televizyon  |  Topic: Breaking Bad « previous next »
    Jump to: