Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:56:15
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmininiz?
LAL 4 - 0 OKC
LAL 4 - 1 OKC
LAL 4 - 2 OKC
LAL 4 - 3 OKC
LAL 3 - 4 OKC
LAL 2 - 4 OKC
LAL 1 - 4 OKC
LAL 0 - 4 OKC

Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
Author Topic: Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 24903 times)
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #75 on: 27 Apr 2010 - 18:50:36 »

tekrar, hadi bu sefer rakamsız, yazayım. bana göre öyle aman aman sertliğe müsamaha gösterilen bir seri geçmiyor, geçse, o bahsettiğim rakamlar o kadar uçlarda olmazdı. ki o rakamları vermemin sebebi zaten bu önermeyi desteklemek. destekliyor mu, bana göre birşeyler ifade ediyor evet, sana göre etmiyor olabilir.

seri öncesi konuşulduğu gibi phil jackson zımbırtılarına konu olan bir seri hiç geçmiyor diyorum. yani ne phil jackson'ın iddia ettiği gibi durant süperstar düdükleri alıyor, ne de karşı tarafın dediği gibi phil jackson hakemleri etki altına alıyor.

seri öncesini anlıyorum elbette ama ilk 4 maç sonunda, ilk kez playoff oynayan genç bir takımın, son şampiyona karşı oynadığı bir playoff serisinde karşılaşabileceği en iyi hakem yönetimi var, serinin geri kalan kısmı için endişeye mahal verecek hiçbir belirti de yok şu ana kadar diyorum.

ya oğlum herşeyi geçtim, hakkaten, o ondan şu kadar fazla attı o zaman bu kollanıyor, diyecek kadar sığ düşündüğümü ve bu kadar basit şeylere (bir takımı faul çizgisine götüren faktörler, oyun stilleri, savunma stratejileri, penetre/şut eğilimleri vs) vakıf olmadığımı mı sanıyorsun, bunu en iyi senin bilmen gerekir.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #76 on: 27 Apr 2010 - 20:10:57 »

burada public ortamda tartışıyoruz, başkaları da okuyor. bu yüzden attığın mesajdan anlaşılan ana fikre dikkat çektim ben de. senin faul rakamlarıyla hakem yorumu yapmayacağını biliyorum.

seri öncesini anlıyorum elbette ama ilk 4 maç sonunda, ilk kez playoff oynayan genç bir takımın, son şampiyona karşı oynadığı bir playoff serisinde karşılaşabileceği en iyi hakem yönetimi var, serinin geri kalan kısmı için endişeye mahal verecek hiçbir belirti de yok şu ana kadar diyorum.

e olması gereken bu değil mi zaten. ilk maçta böyle değildi işte. bizim takım şaşkın bir şekilde sahada gezinirken hakemler de düşene bir tekme de bizden felsefesiyle hareket ettiler.

serinin geri kalan kısmı için endişem yok. sadece geçmişte bu tip durumlarda hakem yönetimlerinin lakers'ın lehine geliştiği bazı seriler hatırlıyorum ve bu beni biraz korkutuyor. yoksa dediğim gibi son 3 maçtaki hakem yönetimi pota altında sertlik uygulamaktan başka çaresi olmayan thunder'ın işine geliyor.

reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #77 on: 28 Apr 2010 - 13:19:36 »

Maçı izleyemedim ama boxscore'a bakınca görülüyorki Lakers rakibin karnının yumuşak yerine vurup pota altından uzunlarıyla işi götürmüş. OKC'de ise Durant ve Westbrook'da savunmaya takılmış gibi gözüküyor artı lakers % +50 yüzde ile oynarken OKC % 36 gibi üçlük yüzdesi gibi bir yüzde ile oynamış. Demek ki deplasman bozuyor gençleri.  Sonuçta sanırım OKC'nin inancını olumsuz yönde etkilemiştir bu maç 4. maçta Lakers işi bitirebilir .

« Last Edit: 28 Apr 2010 - 13:26:28 by reignman » Logged
hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #78 on: 28 Apr 2010 - 14:45:20 »

Lakers'ın ilk yenilgisinden sonra yazdığım Lakers adına negatif şartların hepsi ortadan kaldırılınca Lakers güle oynaya kazandı. Westbrook'u Bryant'ın savunması için bu kadar beklemeye değmezdi. Keza istikrarlı bir şekilde uzunları beslemek için de. Bence Kobe bu seride tam oynaması gerektiği gibi oynadı bu maç ve kendisinden çok uzunları oynattı. Lakers kendi adına sezonun en iyi maçını çıkarttı. Şimdi bunu devam ettirip, üzerine koymaları lazım. Son maçta oynadıkları gibi oynarlarsa 7. maça kalmaz iş.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #79 on: 1 May 2010 - 07:23:04 »

russell westbrook, adamsin... Ne guzel guardlar geliyor lan r-west, s. curry vs. 
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #80 on: 1 May 2010 - 09:15:49 »

oklahama seyircisi inanilmaz

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #81 on: 1 May 2010 - 09:29:40 »

tüm lakerslıları tebrik ederim. güzel bir seri oldu.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #82 on: 1 May 2010 - 09:58:33 »

Bench ve Fisher tam zamanında ortaya çıktılar diye seviniyorum bir yandan ama bir yandan da deplasmanda yine uzunları kullanamamış olmak düşündürücü. Ayrıca Artest'in o faul verilmeyen basketiyle fark 7'ye çıktıktan sonra yediğimiz 8-0'lık seri olacak iş değil. En başta da Phil Jackson'a o an neyi izlediğini sormak lazım. Jackson bazı anlarda mola almaz ama onlar genelde çeyrek başları serileridir. Burada müdahale etmesi gerekirdi.

Rakip fazla faul düdüğü alınca, ki bugünkülerin bir kısmını da ucuz buldum ama konu bu değil, bazen bizim takım savunmada faul yapma çekincesinden fena halde dağılıyor, takım savunması falan kalmıyor ortada. Bence hücumda uzunlara topu geçirme konusu kadar, hatta belki daha önemli bu sorun.

Game winner'ı Gasol'ün atmasına ekstra sevindim. Hem şu an Lakers'ın en iyi performans veren oyuncusu hem de saatlerce top değmedikten sonra o bir önceki atamadığı pozisyon ve biraz öncesindeki top kaybıyla bitirseydi maçı hiç hak etmediği bir durum oluşacaktı. Fisher'ın %50'yle 11 atıp 6 asist yaptığı, Shannon'ın kaçırmadan 11 attığı, Farmar'ın skora ihtiyacımız olan bir yerde bir üçlük sokup saçmalamadan 4 de asist yaptığı, hatta Walton'ın bile 5 sayı eklediği bir maçı kaybetmediğimiz iyi oldu. Yedinci maça gitmenin yanı sıra bu katkıları almışken kaybetmek ekstra sinir bozucu olurdu.

Başta Alp, tüm Thunder taraftarlarına da tebrikler.
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #83 on: 1 May 2010 - 19:54:20 »

tüm lakerslıları tebrik ederim. güzel bir seri oldu.
Asil sizi tebrik etmek lazim Alp. Inanilmaz bir takiminiz var. Bir suru yapabildiginiz seye son sampiyinun taraftari olarak o kadar imrendim ki. 1-2 parca daha olsa takiminizda bu seriyi siz alirdiniz. Iki tane son saniye basketi kacirdi Thunder bu seride. Yildiz oyuncularinin bir sonraki playoffunda boyle sut performansi gormeyeceklerine de eminim. Gecen sene ben hic bir serinin her macinda bu kadar zorlandigimizi hatirlamiyorum acikcasi. 6 macta da zorlandik.Son olarak simdi aklima geldi de Phil jackson, Kobe'yi o kadar kenarda tuttu ki sicakken. Bence cok aradik ve o kucuk serileri yedik. Taraftarlari tekrar oyuna soktu. Cok gereksiz bir riskti. Mesaj falan da vermedi. Ben uyuz oldum 8-9 dinlendirmeye gerek yoktu mac sonuna hazir sokmak icin.

Seriye gelecek olursak Fisher'in savunmasi basimizi tahmin ettigimiz gibi bazi anlarda cok agritti. Kobe'nin sakatliklari var ama son iki macta bence muazzam oynadi. Artest yuzunden hucumda 1 kisi eksik oynadi ama bence Durant'i bu seride daha iyi tutamazdi NBA'de kimse. Sene ortasinda verdigi kilolar hizini ciddi bicimde olumlu etkilemis. Tecrubesi de olumlu yansidi bu matchupa. Gasol her mac neredeyse iyi oynadi. Biraz da faul aldirabilirdi diye dusunuyorum. Bynum ise yani bir ust seviyeye cikabilecek bir oyuncu ama sacmaliyor iste. Yani bir seyleri biraz daha olumlu yapsa keske. Phil de onu iyi oynadigi anlarda cikariyor zaten. Lamar ise baya buyuk hayal kirikligiydi ama onun Utah'a karsi hep matchup sorunu oldugunu dusunmusumdur. Hayirlisi olsun. Sonuc olarak Lakers gecen seneki Lakers degil ama bir sekilde bu seriyi gecti.

Tekrardan tebrik ediyorum Thunder'i. Bu hirsa ragmen maglubiyeti olgun karsiladilar. Taraftarlari da ilk is oyuncularini alkisladi ve cok guzel bir andi. Bu takim 1-2 eklentiyle gecen sene korkulan Blazers'dan cok daha guclu olur bu cekirdek cok bozulmadikca.
« Last Edit: 1 May 2010 - 19:59:21 by Gorky » Logged

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #84 on: 1 May 2010 - 22:33:44 »

Ewet seriyi dün sabaha karşı bitirirken fazlada sevinemedim. Oklahoma takımına, mücadele azmine ve taraftarına gerçekten tebrikler kardeşim. Takımın bir yıldız pota altıyla uçacağı çok bariz. Ben hernekadar LAkers çok kötü desemde, seride inanılmazda bir Oklahoma vardı. Hemde bütün maçlarda nerdeyse hiç verim alamadıkları Durantsız bir şekilde.

Laker cephesi için ise yine bazı arkadaşlar erken konuşulduğunu, paniğe gerek olmadığını belirtmişler. Haklılar tabiki ama bu değerlendirmeyi ben bütün sezona bakıp veriyorum zaten. Seri zordu, Kobe sakattı falan sıralarız, fakat mesele sonda batı finali süpriz değil bizim için zaten. Fİnalde gelecek Cavslara neyaparız? Yenmemiz için burada oynamayanlar oynamalı. Oynarlarmı soru işareti burada.

Seride Kobe çok kötü şut yüzdesiyle ve top kaybı oranıyla tahmin edioyurm seriyi bitirdi. Hırslıydı falan ama ilginçtir eski Shaq günlerindeki gibi seride çok üstün olduğumuz pota altını kullandırtmadı nerdeyse. Tabi takım olarakama buna önayak olacak adam Kobe. Son maçta iyi onamasına, yedeklerden Fishiden katkı almamaıza rağmen maç sınıra geldi. Çünkü pota altını kullanmadık. Neyse diğer adam Gasol en iyisiydi serinin. Top alamasada işini yaptı. Diğer taraftan Fisher şutlarını soktu, savunmada beklenildiği gibi tökezledi ama oyununu koydu ortaya. Bynum yine arada saçmalasada oyununu oynadı. Artest savunmada Durantı durdu lakin hücumda bomboş şutlarıda sokamadı. Gelelim eksi kuvvetlere. Seri boyunca kimse Odomdan bahsetmemiş. Seride Odom varmıydı? Savunma ribndlarını bile alamadı, aynı bizdeki Selçuk gibi birşey adam. Dün gece baya küfür ettim kendisine. Farmar alahım nasıl bir insansın sen ya? Waltında fena değildi. Şaşa hiç oynamadı sanırım diğerleriyle beraber.

Genelde sezonun devamı çizgisinde, tecrübesiz bir takımı, aynı kötü oyunla eledik. Şimdi rakip Utah ki DN nasıl elendi anlayamdım ben. Süper bir seznonda denize döküldüler. Utaha ters geliriz, onlarıdda eleriz sanırım. Fakat şu yedekelr toparlansa, takım geçen seneye dönsede şampiyonluk maçının tadına varsak.

Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: