Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 15:35:27
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Dinozorlar Yeniden Doğuyor... Off-Season 2009 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 4 5 6 [7]
Author Topic: Dinozorlar Yeniden Doğuyor... Off-Season 2009  (Read 31304 times)
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #90 on: 31 Jul 2009 - 10:41:18 »

wright da baslayabilir ilk bes, dallas'ta yaptigi gibi. ama simdi bu bolge bu denli kalabaliklasmisken ( jack, derozan ve belinelli'nin ucune de 20+ dakika gerek) pek ihtimal vermiyorum. esas olarak hidayet'i yedekleyecektir o da.

belinelli iyi hos, karsiliginda da bir sey vermis sayilmayiz ama halihazirda elimizde calderon ve hidayet varken ne kadar gerekliydi, bilemiyorum. gerci delfino'nun gelmesine gore cok daha olumlu buldum bu hamleyi. delfino birazcik savunma yapacak, birazcik ribaund alacak ama kafasina gore oynayacakti. birlikte oynadigi oyuncularin performansini dusuren bir adam. kedi uzanamadigi cigere mundar dermis. yillik bes milyon da coktu be.

ne diyorduk? belinelli. isminin yazilisini ogrenmem lazim oncelikle, ikidir ordan burdan bakiyorum. hidayet ve calderon'un en onemli iki ozelligi pas ve sut. belinelli'nin de bu ozelliklere sahip oldugu soyleniyor. zarari yok; ancak bir, iki ve uc numaradaki uc adamin hicbiri iceriye drive, slashing bazli bir oyunu tercih etmediginde uzunlarimizin cok zorlandigini gecen seneden biliyoruz. bu konuda belinelli nasil, bilmiyorum ama pek iyi olmadigini tahmin ediyorum. zaten golden state'te de uzunlari besleme diye bir gelenek yok.

sezon basinda kendisini nispeten kanitlamis bir oyuncu oldugu icin belinelli ilk bes baslayacaktir benim tahminime gore. sezon sonuna dogru da ilk besteki bu yeri derozan'a vermek isteyeceklerdir. belinelli cok iyi oynarsa derozan tum sene boyunca kenardan da gelebilir. bargnani'yle uyumlu oldugu soyleniyor. jack-bosh'tan sonra belinelli-bargnani. takimda gruplasmalar olmasin da. Smiley

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #91 on: 31 Jul 2009 - 17:18:39 »

Belinelli içeriye girmekten çekinmedi genelde.Eğer o anda girilmesi gerekiyorsa girdi.Hatta genelde ilk düşüncesi içeriye girmekti pozisyon uygunsa.Kinder'de Ginobili'nin dibinden ayrılmamış demek ki kısa süre içinde.Eğer fırsat bulur ve ihanet etmezse bi Ginobili olması bile uzak gelmiyor bana.Uzunları beslemeye gelince geçen sene Biedrins ve Turiaf'la ikili oyunları denedi ve oldukça da iyiydi.Zaten ondan başka da yapan yoktu.Şu linkte Belinelli'nin nerdeyse top eline her değdiğinde olan pozisyonları gösteren videolar var keza Bargnani ve Gallinari'nin de...isterseniz bakabilirsiniz.Özellikle bu sezon Aralıktaki maçlarının görüntüleri benim anlattıklarımın referans noktasıdır.

http://www.youtube.com/profile?user=ilmagoandreabargnani&view=videos&query=belinelli

Ben kefilim...Eğer bu sene bizde o oynadığı dönemdeki oyunundan geriye gitmezse Raptorslıların çok seveceğinden eminim.Hatta Hidayet'ten sonra Belinelli'de gidince Toronto ikinci takımım oldu sayılır.Maçları da hem çok yayınlanır yayınlanmasa da genelde 2de olduğu için denk gelirse seyretmeyi tercih ederim. 

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #92 on: 2 Aug 2009 - 04:08:31 »

Bu videolara baktım da, spot-up'tan çok kendi şutunu yaratan bir oyuncu izlenimi veriyor Belinelli. Çok olumlu bir özellik bizim için. İstatistikler de destekliyor bunu. Jumper'larının %63'ü asist ile gelmiş. Bazı şutörlere baktım, Kapono %88, Stojakovic %82, Ray Allen ve Michael Redd bile %71. Saf şutör demek haksızlık olurmuş gerçekten. İyi bir saha görüşü var, ortalamanın üstünde bir pasör, pek atletik sayılmaz ama önemi de yok... Ancak ribaund konusunda biraz sıkıntılı mı ne? Gerçi iki numaralara ne kadar ribaund düşer, emin değilim ama ligin en kötü ribaund alan takımlarından birisi olma ihtimalimiz çok yüksek olduğu için her yerden katkı almamız gerekebilir. Ama yok, sonuç olarak çok sevdim ben bu transferi.

WADE#3, savunmada ne kadar iyi peki bu adam? Geçen seneki kadroyla kıyaslayınca Kapono falan değil de Anthony Parker rolünü üstlenebilir. Parker günündeyse çok iyi bir savunmacıydı ama son zamanlarda on maçta bir kez gününde olmaya başlamıştı.
« Last Edit: 2 Aug 2009 - 04:08:58 by alvin maker » Logged

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #93 on: 2 Aug 2009 - 14:04:17 »

Bizde savunma yapılmadığı için pek bilmiyorum açıkçası ne kadar iyi olduğunu.Ama bizim savunmada tek yapmaya çalıştığımız şey olan kısaların yardıma koşması hususunda en hızlı adamdı.İkili sıkıştırmalarda genelde rakibin matchupı olmayan oyuncu Belinelli oluyordu ve bazen topu çalıyordu.Yani diyeceğim yine en fazla çabalayan oydu ama genel olarak yapmadığımız için o da pek fazla uğraşmıyordu.Daha derli toplu savunma yapan bir takımda bu çabasıyla çok fazla sırıtmayabilir.Keza ribaundlarda da alamasa bile çabalıyor box out falan yapıyor.23 yaşında birisi çabalarsa daha geliştirir kendini.O çabada bence fazlasıyla var Belinelli'de.

Belinelli'yi sevmemin sebebi de bu gibi şeylerdi zaten.Takımın en bıkkın oynadığı anlarda bile birşey yapmaya çalışıyordu.Herkes salmış geçerken-fark uçmuşken gidip savunmayı üzerine çekip Morrow'a pas çıkartıyordu falan.Şimdi bulduğu fırsatı geri çevirmeyecek kadar istekli olacağı bir takımda..

Fransa'yı geçebilirlerse Avrupa şampiyonasında izleyebilirsiniz Bargnani ile beraber.. Elemelerin ilk maçı bu hafta hatta.İzleme fırsatınız olursa güzel maç olur çarşamba günü.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #94 on: 18 Aug 2009 - 03:57:34 »

Ukic ve Delfino karşılığında Amir Johnson ve Sonny Weems. Uzun kıtlığında Amir kıymata bindi bayağı.

http://thestar.blogs.com/raptors/2009/08/so-long-carlos-and-roko.html

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #95 on: 18 Aug 2009 - 12:55:29 »

Ukic pek oynayamayacaktı. Delfino hiç oynamayacaktı. Kaç milyon dolar alacağını merak ediyorum Bucks'tan. Bu arada Bucks da Ersan'a güveniyor olmalı.

Amir okuduğum kadarıyla çok atletik, savunmada ve ribaundlarda gayretli ancak kolay faul alan ve hücumdan pek anlamayan bir çocuk (çocuk dediğim adam benden büyük ya neyse). Bir sakatlık durumunda önemli dakikalar alabilir. Hatta bench'te güvendiğimiz isimler olan Evans ve Rasho'nun geçen seneki performanslarına bakarsak rotasyonda onların önüne de geçebilir. Weems olsa da olur, olmasa da. Pops Houston yolcusuymuş. Yakışır.

rotasyon şöyle oldu bu arada:

Calderon / Jack / Banks
Belinelli / DeRozan / Douby
Turkoglu / Wright / Weems
Bosh / Evans / Johnson
Bargnani / Nesterovic / O'Bryant
« Last Edit: 18 Aug 2009 - 12:57:27 by alvin maker » Logged

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #96 on: 20 Aug 2009 - 13:14:20 »

Colangelo kafayı sıyırdı galiba. Şimdi de Matt Carroll'la ilgileniyormuşuz Banks karşılığında. İkisi de 5 dakikadan fazla sahada kalmasını isteyeceğim adamlar değil. İkisinin de kontratı kol gibi. Ama birininki önkol, diğerininki toptan omuzdan ele kadar. Ne gerek var ki.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #97 on: 20 Aug 2009 - 20:09:28 »

Carroll bu sefer Bosh'un kizarkadasi falan degilse Colangelo iyice sacmaliyor demektir. Piyasada Wally Szczerbiak, Salim Stoudamire, Luther Head gibi Matt Carroll'in yapabildigi her neyse onun kadar iyi yapabilecek ve minimuma imzalayacak bir ton adam var.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #98 on: 20 Aug 2009 - 23:19:35 »

Tarence Kinsey, Quincy Douby, Mike Taylor, Wally Szczerbiak, Luke Recker, Salim Stoudamire, Allan Ray, Demetris Nichols, Casey Jacobsen, Desmond Farmer, Kareem Rush, Trey Johnson, Blake Ahearn, Gerald Green, Luther Head, Adam Haluska, Bobby Jackson and Tyronn Lue are all minimum salary candidate catch and shoot players who'll do as much/as little ... Read moreas Matt Carroll in the NBA next year. Also, none of them are under contract until after the next Olympics. And the fact that Douby is already on the Raptors (as well as Belinelli) makes Carroll even more redundant.

Tam liste de bu. Ahahah. Facebook ve Shamsports sağolsun. bleh

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #99 on: 21 Aug 2009 - 00:01:17 »

Evet ben de Shamsports'ta okumsutum zaten  lac

gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #100 on: 21 Aug 2009 - 00:44:56 »

Banks'in kontratındansa gittikçe azalan kontratıyla ve 5 dk bile oyanayabilecek bir adam olmasından dolayı Carroll'ı tercih ederim. Hiç olmadı şut atar. Banks de o özellik bile yok.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #101 on: 21 Aug 2009 - 02:16:17 »

Banks'in kontratı seneye değer kazanabilir. Carroll sırtımızda üç yıl daha kambur olacak. BC bir sonraki seneyi düşünüyor diyeceğim de, Bosh kontratını yenilerse pek bir şey kalmıyor. Yenilemezse de kalmıyor hatta sanırım.

Pages: 1 ... 4 5 6 [7]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Dinozorlar Yeniden Doğuyor... Off-Season 2009 « previous next »
    Jump to: