Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 01:47:34
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Guard ım mükemmel ama şampiyon olamıyorum.. Neden? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2]  All
Author Topic: Guard ım mükemmel ama şampiyon olamıyorum.. Neden?  (Read 6203 times)
ebay
Guest
« Reply #15 on: 13 Nov 2009 - 02:47:50 »

Jazz yıllar boyu üçlükten sayı bulma konusunda fazla sıkıntı yaşayan bir takımdı

Nasıl ya? Hornacek,Russel,Anderson,Eisley patır patır sokardı.

Bir de Nash'in oynadığı Dallas ve Phoenix takımlarını ne Popovich ne de JVG,kafalarına silah dayasan bile yönetmez.Ha JVG ve ya Popovich'in yönettiği takımlarda Nash de bu kadar büyüyemez.
« Last Edit: 13 Nov 2009 - 02:53:05 by ebay » Logged
Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #16 on: 13 Nov 2009 - 18:18:29 »

Nasıl ya? Hornacek,Russel,Anderson,Eisley patır patır sokardı.

Bir de Nash'in oynadığı Dallas ve Phoenix takımlarını ne Popovich ne de JVG,kafalarına silah dayasan bile yönetmez.Ha JVG ve ya Popovich'in yönettiği takımlarda Nash de bu kadar büyüyemez.

Jazz sırasıyla:

1992-93'te kaydedilen üçlükler kapsamında 27 takım arasında 26.
1993-94'te 25. (yine 27 takım)
1994-95'te sonuncu
1995-96'da 23.
1996-97'de 27. (bu kez 29 takım)
ve yine 1997-98'de de tekrar 27. sıradaydı. İsteyen kontrol edebilir.

Popovich için haklı olabilirsin çünkü o konuda tek fikri temellendirmem "Spurs o dönemin Suns'ını düşük sayıda tutmanın haricinde yüksek skorlu sonuçlarla da devirebiliyordu"den ibaretti. Ancak ben şahsen JVG için o kadar da emin olmazdım, işini görebilecek Marion ve Bell vardı o kadroda. Tek yapması gereken, her daim başarabildiği şey olan rakibin pota altındaki yüzdesini düşük tutmaya çalıştırmak olacaktı.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
ebay
Guest
« Reply #17 on: 14 Nov 2009 - 03:00:12 »

Bu istatistik tek başına hiç bir şey anlatmaz.Yanına "kaç adet deneme olmuş ve kaçı isabetli olmuş istatistiği" ni yani yüzdeyi de eklemelisin.Takımın hücum sisteminde temel unsur "Stock-to-Malone" olduğu için,3 sayılık atış sayısındaki azlık,takımın 3 sayı gerisinden skor bulmada yetersiz olduğunu göstermez,bunun bilinçli bir tercih olduğunu gösterir.

Knicks taraftarı olarak,JVG'nin yapamayacağından daha eminim.
sabonis
Newbie
*

View Profile
« Reply #18 on: 14 Nov 2009 - 03:14:46 »

Son 20 yılın en iyi 4 guardı sorulsa sanırım en çok verilen cevap.. magic j, j.stockton, steve nash ve jason kidd olur. magic i bir kenara bırakırsak diğer 3 oyuncunun ortak özellikleri tek bir şampiyonluk yüzüklerinin bile bulunmaması.

Merak ettiğim şey bu durum siz de şöyle bir düşünce oluşturuyor mu? nba de takım organizasyonunda guardlarına çok bağlı takımlar bir yerde tıkanıyorlar. Ya da bu düşünceye sahip değilseniz bu 3 oyuncunun şampiyonluk görememisindeki farklı sebepler nelerdir?

tam bu konu hakkında olmasa da, oyun kurucuları da içine alan bir yazı yazmıştım zamanında. şampiyon takım nasıl olur diye, son 10 yıla bakarak. en beğendiğim yazılaırmdan biridir.  link vereceğim umarım yanlış anlaşılmaz, arasında resimler vs varken çok daha rahat okunuyor, uzun yazı çünkü

http://www.konyaliportlandlilar.com/2009/06/sampiyon-takm.html
battal
Newbie
*

rule

View Profile
« Reply #19 on: 17 Nov 2009 - 16:07:17 »

guardından ziyade pası alan oyuncunun mükemmel olması gerek bence sonuna kadar gidebilmek için. nash ve kidd in en büyük avantajları takımlarındaki ortalama oyuncuları bir kaç gömlek üste taşıyabilmeleridir bu nedenle bu kadar iyi oyuncular ikiside normal sezonda. ama iş şampiyonluk mücadelesine geldiğinde bir guardın mükemmel olması yeterli değil. bir guard için basketbol mutualisttir guardı mükemmel yapan takımıdır.
Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Guard ım mükemmel ama şampiyon olamıyorum.. Neden? « previous next »
    Jump to: