Welcome, Guest. Please login or register.
24 Aug 2019 - 19:20:09
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Forum Kuralları  |  Topic: Yazılı olmayan Forum kuralları (Özellikle yeni üyeler için) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Yazılı olmayan Forum kuralları (Özellikle yeni üyeler için)  (Read 8893 times)
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« on: 21 Jul 2004 - 17:22:42 »

Forum kurallarını hepiniz okumuşsunuzdur, öyle olduğunu umut ediyorum en azından.
Bir de yazılı olmayan ancak yazılı kurallar kadar önem verdiğimiz şeyler var. Madde madde ele alalım;

1- Yazılı kurallara, özellikle de 1. ayı doldurmadan topic (başlık) açma ve "ehehe" "yihhhuu" gibi manasız cevaplar yazma yasaklarına uyulmadığını görüyoruz. Ayıp! Bu kurallar, forumun bugüne gelebilmesine yardımcı olmuş kurallar olduğu için uyulmasında çok fayda var, uyulmaması durumunda yaptırımların olacağının da bilincinde olmanız lazım. Sonra "abi mesajım silinmiş ben ne dedim" gibi şeylerle gelmeyin. (Bana böyle şeylerle gelmeyin, Bölüm modlarına yükleneceğine gel bana yüklen)

2- Online olan kullanıcılar listesine baktığınızda nicki kırmızı, yeşil, mavi, turuncu gibi renklerle belirtilmiş üyeler bu forumda ya moderatör, ya admin olarak görev yapmakta ya da www.batug.com'da yazarlık yapmaktadır. Bu üyelerle konuşurken, tartışırken default olarak onların yanında olacağımızı (tamam at gözlüklü değiliz) en azından tartışmanın başında bir tarafta olacağımızın bilincinde olarak konuşun. Elit kesim diye bir şey yok ancak eskiye bu bit pazarında rağbet ediyoruz kimse kusura bakmasın.

3- Ben Muyu'nun yazmış olduğu kuralları en az 5 kere okudum, eski üyelerin de ortalama bu sayıda okuduklarını hesaba katarsak içimizden bazıları hala o kurallara göz gezdirmiş değil. Kuralları bilmeden hareket ederseniz karşılığını da alabilirsiniz. (Hareket yapma hareketin Allah'ını görürsün kanunu)

4- Israr ve inatla avatar ve imzalarınızda eşşek kadar resimler kullanmayın. Küçültemiyorsanız bize danışın yardımcı oluruz.

5- Forum Hakkında Sıkça Sorulan Sorular topiğini baştan sona okuyun. Faydasını göreceksiniz.

6- Sizin kendinize ait fikirleriniz olabileceği gibi diğerlerinin de fikirleri olabilir. "Vay efendim sen benim dediğimin tersini nasıl iddia edersin rerörerö herif seni" diye celallenmeyin.

7- Eski üyeler yapsa da siz yapmayın... Evet evet karşılıklı diyaloğa girmeyin, geyik muhabbeti için irc.ulak.net server'ında #batug kanalını ziyaret edin, denk getirebilirseniz MSN chatine katılın.
Chatte de arıza çıkarmayın, chat ile forum arasında hiç bir bağ yoktur ancak çoğu eski üye geceleri chatte bolca muhabbet eder, tanışıp kaynaşmak istiyorsanız oraya gelin. (Seko elimizde büyüdü mesela... dermişim)

8- EN konulu anket topicleri açmak bir süreliğine (ki bu bir süre 2 uzay yılına tekabül ediyor abaküsüm beni yanıltmıyorsa) yasaktır. "En hede basketçi" "En şorolo yazar" diye topic açmayın, çoğu zaten var. Olanlara yazın gitsin. Ha ilaveten, en sevdiğiniz 5 oyuncuya "5" (Yazıyla beş, roma rakamlarıyla V) oyuncu yazın, bi 5 yazıp arkasından ikinci bi beş oyuncu daha yazarak çakallığa başvurmayın.

9- Kıllanıp tüyleniyorsanız Email adresinizi kaydolduktan sonra değiştirin, gidin hotmailden bi email adresi alın onu yazın, bir takım lamerler forumdaki kullanıcıların email'lerine dadanmaya başladı. (Email'inizi aktive edin konulu mailleri açmayın ayrıca, bu da bonus nasihat)

10- Bir resim dosyası eklemek istiyorsanız o dosyanın sayfa yapısını bozmayacağına emin olun. Dosya boyutu büyük olan resimlerin linkini verin, sizde ADSL, Kablonet, Uzay kalkanlı güç ünitesi modemi olabilir, bende dial up var, adamın canını sıkmayın.

11- Sıkıştığınızda özel mesaj atın, özellikle Babyshaq, ben, Hotsouce, flip ve gilamaniac günün büyük bir bölümünü burada geçirdiğimizden anında yardımcı olabiliriz. Ortalıkta moderatör yoksa eski üyelere danışın. Fikir teatisinde bulunmak en hakiki mürşit ilimdir, fendir.

12- Quote yapmayı denediniz ama başaramadınız, haber verin düzeltiriz. Aslında haber vermeseniz de düzeltiriz ama karışıklığa sebep olmamak için siz yine de haber verin.

13- Burada sizden daha bilgili, daha yaşlı, daha entellektüel, daha atletik, daha şutör insanların olduğunu-olabileceğini unutmayın. Bir hışımla gelip geçmeyin, kalıcı olun.

14- Foruma mesaj atmadan önce uçucu, uyuşturucu madde bağımlılığından kurtulmuş olun (Desteğe ve/veya yardıma ihtiyacınız varsa AMATEM'e başvurabilirsiniz), becerebiliyorsanız alkol almayın, "yok almadan duramam" diyorsanız ağzınıza için rica edicem. (Son vaka'lardan sonra yazma ihtiyacı hissettim, special thanks to zizou)
« Last Edit: 21 Oct 2004 - 03:10:19 by Tayshaun » Logged
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1 on: 31 Jul 2005 - 11:27:27 »

Sevgili Arkadaşlar;

Daha önce yazılmış olan ama dikkate almadığınızı üzülerek gördüğüm bir iki kural var.

1- Özellikle Yabancı Şarkılar topiğinde bundan bir ay, bir mevsim ya da bir yıl önce yazılmış şarkıları yeniden yazıyorsunuz. "Araştırmadım, Baktım ama göremedim" gibi bahanelerin arkasına sığınmayınız, forumun arama motoru dilerseniz topic içi arama da yapabiliyor. Bu tür mesajlarınız silinir hatta bu yüzden ceza alırsanız kusura bakmayın.

2- Yeni gelen üyelerin büyük bir bölümü noktalama işaretlerinden bihaber ya da bilerek kullanmıyorlar. Allah rızası için şu cümlelerinizin arasına nokta koyun, gereken yerlere virgül koyun, ünlem işareti koyun, soru işareti koyun... Bazı mesajları okurken kendimi 2. Dünya savaşındaki şifre çözücü askerler gibi hissediyorum.

3- "Nasıl olsa oturma odanızda yazmıyorum" diye fevri hareketlerde bulunmayın, turnuvada falan denk getirir, soyunma odasına çekerim, elimden Fevzi bile alamaz sizi (ki kendisi 20 grosstondur)
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #2 on: 10 Oct 2005 - 23:06:09 »

Gerekli görülmesi üzerine;

- Bildiğiniz gibi sevgili forumumuzda futbol konuşmak ve futbolla ilgili resim ve avatar kullanmak yasaktı. Bununla ilgili ufak bir düzenlemeye ihtiyacımız olduğu konusunda fikir birliğine vardık. Şöyle ki;

Futbol konuşmak, daha doğrusu futbol hakkında tartışmak hala yasak. Bu konuda forumumuzun, futbol tartışmak için yeterince düzgün bir platform olduğunu düşünüyoruz, bunu bozmaya gerek yok sanıyorum. Ancak; futbolla ilgili avatar hususunda bir düzenleme yapıyoruz. Bir diğer kişiyi, grubu rencide etmeyecek şekilde futbolcu veya futbol kulübü logosunu avatar olarak kullanabilirsiniz. (Örnek gözüküyor sanırım) İyi niyetimizi suistimal etmeyeceğinizi umuyorum
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Forum Kuralları  |  Topic: Yazılı olmayan Forum kuralları (Özellikle yeni üyeler için) « previous next »
    Jump to: