Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2019 - 01:56:52
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 14
Author Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic  (Read 65895 times)
xabafaruk
Full Member

you will never walk alone!

View Profile
« Reply #15 on: 30 Jun 2009 - 03:37:17 »

Yarın Almıs oldugum 6 aylık multı vıze ıle Yunanıstana gıdıyorum oradan ya babamla karayolu ıle ıtalya almanya yapıp oradan tek basıma hollanda yapacam yada dırek selanıkten ucak la dusseldorf oradan amsterdam hayırlısı ıle....

YOU WiLL NEVER WALK ALONE!
riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #16 on: 30 Jun 2009 - 03:41:27 »

xabafaruk adlı üyemiz yunanistan dan schengen vizesi almış. şöyle bir sorusu var:

bu vize ile yunanistan a gidip türkiye ye geri gelse ve türkiye den hollanda ya gitse, havaalanında sorun yaşar mı ?

yurtdışına gidip gelmediğim için kesin birşey diyemedim ama; yunanistan dan hollanda ya sorunsuz geçebilir ama türkiye den geçerse sorun olur diye düşünüyorum.

özellikle yasin, halit, cihan yardımınızı bekliyoruz ??

schengen vizesini aldıgın ulke uzerinden kullanmak zorunda degilsin. istersen tum avrupayı gezersin.. cok girişli schengen vizesi aldıysan gecerli oldugu sure boyunca schengene dahil olna 27 ulkeye giriş cıkış apabilirsin..sadece soyle bir sorun var eger yunanistandan schengen aldıysan ve hic yunanistana girmemişsin tekrar yunanistan konsolosluguna basvurdugunda vermeyebilirler.. bu kadar..

ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #17 on: 16 Jan 2010 - 18:54:05 »

normalde çoklu schengen almış ve ilk girişini aldığın ülkeden yapmışsan daha sonraki girişlerinin başka ülkeden olma şartı gibi bir durum yok.ama ilk girişini farklı bir ülkeden yaparsan işin birazda pasaport polisinin insiyatifine kalmış demektir.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 30 Mar 2010 - 18:06:35 »

yav hollanda ya vize başvurusu yaptım. benden başta otel rezervasyonu istiyordu. başvuruyu yaptım lakin şimdi benden otel faturası istiyorlar. ben orada erasmus öğrencisi arkadaşımın yanında yurtta kalacam. otelde kalmayacağım yani aslında ama yurttan bir kağıt vb. bir şey vermiyorlarmış. leeuwarden'de de 14 günlük otel faturası 2000 euroyu geçiyor. göstermelik bir fatura alabileceğim br yer ya da günlüğü çok ucuz bir hostel bilen var mı netten bulabileceğim ya da amsterdam'da bildiğiniz. ya da benzeri bir fikir verebilecek olan var mı? br de eğer ben şimdi bulabilirsem davetiye mektubu, başta otelde kalacam demiştim davetiye vernce sorun çıkarırlar mı?

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #19 on: 31 Mar 2010 - 01:59:56 »

abicim sen italya'dan ya da fransa'dan başvur, hollanda belçika vs bunlar çok kastırıyor.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #20 on: 31 Mar 2010 - 02:13:53 »

en kolayi polonya diye biliyorum. aklinda bulunsun. otel faturasi olayini da ilk defa duyuyorum. bedavaya rezervasyon yaptirabiliyorsun hostellere. ben almanya'ya ve bulgaristan'a gittigimde öyle yaptim (bulgar'da ise yarayacak mi görecez bakalim)

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 31 Mar 2010 - 02:46:41 »

abicim sen italya'dan ya da fransa'dan başvur, hollanda belçika vs bunlar çok kastırıyor.

valla keşke öyle yapsaydım da artık başvurdum. uçak biletimi de alalı baya oldu.

en kolayi polonya diye biliyorum. aklinda bulunsun. otel faturasi olayini da ilk defa duyuyorum. bedavaya rezervasyon yaptirabiliyorsun hostellere. ben almanya'ya ve bulgaristan'a gittigimde öyle yaptim (bulgar'da ise yarayacak mi görecez bakalim)

fatura olayını da ben de ilk defa görüyorum. otel rezervasyonu yaptırmıştım bedavaya zaten ama ek olarak fatura istediler. arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla bazı hosteller toplam fiyatın %5-10'una faturaya benzer bir belge veriyorlarmış. onu yaptırıcam eğer davetiye bulamazsam. verdiğim paranın da üzerine bir bardak su içerim artık.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #22 on: 31 Mar 2010 - 16:18:37 »

hangi ülkeden shengen vizesi aldıysanız girişinizi o ülkeden yapmanız lazım diye biliyorum.. en azından almanya için durum böyle.. yani polonya'dan shengen vizesi alıp istanbul'dan direkt berlin'e uçarsanız sokmazlar..  önce polonya'ya gidip ordan almanya'ya geçmek lazım.. hollanda için de aynı olabilir..

italya yada fransa'dam alınacak vizede sorun çıkmayabilir ama polonya'dan alınan vizede sorun çıkar..

Form a Fuckin\\\' Wall
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #23 on: 31 Mar 2010 - 17:18:37 »

benım arkadasım zamanında hollanda konsoloslugundan vıze alma surecınde benzer bır sıkıntı yasadıgını soylemıstı. ınternetten yatırmıs gıbı gosterıp kendı aldıgı cıktıyı goturmus sanırım.tam hatırlamadıgımdan ayrıntıları bu rıskı almaya degmeyebılır
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #24 on: 1 Apr 2010 - 02:00:25 »

fatura olayını da ben de ilk defa görüyorum. otel rezervasyonu yaptırmıştım bedavaya zaten ama ek olarak fatura istediler. arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla bazı hosteller toplam fiyatın %5-10'una faturaya benzer bir belge veriyorlarmış. onu yaptırıcam eğer davetiye bulamazsam. verdiğim paranın da üzerine bir bardak su içerim artık.

Bu tip toplam fiyatın %5-10'una fatura kesen veya tamamının faturası kesilip de sonradan iptal ettirilebilen ve hollanda'da böyle bir otel bilen var mı?

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #25 on: 1 Apr 2010 - 02:09:17 »

Bu tip toplam fiyatın %5-10'una fatura kesen veya tamamının faturası kesilip de sonradan iptal ettirilebilen ve hollanda'da böyle bir otel bilen var mı?

bence netten bir kaç otel bak sonrada mailleş , kesin cevap verirler.

Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #26 on: 1 Apr 2010 - 07:39:14 »

toplam fiyatın bi kısmı olmaz. misal 15 gün üzerinden 3günü fatura eder ama faturada 3 gün diye belirtir yani 15 günlük bi fatura istiosan paranın tamamını ödemelisin. madem arkadaşın ordaymış ordan bi hostel bulup konuşsa adına gerekenleri yapsa daha kolay olur sonuçta arkadaşın yani.

misal ben ingiltereye giderken kalacak yer için iki haftalık bi ev göstermiştim. sorarlarsa da oraya gidince başka bi yer bakıcam tarzı bi fikir vardı ama konsolosluğa bile çağırmadılar saolunlar.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #27 on: 1 Apr 2010 - 12:50:27 »

hangi ülkeden shengen vizesi aldıysanız girişinizi o ülkeden yapmanız lazım diye biliyorum.. en azından almanya için durum böyle.. yani polonya'dan shengen vizesi alıp istanbul'dan direkt berlin'e uçarsanız sokmazlar..  önce polonya'ya gidip ordan almanya'ya geçmek lazım.. hollanda için de aynı olabilir..

italya yada fransa'dam alınacak vizede sorun çıkmayabilir ama polonya'dan alınan vizede sorun çıkar..
abi o tamamen gümrükteki memura bakiyor. almanlar genelde o konuda killik cikariyor. bende de almanya'dan alinmis vize var ama önümüzdeki ay Yunanistan'a giris yapacam. Gönlüm rahat ama. Italyan gümrükcüler de o konuda baya yardimci oluyorlar diye biliyorum. Almanya'dan alinmis vizeyle Polonya'ya gitmek ise cok rahat.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
gelo-raptor
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 1 Apr 2010 - 16:55:03 »

toplam fiyatın bi kısmı olmaz. misal 15 gün üzerinden 3günü fatura eder ama faturada 3 gün diye belirtir yani 15 günlük bi fatura istiosan paranın tamamını ödemelisin. madem arkadaşın ordaymış ordan bi hostel bulup konuşsa adına gerekenleri yapsa daha kolay olur sonuçta arkadaşın yani.

zaten bir ibis diye bir otelle konuşacaktı bugün. leeuwardendeki birkaç otelle görüşmüş ama yanaşmamışlar. zaten küçük şehir olduğundan hostel yokmuş hiç nerdeyse. çevre illerdeki otellerle temasa geçecek ama burda belki bu tip bir şey bilen vardır diye sorayım dedim.

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #29 on: 4 Aug 2011 - 16:24:12 »

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki ay Almanya'ya gideceğim. Turizm firması vize konusunda garanti veremiyor. Ama eğer davetiye bulabilirsen çok çok büyük bir ihtimalle vizen çıkar dedi. Ben Frankfurt'a gideceğim ama "davetiyenin nereden olduğu önemli değil, Almanya olsun yeter" dedi adam.

Böyle bir şey buldum nette:
Davet edecek kisinin gelir belgesi, kira kontrati/ev tapusu, kimligi ve 25 Euro'yla basvurmasi yeterli.

Aramızda Almanya'da kalan bu şartlara uyan bir akrabası, yakını olan, bana ve arkadaşıma davetiye gönderebilecek olan var mı? Yalnız süre çok olmadığından davetiye göndercek kişi bunu UPS'le falan yollaması gerekiyor galiba(normal postayla geç geliyormuş). En hızlı şekilde nasıl geliyorsa öyle göndermesi lazım yani.

Bu arada korkmayın, iltica etmeyeceğiz. Turnuvalarda MVP'liği kazanmadan gitmem bir yere Tongue

Az önce baktım. İnternette otel rezervasyonunuz varsa davetiyeye gerek yok diyor. Hem davetiye hem de otel rezervasyonu olursa sorun olur mu?
« Last Edit: 4 Aug 2011 - 16:39:35 by BabyShaq » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic « previous next »
    Jump to: