Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:09:47
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
DAL 4 - 0 SAS
DAL 4 - 1 SAS
DAL 4 - 2 SAS
DAL 4 - 3 SAS
DAL 3 - 4 SAS
DAL 2 - 4 SAS
DAL 1 - 4 SAS
DAL 0 - 4 SAS

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9
Author Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 32120 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #45 on: 22 Apr 2010 - 13:46:13 »

Bu sene deplasmanlarda NBA birincisiydik. Spurs çaldıysa bizim de bir maç çalabileceğimizi düşünüyorum. Maçı izleyemedim şehirler arası yolda olduğum için fakat hücumda rezalet bir performans koymuşuz takım olarak (%35). Nowitzki 24 sayı atsa da yüzdesi kötü, Butler ise 17 şutta 17 sayı atmış anca. Kidd de beklentilerin çok altında. Bunda Spurs'ün yaptığı etkili savunma da var kuşkusuz, bir de Jefferson da devreye girince işler felaket olmuş. Şu an baskıyı hisseden taraf biziz, önümüzdeki 2 maçtan birini kesin kazanmamız gerek seriyi kaybetmemek için.

AnL_21
Newbie
*

View Profile
« Reply #46 on: 22 Apr 2010 - 13:57:12 »

Gerçekten özellikle ilk yarıda çok iyi savunma yaptık. Her ne kadar farkı açarsak açalım, Dallas'a karşı maçı hep tedirginilk içinde izliyorum. Nitekim yine iyi bir geri dönüş gerçekleştirdiler. Ancak sıkıştığımız anda TD'nin 8 sayısı bizi kurtardı. Hücumda topu iyi dolaştırınca rahat sayı bluyoruz, ikinci alternatifimiz ise pick and roll. Bazı pozisyonlarda Dallas hem içeriyi hem dışarıyı çok iyi savundu. Ancak bunu maçın geneline yayamadılar.

Bana da evdeki 2 maçı birden kazanmamız zor gibi gözüküyor.
cornholio
Newbie
*

View Profile
« Reply #47 on: 22 Apr 2010 - 15:26:53 »

Bu sene hep aklımda Lakers'ın, daha küçük bir ihtimal Denver'ın batı şampiyonu olacağı varken şu an bu seriden çıkacak takımında epey şansı olduğunu düşünüyorum. Özellikle San Antonio'dan artık geçtiğini düşünürken hala son sözlerini söylemedikleri gibi bir hisse kapıldım. İlk turun en kaliteli ve heyecanlı eşleşmesi kesinlikle. 
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #48 on: 22 Apr 2010 - 16:05:59 »

jeff esegi biraz oynasa daha rahat izleyebilecez maci ama o da cok sik gerceklesmiyor maalesef. Onur Jefferson ritim bulmaya basladi diye yazmis bir önceki sayfada ama ben öyle oldugunu düsünmüyorum. nadiren patlayici performans sergiliyor.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #49 on: 22 Apr 2010 - 17:16:37 »

Eğer Jefferson son maçtaki performansına benzer bişey oynarsa play-off boyunca San Antonio Lakers'ın rakibi olabilir ama pek mümkün görmüyorum ben de R-Jeff'in böyle bi patlamayı uzun döneme yaymasını. George Hill veya R-Jeff'ten biri katkı verince Spurs çok rahat kazanıyor rakip kim olursa olsun. İlk maçla 2.maçın da farkı buydu zaten. Big 3 birbirinin tıpa tıp kopyası iki maç çıkardı zira.

drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #50 on: 22 Apr 2010 - 19:29:10 »

maça 9-0 lık bir seriyle çok iyi başladık. ama Nowitzki olmamasına rağmen çeyreğin sonunu çok iyi getirdi Dallas. 8-10 sayı farkla bitmesi gerekirken sadece 4 sayılık bir fark oluştu. Derken 2. çeyrekte Jefferson şov başladı. İlk yarı bittiğinde 9 da 7 yle 17 sayı atmıştı bile. Zaten ikinci yarı normaline döndü, sadece 2 sayı attı, onlar da faullerden geldi. Neyse ikinci yarıya da iyi başladık ve 80-60 'ı yakaladık. Derken üst üste top kayıpları, üçlükler falan derken çeyrek 82-72 bitti. son çeyreğe  hızlı başlayan Dallas oldu ve 89-84le farkı 5 'e kadar indirdiler. Oradan sonra zaten sahneye Duncan çıktı, maçı bize getirdi. iki dakika kala da Manu bir üçlükle hançeri sapladı. Bütün maç öndeydik, Dallas bir kez olsun öne geçemedi ve kısmen rahat kazandık diyebiliriz.

Mavs açısından bakarsak, işler hiç de iyi gitmiyor. iki maçtır hiç savunma yapamıyorlar. İçeriye çok rahat giriyoruz. Dışardan boş üçlükler atıyoruz. Hücumda ne istersek genellikle yapıyoruz. Tam tersi Dallas oyun sete set kaldığında Nowitzki hariç çok zorlanıyor. Marion bir play-off da daha kayıp vaziyete. Son çeyrek Carlisle onu oyuna dahi almadı, doğru da yaptı zaten. Savunmada Manuyu hiç durduramadığı gibi hücumda da takımını bir kişi eksik oynatıyor. İlk maçtan sonra da dediğim gibi Haywood daha çok sahada kalmalı, ayrıca Manuyu da Kidd savunmalı.

Bize gelirsek, iki maçta da çok daha keskin, sakin oynayan, sahada istediklerini yapan tarafız. burada söylendiğinin aksine  jeffersondan çok büyük katkılar almadan da kazanabiliriz; çünkü diğer rol oyuncularımızdan katkı alamıyoruz. Seri kendi sahamıza taşınınca ben Blair, Hill, Bonner hatta süre alırlarsa Bogans, Mason; tüm bunlardan daha iyi performanslar bekliyorum. özellikle Hill ile Blair play-off atmosferinden, deplasmanda olmaktan çok etkilenmiş gözüktüler, hiç varlık gösteremediler. Az top kaybı yapar, Dallas a hızlı hücum fırsatı vermez, üçlüklere ve savunma ribaundlarına dikkat edersek iki maçı da kazanma olasılığımız hiç düşük değil.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #51 on: 22 Apr 2010 - 23:24:28 »

tuncaboylu klasık playoff ince hsaplarına başlamış Smiley bu seri muhtemelen bu turun en guzel serısı olacak.7. maça gidecek gibi duruyor,

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #52 on: 23 Apr 2010 - 02:31:13 »

bu seride dışarıda alınan maçlar illa ki olacaktı. sürpriz olmadı. neticede dallas dışarıda her takımı yenebilecek güçte olmasına rağmen evinde sezon boyunca dengesiz sonuçlar alan bir takım. american airlines center'ın atmosferi de pek yardımcı olmuyor bu duruma, hiçbir zaman da olmadı. onun için panik yapmamıza gerek olmadığını düşünüyorum.

maçta spurs istediği her şeyi yaptı hücumda. topu iyi paylaştılar, rol oyuncularından ilk maçta alamadıkları katkıyı aldılar. duncan da maçı aldı. savunmada özel olarak daha iyi olduklarını söyleyemem. nowitzki istediği şutları buldu yine, topu yere vurduğunda gelen double teamlerde de topkaybı yapmadan topu dolaştırıp görece boş şutları bulduk. sorun şu ki çok fazla şuta bağlı kaldık. terry dışında kimsenin şutu girmeyince fark oluştu. ne zaman nowitzki ve butler içeri drive etse hep pozitif şeyler oldu, farkı kapattığımız zamanlar hep bu tür sayılar bulup havaya girmemizle oluşan zamanlar oldu. ama oldukça geç kaldığımızı söylemeliyim, maçın başında yediğimiz farkı tamamen hiç kapatamadık.

bireysel olarak baktığımızda haywood'un savunmada çok aksadığını gördüm. pick n roll savunmasında felaketti. birebirde ise duncan'ı durdurmak zaten imkansız ama haywood en kritik anlarda yavaşlatamadı bile. duncan'ı yavaşlatmak için bir şansımız varsa bu anca dampier ile olur. dakikalarının artması lazım ya da en azından haywoodla başlanıp dampier ile bitirilebilir.

bu maçta gördük ki roddy b'yi playoff'ta hiç göremeyeceğiz. carlisle hiç güvenmiyor anlaşılan tıpkı popovich'in hill'e geçen sene güvenmemesi 10küsür sayı gerideyken second unit sahaya çıkmışken iki tarafta da, şutlar da girmiyorken beaubois ilaç gibi gelirdi. barea hücum alanında iyi hoş ama kazandırdığını savunmada kaybettiriyor. kimsenin arkasında duramıyor, basıp geçiliyor karşısındaki tarafından. barea'nın yapıp beaubois'nin  yapamayacağı hiç bir şey yok aslında.

marion da yokları oynadı dün. onun savunmada kitleyeceği adamlar çok önemli dallas için. spurs'ü yenmenin formülü ginobili'yi duncan'ı durdurmak değil -zaten isteseniz de durduramayacağınız oyuncular bunlar- jefferson'ı, hill'i, bonner'ı, mason'u durdurmak. marion'a kidd'e çok iş düşüyo bu adamların savunmasında. her şeye rağmen ben dallas'ın önümüzdeki 2 maçın birini çalma olasılığını çok yüksek görüyorum.
« Last Edit: 23 Apr 2010 - 02:41:13 by ballboy » Logged
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #53 on: 24 Apr 2010 - 03:05:03 »

Bence de bu seride yine 1 maçı dallas 1 maçı spurs kazanır ve 7.maçı görürüz.Dallas deplasmanlarda iyi oynama özelliğini umarım gösterebilir.Oyunu güven vermese de ben nedense Dallas'ın ilk turda elenebileceğini düşünemiyorum özellikle bu sene için.Tabi biz Dallas'ın nelerini gördük herşey olabilir.

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #54 on: 24 Apr 2010 - 08:23:31 »

Manu'nun burnu kırıldı galiba Nowitzki'nin istemsiz dirsek darbesiyle. Serinin ve maçın gidişatını Dallas lehine oldukça önemli derecede etkileyebilir bu.

Edit: Adam maça geri döndü burnu kırıldı derken.
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 08:29:08 by sannti » Logged

AnL_21
Newbie
*

View Profile
« Reply #55 on: 24 Apr 2010 - 08:38:32 »

Bana da kırıldı gibi geldi. Resmen yana dönmüştü burnu. Yalnız Barea'nın maça etkisi inanılmaz. Penetre ediyor, pas dağıtıyor ve agresif oynuyor. Nowitzkinin 3. çeyrek 16 atmasından öte Barea'nın agresifliğine cevap veremedik.
mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #56 on: 24 Apr 2010 - 08:51:33 »

ginobilinin istediği meğerse burnuna bir dirsekmiş. Smiley son periyotta spursu sürüklüyor şu anda.

edit: manu dedik ama parker' da sorumluluktan hiç kaçmayıp son periyotta şut kaçırmadan galibiyete katkı verdi. öte yandan g.hill' e ayrı parantez açmak lazım sanırım takıma gerçekten büyük dinamizm katıyor ve onun bu halini izlemek çok hoş, ama maçın ayrıntısı manu' nun burnuna sokup sokup çıkardığı tamponlardı.  Grin
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 09:25:05 by mecha_slmdnc » Logged
drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #57 on: 24 Apr 2010 - 09:27:34 »

Çok kritik bir galibiyet oldu bu. Parker çok kritik şutlar soktu son 2-3 dakikada, maçı da bize getirdi. Önümüzdeki maçı kaybetme ihtimalimiz baya yüksek, takım çok yoruldu. Özellikle Duncan hiç çıkmadı oyundan 2.yarı. Ama olur da önümüzdeki maçı kazanırsak bu seri biter. Manu maçın sonunu oynadı, umarım ciddi bir şeyi yoktur. Bir de Butler neden hiç girmedi oyuna ? Sakatlığı falan mı oldu, maçı sunanlar da pek konuşmadı hakkında. Blair-Bonner-Mason biraz katkı verseler. Ne bileyim Mason-Bonner iki üçlük atsalar, Blair on dakika olsa hakkıyla dinlendirebilse Duncan 'ı, çok farklı şeyler olacak çok.. Neyse güzel bir maçtı, herkese iyi sabahlar..
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #58 on: 24 Apr 2010 - 10:26:21 »

Sene başından beri süren, Dallas'ın ilk 5'indeki Nowitzki dışındaki oyuncuların kötü şut performansı hastalığıyla gitme şansı yok.Ancak Nowitzki'nin ribaundlarını çalarsınız. Sen böyle kritik maçta ortaya çıkamıyorsan kimseyi yenemezsin kusura bakma
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 10:33:53 by DeLorean » Logged

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #59 on: 24 Apr 2010 - 10:48:47 »

Müthiş önemli bir galibiyet, hele ki 7'de 0 attığımız bir karşılaşmada alındığı için önemi daha artıyor. Bu maçta da %48'in üzerinde bir yüzde ile hücum ettik ki, artık 3 maçta da tekrarlandığına göre ile, Dallas'ın bizi ancak bu kadar savunabildiği ortaya çıktı. 4. maç çok kritik 2 taraf içinde, Dallas ne kadar kazanmak istiyorsa Spurs da o kadar inatçı olacak.Eğer dış şut ritmimizi bulursak, maçı kazanma olaslığımız da artacak.

Dallas'ın yarın için en büyük avatajı, son maçta rotasyona bizden 1 kişi fazla dahil etmeleri.Biz 7 kişi ile 15+ oynarken, onlar 8 kişiyle 15+ oynadılar. Bizde ise yarın için en umut veren gelişme Tony Parker. Sakatlıktan geldikten sonra sonunda kendini bulmaya başladı ki, bu Dallas için çok kötü bir haber.

Sonuç itibariyle 4. maçı alan %51 seriyi kazanır diye düşünüyorum.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 9
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: