Welcome, Guest. Please login or register.
18 Nov 2019 - 03:20:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
DAL 4 - 0 SAS
DAL 4 - 1 SAS
DAL 4 - 2 SAS
DAL 4 - 3 SAS
DAL 3 - 4 SAS
DAL 2 - 4 SAS
DAL 1 - 4 SAS
DAL 0 - 4 SAS

Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
Author Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 32801 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #60 on: 24 Apr 2010 - 14:19:31 »

Sonuç itibariyle 4. maçı alan %51 seriyi kazanır diye düşünüyorum.

Valla abi 4. maçı siz alırsanız bence seri biter matematiksel olarak olmasa bile. Eğer San Antonio kazanırsa, ben Spurs'ün Dallas'a karşı arka arkaya 3 maç kaybedeceğini sanmıyorum. Bizim için ise son derece kritik bir maç, hatta tamam ya da devam maçı bir nevi.

Caron Butler'a ne oldu ben de anlamadım açıkçası. Sadece kullanılan 3 şut ve oynanan 14 dakikalık süre. Kısa bir beşle mücadele ettik aslında bu maç. O nedenle vazgeçmiş olabilir Carlisle, çünkü Marion da 16 dakika kaldı sadece sahada. Zaten Kidd-Barea-Terry-Dirk-Dampier(Haywood) rotasyonu gördük sahada bolca.

Aslında oyunun savunma yanında fena değildik akşam. Spurs'e 3'lük izni vermedik. Ancak hücumda sadece Nowitzki'nin eline bakmamız, Kidd'in son derece kötü dış şutları ritmi bozdu. Bir de ilk maçta farkı yaratan oyuncu bana göre Haywood'tu. Carlisle'ın neden bu kadar az oynattığını, Dampier'a daha fazla süre verdiğini anlayamıyorum. Sürelerini arttırmalı bence, içeriye dinamiklik getiriyor.

3. periyotta öne fırladıktan sonra daha kontrollü, daha sakin hücum edebilseydik bence alabilirdik maçı fakat hemen farkın kapanmasına izin verince ve Parker'ı da pek yavaşlatamayınca seri 2-1'e geldi. Pazar gecesi gerçekten önemli, serinin kaderini çizecek. Ya eşleşme tekrardan başlayacak ya da bitecek. Fazlasıyla sert oynamamız gerek.

« Last Edit: 24 Apr 2010 - 14:20:05 by Slaughter » Logged
occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #61 on: 24 Apr 2010 - 15:00:20 »

Sakatlığı falan yokmuş Butler'in; Carlisle o an iyi giden rotasyonla devam etmek istemiş. Butler de ilk maçtan sonra fısladı biraz ne yalan söyliyim; Marion'la beraber 0'a yakın katkı veriyorlar. E Kidd de her zaman o kadar şut sokamayacağına göre Nowitzki ve Terry'e kalıyor bütün sayı yükü.

Yanlız S.Antonio da ne inatmış arkadaş; adamın burnu kırılıyor 2 dk. sonra hop yeniden sahada. Her ne kadar açıkça dile getirilmese de, Lakers ve Denver'in kötü durumda olması 1-2 ay öncesine kadar playoff''a bile gireceğinden emin olmayan Spurs'un de iştahını kabarttı sanıyorum Batı şampiyonluğu için. Hal böyleyken bizim oyuncular niye bu kadar iştahsız onu anlamadım ama.

Neyse 4. maç ya herro ya merro oldu artık; kaybedersek yolun sonu gözükücek yavaştan.
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #62 on: 24 Apr 2010 - 15:02:51 »

Abi adam kırık burunla yine de oynayıp takımını kurtarıyor Dallas sıradan bir lig maçı gibi oynuyor hala.Fark burda işte.Boşuna 3 şampiyonluk yaşamadı Spurs.Senin gibi 2-0dan final serisi de vermediler. Mücadele denen kavram Dallas'ta yok.Sene başından beri göremedik.Ben pek umutlu değilim Spurs 4.maçı da vermez Dallas'a.Dallas maçı alacak kadar mücadele ederse ayrı
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 15:06:01 by DeLorean » Logged

ÇatÇat
Newbie
*

View Profile
« Reply #63 on: 24 Apr 2010 - 15:51:14 »

Manu'nun burnu süper olmuş, şekline şekil kattı, bir kat daha yakışıklı olmuş adam. zuhahah

itain'tovertillit'sover
martopicor
Newbie
*

View Profile
« Reply #64 on: 24 Apr 2010 - 22:09:53 »

Manu'nun mücadelesine, Duncan'ın olağan play off performansına dönmesine, bir de Parker eklenince Dallas'ın savunma konusunda zaafları açıkça ortaya çıkıyor, Sas da bu zaafları işlemeye devam ediyor. Manu'nun delici oyun stiline, Parker'ın da penetreleri eklenince Sas hücum performansı belirli noktalara ulaştı ama bu serideki önemli unsur Sas savunması.
Nowitzki; her eşleşmemizde olduğu gibi serinin en skoreri konumuna devam ediyor ancak ona desteğe engel olmaya devam ettiğimiz sürece bu durum çok canımızı yakmayacak. Son maçta Barea'dan aldıkları gibi extra katkıları zaman zaman alacaklardır ama  herhangi bir oyuncuları seri boyunca Nowitzki'ye istikrarlı katkı vermediği sürece hücumda işleri zor.
Batıda oynanan maçlara, takımların son form durumlarına baktığımda; bu seriyi kazanan takımın yolunun bir hayli açık olduğunu düşünüyorum.
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 22:11:08 by martopicor » Logged
bLiSS
Guest
« Reply #65 on: 25 Apr 2010 - 11:38:31 »

bugün aynı şeyi boston için de konuştuk samed'le, eğer önümüzdeki maçı da alırsak yaşlı bir takım olmanın dezavantajını konferans yarı finallerine başlamadan önce fazladan dinlenme fırsatı olarak görür ve ona göre motive olabiliriz. yani yazanlardan çoğunluğun kanaatine katılmaktayım ama spurs açısından. dördüncü maçı da spurs alırsa 5. maça daha fazla asılıcak ve koparmaya çalışacaktır.
mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #66 on: 26 Apr 2010 - 05:13:20 »

duncan-manu ikilisinin 15' te 2 attığı bir yarıyı hele de 2. çeyreğin büyük bir kısmında hiçbir şey yapamadığımız da düşünülürse sadece 11 sayı geride kapatmamız 3. çeyreğin başı için bir geri dönüş ümidi barındırmamı sağlıyor ama dallas bu maç daha önce yapmadığı bir şeyi yapıyor şimdiye kadar; dirk yanlızca 4 şutla 10 sayı bulmuş durumda ve marion, butler, barea hepsinden destek alıyor. Dallas takımının hepsini oyunun içine dahil edersek bu maçı veririz hemde 4. çeyreğin ortalarına gelmeden.  Undecided
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #67 on: 26 Apr 2010 - 05:36:16 »

Evet 57-51 oldu fark yavaş yavaş eridi. Bu Dampier neden ısrarla oyunda tutuluyor anlamak güç.6 faul almasını beklemek lazım herhalde.3.çeyreğin bitimine 5:43 kala mola alındı.Moladan sonra Dallas farkı yeniden açamazsa bu maçı kazanamaz bence.George Hill efsane bu arada.57-55 oldu.Dampier turnikeleri kaçırmaya devam ediyor.Bravo.Hele şükür 4.faulunu aldı

- Maç boka sardı periyot bitimine 3salise kala terry'ye faul falan çalıyolar.Yine dengesiz hakemler.3.periyot San Antonio'nun faul atışlarından  ibaret geçti.E iyi alın Spurs'u finale çıkarın madem.George Hill de Mvp olsun.
« Last Edit: 26 Apr 2010 - 05:58:55 by DeLorean » Logged

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 26 Apr 2010 - 05:58:15 »

Şaka gibi. 57-47'ydi skor 3. çeyrekte bi ara, Spurs 19-2'lik bi seri yakaladı ve 66-59 önde bitirdi çeyreği. 3. çeyreğin skoru 31-11, eğer Spurs burdan bu momentumla maçı verirse büyük sürpriz olur. Dallas dağılmış durumda resmen.

Edit: Najera çok aşağılık bi faul yaptı Ginobili'ye. Bunun için başka nasıl bi tabir kullanılır bilmiyorum, o yüzden "aşağılık" dedim. Zaten uyuzdum Rose Garden'daki maçta yaptıklarından sonra kendisine, şimdi iyice gözümden düştü. Zaten flagrant 2 çaldı hakemler attı oyundan direk.
« Last Edit: 26 Apr 2010 - 06:03:21 by sannti » Logged

mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #69 on: 26 Apr 2010 - 06:03:38 »

bu güzel geri dönüşü galibiyetle sonuçlandırabilirsek (3. çeyrek sonu 66-59) dallasın direncini tam anlamıyla kırmış olacağız. 3. çeyreğin neredeyse tamamında duncan kenardaydı olası bir kriz durumunda diri olacaktır ama umarım krize sokmayız. bu arada g.hill sapıttı 9-12ikilik  4-5 üçlük.
bu arada najera sanırım sırf faul yapılsın diye alındı oyuna faulünü yaptı, atıldı gitti.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #70 on: 26 Apr 2010 - 06:12:18 »

Najera'nın faulü sonrası Popovich'in tekrarda gördüğümüz tepkisi müthiş komikti. Faul yapılınca yerinden fırlayıp sahaya dalar gibi oluyor, yardımcılardan biri tutuyor hemen, o tutar tutmaz Pop diğer yardımcılara dönüp "bench'tekileri tutun lan, girmesinler" gibi bir hareket yapıyor. Mutlaka izleyin.
mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #71 on: 26 Apr 2010 - 06:20:05 »

Najera'nın faulü sonrası Popovich'in tekrarda gördüğümüz tepkisi müthiş komikti. Faul yapılınca yerinden fırlayıp sahaya dalar gibi oluyor, yardımcılardan biri tutuyor hemen, o tutar tutmaz Pop diğer yardımcılara dönüp "bench'tekileri tutun lan, girmesinler" gibi bir hareket yapıyor. Mutlaka izleyin.

kalp kalbe karşıymış üstadım ben yazacaktım maçtan sonra.  Grin
tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #72 on: 26 Apr 2010 - 06:21:46 »

parker, manu ve duncan toplamda 23 sayıda olmasına rağmen spurs son çeyrekte 10 sayı farkla önde.
jefferson , mcdyess , hill hatta enerjisiyle blair bugün spurs'e çok şey kattı.Bu momentumla spurs maçı vermez.

najera'ya gelince söyleyecek söz bulamıyorum.ayıp denen bi şey var yahu
« Last Edit: 26 Apr 2010 - 06:23:35 by tolgatmac » Logged
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #73 on: 26 Apr 2010 - 06:42:49 »

Aynen Miami final serisi gibi hakemlerin damga vurduğu bir seri oldu şu son 2 maç itibariyle.Resmen Spurs'e hediye edilmiş 2 maç.Çok kritik anlarda Dallas'ı bitiren düdükler geldi.Blair,Nowitzki'nin koluna sarılıyor  Nowitzki kurtulmak isterken kolunu ittirdi diye teknik faul alıyor.Bu maçın 3.periyotu dediğim gibi Spurs'un faulleri eşliğinde geçti.Ginobili-Duncan'ın bu kadar kötü olduğu bir geceyi hakemler ve George Hill'in (kendisi LeBron'un en büyük rakibidir) ekstra performansı dengeledi ve Spurs'e seriyi getirdi bana göre.Kimse hakemler etkilemedi demesin lütfen.Açık açık Dallas katledilmiştir. Ama şunu da demem gerekir ki Dallas'ın bu oyuncu kadrosu ve yapısı ile başarılı olması mümkün değildi zaten.Takas sonrası biraz umutlanmıştık ama ancak bu çıktı ortaya.
« Last Edit: 26 Apr 2010 - 06:44:02 by DeLorean » Logged

mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #74 on: 26 Apr 2010 - 06:51:50 »

Aynen Miami final serisi gibi hakemlerin damga vurduğu bir seri oldu şu son 2 maç itibariyle.Resmen Spurs'e hediye edilmiş 2 maç.Çok kritik anlarda Dallas'ı bitiren düdükler geldi.Blair,Nowitzki'nin koluna sarılıyor  Nowitzki kurtulmak isterken kolunu ittirdi diye teknik faul alıyor.Bu maçın 3.periyotu dediğim gibi Spurs'un faulleri eşliğinde geçti.Ginobili-Duncan'ın bu kadar kötü olduğu bir geceyi hakemler ve George Hill'in (kendisi LeBron'un en büyük rakibidir) ekstra performansı dengeledi ve Spurs'e seriyi getirdi bana göre.Kimse hakemler etkilemedi demesin lütfen.Açık açık Dallas katledilmiştir. Ama şunu da demem gerekir ki Dallas'ın bu oyuncu kadrosu ve yapısı ile başarılı olması mümkün değildi zaten.Takas sonrası biraz umutlanmıştık ama ancak bu çıktı ortaya.

bahsettiğiniz pozisyondan başka akılda kalan bir hata var mı acaba? bahsettiğiniz pozisyonda da dirk biraz kollarını açınca hakem çaldı ki sezon içinde birçok kez çalındı bu şekilde fauller. Ben bu faulün doğru olduğunu düşünmüyorum ama hakemlerin dallası katlettiğini söylemekte en azından beistir bana göre. 3. çeyrekteki savunmamız ve g.hill' in müthiş oyunu getirmiştir maçı ki duncan' ın kariyerini muhtemelen en kötü playoff maçını oynadığı, ginobilinin de ona eşlik ettiği bu maçta dallas cephesinin suçu bence en son hakeme atması gerekiyor.
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: