Welcome, Guest. Please login or register.
7 Jun 2020 - 07:36:47
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Denver Nuggets  |  Topic: Off-Season 2010 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Off-Season 2010  (Read 3285 times)
ArdaS
Jr. Member
**
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257View Profile
« on: 4 May 2010 - 23:27:16 »

hayalkırıklığı yaratan bir ilk tur mağlubiyetinden sonra off-season başlamış bulundu bizim için. şimdilik aklıma gelen takım görüntüsü, gereksinimler vb detayları madde madde sentezledim.

- öncelikle bu yaz joey graham, malik allen, anthony carter ve johan petro free agent oluyor. bunların yanında kol gibi 16,5 md'lık kontratı ile birlikte kenyon martin'in oyuncu opsiyonu var ki bu yaz onu kullanacağı aşikar. kenyon'u atlarsak saydığım dörtlüden joey graham haricinde hepsini şutlamak lazım. bitek johan petro'yu kenyon'un arkasına ya da önüne düzgün bir 4 numara alana kadar bekletmeliyiz, onada gelicem altlarda.

- carmelo'nun knicks'e gitme ihtimali ile ilgili bir yazı okudum geçen gün. olabilitesi düşük elbette ama kafamda soru işareti yok değil bu konu hakkında. bu sezon liderlik vasıflarının hala yetersiz olduğu anlaşıldıktan ve tarafarların güvenini iyice sarstıktan sonra yıllardır nuggets'ta kalma taraftarı olan carmelo anthony bu sefer gitme taraftarı mı diye düşünmeden edemiyorum. ama kendi etrafına takım kurulmaya çalıştıktan ve billups'ın olmasına rağmen franchise player olarak görülmesinden sonra bu yaz takasını isterse büyük salaklık yapmış olur.

- playofflar başlamadan önce takıma george karl'ın oğlu coby karl ve uzun rotasyonuna ekleme olarak brian butch diye bir eleman aldık ancak kurallar dolayısıyla oynatamadık. coby karl kısa dönem nuggets'ta ve önceki sezon lakers'ta forma şansı aramıştı. hatta geçen sene batı finalinde george karl ve takım elbisesiyle lakers benchinin yanında oturan oğlunu aynı anda ekrana getiriyorlardı falan, neyse. bu oyuncuların rotasyona girebilecekleri ve katkı sağlayabilecekleri de muamma. ayrıca coby karl'da zannedersem 2005'te kanseri atlatmıştı, detay olarak belirtiyim.

- kanser demişken, george karl'a gelelim. peşini bırakmayan bu hastalıktan kurtulmak için çok çaba sarfettiği bir gerçek. ancak çaba sarfederken takımın başına geçmesini beklemek güç olacaktır ve tedaviler devam ederse kanseri yenene kadar takımdan uzak kalacaktır. şayet kanser tedavisi devam eder ve hastalığı takımın başına geçmesini engellerse profesyonel düşünerek dertlerimizin üstüne birde koç aramak eklenebilir. adrian dantley'le gelecek sezona çıkacak halimiz yok.

- gelelim bu yaz yapmamız gereken en kilit hamleye, uzun takviyesi. özellikle kenyon martin'in gelecek sezon fa olacağını ve nene'nin isktikrarsız oyununu düşünürsek takımda ki en bariz eksiklik olarak göze çarpıyor uzun rotasyonu. e kenyon martin ve nene hilario'nun yedeklerini de chris andersen'in yanında johan petro ve malik allen'ın oluşturduğunu düşünürsek, uzun rotasyonu bas bas bağırıyor denebilir. carlos boozer bu yaz fa oluyor mesela, alsak şukela olur. özetle iyi bir uzun transferiyle kısa vadede şampiyonluk beklerim, açık açık.

- off-season'da bir başka hamle ise benchimizi güçlendikmek olacaktır. benche jr smith haricinde etkili bir tehtid daha eklemessek özellikle geniş rotasyonlu takımlara karşı zorluk çekeriz. geçen sene nuggetslılar olarak sövdüğümüz bi linas kleiza vardı, en son olympiakos'a gitti dediler. tamam bende sövüyordum arada ama bazen benchten çok patlayıcı etki yapıp bu görevi layıkıyla yapıyordu.

- stan kroenke'nin nuggets'a maddi açıdan daha çok yönelmesi takımın geleceğini etkileyen faktörlerden biri, bırak arsenal'i falan artık babuş.

- son olarak george karl'ın iyileştiği takdirde bu takımın özgüvenini ve bu seneki hayalkırıklığını tamir etmesi ve gelecek sezona iyi bir şekilde motive etmesi şart. ayrıca bu yaz hamleler yapılırken billups, kenyon gibi veteranların gittikçe yaşlandığını göz önünde bulundurmak gerekir.
Logged

Mustaine
Sr. Member
****
Offline Offline

Posts: 842View Profile
« Reply #1 on: 5 May 2010 - 00:20:27 »

carlos boozer bu yaz fa oluyor mesela, alsak şukela olur. özetle iyi bir uzun transferiyle kısa vadede şampiyonluk beklerim, açık açık.
O biraz zor gibi sanki,cap'i olmayan takımın Boozer'ı alması imkansız.Bence hızlı ayaklı bir yedek 4 numara iş görür.Bir de Utah serisinde neden Balkman kullanılmadı, anlamış değilim.
Logged
ArdaS
Jr. Member
**
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257View Profile
« Reply #2 on: 5 May 2010 - 00:49:07 »

O biraz zor gibi sanki,cap'i olmayan takımın Boozer'ı alması imkansız.Bence hızlı ayaklı bir yedek 4 numara iş görür.Bir de Utah serisinde neden Balkman kullanılmadı, anlamış değilim.

boozer olmasa da takas yolundan etkili bir uzun almamız şart. free agent piyasasından alacakta değiliz illa.

balkman konusuna gelince, uzun olarak mı söyledin bilmiyorum ama uzun olarak söylediysen o vücutla balkman'ın 3 numaradan yukarısını oynaması çok zor. sezon boyunca garbage time'dan kurtulamadı zaten, playoffta süre vermek abes olurdu.
Logged

gelo-raptor
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1.374View Profile
« Reply #3 on: 5 May 2010 - 01:50:59 »

bence bu denver kadrosuna yapılacak iki hamle var. biri birdman'in haricinde ikinci bir yedek uzun. diop ya da nazr mohammed gibi. bir de george karl'ın yerine daha üst düzey bir coach. sorunlu adamlarla anlaşabilecek bir winner coach. larry brown olabilir mesela.
Logged

early
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1.088


'eybi'


View Profile WWW
« Reply #4 on: 14 Jul 2010 - 14:18:04 »

al harrington denver'da.
5 yıl - 34 milyon.

dallas hüsrana uğradı ve denver iyi iş çıkardı. ilk bakışta da çok hoşuma gitti bu transfer. nuggets'ın ihtiyaç duyabileceği türden bir adam harrington. k-mart da güven vermiyor zaten. şutör bir dört numara iyi gidebilir nuggets'a. nene ve yanına şutör adamlar, hoş.
« Last Edit: 14 Jul 2010 - 14:19:02 by early » Logged

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Denver Nuggets  |  Topic: Off-Season 2010 « previous next »
    Jump to: