Welcome, Guest. Please login or register.
24 Aug 2019 - 18:19:07
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14
Author Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic  (Read 64574 times)
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #180 on: 23 Apr 2015 - 14:28:33 »

Ben bir keresinde hollandanın verdiği randevu tarihi muhtemel çıkış tarihimden ileri oldugu için vizeyi acil olarak  fransadan almak durumunda kalmıstım. Hollandaya girişte ayırdılar bir kenara ve 1 saatten fazla beklettiler, şirketim hollanda şirketi oldugu ve elimde davtiye oldugu halde bu kıllıgı yaptılar. En son şirketimi arayıp eğitim için geldiğim teyidini aldıklarında izin verdiler girişime. İlk girişini vizeyi aldıgın ulkeye yap diyede nasihat almıstım

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #181 on: 23 Apr 2015 - 17:05:44 »

Madrid de hiçbir problem.olmaz ama almanya da problem olur
Biraz sorguya falan çekiyorlar ama.kabul ettiler yalnız problem şu tekrardan İspanya'dan vize alırsan mühur  almanya olduğu için vizeyo vermeuebiliyorlar
Fransadan  sırf bu yüzden red yemis tim zamanında
O yüzden istanbul dayan yunandan al   2 dk gir çık arabayla
Yoksa da dediğim gibi ikinci vize terletebilirler
İ

<br /><br /><br />
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #182 on: 20 Jun 2015 - 12:48:03 »

Ağustos sonu gibi Litvanya'ya kongre için gideceğiz. Seyahat planını henüz kararlaştırmadık, ancak bir değişiklik olmazsa Yunanistan üzerinden, Polonya'ya da uğrayarak gideceğiz. Daha önce Schengen almadığım için çok iyi bilmediğim bazı hususlar var, bunlar için danışmak istedim;

1- Vizeyi Litvanya'dan almak mı, yoksa Yunanistan'dan almak mı daha mantıklı? Muhtemelen Schengen bölgesine girişi Yunanistan'dan yapacağız, ama hedef ülkemiz Litvanya, ve kongrenin kabul yazısı vb. olduğu için kültürel etkinlik vizesi alma şansımız olacak (Litvanya daha mantıklı geliyor, ama emin olmak için soruyorum)

2- Öğrenci olduğum için düzenli gelirim yok; sponsor olarak babamı göstermem gerekecek. Ancak son 3 aylık banka hesap hareketleri isteniyor ve bu süre zarfında hesaptan önemli miktarda para çıkışı oldu; ve şu an (başka bankada) kredi borcu olduğu için hesap bakiyesi de sıfıra vurmuş durumda. Ağustosa kadar maksimum 10 bin lira civarında para toplama şansı olacak. Bu dalgalanan hesap hareketleri vize alımında pürüz çıkartır mı, hesaptaki bu para vize alımında ikna edici yeterlilikte olur mu? Ayrıca, sadece gelir kaynaklarını göstermek yeterli mi, kredi borçlarını vb belgelemeye gerek var mı (yoktur herhalde diye düşünüyorum)?

İşleri garantiye almak adına çok basit sorular da sordum ama mazur görün Smiley
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #183 on: 20 Jun 2015 - 13:48:32 »

– giris yapacagin ulkeye basvurmak gecisteki memurun ariza cikarmamasi icin en guvenli yol sanirim. fakat litvanya'dan gelen davet mektubunuz yunanistan vizesine basvururken (dogrudan) ise yaramayacak. yunanistan'da kalacaksaniz ona dair plani ve rezervasyonlari isterler. fakat vize suresini kisitli tutmamalari icin siz tabii ki tum plani anlatin dilekcede ve litvanya ile ilgili evraklari da ilistirin. boylece tum seyahati kapsayacak uzunlukta olsun schengen'in gecerliligi. fakat muhtemelen turist vizesi alirsiniz bu sekilde.

– litvanya'ya basvurup direkt kulturel etkinlik vizesi alabilirsiniz tabii. ama o zaman da baska ulkeden giris yaparken ariza cikarabiliyorlarmis. bunu hic yasamadim, deneyen biri daha iyi referans olur.

– 10 bin lira duzenli olarak birikmisse tekrar sorun cikarmazlar muhtemelen. son hafta toptan 10 bin tl yatirilmissa sikinti olur ama.

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #184 on: 21 Jun 2015 - 23:20:37 »

Yunanistan genelde vize verme konusunda ve sürede pek sıkıntı çıkarmıyor. Bizim arkadaşlar Sakız'a hafta sonu gitmek için vize aldılar, minimum 3 ay vize verdiler. Booking'ten sonradan ücretsiz iptal seçenekli yaklaşık 1 haftalık bir rezervasyon ayarlayıp başvurursan pek sıkıntı çıkmaz bence.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #185 on: 23 Jun 2015 - 13:34:35 »

Daha önce Kanada vizesine online başvurmuş olanımız var mı aceba?

Varsa kısa bir soru. Kabul yazısı geldi ve pasaportumu vfs global'a göndermem gerekioyr şu anda. Herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu bu aşamada şirkete (gerekiyorsa dekontu da mı göndereceğim)? Eğer gerekmiyorsa yalnızca pasaport ve kabul yazısını mı göndereceğim kargo içeriğinde?
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #186 on: 23 Jun 2015 - 16:03:42 »

bir hafta once falan bir arkadasim aldi abi. ucreti odeyip kargoyla dekontu da gondermen gerekiyor.

BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #187 on: 23 Jun 2015 - 17:26:27 »

Varsa kısa bir soru. Kabul yazısı geldi ve pasaportumu vfs global'a göndermem gerekioyr şu anda. Herhangi bir ücret ödemem gerekiyor mu bu aşamada şirkete (gerekiyorsa dekontu da mı göndereceğim)? Eğer gerekmiyorsa yalnızca pasaport ve kabul yazısını mı göndereceğim kargo içeriğinde?

40 dolar gibi bir ucret gerekiyor sen yollayamassin kanada konsolosluguna
vfs ye gidip teslim edeceksin onlar yollayacaklar
1 hafta icindede geri yollarlar
Istersen ek ucret oder ofisine gelir ister gider harbiyeye kendin alirsin
Dekontu yollamamistim ama sen tedbir olsun diye yolla gene ne olur ne olmaz

<br /><br /><br />
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #188 on: 23 Jun 2015 - 17:57:34 »

Harbiye'den almıştım ben. Pasaport'taki her türlü vizeye rağmen iki haftada ben pasaportu geri isteyince gönderdiler vizeli olarak. En sancılı vize oldu benim için Kanada vizesi

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #189 on: 23 Jun 2015 - 18:18:22 »

VFS kendi ofisinden buyukelcilige (ikisinin arasi yuruyerek 15 dakika falan) pasaportu iletsin diye bilmemkac dolar kargo ucreti oduyorsun. Benim vize sureci asiri sarkmisti ama en azindan Ankara'da oldugum icin pasaportun VFS Istanbul ofisi tarafindan kabul edilip VFS Ankara'ya iletilmesi icin gececek 2 gunden yirtmis oldum. Bir de bizzat Ankara ofisine gidip cirlayinca (sabah erken bir saatte) ayni gun ogleden sonra pasaportu elcilige yollamayi kabul ettiler. Normalde VFS hicbir islem yapmamasina ragmen pustluguna bekletiyor pasaportu en az 1 gun.
Yoksa dedigim gibi vize onaylanmis olsa dahi pasaportun elcilikteki memurun eline degmesi rahat 4 gun aliyor birileri para soguslesin diye.
« Last Edit: 23 Jun 2015 - 20:31:32 by Cagatay » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #190 on: 23 Jun 2015 - 19:45:46 »

70 lira mı ne ödedik adam başı. Yarın da kendim, eşim ve mahmud için almanya'ya şengen için başvurcaz. İdata'ya adam başı 24€ bayılcaz bi de. Hayır sadece para versen iyi, 4 cilt evrak topladım. Mına kodumunun memleketi. Bok vardı geldik sevgili ebeveynlerim.

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #191 on: 24 Jun 2015 - 03:17:24 »

Eywallah bilgiler için. Bakalım gönderdim bugün akşamüzeri kargoyla İstanbul ofisine. Şu anda İstanbul dışında olduğum için hem pasaport işlemi için ücret hem de kurye ücreti ödedim, bi 85 lira civarı bişey yaptı. Ben kargoyu gönderdikten sonra emailime de cevap verdiler, İstanbul ofisi bugünlerde daha sakin, oraya gönderin dediler. Bakalım, herhalde şu andan sonra çok problem olmaz gibi, yaklaşık 20 günüm var Türkiye'den ayrılana kadar. Gecikse bile sanırım o kadar gecikmez bu aşamadan sonra

Bakalım daha iş bitmeden söylemek ne kadar doğru ama bana hem ABD vizesinden hem de Schengen'den daha kolay geldi bu. Belgeler hazırsa online sistem üzerinden bir günde hallediliyor zaten, bir de konsolosluğa gitmek zorunda olmamak da işime geldi. Hoş ben Schengen'i 5 sene önce almıştım, şimdi nasıldır bilemem ama o zaman çok paper-based bi süreçti Fransız Konsolosluğunda.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #192 on: 24 Jun 2015 - 10:25:33 »

Hala öyle ırzına sıçtığım

mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #193 on: 1 Jul 2015 - 18:35:37 »

Benim pasaport ve vize bugün geldi, temiz temiz pasaport süresi bitene kadar vermişler. Ancak vizenin üzerinde fotoğrafım yok. Daha önce bir tek 1-2 Afrika ülkesi vizesinde böylesini görmüştüm. Normal mi yaw fotoğrafın olmaması? Sizin vizelerde nasıldı?
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #194 on: 2 Jul 2015 - 02:32:38 »

Fotoğrafsız bizimki de.

Almanya da bana 5, hatuna 3 yıllık şengen verdi.

Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic « previous next »
    Jump to: