Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 15:01:16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Lakers  |  Topic: Özaslanlar Amortisör'ün sunduğu Play-off 2009 başlıyor 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: Özaslanlar Amortisör'ün sunduğu Play-off 2009 başlıyor  (Read 17267 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« on: 7 Apr 2009 - 22:46:59 »

Konferans birinciliğimiz garanti, lig birinciliği için takip sürüyor. Sekizincinin belli olmasını bekliyoruz. Genel kanı bizim için en kek rakibin Dallas olacağı yönünde ama ben mevcut durumlarını hiç iç açıcı bulmadığım ve sezon boyunca izlediğim bütün 'baba' maçlarında yenilen, yenilmek bir tarafa hep kötü gözüken New Orleans'ı istiyorum ilk turda. Stojakovic biraz daha toparlar belki ama sezon boyunca en iyi hali bile 30 dakika süre alan Radmanovic'ten çok farklı değildi, Chandler'ın da sanırım en erken play-off'la birlikte dönmesi bekleniyor ve malum, kadroları da çok dar, bu eksikleri kapatamıyorlar.

Dallas'ı habire yensek de, bi terslik yapma ihtimali en fazla takım gibi görüyorum, göreceli olarak tabii. New Orleans olmayacaksa, Utah'ı kendilerine tercih ederim.

Play-off başlarken en büyük kaygım ise çok net; Farmar-Vujacic-Walton. Böyle skandal form düşüklüğü olmaz, üçüne de yazıklar olsun toparlanmazlarsa.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 7 Apr 2009 - 22:56:36 »

saha avantajını cleveland'dan alacağımızı sanmıyorum. bizim denver - portland b2b'lerinden kayıpsız çıkıp, cleveland'ın da boston'a yenilmesi lazım. benim tahminim portland'da yayarız, cleveland da boston'u yener.

dirk'le iyi eşleşebilmemiz, kobe match-up'larının yetersiz olması, dampier - hollins pivot rotasyonu, josh howard'ın bu sezonki düşüşü, abidik yedekleri ve maç içinde devamlı git-gel yaşayan bi dallas, benim ilk tercihim.

guard savunması hala istenen seviyede değilken, eldekileri chris paul'le sersemletmeye gerek yok diye düşünüyorum ben.

« Last Edit: 7 Apr 2009 - 22:59:40 by Brooklyn » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #2 on: 7 Apr 2009 - 23:31:40 »

Chris Paul'un büyük zarar vereceği kesin ama o ve West haricinde bitik durumda Hornets. İki kişiyle de yenemezler bizi. Dallas'ın bir serseri mayın hali var, son dönemde izlediğim New Orleans'ın ise terslik çıkaracak mecali yok. Play-off'ta tek bir adamın bütünü dağıtmasına izin verecek kadar dağınık olmayız. Öbür tarafta güvenilir olmamakla, hatta kimisi dallama olmakla birlikte tek başına tehlike arz eden dört tane adam (Nowitzki, Kidd, Howard, Terry) var, yani o seri için de tahminim en kötü 4-2 olur ama New Orleans'a kıyasla tekin değil herifler. New Orleans kalan 10 günde dramatik bir gelişim yaşamazsa eşleşmemiz durumunda 4-0, 2-0 gittikten sonra deplasmandaki ilk maçta klasik cıvımamızı yaşarsak 4-1 olur gibi geliyor. Arda, Şaban ve Chris Paul gibi üç büyük adamın, üç büyük yüreğin takımı hakkında bunları söylerken yüzüm kızarıyor, kelimeler boğazıma düğümleniyor ama hakikaten çok kötü gözüküyordu Hornets son dönemde. Umarım yanılırım, tabii bizle eşleşmedikleri bir durumda.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 7 Apr 2009 - 23:53:07 »

şu an hornets'i ben de beğenmiyorum da, benim demek istediğim, takımın eksik yönlerinden biri olan guard savunmasının, playoff'a direk chris paul'e karşı başlamasını istememem. onun nedeni de, playoff'larda bu tip zaafiyet gösteren noktaların seriler ilerledikçe kapanabilmesinin mümkün olabileceği gibi, dağılarak ve rakiplerin gözüne sokularak başlanmasının da psikolojik olarak o oyuncuların performansına tüm playoff'ta yansıyabilme ihtimalinin var olduğuna inanmam. öylesine bir tercih benimki yani. dallas'da daha tehlikeli adamlar var ama biz de belki de ligde onlara en ters gelen takımız.

ayrıca, cefakar halkıyla, şaban ve arda arşık gibi iki beyefendi taraftarıyla batıdaki ikinci takımım hornets'i üzmektense, twitter mark'ı tatile yollamayı tercih ederim. pinguin
« Last Edit: 8 Apr 2009 - 02:37:15 by Brooklyn » Logged

Luinir
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 8 Apr 2009 - 00:57:31 »

lakers'ın dallas'a da hornets'e de muhtemelen 1 maç vererek turu geçeceğini düşünüyorum olası eşleşmelerde. asıl önemli olan ileriki turlardaki rakipler bence. yoksa bu sezon büyük oranda west&paul ikilisinden ibaret olan hornets ve istikrarsızlık abidesi dallas, lakers'a fazla bir direnç gösteremezler zaten. özellikle hornets bu sezona ciddi ciddi şampiyonluk hedefiyle girmişti ve azımsanmayacak bir kesimin de favorisiydi, hem netice olarak hem oyun olarak beklentilerin altında kalınca onlarda da moral olarak bir çöküntü yaşandı; pamuk ipliğine bağlılar. dallas istikrarsızlığının iyi tarafına denk geldiğinde hücumda coşan bir takım ama lakers'ın bu sezon mesaj maçlarında yaptığı savunmayı play-off'a yansıtacağını düşünürsek, bunlara pek fazla izin vermeyeceklerdir.

yarı finali merakla bekliyorum ben. portland falan gelirse, özellikle rose garden'daki maçlarda kan gövdeyi götürür.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 8 Apr 2009 - 02:14:38 »

tamamen merakımdan soruyorum, favorisi hornets olan azımsanmayacak kesimde kimler vardı?

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 8 Apr 2009 - 02:34:57 »

özaslanlar'ın desteğiyle sırtımız finale kadar yere gelmez diye düşünüyorum.. bynum'ın geri dönmesi sonrası eski haline gelen rotasyon sezon başındaki akıcı 'second-unit' hücumlarını geri getirebilecek mi, yoksa aylar önce mala bağlayan playboy blogcusu farmar takımı sabote etmeye devam mı edecek? bu sorunun cevabı önemli bence.. sasha kontratın üzerine sırt üstü uzanmış gibi gözüküyor, "yeşil giymem, laciverde boyarım" triplerini gerçek hayata geçirebilecek mi mesela? bynum bu sene geçen seneki sakatlık öncesi halinden kötü gözüktü bana, yoğun bi beklenti içinde değilim..

şu değil yani beklentim, heheh: http://lakersblog.latimes.com/lakersblog/2009/04/the-savoir-heals.html

ilk tur için dallas istiyorum galiba ben de.. brooklyn'in söylediği sebeplerden, tekrarlamaya gerek yok.. CP3 staples'ta bi maç alır, yok yere geriliriz.. dallas'ın en üst noktasının bile bu takımdan maç alması, olası üçüncü maç cıvımasında vuku bulabilir gibi geliyor..

Luinir
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #7 on: 8 Apr 2009 - 02:35:35 »

kişi veya kişileri kast ederek söylemedim onu, sezon öncesi okuduğum türlü türlü yerlerde rastlıyordum "hornets şampiyonluğun en büyük adaylarından, şampiyon olabilirler" gibilerinden yorumlara. elbette yine celtics veya lakers çoğu kişi tarafından şampiyonluk yarışında önde görülen takımlardı ama az da olsa vardı hornets'i şampiyon olabilecek birkaç takımdan biri olarak görenler. aslında onu diyerek, "hornets şampiyonluğun en büyük adayıydı"dan çok, sezon öncesi tahminleriyle şimdiki durumu karşılaştırmaya, beklentilerin ne kadar aşağısında kalındığını ifade etmeye çalıştım.
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #8 on: 8 Apr 2009 - 02:39:07 »

Yannız ağabeylerim, kardeşlerim, her ne kadar Arena'da babaları almış olsak da, Staples'taki bir maçı eze eze yendiğimizi, bir diğer maçı da kendi elimizle verdiğimizi hatırlatırım.

Gerçi eşleşsek eleniriz tabi, ama ortamı kızdırmamak için bir neden yok.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #9 on: 8 Apr 2009 - 02:50:38 »

şabancım, yukarıdaki mesajımda da ima ettiğim gibi, normal sezondaki maçlar biraz da bizim takımın bugün kendimizi birinciliği kovalar halde bulmamıza sebep olan yayma eğiliminden kaynaklandı. bilgin gökberk gibi, "ve tabii, bence".

RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 8 Apr 2009 - 02:59:45 »

Lakers finale bile çıkamayabilir...
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 8 Apr 2009 - 04:02:00 »

Lakers, Bynumsiz Cavaliers ve Celticsi yenen Lakers degil. Bacaklar yorgun, konsantrasyondan yoksun, bench katkisindan uzak, farki koruyamayan ve icerdeki dev adamindan yoksun(ne zaman doncegi nasil bir performansla donecegi belli degil).

Pessimist mi evet, totem mi hayir.

Nacizane dusuncelerim.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #12 on: 9 Apr 2009 - 01:35:17 »

Bay Carter geliyor.

http://www.youtube.com/watch?v=riAARuddqvI

According to a source close to the Lakers, Andrew Bynum will return to action Thursday against the Denver Nuggets, Chris Broussard reports.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #13 on: 9 Apr 2009 - 02:51:32 »

batı da pek zorlayacak takım pek yok gibi.  bynum lı ya da bynum sız, celtics veya cavs i geçebileceğini düşünmüyorum.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #14 on: 9 Apr 2009 - 05:04:31 »

nasıl geçebileceğini düşünmüyorum sayın satış. Bence konsantre çıkarsa takımımız krşımızda duracak takım yok. Ha seride neler gelir neler gider bilemeyiz ama ben bizim takımı daha şanslı görüyorum Bynumlı. Nasıl döner bilemiyorum ama dönerse favori biziz.

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Los Angeles Lakers  |  Topic: Özaslanlar Amortisör'ün sunduğu Play-off 2009 başlıyor « previous next »
    Jump to: