Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 02:23:53
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
CLE 4 - 0 CHI
CLE 4 - 1 CHI
CLE 4 - 2 CHI
CLE 4 - 3 CHI
CLE 3 - 4 CHI
CLE 2 - 4 CHI
CLE 1 - 4 CHI
CLE 0 - 4 CHI

Pages: 1 [2]  All
Author Topic: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 10815 times)
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 23 Apr 2010 - 23:10:45 »

Lebron'a caylak sezonundan beri hucum faul veya steps calinamdigi icin biraz sasirdi tabi kamuoyu ama o pozisyon bariz hucum faul. Hucum degil de savunma faulu olsa Varejao mac basina sekiz dakikadan fazla sahada kalamazdi zira.
LeBron fanı değilim hatta kendisini hiç sevmem de ne zamandan beri potaya giden adamın yoluna kendini atınca bariz hücum faul oluyor onu merak ettim? Blocking'in allahı var orda. Ayaklar sabit değil en başta. Otoyolda giden tırın önüne kendini atmak gibi bişey Deng'in yaptığı. Pozisyon alıcak vakti bile yoktu orda zaten. Ayrıca aynı pozisyonun hemen devamındaki serbest atışta Noah'ın LeBron'a el ense çekişini de nası atladı hakemler anlamak mümkün değil.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #16 on: 23 Apr 2010 - 23:56:40 »

Katilmiyorum cunku "ayaklar sabit degil <=> blocking foul" onermesi hatali. Savunmacinin gogsune omuzla dalmak pota altinda (kesik cizginin icinde) bile olsa biraz karisik olmakla beraber her dort pozisyonda ucunde falan hucum faul alir. Eger oyle olmasaydi atiyorum kariyerinde bilmem kacyuz hucum faul calinmis Shaquille O'Neal'in birkac istisna haric hic hucum faul yapmamis olmasi gerekirdi.

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #17 on: 23 Apr 2010 - 23:57:55 »

O pozisyon bariz bir basket faul, hiç bir başka açıklaması yok bunun.

Seneye de şampiyon görelim sizi
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 24 Apr 2010 - 00:03:22 »

Eyvallah.

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #19 on: 24 Apr 2010 - 01:05:05 »

http://www.youtube.com/watch?v=dX9fpjtiYoE
1.36 da cereyan edıyor, bence bu hareket kesinlıkle of. faul değil Gitti cillop gibi basket faul
ayrıca dıger bahsettıgım pozisyın 3.08 de gecıyor,potaarkasından dahada vahım gorunuyor,hakemın verdgı kararar gercekten ınanılmaz kotu.

edit: kubican uyardı,mod uyarınca kararım değişti Smiley
şaka bir yana 2 mesaj önce basket faul deyip b kez "değil" kelimesini yazmayı atlayınca  enteresan olmuş

pozisyon dünyanın heryerinde basket faul
« Last Edit: 24 Apr 2010 - 01:20:08 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #20 on: 24 Apr 2010 - 01:44:23 »

şefim sana katılıyorum. "... her dort pozısyonda ucunde hucum faul alır..." onermesine katılmıyorum. eyvallah
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 24 Apr 2010 - 02:42:07 »

dün maçı izlemedim, özetini de şimdi izledim ama bence hücum faul o pozisyon. savaş'ın "potaya giden adamın yoluna kendini atınca yorumunu da okuduktan sonra döndüm şefin yazısına baktım dakikası için acaba doğru pozisyona mı bakıyorum diye. faul çalınan da lebron olunca daha da doğru geldi bana düdük ama o mevzuya girmeyelim çıkması zor olur.

sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 24 Apr 2010 - 03:02:27 »

Benim anlamadığım şu. LeBron orda drive ediyor kendi solundan Deng'in sağından. Deng eğer o hamleyi yapmasa muhtemelen potaya gidip bitircek pozisyonu LeBron. Deng vücudunu  LeBron'un koridoruna atıyor, zaten pozisyonda sabit olmasına imkan yok, e LeBron da doğal olarak tosluyor Deng'e. Hücum faul olması için hiçbir sebep yok ortada. Ne bir dirsek ne bir kasıtlı omuz darbesi. Kaan Kural bakış açısıyla da darbeyi yaratan Deng bana kalırsa. LeBron'un günahı yok o yüzden.

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 24 Apr 2010 - 03:24:03 »

bence de lebron orada geçirmiş bam diye omzu. birebir savunma yaparken illa sabit olması gerekmiyor ki adamın. lebron geçmek isterken deng savunuyor, evvel pozisyon alıyor. bence hücum faul.

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #24 on: 24 Apr 2010 - 04:09:54 »

koç brown hickson'ı neden kullanmıyor anlamıyorum.. belki hedef seri olan orlando serisinde kullanacağı rotasyona fazladan maç imkanı tanıyor olabilir, zira shaq jamison takasından sonra hiç oynayamamıştı yanılmıyorsam.. yine de takımı gereksiz yoruyor gibi.. dün takım geri dönerken kullanılan jamison-james ikilisi bile bu seride shaq ile oynamanın yanlış olduğunu gösterdi bence.. yukarıda yazdığım 'bu seriden ziyade orlando serisinin düşünülmesi' az önce salladığım bi teori, doğruysa bile hickson'ın tamamen defterden silinmesi bana çok mantıklı gelmedi.. cavs'e gönül verenler sebebini biliyordur belki, o yüzden yazdım..

riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #25 on: 26 Apr 2010 - 02:44:59 »

kücükken hayal kurardı ya insan nerden basket atsan giriyor herkes seni alkışlıyor.. lebron şu an bunu yapıyor..

Hoops4Life
Link Finder
Full Member

23 ...

View Profile WWW
« Reply #26 on: 26 Apr 2010 - 16:31:29 »

Dün gece United Center'a 2.04 boyunda ve 120 kg ağırlığında bir MJ ziyareti gerçekleşti ... Bana göre de bu seri dün gece bitti.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #27 on: 28 Apr 2010 - 19:33:03 »

Ahahahah, LeBiatch  hyper: http://www.youtube.com/watch?v=HjXQCT47EAc&feature=player_embedded

Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls (Doğu Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: