Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 02:23:23
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Doritos'la Şezlong Keyfi 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 14
Author Topic: Doritos'la Şezlong Keyfi  (Read 53800 times)
ebay
Guest
« on: 9 Apr 2009 - 02:14:22 »

Millet boy boy play-off topicleri açınca,ben de heves ettim.

Aslında yapılacak pek çok hamle ve konuşulacak pek çok konu var :

1-) Lee ve Nate ile sözleşme yenilenecek mi? Nate'in şaklabanlıklarına,hakemlerle ve rakip oyuncularla dalaşmalarına gözyumulacak mı? Lee'nin kara deliği andıran savunma zaafları,hala istikrara kavuşmayan orta mesafe şutu,pivot mevki için undersized kalması gözardı edilecek mi? Bu oyuncularla doğrudan sözleşme mi yenilenecek yoksa restricted oldukları için önce diğer takımlardan nasıl teklifler alacaklarına bakarak bir piyasa yoklaması mı yapılacak? Yoksa bir sign&trade mümkün mü?

2-) Draft seçimi nasıl kullanılacak? Draft hakkını da içerecek şekilde bir takas senaryosu oluşturulacak mı? Yoksa hayli fakir olduğu iddia edilen bu yazki draftı pas geçip,önümüzdeki yılın draftı için bir draft hakkı takas etmeye mi çalışacak Donnie? (Malum önümüzdeki yıl 1. tur hakkımın korumasız olarak Utah'a gidiyor,via Marbury trade,via Gugliota trade)

3-) Eddy Curry'i herhangi bir şekilde takas etmek mümkün olabilecek mi?

4-) Bosh'un yazın takas piyasasında olabileceği konuşuluyor.Biten kontratlarımızın cazibesini ve genç yeteneklerimizi kullanarak hamle yapacak mıyız?

5-) Wilcox ile sözleşme yenilenecek mi?

6-) Doritos reklamında makineye cips atınca Adriana Lima çıkıyor ya hani,acaba biz de 1000 topun olduğu bir fanusa 28 top atarak birinci sırayı çıkarabilecek miyiz?
« Last Edit: 9 Apr 2009 - 04:13:22 by ebay » Logged
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #1 on: 9 Apr 2009 - 02:34:07 »

1. sırayı çekseniz de b.griffin i alsanız size kısa vadede ne verir ? hatta uzun vadede kim ne verebilir ki knicks e ? lebron hariç.
lee ile de nate ile de bence yenilenmeli. nate yeni b.jackson gibi geliyor bana hep Smiley
ebay
Guest
« Reply #2 on: 9 Apr 2009 - 04:12:04 »

Blake Griffin'in kısa ve ya uzun vadede bize veremeyeceklerini Lee ya da Nate mi verecek? Sahi sen hiç bu çocuğu izledin mi? Oyununun ya da potansiyelinin farkında mısın?

Hele hele kimsenin vermeyeceği katkıyı bunlar mı verecek? Hem LeBron'a mahkum mu yani bu organizasyon? Mesela Wade gelse yine de bi b.k olmayacak mı bizden?

Bu arada yaptığımız hamlelerle free-agent pazarı için hiç de fena olmayan bir hale geldik,bilmem takip ediyor musun NBA'i son bir yıldır.Önüne geleni kakalayabileceğin Isiah Bit Pazarı yok artık.Alışkanlıklarınla konuşmayı bırak istersen.Bu organizasyon nihayet NBA'in soytarısı rolünden sıyrılmaya başadı.Yeni alışkanlıklar kazanma zamanı ...

Edit : Şimdi farkettim,ne kadar fazla soru sormak zorunda bırakmışsın beni.NewYork'un yıllar boyu baştansavma yönetilen bir organizasyon olması yüzünden,baştansavma bir şeyler yazdığını sandım ama sonra Lakers başlığında da gördüğüm üzere,tek cümlelik ahkam kesen yorumlar yapmak alışkanlığınmış.Kesinlikle yeni alışkanlıklar kazanma zamanı ...
« Last Edit: 9 Apr 2009 - 04:23:17 by ebay » Logged
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 9 Apr 2009 - 04:31:41 »

Aynı şekilde Oden içinde benzer şeyler söyleniyordu, uzun vadeyi bilememde şuana kadarki kısa vadede istenilenin 10da 1ini veremedi, bu sezon verecek gibide gözükmüyor. Knicks Lebron'a mahkum değil ama herkesinde ( wade vs. ) Ny'a gelmek için can attığını sanmıyorum. Lebron gelirse herkes gelmek isteyecektir, o yüzden bana göre Knicks az çok bu yaptığı hamleler ve soktukları beklenti içinde Lebron'a mahkum gibi bana göre.

#memircagan
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #4 on: 9 Apr 2009 - 04:41:50 »

ben senin yazdığın sorulara cevap mealinde yazdım. senin kadar via lı takas hesaplarını takip edemiyorum.
b.griffin i izledim denemez ama o fizikle ncaa de onları yapması çok fazla birşey ifade etmiyor açıkçası.
lebron yazdım sadece ama tabi ki wade vs. gibileride dahil o sınıfa.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 9 Apr 2009 - 04:52:08 »

Bence Walsh'un aklındaki plan aşağı yukarı şöyle bişey:
1- Lee ve Nate ile sözleşme yenilenir.
2- Draft hakkı çok yukarıda olmadığı sürece, yanına Curry'nin yazın çok da kötü durmayacak olan kontratı konularak, biten kontrat karşılığında postalanır. Böylece hem Curry'den, hem de takıma ciddi katkı vermeyecek bir çaylağın kontratından kurtulunur.
3- Sezon içerisinde Jeffries, yanına Duhon, Nate gibi işe yarar bir parça daha konularak draft hakkı veya biten kontrat için takas edilir.
4- Utah'tan o draft hakkı mutlaka alınmaya çalışılır. Bu uğurda Nate feda edilebilir. Hatta şu Jeffries + Nate takası Utah'la yapılabilir. Utah, Deron'a iyi back-up bulmuş olur, ayrıca Utah yöneticileri bu sezonki play-off kovalayan takımın draft hakkının çok yukarda olmayacağını düşünebilir, o yüzden imkansız bir takas değil.
5- Draft hakkı alınırsa lotaryaya yatılır. Alınmazsa bu sezonkine benzer bir play-off koşusuna girilebilir.
6- Draft hakkı alınıp lotaryaya yatılıp, şans da yaver giderse drafttan Rubio veya John Wall gibi kaliteli bir pg alınır, draft hakkı alınamazsa Duhon veya Nate'ten elde kalanla yola devam edilir.
7- Gelecek sezon sonu LeBron ve Amare/Bosh'tan biriyle anlaşılır. Harrington da eldeki imkanlara göre takımda tutulmaya çalışılır, olmazsa yerine başka bir pota altı oyuncusu alınır.
8- İlk beş draft Lee, Bosh/Amare, LeBron, Chandler, Rubio/Wall/Nate/Duhon olur. 2nd unitte de Harrington, Gallinari gibi kaliteli isimler olur.
9- Lebron gittikten sonra otomatik olarak Cavs devre dışı kalır. Celts'in yaşlanmakta olan üçlüsü ve sadece Wade'e bakan Heat bu kadroya rakip olamaz. Orlando ile Doğu zirvesi için kapışılır ve büyük ihtimalle galip gelinir.
10- Finallerde bir önceki sezonun şampiyonu Lakers ile çetin bir seri oynanır. LeBron-Kobe eşleşmesi serinin kaderini belirler, sanırım LeBron kazanır.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #6 on: 9 Apr 2009 - 04:55:51 »

eheh lambadan mı çıktın sen yahu ?
ebay
Guest
« Reply #7 on: 10 Apr 2009 - 01:34:16 »

Öncelikle belirteyim,takımın bu kadar ilgi görmesine şaşırdım.Yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkürler.

Aynı şekilde Oden içinde benzer şeyler söyleniyordu, uzun vadeyi bilememde şuana kadarki kısa vadede istenilenin 10da 1ini veremedi, bu sezon verecek gibide gözükmüyor. Knicks Lebron'a mahkum değil ama herkesinde ( wade vs. ) Ny'a gelmek için can attığını sanmıyorum. Lebron gelirse herkes gelmek isteyecektir, o yüzden bana göre Knicks az çok bu yaptığı hamleler ve soktukları beklenti içinde Lebron'a mahkum gibi bana göre.

Oden deryasına dalma niyetim yok ama bir kaç önemli noktanın altını çizmek gerek : Oden malum ilk yılını ciddi bir sakatlığa kurban verdi ve geri dönüşünde takıma adaptasyonunda hala sorunlar yaşamakta.Griffin'in sorun yaşamayacağını falan iddia etmiyorum ama hem fizik hem de fundamental olarak gayet donanımlı.Elton Brand'i hatırlatıyor.Seçildiği takıma doğrudan katkı sağlamaya hazır.

Büyük isimlerin NewYork'a gelmesi için elle tutulur bir sebep yok aslında,haklısın.Belki D'Antoni oyuncuların tercihleri konusunda bir etken olabilir.Özellikle takımının içinde bulunduğu durumu da gözönüne alarak,Amare için.

Bence Walsh'un aklındaki plan aşağı yukarı şöyle bişey:
1- Lee ve Nate ile sözleşme yenilenir.
2- Draft hakkı çok yukarıda olmadığı sürece, yanına Curry'nin yazın çok da kötü durmayacak olan kontratı konularak, biten kontrat karşılığında postalanır. Böylece hem Curry'den, hem de takıma ciddi katkı vermeyecek bir çaylağın kontratından kurtulunur.
3- Sezon içerisinde Jeffries, yanına Duhon, Nate gibi işe yarar bir parça daha konularak draft hakkı veya biten kontrat için takas edilir.
4- Utah'tan o draft hakkı mutlaka alınmaya çalışılır. Bu uğurda Nate feda edilebilir. Hatta şu Jeffries + Nate takası Utah'la yapılabilir. Utah, Deron'a iyi back-up bulmuş olur, ayrıca Utah yöneticileri bu sezonki play-off kovalayan takımın draft hakkının çok yukarda olmayacağını düşünebilir, o yüzden imkansız bir takas değil.
5- Draft hakkı alınırsa lotaryaya yatılır. Alınmazsa bu sezonkine benzer bir play-off koşusuna girilebilir.
6- Draft hakkı alınıp lotaryaya yatılıp, şans da yaver giderse drafttan Rubio veya John Wall gibi kaliteli bir pg alınır, draft hakkı alınamazsa Duhon veya Nate'ten elde kalanla yola devam edilir.
7- Gelecek sezon sonu LeBron ve Amare/Bosh'tan biriyle anlaşılır. Harrington da eldeki imkanlara göre takımda tutulmaya çalışılır, olmazsa yerine başka bir pota altı oyuncusu alınır.
8- İlk beş draft Lee, Bosh/Amare, LeBron, Chandler, Rubio/Wall/Nate/Duhon olur. 2nd unitte de Harrington, Gallinari gibi kaliteli isimler olur.
9- Lebron gittikten sonra otomatik olarak Cavs devre dışı kalır. Celts'in yaşlanmakta olan üçlüsü ve sadece Wade'e bakan Heat bu kadroya rakip olamaz. Orlando ile Doğu zirvesi için kapışılır ve büyük ihtimalle galip gelinir.
10- Finallerde bir önceki sezonun şampiyonu Lakers ile çetin bir seri oynanır. LeBron-Kobe eşleşmesi serinin kaderini belirler, sanırım LeBron kazanır.

Uzun mesajları ben de sevmem ama öncelikle şu tabloya bir bakmak lazım :

Şu an 2010 yazı için kontrat altında gözüken oyuncular :

Curry 11.25 milyon
Jeffries 6.8 milyon
Gallo 3.3 milyon
Chandler 2 milyon
----------------------
Toplam : 23.35 milyon

Krizin diğer ülkeleri "teğet geçme" diğini rahatlıkla söyleyebilirim.Önümüzdeki iki yıl boyunca capin 55 milyon seviyesinde ve hatta daha düşük olacağını öngörenlerin sayısı hayli fazla.
Fantom oyunculara verilmesi gerekn miktar 8x500= 4 milyon
55 milyon üzerinden hesap edersek,28 milyonluk boşluk mevcut.
Oyuncunun ligde kaldığı süreye ya da capin belirli bir yüzdesi kadarına verilebilen kontrat limitlerine göre,James 2010 yazında ligdeki 7. yılını doldurmuş olacağı için capin % 30'u (55 milyon üzerinden 16.5 milyon) üzerinden kontrat alacak.Aynı durum Bosh için de geçerli.Görüldüğü üzere her ikisini birden bağlayabilmemiz mümkün değil.
Curry'nin kontratının gönderilemez olduğunu kabul ediyorum,Jeffries'in 6.8 milyonluk kontratını yolladığımız zamansa ikisini birden bağlayabilecek duruma geliyoruz.İyi de asıl meselemiz bu değil.Önemli olan bu oyuncuları buraya çekebilecek çekirdeği kurabilmek.

Şimdi 55 milyon üzerinden hesap edersek,27 milyon cap boşluğu mevcut kısmından devam edelim.Piyasanın hangi rakamlar üzerinden döneceğini bilmek mümkün değil tabi ama basında konuşulan rakamlara bakarsak Lee için 8-9 milyon,Nate için de 6-7 milyon civarı rakamlardan bahsediliyor.Hadi iyi niyetli olarak 8+6= 14 milyon kabul edelim.fantom oyunculardan düşecek 1 milyonu kaldıralım,sonuçta 14 milyon dolarlık bir boşluk kalıyor ki bu durumda tek bir max. oyuncu bile bağlayamayacak duruma düşüyoruz.

Şimdi Nate ve draft hakkımız,takaslarda cazibe unsuru olarak kullanılabilir elbet,yine de Curry'i takas edebilmek için yeterli olmayabilir.Jeffries'in takasla yollanması çok daha olasılık dahilinde.Ama gelecek sezonki draft hakkımızı kurtarabilmek için hiç bir senaryo kuramıyorum.Bulls,Wizards,Bucks gibi takımların yükselişe geçeceğini düşünüyorum ve o drfat hakkı,bu emanet kadroyla yine alt sıralarda olacaktır,Utah da kesinlikle yanaşmayacaktır.

Beni en çok endişeye sevk eden Lee'nin durumu.Savunma zaafları gerçekten şok edici ve hücumda verimliliği oldukça düşük (Yaptığı top kayıpları ve yediği bloklara bakınca).Amare ve ya Bosh'un pivot mevkiinde oynayacağını düşünürsek,4 numaraya kaymasını öngördüğüm Gallo'yu da hesaba katarsak (Chandler da 3 numarada) zaten ilk beşteki yerini kaybedecek.Yedek bankında 8 milyon dolarlık adam oturtmak da çok komik duracak.

Optimizminden etkilenmemek mümkün değil ama imkansız gözüküyor bu hamleler.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #8 on: 10 Apr 2009 - 01:43:59 »

en azından bankta duruyor 8 milyon bu da bir gelişme new york adına, belki de bundan dolayı takım ilgi görüyordur Wink
« Last Edit: 10 Apr 2009 - 02:03:50 by Kayrakli » Logged
ebay
Guest
« Reply #9 on: 10 Apr 2009 - 01:59:28 »

Şu mesajı bir daha oku :

Bu arada yaptığımız hamlelerle free-agent pazarı için hiç de fena olmayan bir hale geldik,bilmem takip ediyor musun NBA'i son bir yıldır.Önüne geleni kakalayabileceğin Isiah Bit Pazarı yok artık.Alışkanlıklarınla konuşmayı bırak istersen.Bu organizasyon nihayet NBA'in soytarısı rolünden sıyrılmaya başadı.Yeni alışkanlıklar kazanma zamanı ...

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #10 on: 10 Apr 2009 - 02:05:08 »

bizde onu diyoruz işte, ondan dolayı takip ediliyorsunuz. sana yazılan her cevabı eleştiri olarak algılamana gerek yok.
ebay
Guest
« Reply #11 on: 10 Apr 2009 - 02:09:11 »

Sen hala bu organizasyonu sağa-sola para saçan,saçma takaslarla uyumsuz kadrolar kuran ve Ali Baba'nın Çiftliği gibi yönetilen bir organizasyon sanıyorsun.

Ben de diyorum ki,geç artık bu sayfayı ...
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 10 Apr 2009 - 02:21:51 »

Allah aşkına , sana kullanılan uslup ile senin kullandığın aynı mı ? Monitörden 30 santim uzaklaşıp bir okusana şu yazılanları. Ne yazdığına bakma , sadece uslubuna bak yeter. Ben sıkıldım bu tarz şeyleri değişik değişik topiclerde aynı kişin adı altında okumaktan.

Geçtiğimiz seneler de bir NYK nickli bir arkadaş vardı aynı ona benziyor bu tavırlar, sanıyorum ki o sensin. Lütfen rica ediyorum(uz) Nasıl algılarsan, biraz daha sakinleşerek, empati yaparak yazarsak mesajları gayet hoş olucak.

Kendini bana cevap verme gereksinimin de , açıklama yapma durumunda da hissetme. Sadece rica ediyorum bir bak, sana yazılan ( Özellikle bu topicte) uslup ile senin kini kıyas et. Aynıysa devam et, ne diyeyim.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 10 Apr 2009 - 05:52:31 »

Yukarıda yazdığım plan, bizim bloga yazmayı düşündüğüm bi posttu, Gürkan'la konuştuk hatta bunu msn'de, kısacası cap hesaplamaları falan yapılmış bi plan. Ayrıca Lee'nin, NBA'de ilk beş çıkamayacağı tek takım heralde Lakers'dır, aklıma başka Lee'den daha iyi 2 uzunu olan takım gelmiyo açıkçası. 8-9 milyonluk kontrat, kafadan ilk 5'e yazacağın iyi bir uzun için bence çok kabul edilebilir bir rakam. Ayrıca Curry'nin kontratı, önümüzdeki sezon sonu takas edilirse, biten kontrat olarak takas edilecek, keza Jeffries de öyle, neden takas edilemez gibi düşünülüyor anlamıyorum. Biten kontratların değeri son dönemde oldukça arttı, yanına bir de Nate gibi iş yapabileceğini kanıtlayan ve Amerika'da buralarda olduğundan daha yüksek ratingi olan bir oyuncuyu da verirsen rahatlıkla o kontratlardan kurtulursun. Onlardan kurtulursa da 2 tane max. verecek konuma geliyor Knicks, Lee'nin kontratıyla birlikte. Gallinari'ninse NBA'de hiçbir zaman 4 numarada oynayacak fiziğe ulaşacağını da sanmıyorum, hatta LeBron planı gerçek olursa Chandler'ı kesip ilk 5 çıkma ihtimali de oldukça az gibi geliyor.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 10 Apr 2009 - 13:49:01 »

Ayrıca Curry'nin kontratı, önümüzdeki sezon sonu takas edilirse, biten kontrat olarak takas edilecek, keza Jeffries de öyle, neden takas edilemez gibi düşünülüyor anlamıyorum. Biten kontratların değeri son dönemde oldukça arttı

Burda ciddi bi mantik hatasi var, yanliz. Su an cozebilecek zamanim enerjim yok, daha sonra gelip editlerim bu postu.

Pages: [1] 2 3 4 ... 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New York Knicks  |  Topic: Doritos'la Şezlong Keyfi « previous next »
    Jump to: