Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2019 - 13:11:43
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 14
Author Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic  (Read 63645 times)
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« on: 20 Jun 2009 - 13:55:52 »

xabafaruk adlı üyemiz yunanistan dan schengen vizesi almış. şöyle bir sorusu var:

bu vize ile yunanistan a gidip türkiye ye geri gelse ve türkiye den hollanda ya gitse, havaalanında sorun yaşar mı ?

yurtdışına gidip gelmediğim için kesin birşey diyemedim ama; yunanistan dan hollanda ya sorunsuz geçebilir ama türkiye den geçerse sorun olur diye düşünüyorum.

özellikle yasin, halit, cihan yardımınızı bekliyoruz ??
« Last Edit: 20 Jun 2009 - 13:57:12 by Kayrakli » Logged
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #1 on: 20 Jun 2009 - 14:11:18 »

Askerdeyken bir arkadaş anlatmıştı. İspanya'ya gitmek için Yunanistan'dan Schengen almış, ondan sonra da Yunanistan üzerinden direkt Barcelona yapmış. Döndüğünde bir gün Yunanistan Konsolosluğundan aramışlar, işte bizden Schengen almışsın ama İspanya'ya gitmişsin, bize yalan söyledin felan diye hesap sormuşlar sonra da bundan sonra Yunanistan'a girişini engelliyoruz demişler. Herif şimdi Yunanistan'a giremiyormuş, hatta denememiş ama arayan adını diğer konsoloslara da verecez dediği için onlar da bile problem yaşayabilirim diyordu.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #2 on: 20 Jun 2009 - 15:34:33 »

yunanistan'a gidip gelecek. sonra hollanda'ya gidecek. bi sorun olmaz. ben de almanya'dan aldim. haftaya gidiyorum bi aksilik olmazsa. sonra temmuz'da bi bulgaristan, bi de yunanya yapcam. bi sorun olmaz. ama sansal'in bahsettigi gibi yaparsa "keriz miyiz ulan biz" derler.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #3 on: 20 Jun 2009 - 16:28:13 »

vize aldığın ülkeye bakar. yunanistan bu işlerde kıldır mesela, en ufak bi cinliğinde hemen ilişkini keserler, bir daha vize alamazsın. ama fransa, italya gibi vizeler sorun çıkarmaz. ben de zamanında italya vizesi alıp hollanda'ya girdim ilk, herif kapıda vizen italya'dan dedi, ben de hollanda'dan italya'ya bi rezervasyon yapmıştım onun kağıdını gösterdim, uğraştırmadan geç dedi. ben olsaydım yunanistan vizesi almazdım yani, hollanda alırdım.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 20 Jun 2009 - 17:27:05 »

bu konuda en çok uyuzluğu hollanda devleti yapıyor hatta şikayetler üzerine dışişleri bakanlığı bi açıklama yayınlamıştı. ama yunanistandan aldıktan sonra ilk olarak hollanda ya girersen problem çıkartabilirler, önce yunanistana gireceksen hollandanın söyleyecek fazla sözü yok. Burda yunanistan sınırları içine girmek asıl mesele, bu durumda yunan konsolosluğu da sizi arayıp hesap fln soramaz nasl olsa gitmişsin ülkesine. ondan sonra elindeki schengen ile ne yapacağını sen bilirsin.

http://www.mfa.gov.tr/schengen-uyesi-ulkelere-seyahat-edecek-vatandaslarimizin-ve-bu-ulkelere-tur-duzenleyen-acentalarimizin-dikkatine_-6-subat-2008.tr.mfa
« Last Edit: 20 Jun 2009 - 17:28:32 by Mavi » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #5 on: 20 Jun 2009 - 19:37:13 »

yunanistan => hollanda = 300€
istanbul      => hollanda =   70€

eleman bunun için yırtınıyor. yunanistan daha sonra bir vize vermezse çok fena patlar. pazartesi konsolosluktan bilgi alması en sağlıklısı olacak sanırım.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #6 on: 20 Jun 2009 - 20:13:06 »

abi hollanda'ya gitmek için yunanistan'dan vize alırsan tabii ki bir dahaki vizende zorluk çıkar. bunu sormak bile saçma.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #7 on: 20 Jun 2009 - 20:56:29 »

yok ozan cım yanlış anlattım sanırım. eleman her yaz zaten gidiyor yunanistan a, annesi yunan vatandaşı. bu yaz hollanda ya da gitmesi gerekti, ondan peşine düştük olayın...
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #8 on: 20 Jun 2009 - 21:18:57 »

e abi bunu niye en başında söylemiyosun? bende de benzer bir durum var, sorun yaşamadım. artık sadece yunan konsolosluğunun insafının ne derece olduğuna bakar.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #9 on: 21 Jun 2009 - 02:03:07 »

Teorik olarak hic bir sorun yasanmamasi lazim vize multiple pass'se, ama mavi'nin yazdigi gibi Hollandali'lar problem cikarabilir. Bu arada 300 euroluk atina-amsterdam bileti asiri pahali, emin mi daha ucuzu olmadigindan?

mithril
Full Member

View Profile
« Reply #10 on: 21 Jun 2009 - 12:21:47 »

Ben de iki kere Fransa'dan vize aldım ve ikisinde de Fransa'ya gittim ama Fransa'ya gittiğimi ispatlayamam

Birinde Venedik'e uçakla indik, bütün Fransa sahilini otobüsle geçip Barcelona'ya geçtik ve oradan uçakla döndük
Diğerinde de Amsterdam'a gittik oradan karayolu ile Paris'e geçip tekrar Amsterdam'dan geri uçtuk
Fransa, bana vize almışsın ama Fransa'ya gelmemişsin dese anca resimlerden ispatlayabilirim

Yunanistan'ın yaptığı saçmalık.Vizede "Number of entries" kısmı "MULTI" olduğu sürece istendiği kadar ve istenen ülkeden Schengen'e girilip çıkılabilir yanlış bilmiyorsam.
« Last Edit: 21 Jun 2009 - 12:23:29 by mithril » Logged
Millsap24
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 21 Jun 2009 - 13:27:33 »

hangi ulkeden aldigin farketmez... havaalanindaki eleman kil ise seni biraz yorabilir, ama yasal olarak seni alikoyamaz... ki zaten arkadasin daha once yunanistan'a girmis olacagindan ortada aldatmaca filan da yok...

ancak bahsedildigi gibi en kritik nokta "multiple entry" olmasi, ki muhtemelen oyledir, ama yine de kontrol etmek lazim, yoksa vize suresi bitmese bile ikinci kez giris yapamazsin...
xabafaruk
Full Member

you will never walk alone!

View Profile
« Reply #12 on: 21 Jun 2009 - 13:30:44 »

Tesekkur ederım bılgılendırmelerınız ıcın....

Ben olayı bır kez daha anlatayım...

Annem yunanıstan vatandası oldugu ıcın bır cok kez yunandan vıze aldım ve hepsı shengen bazılarından multı verdı bazılarında tek seferlık

bu sefer multı ıstıcem ve buyuk olasılıklıla alacam...

Benım ılk ıstegım yunana hıc gırıs yapmadan burdan dırek hollandaya ucmak burdakı durum nedır

bu olmassa yunana gırıp tekrar turkıye burdan amsterdam olayı nedır

dıceksınız kı gıt yunana ordan uc hollandaya fakat ucuslar aktarmalı 7*8 saat surecek orda ayrıca bıletler ınanılmaz pahalı...

YOU WiLL NEVER WALK ALONE!
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #13 on: 21 Jun 2009 - 13:31:16 »

babalar adam girer miyim, giremez miyim diye sormuyor ki, bir dahaki girişimde sorun çıkar mı diyor, ki vizen multi de olsa, bir ülkeden vize alıp başka bir ülkeye giriş yaparsan suistimal ettiğini düşünüp bir sonraki vize girişiminde kıllık çıkartırlar, bu bilinen bir gerçek...

dediğim gibi işin sonunda bu vize ile yunanistan'a uğrayacaksan sorun yok, ben de seninle aynı şekilde vize alıyorum ve daha önce böyle bir durumda kıllık çıkmadı.
« Last Edit: 21 Jun 2009 - 13:32:08 by OscarRE » Logged

MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #14 on: 23 Jun 2009 - 22:42:44 »

hacılar, ben de yarın sabah hollanda vizesi için görüşmeye gidicem konsolosluğa. daha önceden giden var mıdır? nedir nasıldır bilen var mıdır?
Pages: [1] 2 3 4 ... 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Schengen Vizesi - Geçici Topic « previous next »
    Jump to: