Welcome, Guest. Please login or register.
27 Oct 2020 - 02:07:22
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Off-Season 2009 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Off-Season 2009  (Read 6795 times)
e_smile
Guest
« on: 1 Jul 2009 - 02:38:16 »

Utah Jazz'in resmi twitter feed'inde yapılan açıklamaya göre Boozer opsiyonuyla birlikte takımda kaldı, yakın zamanda resmi açıklama da gelecekmiş.

http://twitter.com/utah_jazz

« Last Edit: 1 Jul 2009 - 02:38:43 by e-smiLe » Logged
FliPtiKal3
Guest
« Reply #1 on: 1 Jul 2009 - 02:49:45 »

jazz taraftarları güle güle millsap diyebilir...
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 1 Jul 2009 - 03:20:10 »

jazz taraftarları güle güle millsap diyebilir...
zaten yıllık 10 md gibi bir rakam istiordu. ne olursa olsa boozer'ın kalması utah icin ii oldu

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 1 Jul 2009 - 04:32:34 »

memo da devam.

http://www.nba.com/jazz/news/okur_remains_with_jazz_for_200910.html

nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #4 on: 2 Jul 2009 - 15:05:44 »

en boozerın kalmasının hiç de iyi olmadığı düşüncesindeyim.bu sene gitseydi utah için daha hayırlı olucaktı.şimdi milsapp ı kaybetme ihtimalimiz var.
boozer bu sene kalmayı tercih etti ama seneye takımdan ayrılması kesin gibi.bu yaz da milsappa gelecek teklifi utah karşılamassa seneye hem boozer hem milsapp kadroda olmayacak yeni bir 4 numara arayışına girmek zorunda kalıcak.
ben utahın yerinde olsam ne pahasına olursa olsun 1 sene o lüks vergisini öderim.hem bu sene son bir kez daha aynı kadroyla şampiyonluk şansımı denerim hem de takımı boozerın üstüne değil milsappın üstüne kurmayı tercih ederim.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #5 on: 10 Jul 2009 - 18:50:13 »

Utah Memo'ya iki senelik kontrat önermiş herhalde.21 milyonluk.
Güzel teklif...Kontrat bittiğinde 33 yaşında olacak ki iki üç senelik mid level daha alır.En iyisi de bu olur.Eğer seneye 4-5 senelik bir kontrat beklese 7-8den yine aynı parayı alıyor.O yüzden Utah'ta kalıp bırakması en iyi seçim gibi.

http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=4317973
« Last Edit: 10 Jul 2009 - 18:50:44 by WADE#3 » Logged

nowitzki41
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 17 Jul 2009 - 14:42:57 »

bugün Milsapp ı takımda tutucağımızı açıklamış başkan.çok yerinde bir karar vermişler.
maksimum 1 sene lüks vergisi ödemeye değecek potansiyelde ve yetenekte bir oyuncu.
bir an önce boozerı takas edip 2 numarada eksiğimizi kapatacak birini bulup milsappı ilk beşe yerleştirmeliyiz.
boozer için detroit devredeydi bir ara ama onlarda rip ve tayshaun prince önerince takas görüşmeleri başlamadan bitti.
şu anda miami ile görüşmeler var. bence utahın boozer karşılığında alması gereken şey ilk beşte başlayabilecek kapasitede olan bir 2 numara ve milsappın yedeği olacak 4 numara karşılığında takas yapabilirse açıklarını kapatmış olur.
Js12
Yazar
Newbie

View Profile
« Reply #7 on: 17 Jul 2009 - 15:05:27 »

Para benim cebimden çıkmıyor sonuçta aldığı parada gözüm yok ama salary cap denen olay olunca Millsap gibi 1 hafta öncesine kadar çok çok sevdiğim bir oyuncunun bile bu kadar para etmeyeceğini üzülerek ifade etmek durumunda kalıyorum.

Millsap'ın en büyük iki özelliği vardı. Birincisi bench'ten geldiği durumlarda takımı aldığı ribaundlar ve ortaya koyduğu enerjiyle ateşlemesi, ikincisi toplara atlaması vs.. ve sempatikliğiyle Utah Jazz taraftarının sevgilisi olma durumu. Eğer Boozer gidecekse ilk 5 olacaktır ki ben yedek gelmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum. İlk özelliğini kaybediyor böylece.. İkincisi ve daha önemlisi gözünü kırpmadan gidip Portland gibi bir takıma imza atarak o müthiş sempatik, doğuştan Utahlı halini kaybetti. Draftta Utah Jazz'dan başka bir takıma gitseydi, değil 36 milyon dolarlık kontrata sahip olmak, NBA'de tutunmaya çalışan onlarca, yüzlerce oyuncudan biri olabilirdi.

Hem Millsap'ın imzalaması hem de Utah'ın karşılaması itibariyle hayal kırıklığına uğramış durumdayım. Zaten kötü bir off-season geçiriyoruz, bu da en kötüsü oldu işte..
nowitzki41
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 24 Jul 2009 - 12:23:55 »

kevin o'connor boozer takasını şimdilik askıya almış çok da iyi yapmış.
oyuncuyu takas edicem dediğin sürece oyuncunun kalitesinin altında teklifler alırsın.acele etmeye gerek yok sezon içinde iyi bir teklif gelirse değerlendiririz yoksa sene sonu zaten serbest kalıp gidecek.
nj ve bullsun da boozer karşılığında bizi tatmin edecek parçaları olduğunu düşünmüyorum.aynı şekilde miami de wade haricinde kimse bizi tatmin etmez en iyisi beklemek.
ebay
Guest
« Reply #9 on: 25 Jul 2009 - 02:53:30 »

Amacınız Boozer karşılığında tatmin olabileceğiniz oyuncular almak mı (ki Tyrus gibi bir parça mesela,gayet tatmin edici olur,yoksa elini sallaya sallaya gidecek) yoksa cap boşaltmak mı?
nowitzki41
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 25 Jul 2009 - 14:22:37 »

bence cap boşaltmak daha mantıklı geliyor.bu sene lüks vergisi ödeyeceğimizden dolayı boozerı sezon başlamadan takas etmeye çalıştık ki lüks vergisi ödemeyelim.ama istenilen teklifler gelmeyince beklemeye alındı.
tyrus thomas ın ne işi var utahta ya nasıl tatmin edici bir parça anlamadım.dengesiz adamın allahı adam bir hafta iyi oynuyo bir hafta kötü playofflarda zaten yok piyasada utah onu alıp intihar mı etsin.
bence utah seneye boshun peşine düşücek sezon sonunda boshla imzalanabilir.yada bu sene millsapın durumuna bakılıcak memnun kalınırsa 2 numara pozisyonuna da yönelinebilir.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 25 Jul 2009 - 15:13:20 »

bence cap boşaltmak daha mantıklı geliyor.bu sene lüks vergisi ödeyeceğimizden dolayı boozerı sezon başlamadan takas etmeye çalıştık ki lüks vergisi ödemeyelim.ama istenilen teklifler gelmeyince beklemeye alındı.
tyrus thomas ın ne işi var utahta ya nasıl tatmin edici bir parça anlamadım.dengesiz adamın allahı adam bir hafta iyi oynuyo bir hafta kötü playofflarda zaten yok piyasada utah onu alıp intihar mı etsin.
bence utah seneye boshun peşine düşücek sezon sonunda boshla imzalanabilir.yada bu sene millsapın durumuna bakılıcak memnun kalınırsa 2 numara pozisyonuna da yönelinebilir.

hangi cap ile yöneliyor utah? adamların cap ağzına kadar dolu. bu sene ödenecek para lüks vergisi ile 100 milyonu bulmuş. gelecek sezon mle bile kullanmazlar bence. hiç yoktan gideceğine boozer, thomas takası oldukça makul geliyor işte bu yüzden. ama bunun için 3. bi takıma ihtiyaçları var, bizim adımız geçiyodu ama artık cap dolu bu işi yapamayız.

nowitzki41
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 25 Jul 2009 - 15:21:33 »

thomas geliceğine kimse gelmesin razıyım.bizim 4 numaraya ihtiyacımız yok 2 numara bulmalıyız.
harpringin 6.5 mlyon dolarlık kontratı da bitiyor.maximum veremeyiz mi acaba seneye birine ?
hinrich
Newbie
*

View Profile
« Reply #13 on: 25 Jul 2009 - 15:41:14 »

AK47 memo deron millsap miles koufos maynor price seneye sarkan kontratlar ve sırf bunlar bile cap in uzeri ediyor. korver brewer harpring in sozleşmeleri de bitiyor. normal şartlarda korver-brewer la imzalarlar ama şu durumda zor. ayrıca cap e seneye biri new york un olmak üzere 2 tane 1.tur eklenecek ki ikisinin de lotery olma şansı fazla. boozer-thomas takası olsaydı bu sene vergiden bi parça yırtarlardı seneye thomas da boozer gibi giderdi. benim asıl anlamadığım bu krizde memoya o kontrat uzatmasını nasıl verdiler. bu sene utahın yapacağı en akıllı iş new york un olabildiğince kotu bi sezon geçirmesini beklemek olur  Wink
ebay
Guest
« Reply #14 on: 25 Jul 2009 - 22:23:39 »

Hem cap boşluğu açacaksın hem Boozer karşılığında Tyrus'dan daha iyisini alacaksın hem de Bosh'a sulanacaksın he mi?
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Utah Jazz  |  Topic: Off-Season 2009 « previous next »
    Jump to: