Welcome, Guest. Please login or register.
19 Nov 2019 - 11:11:53
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
DAL 4 - 0 SAS
DAL 4 - 1 SAS
DAL 4 - 2 SAS
DAL 4 - 3 SAS
DAL 3 - 4 SAS
DAL 2 - 4 SAS
DAL 1 - 4 SAS
DAL 0 - 4 SAS

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 9
Author Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 32806 times)
ebay
Guest
« Reply #15 on: 15 Apr 2010 - 21:29:56 »

Ginobili'ye karşı nasıl cevabı olmaz? Marion,Butler,Stevenson gibi oyuncuları çevir çevir sal Manu'nun üstüne.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #16 on: 15 Apr 2010 - 21:46:01 »

Ginobili'ye karşı nasıl cevabı olmaz? Marion,Butler,Stevenson gibi oyuncuları çevir çevir sal Manu'nun üstüne.

Öyle bakarsan Haywood da Duncan'ın, Stephen Jackson gibi Nowitzki'ye ters gelebilen savunmacı tipinde olan Jefferson da Nowitzki'nin cevabı olur kağıt üzerinde. Cevabı yok da demedim zaten, savunulma zorluğu açısından serideki oyuncular arasında bir sıralamada muhtemelen Nowitzki'nin ardından gelir dedim. Bence Mavs'in onu savunması Spurs'ün Butler'ı falan savunmasından daha zor. Yani örneğin yüzdesiz 15 sayı civarında bir ortalamada tutabileceklerini sanmıyorum Manu'yu.
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #17 on: 15 Apr 2010 - 22:12:10 »

George Hill nasıl oynamadı abi geçen sezon? Şimdi baktım, 4-1 biten serinin, 4 maçında ortalama 19 dakika süre almış.
Yine istatistik yanılgısı.

İlk 2 maçta toplam 5 dakika oynadı. 3. maçın yarısı garbage time'di ve orada 25 dakika oynadı. 4. maç yine az oynadı, 5. maçta oynasa da iş işten geçmişti zaten.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #18 on: 15 Apr 2010 - 22:17:08 »

Abi hiç oynamadı demekle, bu anlamda demek arasında dağlar kadar fark var. Ben senin o anlamda düşündüğünü anlayamam yazı üzerinden. Sonra da istatistik yanılgısı deme lütfen.
« Last Edit: 16 Apr 2010 - 01:17:31 by Slaughter » Logged
drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #19 on: 15 Apr 2010 - 22:17:45 »

George Hill nasıl oynamadı abi geçen sezon? Şimdi baktım, 4-1 biten serinin, 4 maçında ortalama 19 dakika süre almış.

son maç hariç pek oynamadı; ama hadi oynadı diyelim bu seneki hill ile geçen seneki arasında gece ile gündüz kadar fark var.

seriye gelirsek; geçen sene elimizde bir sürü çöp diye tabir edebileceğimiz oyuncu vardı. felaketti kadromuz. k.thomaslar, obertolar, bowenlar, udokalar, vaughnlar falan say say bitmez. bu yıl kağıt üzerinde geçen yıla kıyasla çok çok iyi bir kadromuz var ve bu kadro parke üzerinde de son dönem gayet iyi işler yapıyor. ayrıca geçen sene manudan başka duncan da sakat sakat oynamıştı.

2 yıl sonra üçlümüz sağlam giriyor play-off a ve bence üçüne de cevabı yok Dallas 'ın. Duncan kariyeri boyunca Dampier a karşı da Haywood a karşı da fazla zorlanmamıştır. bu sene de dinlenerek geliyor, zorlanacağını sanmıyorum. Manu şöyle savunulur, böyle savunulur deniyor da son iki aydaki Manu Lebronla birlikte bu ligdeki en iyi iki oyuncudan biri. Parker ve Hill keza Kidd 'e karşı baya avantajlılar. Eğer Kidd 'i üçlük çizgisinin gerisinden iyi savunur, Terry ve Barea 'nın bençten getirdiği havayı asgariye indirebilirsek, Hill 'in de sakatlığı ciddi değilse ben beklenenden daha kısa bir seri olacağını ve Dallas 'ı  4-1 gibi bir skorla, ankette 4-2 dedim gerçi, geçeceğimizi düşünüyorum.

Son olarak  herkes nowitzki falan demiş de gayet iyi savunmuşuz onu bu yıl. o attığı 29 sayıyı yaklaşık yüzde 40la falan atmış. toplamda da zaten 42/104. Jefferson bir ara 4 oynamaya alışık değilim falan tarzı bir şeyler demişti, o günden sonra da Pop 4 kısalı düzeni iyiden iyiye bırakmıştı, bu seride de 4 kısaya döneceğimizi, kısa süreler hariç, pek sanmıyorum. Genelde Mcdyess ve Bonner eşleşir herhalde onunla. Dün geceki maçta da Jefferson 'ı hiç denemedi Nowitzkinin üzerinde zaten.
archduke
Newbie
*

Geek

View Profile
« Reply #20 on: 15 Apr 2010 - 22:34:14 »

Genelde Mcdyess ve Bonner eşleşir herhalde onunla. Dün geceki maçta da Jefferson 'ı hiç denemedi Nowitzkinin üzerinde zaten.

Eğer cidden böyle olursa o seride katliam olur, Nowitzki hayatının serisini oynar.

Besiktas Cowboys
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #21 on: 15 Apr 2010 - 22:39:19 »

bu sezon izlediğim 2 dal-sas maçında da nowitzki'yi en rahatsız eden savunmacı bonner dı.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #22 on: 15 Apr 2010 - 22:46:30 »

son maç hariç pek oynamadı; ama hadi oynadı diyelim bu seneki hill ile geçen seneki arasında gece ile gündüz kadar fark var.

seriye gelirsek; geçen sene elimizde bir sürü çöp diye tabir edebileceğimiz oyuncu vardı. felaketti kadromuz. k.thomaslar, obertolar, bowenlar, udokalar, vaughnlar falan say say bitmez. bu yıl kağıt üzerinde geçen yıla kıyasla çok çok iyi bir kadromuz var ve bu kadro parke üzerinde de son dönem gayet iyi işler yapıyor. ayrıca geçen sene manudan başka duncan da sakat sakat oynamıştı.

2 yıl sonra üçlümüz sağlam giriyor play-off a ve bence üçüne de cevabı yok Dallas 'ın.

Amacım sidik yarıştırmak değil de kadro üzerinden. Ona bakarsan, bizde de geçen sene Haywood, Marion, Butler gibi adamlar yoktu. Hatta üstüne eski görüntüsünden çok uzakta olan Josh vardı.
Manu-Parker-Duncan üçlüsüne Dirk, Terry, Kidd, Marion, Butler, Haywood gibi isimler nasıl cevap olamıyor anlamıyorum. 5 tane LeBron mu dizmem lazım takıma yani? Geçen sene hadi Manu sakattı diyelim, senin dediğine göre geçen seneki daha vasat kadromuzda da Duncan (her ne kadar sakatlık problemi yaşasa da) ve Parker'a cevabımız yoktu ona rağmen 4-1 bitti. Yapmayın abi nasıl cevabımız yok. Gören de Daçka ile oynuyorsunuz sanacak.
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #23 on: 15 Apr 2010 - 23:09:07 »

çok güzsel bir seri bizi bekliyor bu 2 takımın playoffta eşleşmesine alıştık artık.diğer senelere göre dallas bu kez daha ağır basan taraf görünümünde.
Pota altında nowitzki-duncan eşleşmesinin yanı sıra blair-haywood eşleşmesi de ilginç bir eşleşme. marion,kidd ve nowitzki sezonu çok formda bir şekilde bitirdiler playoffta da aynı ritmi sergileyebilirlerse dallas için tur biraz daha kolay olabilir.san antonio karşısında hiç bir zaman kolay bir tur geçemezsiniz eleseniz bile yıpratırlar sizi ben çekişmenin üst düzeyde olduğu maçların galibinin son dakikalarda belli olacağı maçlar bekliyorum.kadro derinliği farkı ve ev sahibi avantajı ile beraber 4-2 dallas diyorum.

bu serinin 4 maçı falan da tv den verilmesi gerektiğini düşünüyorum batının en güzel serisi bence.
DeLorean
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #24 on: 16 Apr 2010 - 00:01:04 »

Gördüğüm kadarıyla Spurs'un turu atlayabileceğini düşünenlerin sayısı az değil. Dallas'tan kimse bir Utah veya Denver'dan korktuğu kadar korkmuyor. Bu Dallas'ın sezon boyu sergilediği dengesiz performansın etkisi tabi. Spurs ise bu seneyi bence iyi geçirdi ve her haliyle korkulacak bir takım.Ama yine de bu turun favorisi Dallas'tır. Dallas'ın ilk turda elenmek gibi bir lüksü yok artık ve herkes bunun farkındadır  (umarım). Sırf bu yüzden bile Dallas'ın bu seriyi geçeceğini düşünüyorum.Tabi sırf ilk turda elenme lüksü yok diye elenmeyecek diye bir mantık yok rakip Lakers olsa bunu diyemezdik.Espn playoff yorumlarında da  Dallas'ı  '' now or never team'' olarak değerlendirmişler . Bu sezonki görüntü ve performans ile Dallas bu seriyi 6 maçta alır diye düşünüyorum.

ebay
Guest
« Reply #25 on: 16 Apr 2010 - 00:44:56 »

bu sezon izlediğim 2 dal-sas maçında da nowitzki'yi en rahatsız eden savunmacı bonner dı.

Eheh,"savunmacı" ve "Bonner" kelimelerinin yanyana gelmesi ilginç.
drunken_sailor
Newbie
*

View Profile
« Reply #26 on: 16 Apr 2010 - 02:16:32 »

Amacım sidik yarıştırmak değil de kadro üzerinden. Ona bakarsan, bizde de geçen sene Haywood, Marion, Butler gibi adamlar yoktu. Hatta üstüne eski görüntüsünden çok uzakta olan Josh vardı.
Manu-Parker-Duncan üçlüsüne Dirk, Terry, Kidd, Marion, Butler, Haywood gibi isimler nasıl cevap olamıyor anlamıyorum. 5 tane LeBron mu dizmem lazım takıma yani? Geçen sene hadi Manu sakattı diyelim, senin dediğine göre geçen seneki daha vasat kadromuzda da Duncan (her ne kadar sakatlık problemi yaşasa da) ve Parker'a cevabımız yoktu ona rağmen 4-1 bitti. Yapmayın abi nasıl cevabımız yok. Gören de Daçka ile oynuyorsunuz sanacak.

iyi de Manu sade kendisi oynayan bir oyuncu değil, etrafındakileri de 2-3 gömlek yukarı çıkarabilen bir oyuncu. Hele bizim gibi hücum setleri tamamen pick n roll' a dayanan bir takım için hayati önemde. Nash, Paul, Deron kadar  iyi oynuyor ikili oyunları. Ayrıca yeryüzündeki en " winner " oyunculardan biri. Pop takımın beyni, Duncan bedeni ise; Manu ruhudur, kalbidir. Bizim için önemi öyle sayılarla tanımlanamaz. Bana Manu ve Duncan 'ın (ikisi de sağlıklı ve formda durumdalar) olduğu bir takımın birinci turda elenmesi düşüncesi çok saçma geliyor.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #27 on: 16 Apr 2010 - 02:28:29 »

Ben zaten Dallas'ı eleriz, turu geçeriz lafına takılmadım. Elimizdeki bu kadroya rağmen bu 3'lüye karşı Mavericks'in verecek cevabı olmadığını söylediğin için yazmıştım postu.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #28 on: 16 Apr 2010 - 02:46:34 »

hatırlıyorum önceki senelerde eşleştiklerindede hep arada kalmıştım, bana göre en zortahmini olan ilk tur eşleşmesi, ben bu seride jefferson ın sezın genelinde oynadığı oyundan daha üst seviyede bir oyun bekliyorum kidd in parker savunması bence kilit olucak, 7 maça gider gibi seri.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #29 on: 16 Apr 2010 - 04:33:52 »

Bencede seri ortada beyler. Serinin yediye gideğini tahmin ediyorum. SAS formda, tecrübeli. Dallasta Dirk tehlikesi var. Lakin SAS ün en kritik noktası pota altında sağlam uzunun çaylaklarıyla yaşlı TD olması. Dallas ise dişine göre bir takım olduğuda ortada. Seri sonrasında da yine SAS ün önü açık. SAS pleyofa istediği gibi girdi bence. Artık iş, kendilerine kaldı yine. Bir Lakerı, Denvrı eleyebileceklerini sanmıyorum fakat batı finali açıldı yani. 7 maç, ortada

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 9
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: