Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 01:51:08
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Houston Rockets  |  Topic: Offseason 2009 - Chivas Regal Royal Salute 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 [4] 5  All
Author Topic: Offseason 2009 - Chivas Regal Royal Salute  (Read 23122 times)
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #45 on: 3 Jul 2009 - 14:12:13 »

Eeee Ariza iyi adam ama Battier var, yoksa yok mu? SG-SF'si Ariza, Battier olan takımın PG'si John Terry, PF'si Zack Randolph filan olmalı.

Bi de ben yalnış anlamışım bi takas yokmuş ortada, yani MLE'yi kullandık. O zaman Battier veya T-Mac kullanarak bi uzun alacağız heralde.
« Last Edit: 3 Jul 2009 - 14:16:18 by Rock Lee » Logged

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #46 on: 3 Jul 2009 - 16:57:37 »

Ariza ile 5 yıl 33 md'ye anlasılmıs. Barıs abi harcamayın bu cocugu, gelecegi parlak. Bizde buldugu bos sut fırsatını Rockets'da bulacagınıda pek sanmıyorum. Yao'nun durumu belli yani.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #47 on: 3 Jul 2009 - 19:28:36 »

Aynı paraya Ariza neden bizi seçti? Haberi aldığımdan beri bunu düşünüyorum. 2 durum/olay/etken var bence, ilki herkesin bildiği Lakers'ın MLe teklifine sinirlenmesi ve takımdan ayrılmaya karar vermesi. Peki neden biz? Cavs'in filan da adı geçiyordu ki onların şampiyonluk şansları bizden daha fazla. Bu noktada ikinci sebebe geliyorum. Belki kafada fazla yazdım ama Ariza, Lakers'ın Artest ile anlaşacağını öğrenince o da 'madem öyle işte böyle' hissiyatı ile Lakers'ın en büyük rakibi Houston'ı seçti. Eğer bu doğru ise hem sevinirim hem de endişelenirim. Demek ki Ariza hakketten arızalıymış derim.

Tabii bir de Morey'in neler söylediği önemli. Bence kesinlikle Battier'in veya McGrady'nin gideceğini ve ilk 5'de yerinin garanti olduğunu söyledi. Benim tahminim gidecek olan McGrady. Çünkü böylece SG boşalacak ve Ariza daha çok şut kullanabilecek.  Ayrıca 2010 planından da bahsetmiş olmalı. Normalde o kadar da ciddiye almam 2010 laflarını ama Artest'e sadece 1 yıllık kontrat önermemizden Morey'in ciddi olduğu belli.

Artest'in gidişine üzüldüm diyemem. Maalesef gençlerle dolu kadromuzda lakayıt -gayri ciddi?? ulan neydi bu sıfat- triplere girmiş, istediği gibi oynamış ve bizi deli etmiştir. Kısa dönemli planlama için uygun isim olabilirdi ama artık daha sağlam ve güvenilir bir kurmaya çalışıyorsak gitmesi iki taraf için de hayırlı olmuştur.

Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #48 on: 3 Jul 2009 - 21:11:21 »

Aynı paraya Ariza neden bizi seçti? Haberi aldığımdan beri bunu düşünüyorum. 2 durum/olay/etken var bence, ilki herkesin bildiği Lakers'ın MLe teklifine sinirlenmesi ve takımdan ayrılmaya karar vermesi. Peki neden biz? Cavs'in filan da adı geçiyordu ki onların şampiyonluk şansları bizden daha fazla. Bu noktada ikinci sebebe geliyorum. Belki kafada fazla yazdım ama Ariza, Lakers'ın Artest ile anlaşacağını öğrenince o da 'madem öyle işte böyle' hissiyatı ile Lakers'ın en büyük rakibi Houston'ı seçti. Eğer bu doğru ise hem sevinirim hem de endişelenirim. Demek ki Ariza hakketten arızalıymış derim.

Abi su an Lakers'ın bizden buyuk rakipleri var bence, dedigin gibi bi hissiyat olsa Cavs'a kayardı tahminim. Sanırım kendini geliştirebilecegine guveniyor ve bunu iddialı bir takımda yuzuk için rol oyuncusu olmanın onune koyuo. İşin ozu at kosturabilecegi en geniş alanı bizim mahallede buldu anlasılan.
ebay
Guest
« Reply #49 on: 3 Jul 2009 - 22:21:36 »

Artest, who will be 30 in November agreed to a three-year deal worth about $18 million

Ariza, who agreed to a five-year deal worth about $33 million with Houston a few hours after the Lakers came to terms with Artest.

Bence olay kontratın süresi ile ilişkili.

------------------------------------------------------------

Ariza's agent, David Lee, said the 24-year-old forward passed up a more lucrative contract offer from another team to go to Houston. That team was believed to be Toronto."It was never about the money," Lee said. "It was about going someplace where you felt appreciated."

Burada iyi laf vurdurmuş yalnız.Bir de şu var tabi :

"I am happy with my decision," Ariza told The Times. "I'm glad this all worked out. The Rockets are going to give me a chance to improve my game and that's all you can ask for."

Bu da oynama süresinde artış olursa gerçekleşir ancak."İlk 5 garantisi almış" da denilebilir.

Bu durumda Toronto Lee'ye sardıracak galiba.
« Last Edit: 3 Jul 2009 - 22:42:19 by ebay » Logged
LordSauron
Newbie
*

View Profile
« Reply #50 on: 3 Jul 2009 - 22:25:19 »

Bize gelmeden önceki üçlük yüzdeni hatırlatırım Ariza, allahsızlık yapma şimdi.
sucrane
Newbie
*

Rox fan

View Profile
« Reply #51 on: 4 Jul 2009 - 03:39:20 »

Ariza'nın değeri biraz da 2010 yazına bağlı.Seneye Morey doğru dürüst bir takım kurarsa Ariza o takımın en kilit parçalarından biri olacaktır.Ki Morey'e güvenimiz sonsuz.Bu sene için de söylenecek pek bir şey yok şimdilik,mucize gelişmeler olmazsa...
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #52 on: 5 Jul 2009 - 00:25:20 »

@Rock Lee

Bu forumda saygı duyduğum birçok yazardan birisin. Yorumlarını beğenen birisi olarak Lakers topiğindeki dialoğun devamı olarak sorma ihtiyacı hissediyorum; bu Artest nefretin neden kaynaklanıyor? Tuttuğun takımın oyuncusuyken bile Artest'i asla benimsemedin. Bir basketbol oyuncusu, konulara genelde rasyonel ve objektif yaklaşan birisinde neden böyle rasyonaliteden uzak, duygusal diyebileceğimiz bir tepkiye yol açıyor? Daha önce de dikkatimi çekmişti hatta şaşırmıştım ama konusu açılmadığı için sormamıştım, şimdi yeri geldi ve soruyorum; bu adam neden sana bir türlü yaranamadı? Kontratı kısa olduğundan bir taraftar olarak daha sonra üzüleceğini bildiğin için kafanda bir yatırım mı yapmak istemedin? Yoksa Artest'in mental dengesizliği, sahadaki başarılarını görmeni mi engelledi? Sahada o kadar da başarılı olmadığını düşünüyorsan, sezon sonunda takımın 'overachieved' bir konumda bitirmesini nasıl açıklıyorsun? Artest faktörünü gözardı etmenin gerçek sebebi nedir?

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #53 on: 5 Jul 2009 - 01:12:52 »

Nefret demeyelim ama kendisinin buyuk bir hayrani degilim cunku Artest asla bir Rocket olmadi. Olamadi degil, olmadi; vurgulayayim. Bize gelerek buyuk bir iyilik yapmis havalarindaydi hep. Ha Artest oldugu icin cok sasirmadim ve takmadim. Fakat bu yuzden de hastasi olmadim. Bir oyuncu -Houston oyuncusu olsun olmasin- hakkindaki dusuncemi genelde tek bir hareketi uzerinden veririm. Oyuncu ornegi olmayacak ama mesela Avery Johnson'in finalde iken yandan panik halinde bagirip mola aldirmasi benim icin daha onemli bir kriter. Hani bilen bilir Aaron Brooks ilk secildiginde gicik olmustum. Bu playofflara kadar da cok deger vermiyordum. Ama oyunu ile ve asil iyi bir hareketten sonra ki sakin tavirlari ile kendini bana sevdirdi. Iste boyle sayilabilecek hareketlerden hicbirini yapmadi Artest. Her zaman baskalari vs. Artest idi. Kobe'ye dayilanirken de, McGrady'den sikayet ederken de. Sac ve Ind icin kesin konusamayacagim ama oralardayken de bu adam hep 'Artest' idi.

ebay
Guest
« Reply #54 on: 5 Jul 2009 - 23:27:51 »

By Tim Buckley/Deseret News

The Jazz, it's been learned and confirmed, engaged in recent trade talk with the Houston Rockets about a possible deal that would have brought seven-time NBA All-Star swingman Tracy McGrady to Utah for small forward Andrei Kirilenko.
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #55 on: 6 Jul 2009 - 17:48:40 »

yok öyle birşey de...

yao bu hafta season ending ameliyatını açıklayacakmış. sanırım sezonu tamamen kapaması ve hiçbir maçta oynayamaması halinde 5.8 md'lik bir getirisi olacak. tabii yao > 5.8 md ama züğürtün tesellisi...

ebay
Guest
« Reply #56 on: 6 Jul 2009 - 21:08:55 »

yok öyle birşey de...

Hastasıyım böyle insider bilgilerin.
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #57 on: 6 Jul 2009 - 22:24:21 »

Utahin Knicksten 1 adet protected pickimi ne varmis onu eklerlerse gayette olabilir o sey. Yoksa Krilenkoya bilmedigimiz bir aski filan yoksa adelman in bizim icin hicbir anlami olmaz bu takasin. seneye sadece shooting forward ilk 5 cikartmakta isteyebilirler, istemeyebilirlerde bilmiyorum.

#memircagan
Johnny Kilroy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #58 on: 7 Jul 2009 - 04:05:59 »

Bana göre bu takasın konuşulması bile Rockets'a ters.Yanıldığımız bir yer  varsa uyarın.

Yao ve T-mac sezon boyunca yok.Takımdaki iş yapacak oyuncular:Brooks-Battier-Ariza-Karl Landry-Chuck Hayes-Luis Scola..

En başından beri uzun uzun alcaklar diye söyleniyor,şu kadroya Dwight Howard'ı getirseler bile çok hayırlı olcağını düşünmüyorum.

Tracy Mcgrady+Brian Cook+Luis Scola+brent Barry'nin sözleşmesi tamamen bitiyor.Biten kontratlardan açılan yer 32 md.

Eğer kirilenkoyu alırlarsa 23 md'lık tmac sözleşmesinden arıncaklar ancak Kirilenkonun 2 yıl daha olan 17 mdlık sözleşmesini almış olacaklar.
Yao ve T-mac'in olmadıgı bir takımda başarı için hamle yapılmasından ziyade,2010'da tekrar yapılanmaya baksalar,onlar için daha hayırlı olacak gibi.Houston için hiç anlamı olmayan bu takas ise Utah için ganimet olur.Boozer,Memo'nun sözleşmesi bitiyor.Bide T-mac'den açılan 23 md'lık yerleri olur.Onlarda 2010 piyasasında çok önemli yer edinirler.Ama Houston'ın yapması gereken en son şey bu takasdır kanımca.
« Last Edit: 7 Jul 2009 - 04:07:02 by magicmert » Logged
early
Pro. Member

'eybi'

View Profile WWW
« Reply #59 on: 7 Jul 2009 - 14:46:59 »

Hastasıyım böyle insider bilgilerin.

hiç boş konuşmadım, rahat ol. zaten insider'ı falan bırak, baktığın haberin altında menajer kendisi diyor, bizim haberimiz yok öyle birşeyden diye. ki morey böyle bir takas yapmaz hani insider bilgisine falan da lüzum yok böyle bir haberin kolpa olduğunu söylemek adına. senin hangi haberin kolpa, hangi haberin gerçeklik payı olduğunu iyi bilmen lazım new york basınından.

bu arada,

http://www.philly.com/inquirer/sports/20090707_Rockets_pass_on_Dalembert.html

ne olursa olsun isterdim ben dalembert'ı.

edit: ebay@ darrel morey diye biri yok öncelikle. bir de birşey bilmesem konuşmam, merak etme sen.
« Last Edit: 9 Jul 2009 - 20:33:06 by early » Logged

Pages: 1 2 3 [4] 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Houston Rockets  |  Topic: Offseason 2009 - Chivas Regal Royal Salute « previous next »
    Jump to: