Welcome, Guest. Please login or register.
16 Sep 2019 - 04:59:24
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Phoenix Suns - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
PHO 4 - 0 SAS
PHO 4 - 1 SAS
PHO 4 - 2 SAS
PHO 4 - 3 SAS
PHO 3 - 4 SAS
PHO 2 - 4 SAS
PHO 1 - 4 SAS
PHO 0 - 4 SAS

Pages: 1 2 [3] 4  All
Author Topic: Phoenix Suns - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi)  (Read 20738 times)
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #30 on: 8 May 2010 - 14:35:45 »

ee dedik Dallas'ı elemeye benzemez George Hill o boş şutları bulup da sokamaz diye.Dallas kendi aptallığına yansın şimdi.

ÇatÇat
Newbie
*

View Profile
« Reply #31 on: 8 May 2010 - 14:41:10 »

Zaten geçmiş yıllarda geçemediği turlarda Dallas kendine yanacak..Karşısındaki Spurs bi cacık değildi, ama dediğin gibi aptallığına yansın..

itain'tovertillit'sover
uacaglar
Newbie
*

View Profile
« Reply #32 on: 8 May 2010 - 15:14:03 »

San Antonıo daha önce hiçbir seride süpürülmüşmüydü acaba.Gerçekten merak ediyorum.
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #33 on: 8 May 2010 - 15:34:47 »

San Antonıo daha önce hiçbir seride süpürülmüşmüydü acaba.Gerçekten merak ediyorum.
En yakın örnek olarak, Lakers süpürmüştü 2001 Batı Finali'nde.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 8 May 2010 - 15:35:00 »

Maçın yıldızı Goran Jordan maç sonunda sadece JSPN'e konuşmuş: Cheesy

http://www.twitvid.com/66U1Z
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #35 on: 8 May 2010 - 16:54:40 »

lakers ta bekliyor, hıyarları bekliyor cacık yapmak için.

ilk yarıyı izledim sadece; suns takım gibi oynuyor, hiç oyundan düşmüyorlar, 1-2 sene önceki spurs gibiler. gentry kadroyu çok efektif kullanıyor.
uacaglar
Newbie
*

View Profile
« Reply #36 on: 8 May 2010 - 17:19:22 »

En yakın örnek olarak, Lakers süpürmüştü 2001 Batı Finali'nde.

Teşekkürler.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #37 on: 8 May 2010 - 17:47:59 »

Suns'tan açıkçası beklemiyordum bu maçı kazanmalarını. Maçın başını izleyebildim sadece ve gidişat Spurs açısından harikaydı. Tabi 2. yarıda müthiş geri dönüş yapmış Suns. Dragic'in son çeyrekteki 23 sayısı da hakkatten çok sağlam bir istatistik. Ben Spurs'ün süpürüleceğini sanmıyorum ancak seri 4-0 biterse, bizim denyolara nasıl elendiniz diyerek yeniden sövmeye başlayacağım...

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #38 on: 8 May 2010 - 18:57:56 »

Suns ve Gentry cidden birbirlerini bulmuşlar, mükemmel bir takım hüviyetindeler. Kendilerini tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor elden.

"Dallas bu takıma nasıl elendi" falan tarzı yorumlar saçmalık, daha önce de dediğim gibi her serinin kendi hikayesi var. Bazı takımlar bazılarına ters geliyor ve Suns'ın oyun stili Spurs'un hiç ayak uydurabileceği tarzda değil. Ben Lakers'tan çekiniyordum ters gelme konusunda, ama Suns'ı ihmal etmişim.

3 maçtır 110 sayı atıyor Suns Spurs'a, bunu ligde yapabilecek bir başka takım daha yok. Gentry eldeki kadroyu ve her oyuncuyu çok güzel değerlendiriyor. D'antoni gibi 6 kişinin sırtına binip seriyi taşıtmadı, D'antoni olsaydıbugün 25 sayı atan Dragic 5 dakika bile oynayamazdı muhtemelen.

4-0 ya da 4-1 fazla farketmez, eğer daha fazla dinlenip Lakers'i elemelerini sağlayacaksa Suns'ın bizi süpürmesine hayır demem.

Seneye de şampiyon görelim sizi
drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #39 on: 8 May 2010 - 21:56:26 »

çok iyi hatırlıyorum 39-23 öndeydik, Parker 4 serbest atışı arka arkaya kaçırdı, arkasından da maç sonuna kadar devam edecek olan Suns' ın mükemmel oyunu geldi. Bu aralar hem uyku sorunu çekmemden, hem de derslerimin fazla olmaması sebebiyle baya baya bir play-off maçı izledim ve bence Suns batıdaki en iyi ikinci takım. Fazlasıyla hakediyorlar geldikleri yeri. Dallaslı arkadaşlar diyor ya nasıl elendik biz bu Spurs 'e falan, Suns Dallas' ı da geçerdi. Ve şu bençlerine, dışardan yağmur gibi yağdırdıkları üçlüklere bakıyorum da, Lakers 'ı da eleyebilirler.

Alvin Gentry 'e değinmek istiyorum biraz da. Yaptığı iş gerçekten inanılmaz. Çoğu kişi sezon başında Suns' ın play-off dahi yapamayacağını düşünüyordu, şimdi batı finalindeler. Amundson, Dragic, Frye 'dan falan süper bir benç yarattı. Ama her şeyden ötesi takımına güven veriyor. Diğer koçlar gibi kalın çizgiyle çizilmiş sınırları yok, o an sahada kim iyiyse ismi ne olursa olsun oynamaya devam ediyor. 2.maçta son 5-6 dakikaya kadar falan Nash bençteydi ve oyuna çok diri girip ikili oyunlarla son darbeyi vurmuştu. Yine bu maçta yedekler iyi gidince hiçbirini çıkarmadı ve o güvenle coştukça coşan suns yedekleri bizim ilk beşi sürklase etti. Son dört dakikayı izlemedim, Dragic 'i öyle sürekli atarken görmek baya moral bozucuydu daha fazla dayanamadım. Neyse diyceğim düşünün Amare ve Nash oyuna girmedi o dakikaya kadar ve adamlar oyunu domine ettiler. Gentry gibi koçumuz olsaydı isterdim, ne yalan söyliyeyim.

Pop 'a gelirsek 3.çeyrek sonu, 4. çeyrek başı her perdede, her ikili oyunda switch yaptrdı takıma, akıl almaz bir şeydi. Ya insan hakkaten anlamıyor. Duncan 'ın ayaklarına beton dökülmüş gibi, adam diğer sahaya zor koşuyor, Blair desen koca bi popodan ibaret, Mcdyess dan geçmiş artık ve bu adamlar sürekli Barbosa-Dragic le falan eşleşti. Dragic harikaydı; ama olay bir yerden sonra tuhaflaştı. Hele dört sayılık bir oyunu vardı ki; bu kadar kısmet olur. Neyse Suns 'a tebrikler, umarım Lakers 'ı da elerler batı finalinde.

Son olarak sevgili Tuncaboylu ÇatÇat 'a az bile demişsin...

« Last Edit: 8 May 2010 - 21:57:07 by drunken_sailor » Logged
Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #40 on: 8 May 2010 - 22:10:24 »

"Neticede Spurs ilk turda elenicek, NBA'den az biraz anlayan herkes görebilir bunu, got it?" şeklindeki  postlardan ağzının payını aldıktan sonra şu yorumların takdire şayan gerçekten, bravo ÇatÇat.
tolkien
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 8 May 2010 - 23:57:45 »

Vay be bu günleri de mi görcektim bir Suns taraftarı olarak. Dragici ve benchi tebrik etmek istiyorum ama en büyük övgüyü Alvin Gentry hakediyor. Sunsı takım yapan adam. Charles Barkley'nin bir lafı var: Takımlar koçlarını karakterini alırlar. Phoenix'in geçmiş senelere göre yaşadığı değişim de bu. Sahaya giren her oyuncu büyük bir özgüvenle oynuyor. En ufak bir hatada pabucum dama atılır mı derdi yok. Alvin Gentry bir psikolog gibi telkinleriyle kah takımı sakin tutuyor kah enerji aşılıyor. Adamların rahat ve sakin bakışları oyunculara özgüven saçıyor. Spurs gibi bir takım karşısında 16 sayı geriden gelmek kolay iş değil. Hepsinin alnından öpmek istiyorum.

Yalnız herkes batı finalinden bahsetmeye başlamış. Seri henüz 3-0. Hiçbir şey bitmiş değil. Spurs gibi tecrübeli bir takımla oynuyoruz. Aynı hırsla mücadeleyle son maçı da almadan seri henüz bitmemiştir. Ama dileğim süpürgedir. Çok tatlı bir intikam olur.
AnL_21
Newbie
*

View Profile
« Reply #42 on: 9 May 2010 - 22:40:38 »

Uzun süredir 3-0 geri düştüğümüz bir seri hatırlamıyorum Cheesy Suns seriyi hak ederek oynuyor özellikle bench katkısı istatistiklerden öte bir ateşleme şeklinde. Yıllardır çok çektiler bizden. Bu turu geçmelerine cidden mutlu oluruz. Umarın finale çıkarlar.
mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #43 on: 10 May 2010 - 11:09:03 »

ve süpürüldük, serinin yanlızca 4. maçını izlemedim, açıkcası gerek görmedim. sonuçta 4-0 4-1 çok da farketmez. maçlar üstüne uzun uzun yorum yapıladabilir ama suns gerçekten çok hakederek, çok saygı duyulacak bir oyun ortaya koyarak çıktı konferans finaline. yolları bundan sonra da açık olur umarım.
Bizim açımızdansa özellikle r.jeff çok çok büyük bir hayal kırıklığı olarak kalacak hatıralarımızda oynadığımız 2 serideki maçlar boyunca performansını düşünürsek.

"Neticede Spurs ilk turda elenicek, NBA'den az biraz anlayan herkes görebilir bunu, got it?" şeklindeki  postlardan ağzının payını aldıktan sonra şu yorumların takdire şayan gerçekten, bravo ÇatÇat.

bazı şeyler baki kalıyor galiba, bir cevap daha alma arzusu gibi. Ancak vermeye gerek bile yok sanıyorum.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #44 on: 10 May 2010 - 11:28:09 »

Seri başlamadan önce ankete Suns süpürücek diye oy veren 4 kişi kimse onları bulup özellikle tebrik etmek istiyorum hepsini.
« Last Edit: 10 May 2010 - 11:28:33 by sannti » Logged

Pages: 1 2 [3] 4  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Phoenix Suns - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 2. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: