Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jun 2019 - 08:21:04
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 20
Author Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009  (Read 64444 times)
the Glide
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #180 on: 18 Jun 2009 - 02:26:29 »

ali koç'un yaptığı tamamen artistliktir, şovdur.. sen böyle apaçilere prim verirsen, adam bugün elini omzuna atar, yarın enseye şaplak..

herşeyi geçtim, şu emniyetin kayıtsızlığı artık illallah dedirtti.. bir olaya da vaktinde müdahele edin be anasını satıyım.. sahaya atlayan adamın elinde birşey olsa oyunculara zarar verse bunun hesabını kim verecek.. sahaya atlayan adam, olay çıkaranlar, koltukları söken namussuzları kameralar çekti.. verin şunlara artık cezayı.. vermezseniz de Allah müstehakınızı versin

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #181 on: 18 Jun 2009 - 02:35:25 »

Yaşananları tasvip eden yok, bu cümlenin devamında "ama" diye başlayıp önceki cümleyi geçersiz kılacak bir mazeret yazacak da değilim. Sadece iğneyi ve çuvaldızı aynı tarafa sokmaya çalışmazsanız bunlar engellenebilir. Sahaya 2 kişi giriyor, bütün fenerbahçe seyircisi sahaya inmiş gibi "fenerliler" diye genelleme yapıyorsunuz. Biz burda 3-5 kişiyiz, birbirimizi biliriz. Efes'in de ne bok olduğunu biliriz, Ergin Ataman'ın da, Mahmut Uslu'nun da, Ali Koç'un da, diğerlerinin de. "Eyvah Türk basketbolu yara aldı, fenerliler imajını bozdu, asın kesin" diyerek aslında biz masumuz, çıban başı bu sene bu olayları yaşatanlar mazlumluğunu sergilemeyin, en azından burada yapmayın. Beşiktaşlı olmayan ... ... şeklinde tezahürat yapılırken eşlik edip forumda "işte yöneticiler ortamı geriyür" demeyin. Bu forumda demeyin... Kaya Peker, Ergin Ataman saçmasapan hal ve tavırlar sergilediğinde gık demeyenler "ama mirsad ama tanyeviç" demesin. KSK, GS taraftarları salondan atılacak kadar dibe düşmüşken burada sesini çıkarmayanlar Ali Koç'un yapmacıklığından bahsetmesin. Ali Koç'un da, Nihat Özdemir'in de, Mahmut Uslu'nun da, Mirsad'ın da, Tanjeviç'in de, Rasim'in de dürüstlükten, karakterden yoksun adamlar olduğunun farkındayız biz de, onlar üzerinden herkese laf sokmaya ne gerek var?

Kusura bakmayın, yöneticilerin despotluğundan şikayet ediyorken kendi yazdıklarınızın kahvehane muhabbetinden farkı olmadığını idrak edemiyorsunuz. Bu forum kurulduğunda herkes katılsın düşüncesi vardı ama katılanların bilgi ve birikimiyle forumun seviyesini yükselteceğinize katılanların bayağılığıyla seviyeyi aşağıya çekiyorsunuz.

Bu post'u kimse üstüne alınmasın, ben havaya sıktım.
« Last Edit: 18 Jun 2009 - 03:26:06 by Tayshaun » Logged
carlos_arroyo
Newbie
*

View Profile
« Reply #182 on: 18 Jun 2009 - 02:50:56 »

Sahaya 2 kişi giriyor

forumda kamera mı var Cheesy
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #183 on: 18 Jun 2009 - 02:53:03 »

Tamam sahaya bütün salon giriyor, ne kadar fenerli varsa hepsi kendini bilmez şuursuz aşağılık adamlar. Allah hepsinin belasını versin...
Petsi
Sr. Member

View Profile
« Reply #184 on: 18 Jun 2009 - 02:53:26 »

ben de nur germen denen zatın maç sonrası olaylara bunlar olabilecek şeyler cinsinden savunmada bulunmasını hazmedemiyorum, tv ye çıkan insanları taraftarlık testinden geçirmek lazım, keza maçın sonlarına doğru ender in çaldığı topta "ahh be" gibi bir nidada bulunmuştur, yazıklar olsun.

Bu maçın taraftarlı oynanması zaten hataydı, federasyona yazıklar olsun.(FB ye şimdi 5-10 maç ceza verirler, mersin, itü, ted vs maçlarını taraftarsız oynayarak büyük güç kaybederler)

İstanbul Valiliğine verdiği sözü tutmadığı için yazıklar olsun.

Efes kapatılacakmış şampiyon olmazsa, onun için hakmler,federasyon vs yardım ediyormuş, fenerbahçe yönetimine yazıklar olsun.(predlzic in maç boyunca yaptığı sert fauller, saçma sapan tepkilerine kayıtsız kalmaları hariç nerdeyse mükemmel bir maç yönetti hakemler, fb yönetimi neye ağlayacak bu sefer acaba?)

Türk basketbolunu bu seviyelere getiren önder takım EFES PİLSEN in yönetimini gani gani hakettikler bu şampiyonlukla kutluyorum. Kapatılsan da devam da etsen her zaman kalbimde ayrı yerin var EFES im.
revenant
Full Member

View Profile
« Reply #185 on: 18 Jun 2009 - 03:05:10 »

Aslında o küfürü kameralar da çekti, hatta burada deşifre de ederiz ama gerek yok.

ben merak ediyor ve  gormek istiyorum
mumkun mudur?
lover
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #186 on: 18 Jun 2009 - 03:05:22 »

şişe atmanın veya küfür etmenin mazereti olabilir ama sporcuları darp etmenin hiçbir mazereti olamaz. diğer takım taraftarları da küfür ediyor, şişe atıyor ama darp etmiyor. bu bakımdan fener taraftarı ayrı bir vaka olarak ele alınmalı.

futbol sahalarında oyuncuların darp edildiği görülebiliyor ama basketbol salonlarında bunu ilk kez yaşıyoruz. soruyorum size oraya atlayan gerizekalılardan birisinin bıçakla oyunculara saldırmasını geçtim, ya attığı tekmeler oyuncuların hayasına, karın boşluğuna felan gelseydi...
Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #187 on: 18 Jun 2009 - 03:18:02 »

ntvsporda mevcut...
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #188 on: 18 Jun 2009 - 03:32:08 »

"elimde belgesi var, gerekirse yayınlarım" kültürü buralara kadar geldi demek...

aynada kendimize bir bakıp, benim sahaya inen o adamlardan ne farkım var diye sormamız lazım kendimize..

Gökhan'ın dediklrine katılıyorum .. biz kendimizi iyimizle kötümüzle çok iyi biliriz.. başka hiç bir takım taraftarının bilmediğinden de iyi biliriz.. o sahada Genç FB pankartı açılmasının sebebini de şıp diye anlarız..

biz bu forumu ciddiye aldığımız için özeleştirimizi de herkesten önce yine burada yapıyoruz.. ama burayı ekşisözluk gibi çöplüğe çevirmeyin...

Form a Fuckin\\\' Wall
baschar
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #189 on: 18 Jun 2009 - 04:26:31 »

önce "hırsız"a suç bulmalı: evet fenerbahçe taraftarı parkelerde bir ilke imza atıp kaybedilen şampiyonluğun hıncını -alışageldiğimiz gibi- rakip taraftardan değil rakip "oyuncu"dan çıkardı. saldırı, darp adı her neyse çook çirkindi.

sonra "ev sahibi"ni es geçmemeli: ayhan şahenk'de uygulanan maç ücreti politikası. ergin ataman ve kimi antipatik efesli oyuncular. az olsa gerginliğe katkıları var.

son ve en önemli olarak "hırsız"ı yetiştirenler: rakibini hiçe sayan, her yol mübah'çı fb yönetiminin medyaya yansıyan açıklamaları, rasim ve benzeri ayardaki basketbol kültürü yoksunlarının yaptıkları, provakasyonları, taraftarları üzerindeki etkileri...
hani şimdi ekrana çıkıp da "bunlar münferit olaylar. tüm taraftara mal edilemez" diyecek olan medeni insanlardan, futbol fanatizmini parkelere taşıyan pişkinlerden bahsediyorum. ne verilecek ceza tartışılmalı ne de "münferit"izmden dem vurulmalı. bu dakikadan sonra konuyu hiç dağıtmadan, irdelenmesi gereken bu insanlar ve parkeye taşıdıkları profesyonelliktir(!)
« Last Edit: 18 Jun 2009 - 04:33:51 by baschar » Logged

SİYAH  -  BEYAZ
ÖLÜM  - YAŞAM
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #190 on: 18 Jun 2009 - 04:27:18 »

şişe atmanın veya küfür etmenin mazereti olabilir ama sporcuları darp etmenin hiçbir mazereti olamaz. diğer takım taraftarları da küfür ediyor, şişe atıyor ama darp etmiyor. bu bakımdan fener taraftarı ayrı bir vaka olarak ele alınmalı.

futbol sahalarında oyuncuların darp edildiği görülebiliyor ama basketbol salonlarında bunu ilk kez yaşıyoruz. soruyorum size oraya atlayan gerizekalılardan birisinin bıçakla oyunculara saldırmasını geçtim, ya attığı tekmeler oyuncuların hayasına, karın boşluğuna felan gelseydi...

Sen şişe atıp, küfür etmeye mazeret bulursan, o adamlar da darp etmeye mazaret bulurlar.
Şu olayları gördükten sonra iyi ki şampiyon olamadık diyebiliyorum sadece. İnşallah herkes hakettiği cezayı fazlasıyla alır ve olayların buraya nasıl geldiğini idrak edip gerekli önlemleri alırlar.

haluk ulusoy adammis be. ben burdan bunu cikardim!
Gerçi futbol yasak ama inşallah bunu ciddi olarak yazmadın Muyu. Ciddiysen turnuvada uzun uzun konuşmak isterim bunu Smiley
varyor
Jr. Member
**

warriors of the world united

View Profile
« Reply #191 on: 18 Jun 2009 - 04:34:03 »

efesliler ne yaparsa yapmış olsunlar şu son iki maçtır ortaya çıkan tablonun ağırlığını hafifletmez. eğer bu olanlar fenerbahçe'deki iç hesaplaşmasyla alakalıysa o kadarını bilmem. o bileti 10 tl yapan da fener yönetimi, onu bilirim.

neyse oldu bitti tatsız mevzular bunlar.. uzatmamak gerek.

basketbol olarak tek beklentim ve dileğim bu maçla türk basketbolunun tanjevic'ten kurtulma ihtimali.

bu forumda milli takımla ilgili her eleştirimizde fenerbahçeli arkadaşlar siper ediyordu kendilerini tanjevic'e. umarım bu kaybedilen final biraz bizi anlamalarını sağlamıştır.

tolgatmac
Full Member

JoRdAn

View Profile
« Reply #192 on: 18 Jun 2009 - 04:44:42 »

önce kendi aralarında kavga ettiler maç sırasında
sonra maç sonunda yenilgiyi hazmedemeyip efesli oyunculara daldılar.yabancı cisimler yağmur gibi yağdı.
efesli oyuncular  soyunma odasına zor kaçtılar.hatta sinan kaçarken k.çına  tekme yemek zorunda kaldı..sonra bi türlü duramayan taraftarlar abdi ipekçinin koltuklarını söküp sahaya fırlatmaya başladılar.sonrada koro halinde hepiniz oros.... çoçuğusunuz bestesini dile getirdiler.sonra oraya gelen az sayıda efes seyircisine doğru yönelip tehditler savurdular.tarafatar gurubunu sahaya indiren o amigolardan birinin efesli seyircilere  doğru yönelip siz öldünüz  lan tarzında  boğaz kesme işareti yapmasıda  ürkütücü bi görüntüydü.
eğer ki efesli oyuncular soyunma odasına 15 20 saniye daha geç gitseydi sinan o k.çını tekmelemeye çalışan adama dönüp 2 tane çaksaydı.olay daha da vahim bir hal alıcaktı.allahtan hemen soyunma odasına kaçtılar.
yani bütün bu yaşananları sahaya 2 kişi girdi zaten diyerek özetlemekte çok acımasız oldu.
tamam taraftarı gazlayan bu hale getirenlerde en az onlar kadar suçlu.şuursuz ca demeçler provakatif açıklamalar (her iki tarafatanda) bana bir sürü neden sayabilirsiniz.hepsi etken tamam
ama bugün abdi ipekçide olanlar her nedenle olursa olsun hiç bir şekilde kabul edilemez.
hani o hatırladıkça ana bacı sövdüğümüz aris taraftarının yaptıklarını hatırladım bugün.
ebay
Guest
« Reply #193 on: 18 Jun 2009 - 04:59:30 »

Hasta Fenerbahçe taraftarı olarak hem 5. maçta hem de 6. maçta olanlar yüzünden utanç duyuyorum.Sahaya herhangi bir madde atmak,koro halinde küfür etmek, hele hele sahaya inmek ve oyuncuları darp etmeye kalkmak kesinlikle kabul edilemez.basketbolun seyirciyle güzel olduğunu,daha geniş kitlelere yayılması,yeniden heyecanla dolup-taşmasını vs ... istiyoruz ama böyle olacaksa -ki her zaman böyle oluyor-  canı cehenneme böyle dolu tribünün.

Daha fazla uzatmak da istemiyorum.En azından biraz basketbol konuşmak istiyorum.

Bu kadar geniş uzun rotasyonuna rağmen bir takımın bu kadar hücum reboundu vermesi asla kabul edilemez.Ben coach olsam başta Semih ve Ömer olmak üzere sokarım video odasına,nasıl aval aval baktıklarını,pozisyon almadan,zıplamadan rebound almaya çalıştıklarını tek tek gösterir,sonra da gösterirrken kullandığım sopayı kafalarında kırarım.Potaaltında içine vurmayarak kaçırdıkları boş atışlar için de birer sopa daha kırabilirim.

Ha tabi amiyane tabirle "At sahibine göre kişner." Bir takım bu kadar kötü idare edilemez bence.Daha önce de bu takımın çok kötü idare edileidğini düşünüyordum ama bu kadar yanlış rotasyon uygulamaları,bu kadar düzensizlik,bu kadar dağınıklığı,bu kadar acizliği ben uzun zamandır görmemiştim. Nasıl olur da tam saha prese karşı çözüm üretemezsin 4 maç? Shumpert'ı durdurmak için nasıl olur Emir'i kullanmayı düşünmezsin? Nasıl olur sahada Mirsad-Smith-Ömer-Solomon-Brown gibi bir beş sürersin? Nasıl olur Solomon'u dizginleyemez ve saçmalamasına müsade edersin? Oğuz'a neden paspasçı muamelesi yaparsın? vs vs ...

Ben takımımda Brown ve Smith gibi iki yetersiz yabancı görmek istemiyorum. Burası yetiştirme yurdu değil,Vidmar'ın gelişimini de beklemek istemiyorum. Bunların yerine 4 numara için orta mesafesi olan,atletik bir Amerikalı uzun (mesela Jeremiah Messey) guard pozisyonu için Planinic,Rakocevic iklisinin ve Ersan'ın takıma katılmasını istiyorum.

Hepsinden önemlisi her maç yaptığı salaklıklar yüzünden,istisnasız söve söve sesimin kısılmasına neden olan coachun defedilmesini istiyorum.
zubizaretta
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #194 on: 18 Jun 2009 - 06:27:40 »

sonra oraya gelen az sayıda efes seyircisine doğru yönelip tehditler savurdular.tarafatar gurubunu sahaya indiren o amigolardan birinin efesli seyircilere  doğru yönelip siz öldünüz  lan tarzında  boğaz kesme işareti yapmasıda  ürkütücü bi görüntüydü.

Boğaz kesme,karın deşme hareketlerine alıştık da bu işlerin genellikle pota altında ve fenerbahçe bench arkasında saha içinde oturan bir nevi "sosyete" tayfadan gelmesi ilginç.Polislerin, gözlerinin önünde olan olaylara kayıtsız kalması daha da ilginç.Ayıca şu gittiğim 2 maçta sık sık birbirimize sevgi mesajları gönderdiğimiz kel abime de saygılarımı gönderiyorum.
Neyse, seri hakkında da yazılacak çok şey var da önce serinin başından beri rezillikleri çıkaran taraftardan başlayalım.Öncelikle basketbolun b'sinden anlamayan taraftar fenerbahçe'ye yarardan çok zarar veriyor,çok net.Zaten işler de iyi gitmeyince önce kendi aralarında başladılar en son iş basketbolculara kadar gitti,film koptu.
Tanjevic,İsmail abi'de yazmış kaybedilen 3.maçtan sonra takımı gibi o da dağıldı,son maç iyice sıçtı. Efes Pilsen'in ilk periyotta başlayıp ikinci periyodun ortasına kadar devam eden serisine karşı bi mola bile almadı,entrasan:vizontele:
E tabi kilit noktalardan biri de yabancı oyuncular.Şöyle genel olarak bakarsak Efes'in serinin belli bölümlerinde her oyuncusundan ki buna Kaki bile dahil önemli katkı almasıydı ki Fenerbahçe'De olay tam tersine.Özellikle Green oyuna girdiği her anda fena sırıttı.
Ergin Ataman'da ilk 2 maçta yaptığı fena hatalardan sonra hakkaten iyi topladı kendini,kendisi de serbest düşüşte olan kariyerine yukarı doğru ivme kazandırdı.
Solomon  ilk geldiğinde aman ne iyi olgunlaşmış diyorduk, Sinan fena patlattı onun balonunu.
 iki tane euroleague takımımız final serisi oynuyor,insanlar bütün sene bunu bekliyor ama hiç kimse basketbol konuşmuyor,yazık...
Bir de efes tarafındaydım bu maç malum ciddi küfürler edildi,aklıma doğrudan aziz yıldırım geldi.Gerçi onun da yapabileceği çok fazla bir şey yok. Bu hayvanlara Fiorentina Perez gelse ne yazar.
http://arsiv.sabah.com.tr/2008/02/09/haber,1A26026EFABA44FBB2F5B09EE5AE3A4A.html

« Last Edit: 18 Jun 2009 - 06:29:06 by zubizaretta » Logged

Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 « previous next »
    Jump to: