Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:33:55
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Tahmin?
DAL 4 - 0 SAS
DAL 4 - 1 SAS
DAL 4 - 2 SAS
DAL 4 - 3 SAS
DAL 3 - 4 SAS
DAL 2 - 4 SAS
DAL 1 - 4 SAS
DAL 0 - 4 SAS

Pages: [1] 2 3 4 ... 9
Author Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi)  (Read 32122 times)
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 15 Apr 2010 - 10:52:07 »

son beş senede üçüncü kez karşılaşıyorlar playoffta. en az 2006'daki kadar heyecanlı olması dileğiyle...

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 15 Apr 2010 - 14:58:00 »

Bu akşamki maçın aslında playoff öncesi bir prova olacağını düşünüyordum fakat olmadı. Popovich Ginobili ve Duncan'ı dinlendirmeyi tercih edince Spurs'ü tam olarak izleyemedik. Hill de maçın daha hemen başında sakatlanarak oyundan çıkınca iyice eksik bir San Antonio izledik. Tam olarak bilmiyorum durumunu ama önemli birşeyinin olmadığını düşünüyorum. Portland yerine, ( her ne kadar Roy'un durumu belli olmasa da) Spurs geldiği için sevinçliyim. Kadro kalitemizin daha iyi olduğunu düşünüyorum, saha avantajı da bizde. Seriyi geçeriz. Geçmişte olduğu gibi Popovich kısa beş ile oynamayı tercih ederse, işimizin kolaylaşacağını düşünüyorum. Öyle olursa Nowitzki çok iyi bir seri geçebilir. 2 maç veririz gibi geliyor bana. 6 maçta seriyi bitiririz bence.
« Last Edit: 15 Apr 2010 - 14:58:40 by Slaughter » Logged

archduke
Newbie
*

Geek

View Profile
« Reply #2 on: 15 Apr 2010 - 16:13:04 »

Gününde bir Nowitzki-Kidd-Marion ve biraz da Haywood'a Spurs'ün 1 ya da 2 maç dayanabileceğini düşünüyorum. Ayrıca mavs tarafından  Beubois'dan, spurs'ten de Blair'dan iyi performanslar bekliyorum kendi adıma, aldıkları süre oranında tabii. Playoff atmosferini ne kadar kaldırabilirler bilemeyeceğim ama kaldırabilirler ve yeterli süreler alırlarsa seriye renk katabilirler. Gönül isterki 2006 playoff larındaki gibi her dakikanın 7. maçın uzatması gibi geçmesini ama miladını doldurmuş spurs'ün miladını doldurmak üzere olan mavs tarafından çok zor olmadan eleneceğini düşünüyorum . Son olarak tahminim 4-1 mavs alır.

Besiktas Cowboys
tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #3 on: 15 Apr 2010 - 16:27:50 »

Lakers'tan kaçarak batı 2.'siyle eşleşmeyi başardık ve Dallas geldi karşımıza. Nowitzki dışında bize sorun çıkarabilecek bir adamları olmaması büyük avantajımız, ayıca back-court'ları yavaş adamlardan kurulu olduğu için Parker, Manu ve Hill gibi seri oyuncularımız çok zor anlar yaşatacak onlara. Nowitzki'yi de Jefferson'la eşleştirebiliriz, kendisi son zamanlarda savunmada iyi işler yapıyor. 4 kısaya dönmeden, Dallas'ın pot altını işlersek seriyi kazanmamız çok laylaşır. Dallas'ın oyun stiline dönmeden kendi oyunumuzu oynamalıyız. Bugünkü maç ölçü olmamakla beraber, Blair'in yaptıklarını görünce, Duncan'ın neler yapabileceğinin sinyallerini de aldık pota altında.
Çok büyük bir aksilik çıkmazsa Dallas'ı eleyeceğimizi düşünüyorum. Utah gelseydi daha kötü olabilirdi, zira normal sezonda bize hep zorluk çıkarmışlardı.

Seneye de şampiyon görelim sizi
occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 15 Apr 2010 - 17:33:57 »

Bütün Spurs tarafı da Dallas'ı istiyormuş arkadaş nasıl iş bu anlamadım. Playofflar dahil iki takımın oynadığı son 9 maçın 7'sini Dallas kazanmış. Denebilir ki son playoff eşleşmesinde Ginobili yoktu; ne var ki Dallas'ın kadrosu da bu kadar geniş değildi geçen sene, tek bacaklı Josh Howard fln oynuyordu.

2006'daki eşleşmeye dönüyorum; S.Antonio'nun en iyi olduğu dönemlerden birinde saha avantajı olmamasına rağmen yine elemişti Dallas. O zamandan bugüne geldiğimizde SAS'ın 4 sene yaşlanmış olarak aynı 3'lüyle devam ettiğini, Mavs'in ise o zamankinden daha derin bir kadroya sahip olduğunu görüyoruz.

Bu arada Jefferson Nowitzki'yi ne kadar savunur bilemiyorum ama sezon içerisinde maç başına 29 sayı atmış Nowitzki SAS'a; son maç bayağı bir dinlenmesine rağmen. Diğer taraftan Duncan'a saygım sonsuz ama o bacaklar artık eskisi gibi gitmiyor kabul etmek lazım. Blair'inse playoff ortamında ne kadar etkili olacağı soru işareti.

Bir Dallas taraftarı olarak bana sorsan SAS yerine tecrübesiz Oklahoma veya Roy'suz Portland'ı tercih ederdim herhalde ama S.Antonio'nun da öyle kolay kolay bizi eleyebileceğini sanmıyorum; hele de saha avantajı bizdeyken.
khazad
Sr. Member

View Profile
« Reply #5 on: 15 Apr 2010 - 19:07:57 »

Tahminim 4-2 Spurs alır , şuan çok formdalar Parker döndü Duncan da oyununu bir seviye yukarı çıkartacaktır Dallas ise son zamanlarda sadece Nowitzkinin eline bakıyor gibi bana.
Neyse sonuç olarak Spursun turu geçeceğini düşünüyorum

tuncaboylu
Die For Duncan!
Yazar
Pro. Member

Duncan attack

View Profile
« Reply #6 on: 15 Apr 2010 - 19:08:27 »

Bütün Spurs tarafı da Dallas'ı istiyormuş arkadaş nasıl iş bu anlamadım. Playofflar dahil iki takımın oynadığı son 9 maçın 7'sini Dallas kazanmış. Denebilir ki son playoff eşleşmesinde Ginobili yoktu; ne var ki Dallas'ın kadrosu da bu kadar geniş değildi geçen sene, tek bacaklı Josh Howard fln oynuyordu.

2006'daki eşleşmeye dönüyorum; S.Antonio'nun en iyi olduğu dönemlerden birinde saha avantajı olmamasına rağmen yine elemişti Dallas. O zamandan bugüne geldiğimizde SAS'ın 4 sene yaşlanmış olarak aynı 3'lüyle devam ettiğini, Mavs'in ise o zamankinden daha derin bir kadroya sahip olduğunu görüyoruz.

Bu arada Jefferson Nowitzki'yi ne kadar savunur bilemiyorum ama sezon içerisinde maç başına 29 sayı atmış Nowitzki SAS'a; son maç bayağı bir dinlenmesine rağmen. Diğer taraftan Duncan'a saygım sonsuz ama o bacaklar artık eskisi gibi gitmiyor kabul etmek lazım. Blair'inse playoff ortamında ne kadar etkili olacağı soru işareti.

Bir Dallas taraftarı olarak bana sorsan SAS yerine tecrübesiz Oklahoma veya Roy'suz Portland'ı tercih ederdim herhalde ama S.Antonio'nun da öyle kolay kolay bizi eleyebileceğini sanmıyorum; hele de saha avantajı bizdeyken.
İstatistikler pek çok şeyi gösterir ama herşeyi göstermez diye bir söz var, beğenirim bu sözü. Son 9 maçın 7'sini Dallas kazanmış, ama Spurs'ta ilk 5 tanesinde Manu, sonuncusunda da Manu, Hill ve Duncan yoktu. Birinde de Parker yoktu, Manu da 7 dakika oynayabildi. O zaman ne anladım ben bu 9 maçtan.

Dallas kadrosu bu kadar geniş değildi falan da, e Spurs kadrosu da bu kadar geniş değildi. Her ne kadar sezonun başında istenen katkıyı yapamasa da, Jefferson geldi Bowen'in yerine. McDyess geldi, play-off'larda tecrübesiyle çok faydalı olabilir. Blair çaylak dediniz eyvallah, ama adı Most Improved Player adayları arasında geçen George Hill var; ki geçen sene hiç oynamamıştı play-off'ta.

"Spurs üçlüsü yaşlandı" cümlesi de söyleyene acayip hazlar yaşatan bir cümle heralde ki, her Spurs değerlendirmesinin vazgeçilmez parçası olarak konuyor ortaya. Yaşlandı denilen Parker daha 28 yaşında ki, bu yaşta bir adama 4 sene öncesine göre yaşlandı değil, tecrübe kazandı diyebiliriz. Manu son 2 ayda neler yapabileceğini gösterdi, hala yaşlandı diye konuşuluyor. Bu arada kendisi Dallas'ın kadro derinliğini oluşturan Terry'yle aynı yaşta, Dampier'dan 2, Kidd'den 4 yaş küçük. Dallas'ın belkemiği Nowitzki'den ise sadece 1 yaş büyük.

Bu arada Kidd demişken, Dallas'ın kendisini 80 maçta ortalama 36 dakika kullandığını, (ki bu Spurs'un Manu ve Duncan'ı kullandığı süreden sırasıyla 8 ve 5 dakika fazla bir ortalama) düşünürsek; play-off'larda kendisinden hızlı ve 9 yaş küçük Parker'la 13 yaş küçük Hill karşısında nasıl savunma yapacağını çok merak ediyorum açıkçası.

Sözün özü olarak, bir Oklohoma taraftarı yaşlı Spurs'a karşı avantajımız olur dese anlayabilirdim de, Dallas tarafının yaş konusunda Spurs'a ne gibi bir avantaj sağlayacağını düşünüyorsunuz bilemiyorum.

Duncan'ın bacaklara gelirsek de, kendisinin bacaklarının gidip gitmediğini play-off gelmeden anlayamayacağımız ortada. Sezona hızlı başlamasına rağmen, adam adeta 3 aydır aktif dinlenmede. Bkalım play-off'larda ne kalmış, göreceğiz.
« Last Edit: 15 Apr 2010 - 19:23:34 by tuncaboylu » Logged

Seneye de şampiyon görelim sizi
martopicor
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 15 Apr 2010 - 19:32:40 »

ilk turda Dallas çok tercih edeceğim bir eşleşme olmasa da kötü bir eşleşme de sayılmaz.  formda bir nowitzki var, yaşı ne olursa olsun bu oyunun gördüğü en iyi guardlardan birine sahipler, takım savunmaları bile eskiye göre derli toplu görünüyor. Nowitzki bu formuyla gene skorer oyununu sürdürecektir ama Jefferson'ın onun üzerindeki savunması oyunu aşırı derecede domine edip bizi 4 kısaya dönmeye zorlamasını engelleyecektir. Biz Nowitzki savunmasının hesaplarını yaparken; dallas savunması Parker ve Manu için nasıl bir çözüm getirecek, bende onun merakındayım.
Potaaltında üstünlük kuracağımız nadir eşleşmelerden biri olduğu için  seriyi 4-2 veya 4-3 kazanırız diye düşünüyorum.
« Last Edit: 15 Apr 2010 - 19:34:09 by martopicor » Logged
mecha_slmdnc
Newbie
*

go spurs go

View Profile
« Reply #8 on: 15 Apr 2010 - 20:07:56 »

Biraz sezgisel olacak belki ama bence bu seride  Blair' in alacağı dakikalar ve bu dakikalarda yapacağı katkı belirleyici olabilir.  Onun alabileceği 20-25 dakikalar (hele de duncanla beraber oynarsa) bizim için farkı getiren unsur olabilir, gerçi koç ne kadar oynatır onu kestirmek seri başlamadan mümkün değil.

Öte yandan saha avantajı faktörünün en az etkili olacağı eşleşme bu gibi geliyor bana yani saha avantajı spurs'te de olsaydı bence çok belirleyici olmayacaktı gibi geliyor.

parker' ın içeri giripte duvara çarpacağı durumlarda tekrar takrar yılmadan aynı şeyi denemesi, manu ve r.jeff'in şut performansı ve normal bir duncan playoff performansı bize avantajı getirir diye düşünüyorum, öte yandan özellikle de dış adamların savunması farkı yaratacak başlık olacaktır iki takım açısından da, eğer skor ve momentum anlamında dirk.e eşlik edecek kişileri(max. 2) sınırlarsak ki ben bunu başaracağımıza inanıyorum o zaman çoğunluğun düşündüğünün aksine 7. maça gitmeden seriyi dallasta 4-2 noktalarız.
sannti
Pro. Member

View Profile
« Reply #9 on: 15 Apr 2010 - 20:25:41 »

Manu eğer son 2 ayda oynadığı gibi top oynarsa Spurs çok rahat geçer şu seriyi. Duncan Nowitzki karşısında savunmada zorlansa da hücumda eşit miktarda tahribatı bırakacaktır Nowitzki'de. Haywood iyi maçlar çıkarabilir Spurs'teki pivot yokluğundan faydalanarak ancak onun da yapacakları sınırlı. Parker da eğer sakatlığı atlattıysa Kidd'i epey bir hırpalayacaktır. 4-2 Spurs diyorum.

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 15 Apr 2010 - 20:44:41 »

Biz Nowitzki savunmasının hesaplarını yaparken; dallas savunması Parker ve Manu için nasıl bir çözüm getirecek, bende onun merakındayım.

Ginobili'nin üzerine Shawn Marion'ı salabileceğini düşünüyorum Carlisle'ın. En hızlı adam o duruyor savunmada ve sezon sonlarına doğru Brandon Roy ve Carmelo'ya yaptığı savunmalar etkileyiciydi. Savunmada da kilit rolü üstlenecektir bence.

Dallas kadrosu bu kadar geniş değildi falan da, e Spurs kadrosu da bu kadar geniş değildi. Her ne kadar sezonun başında istenen katkıyı yapamasa da, Jefferson geldi Bowen'in yerine. McDyess geldi, play-off'larda tecrübesiyle çok faydalı olabilir. Blair çaylak dediniz eyvallah, ama adı Most Improved Player adayları arasında geçen George Hill var; ki geçen sene hiç oynamamıştı play-off'ta.

George Hill nasıl oynamadı abi geçen sezon? Şimdi baktım, 4-1 biten serinin, 4 maçında ortalama 19 dakika süre almış.
« Last Edit: 15 Apr 2010 - 21:05:37 by Slaughter » Logged

archduke
Newbie
*

Geek

View Profile
« Reply #11 on: 15 Apr 2010 - 21:08:11 »

Spurs'te Parker veya Ginobili mavs savunmasını hırpalayacaklar falan ama marion (portland ve denver maçlarında gördük roy ve carmeloya savunmasını) ve kidd'in (her ne kadar yaşı ilerlese ve yavaşlasa da) elleri armut toplamayacak sonuç olarak. Popoviç Nowitzki nin üzerine Jefferson ı salsa da, Bruce Bowen 'ın Nowitzki'yi durduramadığı gördük daha sonra da Marion Sunsta iken o da durduramadı. Bence Jefferson da pek durduramaz, sonuçta arada bariz boy farkı var ve Nowitzkinin stili bakımından bu Mavs'e baya bir avantaj sağlar. O yuzden boşuna hayal peşinde koşmayalım benim fikrimce. Nowitzki yine playoff ta sergilediği performansı sergileyecektir. Hani kadro derinliğine de baktığımızda eyvallah Spurs'ünde kadro derinliği fena değil ama derinliği oluşturan ve bence xfactor olabilecek oyuncuların aman aman bir playoff tecrübesi yok. Ama mavs'e baktığında iş biraz tersine dönüyor.
Tamam üstte saydıklarımla maç kazanılmıyor sahada kazanılıyor ama bunlar düşünüldüğünde Mavs ağır basıyor be. Hani bir terslik olmazsa eğer.

Besiktas Cowboys
occansey
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 15 Apr 2010 - 21:22:13 »

İstatistikler pek çok şeyi gösterir ama herşeyi göstermez diye bir söz var, beğenirim bu sözü. Son 9 maçın 7'sini Dallas kazanmış, ama Spurs'ta ilk 5 tanesinde Manu, sonuncusunda da Manu, Hill ve Duncan yoktu. Birinde de Parker yoktu, Manu da 7 dakika oynayabildi. O zaman ne anladım ben bu 9 maçtan.

Hocam o maçta şu yoktu bu yoktu muhabbetine girersek hiç bitmez;  bizi son elediğiniz seri olan 2003 konferans finaline döneriz o zaman. Nowitzki'nin o seride 3.maçta sakatlanıp bir daha oynayamadığından bahsedebiliriz.

Sözün özü olarak, bir Oklohoma taraftarı yaşlı Spurs'a karşı avantajımız olur dese anlayabilirdim de, Dallas tarafının yaş konusunda Spurs'a ne gibi bir avantaj sağlayacağını düşünüyorsunuz bilemiyorum.

Dallas'ın Spurs'e yaş konusunda avantajı var fln yazmadım zaten. Sadece 2006'da elediğimiz Spurs 3'lüsünün 4 yıl sonraki halinin daha iyi olmadığını düşünüyorum.

S.Antonio tarafı eşleşmeden oldukça memnun gördüğüm kadarıyla; iyi ki Dallas'la eşleştik havası var sanki biraz. Dünkü maçtan sonra da en çok konuşulan mevzu buymuş; Popovich'e de ''Duncan ve Ginobili'yi bu yüzden mi oynatmadınız'' şeklinde bayağı bir soru gelmiş. Brendan Haywood'un açıklaması hoşuma gitti:

That's basically what they said," Mavericks center Brendan Haywood said. "They feel they have a chance to beat us. They feel like they match up better with us. It's up to us to prove them wrong. We don't have to say anything in the paper or say we feel disrespected. If you go out there in the playoffs and win, then you've said it."

ebay
Guest
« Reply #13 on: 15 Apr 2010 - 21:24:51 »

"Dallas'ın yavaş back-courtu" tekerlemesi komik geliyor bana Beabuois ve Stevenson gayet hızlı oyuncular.

Dallas şu an tüm takımların tüm silahlarına karşı cevabı olan bir takım bence.Spurs'ün formunun yüzü-suyu hürmetine 4-2 Dallas.

edit : hızlı oyunculara Barrea'yı eklemeyi unutmuşum.
« Last Edit: 15 Apr 2010 - 21:27:20 by ebay » Logged
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #14 on: 15 Apr 2010 - 21:25:28 »

Nowitzki'ye Spurs'ün bir savunma yanıtı olmadığı doğru. Yalnız şu da var ki, bu serideki oyuncuları rakip tarafından durdurulma ihtimallerinin düşüklüğüne göre sıralarsak, birinci sıraya Nowitzki geçerse, ikinci, üçüncü ve dördüncü de Ginobili-Parker-Duncan olur. Parker geçen seneki kadar formda değil belki ama çabukluğun Kidd'e önemli problem oluşturduğunu biliyoruz. Geçen seneki seviyede oynuyor olsaydı Parker ya da seride bir maçta o ritmi yakalarsa Beaubois'yı kullanmak zorunda kalabilir Carlisle, ki bunu pek istemediğini düşünüyorum. Dallas cephesinde Butler muhtemelen yine 15-16 ortalamayla oynar, Terry zaten dengesiz, Marion ve Kidd de skorer değiller.

Bana iki takım deplasmanda birer maç alacaklar ve seri yedinci maça uzanacak gibi geliyor.
Pages: [1] 2 3 4 ... 9
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  2010 Playoff Eşleşmeleri  |  Topic: Dallas Mavericks - San Antonio Spurs (Batı Konferansı 1. Tur Eşleşmesi) « previous next »
    Jump to: